ADV TOP
ADV LEFT

20měsíční dítě nespí

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frantishka » neděle 27. duben 2014, 13:36
Laguska píše:Bud bude spat alebo budes mat prilezitost sa venovat len jej. To oceni.

Hlavně maminka :D
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2345 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Frantishka » neděle 27. duben 2014, 13:46
Raz, naše první přestala spát poo někdy po druhém roce. Jejímu bráchovi bylo v té době zhruba půl roku a pro mě bylo zcela kruciální a sebezáchovné, aby po obědě zapadli OBA, ve stejný čas. A dalo se s ní dobře dohodnout, že když nechce spinkat, bude ale v postýlce. Mohla si prohlížet knížky, malovat na takové té mazací podložce, potichoučku hrát s něčím na peřině...

Řekla jsem jí, že po obědě je čas, kdy "děti odpočívaj samy a rodiče taky sami".

Fungovalo to bez problémů, třeba by se u vás taky dalo něco podobného dohodnout?

U nás si na to zvykli staršáci tak, že dodnes, a je jim 8 a skoro 7, po obědě zalezou do pokojíčku a tam se zavřou :D Polední klid prostě, však na táboře je taky, no ne? Rozhodně je to nehodláme odnaučovat ;-)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2345 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Laguska » neděle 27. duben 2014, 13:54
Frantishka píše:
Laguska píše:Bud bude spat alebo budes mat prilezitost sa venovat len jej. To oceni.

:D :D :D Dnes tu nespi nikdo, ani 10 mesacne :D :D :D
Laguska
Diskutérka
Diskutérka

2516 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Žofi » neděle 27. duben 2014, 14:10
Laguska píše:
Frantishka píše:

:D :D :D Dnes tu nespi nikdo, ani 10 mesacne :D :D :D

Lagusko, u nás to ten devítiměsíční taky bojkotuje. Téměř denně. Ten spánek zřejmě fakt nepotřebuje... Ale ještě nějakou dobu se v jeho případě budu snažit...
Žofi
Žvatlalka
Žvatlalka

246 příspěvků
16. únor 2012
Příspěvekod Raz » neděle 27. duben 2014, 20:41
Holky, díky za reakce! Nebudu to řešit, v podstatě si nemám na co stěžovat, jen jsem to takhle brzy nečekala. Dcera je dítě za odměnu, je fakt hodná, i když teď, po tý pátý odpolední, je to horší. Podobně to vypadalo, když začínala spát jen jednou denně. Tak uvidím.
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013
Příspěvekod Johanka83 » neděle 27. duben 2014, 22:43
Ahoj, radu nemám, jen napíšu, jak to je u nás.

Moje 3,5 teď aktuálně spí od devítí do sedmi a odpo cca. 1,5 hodiny. Asi budu za macechu, ale spát musí, kolikrát na ní i křiknu, aby lehla a spala, protože ona je evidentně unavená, ale tvrdí, že spát nechce a nepotřebuje. Stalo se mi, že mi klimbala v autě po cestě domů, oči rudý, kruhy pod nima, ale přemáhala se, aby neusnula. Pokud neusne, tak je přetažená a na zabití, čím víc je přetažená, tím míň spí a je to začarovaný kruh. Bohužel u nás ani nefunguje, "tak si lehni a uvidíme", prostě by dělala cokoliv, aby neusnula.

Do dvou a půl let jsem jí uspávala, tj. lehla jsem si s ní a čekala až usne, to spávala třeba i dvě, nebo tři hodiny. Výhodu to mělo v tom, že jsem byla vyspala i já. :D

Pak se narodilo mimino. No a to prohlásila, že je velká holčička a začala usínat sama. :)

Koordinovat jejich spánky, aby každá spala ve správný čas je někdy dost náročné, ale dá se.

