ADV TOP
ADV LEFT

Batole (1 rok) jede k moři. Je to reálné?

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mermaid » pondělí 05. srpen 2013, 12:41
Ahoj holky,

po diskuzi s kramařícím batoletem jsem tu opět s diskuzí týkající se naší princezny, momentálně 10,5 měsíce. :palma:

V rámci rekonvalescence po revizi (bohužel zamlké těhotenství) proběhlé v minulém měsíci jsme si s manželem doma říkali, že by možná nebylo od věci (a i doktorka mi to doporučila) zajet někam na dovolenou k moři.

Včera jsme to dotáhli už tak daleko, že jsme si rezervovali hotel ve Španělsku s plnou penzí, na týden, s odletem na konci srpna.
No a teď tedy k věci: rezervaci jsme nakonec nechali propadnout, najednou jsme si ani jeden nebyl jistý, jestli s naší v té době téměř roční batoleticí chceme jet, resp. si to nedokážeme představit, celé to balení všech krámů (v noci je ještě na UM, všude kramaří, všude vleze, chodí, ale venku zatím ne, pravděpodobnost nočního letu, transfer z letiště do hotelu....) Prostě nás najednou napadlo milion důvodů, proč nejet.
Alternativa hlídání batolete u prarodičů nebo nikoho jiného není (a já bych bez ní stejně nikam nejela).
Dotaz - kdo jste byl s ročním dítětem u moře, jak jste si to užili/prožili? Jeli byste v takovém případě znovu? Moře milujeme (a naše 10letá prvorozená by si to určo na 100 % užila), příští rok vzhledem k tomu, že bychom rádi zkusili další dítě, moře nebude..

Díky za názory, Hanka

Kód nervy - jo, už mi leze ta moje nerozhodnost na nervy :palma: :D
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Sunnyside » pondělí 05. srpen 2013, 13:04
V roce dítě všude vleze, ve dvou letech je to ještě horší, ve třech letech má období vzdoru, ve čtyřech letech pořád ještě období vzdoru, v pěti letech první pubertu..... mám pokračovat? ;-)
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Madlad » pondělí 05. srpen 2013, 13:04
Byla jsem s 1,5 letou dcerou a v pohodě. Měla jsem strach z cesty, ale bylo tolik nových věcí na které se dalo koukat... Letěli jsme do Řecka.
Kamarádka měla dvě děti, 3,5 roku a půl roku. A v pohodě.
Do hotelu bych se nebála, snad jen vedra které by mohlo koncem srpna ještě být. My byli v září.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Cherry » pondělí 05. srpen 2013, 13:06
Jezdíme s dětmi od jejich roku k moři normálně. Vůbec bych neřešila, jela a užila si to. Jedno malé dítě žádné dítě. :palma:
Neplač, že to skončilo,
směj se, že se to vůbec stalo ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Niki84 » pondělí 05. srpen 2013, 13:06
My byli se starším poprvé u moře v roce ( ja taky zářijový a letěli jsme začátkem října). Bylo to super, ještě jsem kojila tak to bylo bez problému a na jídlo jsem vezla skleničky. Letěli jsme na Djerbu, ve Španělsku bych se s jídlem nebála. Být vámi letím, ono to už nikdy nebude jako za bezdětna :(
Mladší letěl poprvé ve třech měsících a to jsem vezla UM i rychlovarnou konvici :)
Niki84
Drbna
Drbna

4414 příspěvků
28. prosinec 2009
na kopci v Praze
Příspěvekod Malva » pondělí 05. srpen 2013, 13:07
Mermaid,

My, my jsme byli s JD loni v jeho 10 měsících na Sámosu.
Skvělé, báječné. Sedával na oblázcích na pláži a hrál si, lezl pokoji a balkonu, batolil se u lehátek. S tátou chodil do bazénu řádit. Spal přes den 3x = častěji než normálně. Nočník jsme vezli v zabaleném kočárku, měli jsme předplacenou nadváhu zavazadel. Dost jsme měli sebou plen (na pláži byl bez nich), přebalovacích podložek-dávali jsme i na spaní do kočáru.
Z bufetové polopenze jsme mu vždy něco vybrali. Jedl jeden, vystřídali jsme se. I auto na 3 dny jsme měli půjčené a objeli jsme ostrov.

Jen jeďte :erik:

Letos jedeme v září na Thassos. JD už chce jíst sám. To to vypadá-těch papírových kapesníků a utěrek. Letos beru i prkénko na WC. A prací prostředek-věčně něco zmazaného.
Bude to prima! :hura:
Těšíme se na naše tygříčata :-) :holka: :kluk:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Porod Daníčka
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3718 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)
Příspěvekod Plenka » pondělí 05. srpen 2013, 13:08
uplně v pohodě :-) byli jsme i s půlročákem :-) tedy s skoro dvouleťákem A půlročákem. nechápu co řešíš :-)

