ADV TOP
ADV LEFT

Jak naučit kojence jíst?

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sharki » pátek 03. leden 2014, 21:09
Já už vážně nevím. Malému už byl rok a je pořád plně kojený. Chápu, že mu to tak vyhovuje a nic mu asi nechybí (má přes 12kg), ale já už bych trošku potřebovala ulevit. Na lžičku mi vůbec neotevře pusu, kousky rozdrobí na miniaturní částečky nebo jimi nakrmí psa (toho už teď zavírám, aby to malého nelákalo). Zkoušela jsem i mu dát lžičku do ruky ať si jí sám. To má zatím největší úspěch, sní asi i 2 sousta! Juchů! :palma: A pak musím vytírat a on jde celý do vany. Křupky nechce. Ještě má rád kukuřičné lupínky, těch sní i 5, když je v dobrém rozpoložení.

No už mě fakt nenapadá, jak mu vysvětlit, že jídlo je k jídlu.. Nebo možná by mi stačilo uklidnění, že takové pijavice ještě někdo má a že se časem sám naučí jíst a nebudu ho kojit až do puberty. :grr:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Lauraabunka » pátek 03. leden 2014, 21:12
Co začít kašema? To je nejpodobnější mlíku... Jinak jo, je spousta dětí, co i v roce odmítají cokoli kromě kojení.
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Sharki » pátek 03. leden 2014, 21:15
Lauraabunka píše:Co začít kašema? To je nejpodobnější mlíku... Jinak jo, je spousta dětí, co i v roce odmítají cokoli kromě kojení.

Kaši nejí. Ani sám hatláma patláma. Ještě tak jogurt, ale toho jsou taky sotva 2 lžičky. Jo to co fakt mu chutná jsou psí granule. Těma nepohrdne nikdy :palma:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Vladimira » pátek 03. leden 2014, 21:19
Jdu tě jen trochu podpořit, protože vím, jak je to frustrující, první dítě mělo přesně takový vztah k jídlu. Nezájem. Nejhorší byly právě tyhle začátky, to byly stavy zoufalství střídané se vztekem :palma: Nepomáhaly ani žádné ty rady "nech vyhladovět a uvidíš", kdo nezažil, nepochopí. Kojila jsem do dvou let, nikoli plně samozřejmě, během toho druhého roku se to zlepšovalo a zlepšovalo, nevim čím to, prostě vývoj, teď už jí celkem normálně (4 r.), i když pokud bych to měla srovnávat s jinými dětmi... to ale nedělám :D
Vladimira
Howgh
Howgh

15482 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Sarah3 » pátek 03. leden 2014, 21:20
Tak nevím, jeslti Tě to potěší. Dcera byla v roce plně kojená, kaši nebo cokoliv mixovaného by nepozřela tehdy ani dnes. Jíst začala tuhou stravu, krmení nesnášela, první jídlo bylo domácí rajče, co si sama utrhla ze skleníku a pak rýže asi ve čtrnácti měsících. Dodneska nechápu, z čeho žije a roste, jsou jí teda dva a kus a má teď těch 12kg. Niceméně kojí se stále velmi často ve dne i s noci... :-?
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Triss » pátek 03. leden 2014, 21:25
Možná budu mimo, ale co zkusit třeba hovězí vývar? Voní to podobně jako psí granule a má to chuť zeleniny a masa (byť předpokládám bez soli). Možná už je na kašičky moc velký ;-) .

EDIT myslela jsem jako i s tou zeleninou a masem na kousíčky, ne jen vodu, ale asi to není úplně poznat :oops:

Triss
Naposledy upravil Triss dne 03. leden 2014, 21:28, celkově upraveno 1
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008
Příspěvekod Elsa » pátek 03. leden 2014, 21:25
Myslela jsem na tebe, jak to máte dál, protože u nás se to vyvíjelo dost podobně. Náš mladej (10,5 měsíce) teda nadále jí v poledne půl skleničky dětské výživy, dopo byl schopen sníst i půl jogurtu, odpo spíš tak čtvrtinu až třetinu přesnídávky, večer cca 2 lžíce kaše. Teď se to trochu zhoršilo, neb jsme měli nějaké zvracení. Vrhá se zásadně po tom, co jíme my, kouše jablko (já trnu, kdy se začne dusit), to samé jablko nastrouhané naprosto odmítá. Zdá se, že jí těstoviny, ale pak jich většinu najdu pod stolem. Občas dětské sušenky, které jsem koupila z nouze, když jsme někam cestovali autem. A když někde řeknu, že nic nejí, tak se smějou, protože má skoro 9 kg/72 cm, takže pořez slušnej. Ani mi nepřipadá, že bych tolik kojila.
A teď jako, vím že si děti nemají hrát u jídla, starší jsem nikdy nenechala, ale tenhle ty výše uvedené dávky sní, když u toho může něčím tlouct do stolu, jinak většinou nic. Jogurt si sám přidržuje a lehce opatlává. Snaží se jíst s námi, což moc nejde, protože nejíme maso, kořeníme a tak, moc se v tom neumím omezit. A když má to stejné na svém talíři (potažmo na stole, samozřejmě), stejně chce jíst z mého (a v tom ho teda hrabat nenechám, to je už na mě moc, občas mu něco neškodnějšího zkusím stčit do pusy). Nejlepší kousek je, že když dostane něco k jídlu, začne nadskakovat na židličce, mávat rukama a kouká, jestli my něco vaříme na sporáku. A když jo, tak to svoje jíst odmítá, jako že až s námi :palma: . No ale moc není čas řešit to, kojení mi nevadí, občas si představuju, jak na něj v těch 15 letech čekám o polední pauze před školou ;-)
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Gehenna » pátek 03. leden 2014, 21:31
Zkus místo lžičky vidličku (ale aby byla fakt použitelná), u nás přechází na lžičku až po ní.