Je fakt, že spí asi dost, ale pokud je doma, tak s nima trávím hodně času venku (po snídani vyrážíme a vracíme se na oběd ve dvanáct a odpo po spaní tak do šesti) a to jí dá zabrat. Vidím to i na tom, že v zimě, když nejsme tolik venku spí míň, než v létě.

A pokud jde o spaní ve školce, tak jsem ráda, že musí ležet (u nás tedy nemusí, pokud si to rodiče nepřejí), protože to vstává o dost dřív než obvykle a bez poledního spánku by asi odpadla ve stoje odpoledne.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Koniklec » pondělí 28. duben 2014, 11:49
Myslím, že je to prostě typem dítěte. Jako znám to, starší přestal spát s narozením mladší, tj. ve 20ti měsících. A už chvilku předtím byl uspávání boj. Pak jsem to vzdala a bylo to vlastně jednodušší. Nezvládala jsem s miminem ještě jeho dvě hodiny uspávat. Naše děti se prostě nikdy "nezesynchronizovaly", jak to někdo psal :) Mimino taky nemohlo pořádně spat, protože zas starší řádil.
Je to asi náročnější, ale ono to období pomine...

Mladší taky pak přestala spat zhruba ve stejným věku. A v noci bych řekla, že taky nikdy nespali víc, jak 10hodin. Já už jsem to pak neřešila, protože mi přišlo, že prostě asi spánek nepotřebujou a já nejsem schopna udělat víc. Prostě uspat zaboha nešli. Sice občas mě přepadlo, když jsem viděla ty chrnící tříletý děcka, jak si dávají dvě hodiny po obědě, že jim asi něco upírám a že bych měla být nějak důslednější nebo co :). Ale tak to bylo a jinak to udělat nešlo. Kdyby byl jeden, možná bych ho mordovala na spaní víc. Ale kdoví, jestli by to mělo smysl:)

Takže tak u nás:)
Koniklec
Klábosilka
Klábosilka

442 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Klaris » pondělí 28. duben 2014, 12:23
měla jsem dvě nespící dcerušky , spát přestaly někdy kolem 2roku - resp. jsem jim to oběma (bez problému z jejich strany) zrušila, páč u první po hodinovém spánku nastával hodinový hysterák, což v kombinaci s miminem nebylo úplně ideál, a té druhé jsem se zas večer nemohla zbavit - jak potřebovala jen těch 10h spánku, tak mi tu byla schopna dost dlouho řádit. Nikdy jsme s tím problém z hlediska režimu neměli, jediný problém měli ve školce, kde to odmítali akceptovat :grr: (naštěstí tam holky bývaly odpol jen výjimečně) , takže tím prudili už docela velké dítě, které od svých dvou let fakt odpočívat nechodilo, plus teda když ji někdy skutečně uspali, tak mi tu cácora vyspána opět večer strašila a ráno pro změnu nemohla samozřejmě vstát

třetí exemplář ještě spává, v létě mu budou 4 a ještě to beze spánku celou dobu nedá - takže třeba dva dny nespí a pak zas jeden, dva jo atd..

a jinak teda, páč já třeba v 3. těhotenství potřebovala svých 20min aspoň, a později uspat mimino, tak nespící cácory byly posazeny před pohádku a byl aspoň na tu chvíli klid :) Mladší měla tehdy 3roky a na tu chvíli se to dalo, dostali po ruce pití, nočník a sušenku, aby mě fakt nechaly těch 20min na pokoji :)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod osudek » pondělí 03. listopad 2014, 15:06
Znám to od kamarádčina syna. Od mala měl se spánkem přes den problémy a uměl i jako roční dítě přes den nespat i několik dní v kuse. Teď je mu 32 měsíců a má za sebou měsíc, kdy jel celý den non-stop. Je to asi týden, co zase začal spát po obědě.
Když měl období bez spánku přes den, tak usínal večer v 19 hodin (normálně chodil spát až ve 21 hodin) a spal do 8 hodin.
Takže u některých dětí je to i jen dočasný stav.
osudek
Pískle

17 příspěvků
17. srpen 2014