Obrázek
Obrázek
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Jindriska » pondělí 05. srpen 2013, 13:09
Je to reálné, jeli jsme. Nejmladší byl čerstvě rok, prostřednímu tři a nejstarší čtyři a půl. Užiješ si to tak, jak se to s batoletem užít dá. Tedy ne lenošení na pláži, ale budeš prostě batoleti v zádech. Transfer může být otrava, stejně jako byla otrava, když jsme viseli v koleně před alpským tunelem. Noční mléko se dá vyřešit, myslím, bez problémů (nejvýš ho vypije studenější nebo v pokojové teplotě). Hraček jsme moc nevezli, hrála si s tím, co bylo. Utíkání - no, to budeš muset řešit tady, jako tam. Pokud je venku na golfkách a zdrhá jen po hotelu, myslím, že je to zvládnutelné. Já jsem si to užila, byla to prostě dovolená s neposednými (velmi mírné slovo) dětmi, ne jako dovolená za bezdětna, nepřišlo mi to nijak extrémně náročné, ani únavné, ale to jsou moje pocity, jestli se ti do toho - tedy hlídat batole mimo obvyklé prostory a známý terén a situace - chce nebo nechce. Jinak podle mě s takhle malým dítětem lepší Itálie než Španělsko, vždycky mi Italové přišli "vabavenější" na batolecí věk, Španělská letoviska zase spíš na puberťáky.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Mermaid » pondělí 05. srpen 2013, 13:28
Děkuju všem za názory!
Já furt něco řeším.. nejlíp to asi vystihla Jindřiška.
Tím, jestli je to reálné, jsem nemyslela, jestli to jde, ale jestli to stojí za to, jestli se ta dovolená dá alespoň trochu užít :D Je jasné, že doma se ty situace s batoletem dají lépe předvídat, už je to tu uzpůsobené na její pohyb, tam budeme muset řešit více a více hlídat...
Jinak jste mi nasadily brouka do hlavy, večer to proberu s manželem.

Se starší jsme jezdili od roka a půl, ale ona byla zlatá, a stejně si jen vybavuju, kolik krámů jsem musela táhnout. Lenita je bohužel v noci ještě ně UM, takže pokud přeci jen pojedeme, tak rychlovarka a UM budu muset táhnout.
Nejvíc se bojím toho, že tam bude protivná, teď bohužel v těch teplech + možná asizuby a kdovíco ještě, už mi začíná bejt protivná i v kočárku (normálně seděla a pozorovala, teď se kroutí, kňourá a chtěla by lozit a zkoumat (což třeba v obchodě jaksi nejde :roll: )). Takže se bojím, že bude furt protivná a otráví tím zbytek osazenstva (a manžel bude tvrdit, že jsme peníze vyhodili a nikdo si to neužil)..

Jinak bych raději jela taky v září, což bohužel vzhledem k manželově práci nejde. Další varianta je říjen a Egypt, který mě osobně by vyhovoval nejvíc, ale zase se bojím, aby tam malá nedostala nějaký průjem. [/b]V Egyptě jste někdo s takhle malým prckem byl?
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Jindriska » pondělí 05. srpen 2013, 13:39
Mermaid píše:Děkuju všem za názory!
Já furt něco řeším.. nejlíp to asi vystihla Jindřiška.
Tím, jestli je to reálné, jsem nemyslela, jestli to jde, ale jestli to stojí za to, jestli se ta dovolená dá alespoň trochu užít :D Je jasné, že doma se ty situace s batoletem dají lépe předvídat, už je to tu uzpůsobené na její pohyb, tam budeme muset řešit více a více hlídat...
Jinak jste mi nasadily brouka do hlavy, večer to proberu s manželem.

Se starší jsme jezdili od roka a půl, ale ona byla zlatá, a stejně si jen vybavuju, kolik krámů jsem musela táhnout. Lenita je bohužel v noci ještě ně UM, takže pokud přeci jen pojedeme, tak rychlovarka a UM budu muset táhnout.
Nejvíc se bojím toho, že tam bude protivná, teď bohužel v těch teplech + možná asizuby a kdovíco ještě, už mi začíná bejt protivná i v kočárku (normálně seděla a pozorovala, teď se kroutí, kňourá a chtěla by lozit a zkoumat (což třeba v obchodě jaksi nejde :roll: )). Takže se bojím, že bude furt protivná a otráví tím zbytek osazenstva (a manžel bude tvrdit, že jsme peníze vyhodili a nikdo si to neužil)..

Jinak bych raději jela taky v září, což bohužel vzhledem k manželově práci nejde. Další varianta je říjen a Egypt, který mě osobně by vyhovoval nejvíc, ale zase se bojím, aby tam malá nedostala nějaký průjem. [/b]V Egyptě jste někdo s takhle malým prckem byl?