(Ale my teda jedeme BLW, takže jinak nemám k tématu asi nic).
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Elsa » pátek 03. leden 2014, 21:35
Gehenna píše:Zkus místo lžičky vidličku (ale aby byla fakt použitelná), u nás přechází na lžičku až po ní.

Prosím tě, a s BLW odkdy necháš bez obav kousat dítě jablko? Já pořád trnu, že se tím určitě začne dusit, ale on ho teda jí už od doby, kdy neměl žádné zuby (zatím žije :roll: ), tuhle jsem mu nějaké kousky vyndavala před spaním z pusy, to mě docela vylekalo.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Jezule » pátek 03. leden 2014, 21:40
Vlastní zkušenost - malá sice "něco" jedla, ale bylo toho neuvěřitelně málo. Každé jídlo byl boj, vůbec nejedla doporučené dávky čehokoli. Aktuálně má nadváhu.

Kamarádka kojila kluka do 2+ let a ještě někdy v té době i plně, když byl marod a cokoli jiného odmítal. Taky kluk jako buk. A myslím, že teď v šesti by snědl i rodiče.
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Gehenna » pátek 03. leden 2014, 21:57
Elsa píše:
Gehenna píše:Zkus místo lžičky vidličku (ale aby byla fakt použitelná), u nás přechází na lžičku až po ní.

Prosím tě, a s BLW odkdy necháš bez obav kousat dítě jablko? Já pořád trnu, že se tím určitě začne dusit, ale on ho teda jí už od doby, kdy neměl žádné zuby (zatím žije :roll: ), tuhle jsem mu nějaké kousky vyndavala před spaním z pusy, to mě docela vylekalo.

Nevím, bylo to jedno z prvních jídel.
Nejde o to, jestli se začne dusit, jde o to, aby se vlastně naučilo, jak na ten větší kus reagovat, pokud kašle a nedáví se "naprázdno", tak je to zdravá reakce a bude si to - pravděpodobně :D - pamatovat. Stejně jako třeba u padání, nejde o to, aby se naučilo jen nepadat, ale i na to správně reagovat...

Samozřejmě v momentě, kdy se dáví, až se z toho poblije, bych asi volila třeba banán nebo něco "nekonfliktního", ale s těma kouskama se jednou zacházet naučit musí a podle mě ta doba je nějak od půl roku do roku, pak už asi v tomhle směru bude mít "špatné" návyky, které pak musíš přeučovat v době, kdy se má učit už vlastně něco jiného.

U kojených je to asi něco trochu jiného (to je prostě přirozené), ale třeba 20m zdravé dítě, co vyžaduje mixovanou stravu, je podle mě vyloženě chyba rodičů, že propásli tu správnou dobu a ani bych se moc nenechala uklidnit tím, že se jim nakonec v pěti letech povedlo, že dítě jí normálně.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Sharki » pátek 03. leden 2014, 22:35
nevím co je BLW... jablko i ostatní ovoce mu normálně dávám, ale je to pro něj hračka. Ožužle to, zkusí rozpitvat a jde nakrmit psa :roll: zkusím tu vidličku. Vývar mu jednou už chutnal, ale začal bojkotovat krmení lžičkou a nevím jak to do něj jinak odstat. že bych mu začla vařit masozeleninové kuličky a nechala ho se s tím poprat? hmm
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Pon » pátek 03. leden 2014, 22:40
Mala se vyzivala v kouscich masa. Nakrajene nechane na stolecku prstikama. A taky desna sranda krupky matce primo z pusy krast.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Gehenna » pátek 03. leden 2014, 22:50
Sharki píše:nevím co je BLW... jablko i ostatní ovoce mu normálně dávám, ale je to pro něj hračka. Ožužle to, zkusí rozpitvat a jde nakrmit psa :roll: zkusím tu vidličku. Vývar mu jednou už chutnal, ale začal bojkotovat krmení lžičkou a nevím jak to do něj jinak odstat. že bych mu začla vařit masozeleninové kuličky a nechala ho se s tím poprat? hmm

Něco je o tom tu http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/9/22684

Ale já mám fakt pažravce, takže jako ke zbytku (že nejí vůbec) se fakt vyjadřovat nemůžu.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Sylvah » pátek 03. leden 2014, 22:58
Ahoj,
měla jsem podobný exemplář, v roce prakticky plně kojený, jedl jen bílý jogurt. A se zbytkem jsem si mohla....víš co....
No teď má přes deset a snědl by nás všechny....jen se zeleninou bojuje dodnes, zbytek jí krásně.
Za mne....nevím, jestli kojíš v noci (já jsem kojila....), tak bych to utla. A začla bych mu zkoušet nabízet jídlo, které jíte vy - asi bych ho upravila celé rodině tak nějak přijatelně i pro něho (v roce rozhodně lze....)....Klidně z tvého talíře mu odebrat do jeho a vidličku....
A kojení bych se snažila omezovat i přes den - nevím, jak moc kojíte.... ale jemu to určitě stačí, nemá potřebu jíst.
Jinak - náš Ondra začal pořádně jíst až ve školce....ale po tom roce se to hodně zlepšilo - když jsem začla myslet víc na sebe (fakt mne vycucával). A hodně pomohlo i to, že jsem viděla, že stejně dobře prospívá, takže to nemusím hrotit....u plného talíře ještě nikdo hlady neumřel.... On se to naučí, jen vydrž a nenech se tím moc vydeptat.
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006