ADV TOP
ADV LEFT

Brzke ranni vstavani, prosim pomoc

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kacous » neděle 22. září 2013, 10:07
Já myslím, že se jí to ještě upraví... Máte v ložnici tmu? To může někdy pomoct. Jinak já jsem to dělala tak, že jsem mu na notebooku pustila pohádky a ještě jsem dospávala. Ale mám klidné nedemoliční dítě, vydržel pohádky sledovat a pokud ne, tak si odešel pro hračky a hrál si. Časem začal vstávat trochu později.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Majda » neděle 22. září 2013, 10:12
na televizi se nediva, nezajima ji :) je to maly demolicni pracovnik :D
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Ratta » neděle 22. září 2013, 10:27
Já jsem dítě posunula. Chodí spát v mezi půl devátou a půl desátou, vstává mezi sedmou a osmou. Taky jsem ho naučila ráno ještě usnout, původně vstával kolem páté-šesté, jenže já jsem měla ještě noc, dostal lahvičku, řekla jsem mu, že máma hají a spala jsem. On sice několik dní vyřvával, já jsem dělala, že spím, on se pak naučil nejdříve tiše ležet, později se naučil ještě usnout, takže teď mi spí takto luxusně. Dnes jsem byla po pařbě, tak vedle mně tiše přemýšlel až do půl deváté :). Když jsme u rodičů, tak se to vždycky pokazí, i večerní usínání, ale doma stačí pár dní zavedených postupů a je to zase OK.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Iwuscha » neděle 22. září 2013, 11:00
Moje zkušenost je, že se začala budit brzy kvůli čůrání (nevim jak jste na tom s plenama), a někdy taky hlady..a taky teď co je venku hnus a tma, ta spí o hodinu dýl, protože jinak sem svítí sluníčko jen co vyleze..
já bojuju zase s tim, že spí moc, 2x denně + 10/11h v noci a ráda bych jí to smrskla na 1x po obědě..

zajímavé mi přijde to že vyleze z postýlky jak proboha? moje dítě to umíé jen pokud prostrčí nožku skrz a odrazí se od mé postele, takže jsem jí odšoupla..a to je lezec, že mi klidně vyleze na kuch. linku..
Obrázek
Iwuscha
Krafařka
Krafařka

900 příspěvků
31. říjen 2009
Příspěvekod Majda » neděle 22. září 2013, 12:25
Iwuscho normalne mela postylku na nejnizsim nastaveni matrace, ale chytila se obe rukama vrsku te strany se spruslema, vysvihla nohu nahoru!!! a prepadla na druhou stranu na zem :( takze jsme sundali stranu se spruslema a ma jen zabranu aby nepadala, ale ma na konci misto kde muze vylezt...
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Zuzeca » neděle 22. září 2013, 12:44
Já nekompromisně dítě zalehávám a prostě ho ode mě z postele nepustím. Sice chvíli protestuje, ale většinou do 10 minut znovu spí. Dneska chtěl vstávat v 6 a nakonec z toho byla osmá.
Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Barci » neděle 22. září 2013, 13:11
Vím, že ti to teď nepomůže, ale moje děti byly jsou a budou vždycky spáči, vyspávání do 9 na mateřské nikdo nechápal, ale co bych teď dala za to, když tahám v 5.45 staršího z postele do školky, aby to bylo ranní ptáče a až začne chodit i mladší, tak budeme muset minimálně o 10minut ještě dřív, vlastně spíš tak o 15-20, musím počítat i delší čas ve školce....
vydrž prťka vydrž
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Kasia » neděle 22. září 2013, 13:42
Asi je to kus od kusu. Naše dítě posunout šlo. Dcera vstávala v 6h, napila se mlíka a usnula. Znovu se probudila až po 10té hodině.

Syn začal vstávat kolem 7h. Vím, není to žádná tragédie, ale já se samovolně probouzím až kolem 8,30h a všechno před touto dobou znamená problém. Prostě tohle je nejdřívější doba, od kdy jsem schopna začít normálně fungovat. Jinak jsem jak praštěná palicí.