Já se teda vždycky spolehla, že v hotelu mi UM horkou vodou zalejou, případně jsem nechala udělat s předstihem do termosky (bar zavíral po jedenácté), ale když už, není lepší vzít jen ponorný vařič místo konve, přece jen zabere míň místa.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Pavka13 » pondělí 05. srpen 2013, 14:05
Byli jsme s desetiměsíční na Zakynthosu, v červnu, myslím, dokonce jsem ani nebydleli v hotelu. Měli jsme apartmán s kuchyňkou, pár kroků k moři. Bylo to fajn. Nejhorší bylo asi přistávání při obou cestách, Míšu zřejmě bolela ouška, trpí na to dodnes. Ale jinak super. Chtěli jsme si vařit sami, přijela jsem se snad celým kufrem výživ, sunaru, taky plínek. Nakonec se tam plínky daly koupit. Na poledne jsme zajeli domů, najedli se, pak jsme spali, odpoledne malý výlet, míša samozřejmě v kočárku, nebo zase koupání. Pro sousedy jsme asi byli zhouba, protože se snažila v té době chodit s oporou a šoupala po terase těma umělohmotnýma židlema v jakoukoliv denní dobu :oops: . No, nikdo nás nekamenoval. Taky vzpomínám, jakej byla v té době maman, nechtěla k nikomu cizímu, ale pěkný mladý číšník v restauraci ji pochovat směl :) . Vyfotili jsme je.
No, tak jsem se zabrala do vzpomínek, ale mám asi samé pěkné.
Akorát do toho Egypta bych se bála. Asi je to blbost, ale nějak se bojím těch střevních problémů.
Jo a taky jsem tam zažili asi dva extrémně horké dny (nějakej vítr ze Sahary nebo co) a nejlíp to zvládla právě Míša. My s mužem jsme nadávali strašně.
Pavka13
Klábosilka
Klábosilka

394 příspěvků
29. prosinec 2009
Praha 2
Příspěvekod Mermaid » pondělí 05. srpen 2013, 14:06
Jindriska píše:Já se teda vždycky spolehla, že v hotelu mi UM horkou vodou zalejou, případně jsem nechala udělat s předstihem do termosky (bar zavíral po jedenácté), ale když už, není lepší vzít jen ponorný vařič místo konve, přece jen zabere míň místa.
J.

No vidíš, ponorný vařič, ten tu taky někde mám... Prvořadý teda bude, co na to manžel, ten už to uzavřel, že ne. Ve mně to hlodá, příští rok opět nikam, vloni jsem taky nikde nebyla..
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Mermaid » pondělí 05. srpen 2013, 14:10
Pavka13 píše:Akorát do toho Egypta bych se bála. Asi je to blbost, ale nějak se bojím těch střevních problémů.
Jo a taky jsem tam zažili asi dva extrémně horké dny (nějakej vítr ze Sahary nebo co) a nejlíp to zvládla právě Míša. My s mužem jsme nadávali strašně.

Pavka, já byla v Egyptě snad 7x, z toho 2x jsem měla jednodenní průjmovou epizodku. Starší holka tam se mnou byla 5x, poprvé jí byly 4 roky a nikdy jí nic nebylo.
Jenže kolem mě mně je spousta lidí, kteří si hrají na sudičky a malé dítě do Egypta je pro ně utopie (jako vím, že je to moje věc, ale když mi to moje matka je schopná 2x denně volat, že kvůli tomu nespí, tak to už je fakt moc a pravda je, že sama jsem kvůli tomu nahlodaná..) Ten Egypt by byl v úvaze buď říjen nebo listopad, kdy už i tam je celkem snesitelněji.
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Mermaid » pondělí 05. srpen 2013, 14:15
Plenka píše:uplně v pohodě :-) byli jsme i s půlročákem :-) tedy s skoro dvouleťákem A půlročákem. nechápu co řešíš :-)

To vypadá dobře, kde jste byli? :-)
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Pavka13 » pondělí 05. srpen 2013, 14:24
Mermaid píše:
Pavka13 píše:Akorát do toho Egypta bych se bála. Asi je to blbost, ale nějak se bojím těch střevních problémů.

Pavka, já byla v Egyptě snad 7x, z toho 2x jsem měla jednodenní průjmovou epizodku. Starší holka tam se mnou byla 5x, poprvé jí byly 4 roky a nikdy jí nic nebylo.
Jenže kolem mě mně je spousta lidí, kteří si hrají na sudičky a malé dítě do Egypta je pro ně utopie (jako vím, že je to moje věc, ale když mi to moje matka je schopná 2x denně volat, že kvůli tomu nespí, tak to už je fakt moc a pravda je, že sama jsem kvůli tomu nahlodaná..) Ten Egypt by byl v úvaze buď říjen nebo listopad, kdy už i tam je celkem snesitelněji.

Tak se na to vybodni (na sudiče i na mamku) a klidně tam jeďte. :roll: Je pravda, že jsem v Egyptě nikdy nebyla a ráda bych se tam podívala, ale čekala jsem cíleně, až Míša bude starší (teď jí bude 7).
A asi mám taky zbytečně strach. Můj muž vždycky na každé dovolené testuje vodu z kohoutku, pokud výslovně neřeknou, že se pít nesmí (to bylo jednou, myslím, v Turecku, ani tam s námi nebyl) a nikdy mu nebylo NIC.
Pavka13
Klábosilka
Klábosilka

394 příspěvků
29. prosinec 2009
Praha 2