Já jsem schopná spát, i když mi dítě vříská u ucha. Asi ho to časem přestalo bavit. Pozornost žádnou neměl, sám si v pokojíčku hrát nechtěl, pohádka ho nebavila, tak nakonec ležel vedle mě a koukal, případně žvatlal, hrál si s hračkou... Po pár týdnech začal znova usínat a teď běžně spí do 8h i dýl.

Zajímavé je to však s příchodem školky (chodí dcera). Ráno oba vč. sebe budím v 7,30h a je to pro nás pro všechny obrovský problém. Protivní a na zabití jsme všichni tři.
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Klaris » neděle 22. září 2013, 13:48
no uznávám, že mám děti asi spíš sovy, co chodí spát večer nejdřív v půl deváté, tříleťák pokud zdřímne přes den tak až v 10
ale - pokud měly ve svém životě období kdy hodlaly vstávat před půl sedmou, tak jsem je v tom nijak nepodporovala - nevstávám, nic nechystám, nehraju si, nefunguju. Max. jsem ochotná dát dítě vyčůrat a vlézt zpět do postele. Protože kdybych to udělala a začala fungovat, tak by to dopadlo tak jak tu někdo poisoval - byla bych v deset na usnutí..Ony to buď "pochopily" takže si vylezly na zem a tam si s něčím hrály , já jen napůl poslepu (z nočního stolku) nahmátla ponožky a někdy mikinu (v zimě máme od podlahy chladno, zvlášť po ránu) , nějak to na dítě navlékla a zapadla zpět do pelechu. Mluvím teda o těch dětech do tří a tak nějak kolem. Velké už vědí že ani nemají vylézat z pokoje, tak si hrají tam

no a nebo je to vstávání přešlo , protože jim bylo dáno najevo, že takhle jako ne..Já jsem totiž po ránu špatně vzbuzená fakt extrémně protivná :palma: takže empatií rozhodně nehýřím..
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Nikiviki » neděle 22. září 2013, 15:21
Naše děti obě vstávají kolem 6, večerní spánek moc posouvat není kam, dřív jak v devět neusnou. Mám jediný řešení - chodit spát s nima :D
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Irucha » pondělí 23. září 2013, 08:50
U nás jediný, co zabralo, bylo, že jsem se s tím smířila. Ve 4:30 jsem holt vstala, snažila se o tom nepřemýšlet, nebránit se tomu, prostě rovnou vstát. Svěží jsem každopádně nebyla :). Nejlíp se mi spí právě nad ránem.
Syn byl ale tenkrát malý bylo to tak od půl roku do roku, takže samotného jsem ho nemohla nechat mimo postýlku.
Časem si to protáhl na šestou a dnes ho musím do školy z postele tahat. O víkendu vyspává klidně do 9 h.
Ve 21 měsících bych se snažila dítko naučit, aby si samo hrálo. Odstranila bych z dosahu všechno nebezpečné, zavřela dveře ložnice, aby necouralo po bytě, a ať si dělá co chce :). Nebo lampičku k postýlce a knížky a hračky do postýlky.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Pon » pondělí 23. září 2013, 13:18
Kdyz decko nejde posunout, co zkusit posunout matku?

Starsak mi chodil spat ve dvou letech v deset (mnoo v deset jsem ho zahnala a on si tam jeste hodku poskakoval po postely a delal jiny vylomeniny nez vytuhnul) a vstaval kratce po seste. Mela jsem pokazde chut rvat, ze ja narozdil od nej potrebuju 8,5 hodky spanku. :-D Ted jako predskolak uz chodi v osm, behem par minut je tuhej a vstava kolem sedme (kdyz ho nevzbudi mala zaskodnice v sest). Takze kdyz odectu spani prez den, co uz ted neprovozuje, naspi o dve hodky vic nez tehdy.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009