ADV TOP
ADV LEFT

Poraněné ucho - uchošťourem

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jagorika » pátek 06. červen 2014, 12:13
Naše dr. vždycky u zánětu středního ucha říká, že kapat můžeme do ucha, dokud z něj nic neteče (tedy neprasklo, tedy bubínek je celý). Pokud bych měla podezření na porušení bubínku, tak bych raději nic nekapala (ani ten propolis) a šla na to ORL.
Jagorika
Pískle

16 příspěvků
08. prosinec 2009
Příspěvekod Tilia » pátek 06. červen 2014, 12:33
Taky bych nic nekapala, mám doma olejový sprej do uší a tam je to i v návodu napsané, že v případě prasklého bubínku se nesmí do ucha kapat.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Jindriska » pátek 06. červen 2014, 19:00
Petraska píše:Pimpo, dík za podporu. Ten náš si to udělal sám, nasadil do každého ucha jednu tyčinku a dělal legraci. Já to neviděla, až pak řval, když tou jednou tyčkou omylem narazil do schodů na palandu, když zavrávoral (kupa hraček po zemi). Prostě souhra blbejch, ale předvídatelnejch okolností. Snad to tedy nebude na operaci nebo nebude mít poškozenej sluch, to bych si těžko odpouštěla. Asi na to ORL půjdeme.

Hele, moje školoupovinná (osmiletá!!!) dcera také dávno, dávno věděla, že do uší, do nosu se nic nestrká. Pak jí bylo líto, že už odjíždíme z dovolené, a tak chtěla odjezd pozdržet. Tím, že si do nosu narvala malinký zvoneček :palma: . Odjezd nepozdržela, otec lékař (nikoli ORL teda) si poradil pinzetou, ovšem dlouho se trápil otázkou, jak je tohle možné u JEHO dítěte :D. Takže nečekané "dobré" nápady evidentně neomezují ani znalosti ani věk :D. Jinak přeju, ať je všechno ok, jen škrábnutí bez komplikací.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Jindriska » pátek 06. červen 2014, 19:01
Jindriska píše:
Petraska píše:Pimpo, dík za podporu. Ten náš si to udělal sám, nasadil do každého ucha jednu tyčinku a dělal legraci. Já to neviděla, až pak řval, když tou jednou tyčkou omylem narazil do schodů na palandu, když zavrávoral (kupa hraček po zemi). Prostě souhra blbejch, ale předvídatelnejch okolností. Snad to tedy nebude na operaci nebo nebude mít poškozenej sluch, to bych si těžko odpouštěla. Asi na to ORL půjdeme.

Hele, moje školoupovinná (osmiletá!!!) dcera také dávno, dávno věděla, že do uší, do nosu se nic nestrká. Pak jí bylo líto, že už odjíždíme z dovolené, a tak chtěla odjezd pozdržet. Tím, že si do nosu narvala malinký zvoneček :palma: . Odjezd nepozdržela, otec lékař (nikoli ORL teda) si poradil pinzetou, ovšem dlouho se trápil otázkou, jak je tohle možné u JEHO dítěte :D. Takže nečekané "dobré" nápady evidentně neomezují ani znalosti ani věk :D. Jinak přeju, ať je všechno ok, jen škrábnutí bez komplikací.
J.

To mělo být pod ty pastelky :palma:
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Petraska » neděle 08. červen 2014, 02:27
Slíbila jsem rozuzelní, takže je to "jen" škrábnutý bubínek, žádná díra. Dr. mu vyčistil rovnou obě uši, předepsal kapky a za týden na kontrolu. Chudáka ho tam zavinuli do osušky, aby nemohl rozhazovat rukama, já držela ramena, dvě sestry hlavu a i tak jsme se zapotily. Vzpínal se jak kůň. A řval, až se rozbrečely ostatní děti v čekárně. Stavili jsme se pak vedle ve Starbucksu pro mufiny a tam dostal dva aršíky samolepek s kafíčky, takže to měl nakonec i s odměnou. Ale to jen, že přišel obsluze kavárny tak strašně roztomilej, o jeho utrpení u ušaře nevěděli.

Teda Jindřiško, to je další brouk do hlavy, já už naší sedmiletou považuju za celkem v bezpečném věku, co se takovýchto nehod týká, ale asi bych na její rozum a anděly strážné neměla spoléhat.

Tak ještě jednou díky za rady a postřehy.
Petraska
Krafařka
Krafařka

656 příspěvků
26. prosinec 2011
Příspěvekod Pimpa » neděle 08. červen 2014, 07:32
Jindriska píše:Hele, moje školoupovinná (osmiletá!!!) dcera také dávno, dávno věděla, že do uší, do nosu se nic nestrká. Pak jí bylo líto, že už odjíždíme z dovolené, a tak chtěla odjezd pozdržet. Tím, že si do nosu narvala malinký zvoneček :palma: . Odjezd nepozdržela, otec lékař (nikoli ORL teda) si poradil pinzetou, ovšem dlouho se trápil otázkou, jak je tohle možné u JEHO dítěte :D. Takže nečekané "dobré" nápady evidentně neomezují ani znalosti ani věk :D. Jinak přeju, ať je všechno ok, jen škrábnutí bez komplikací.
J.
:D. Jsem původně na ty pastelky chtěla reagovat tak, že je sice pěkné, že je dítě poučené, ale dokud je to DÍTĚ, tak jistota žádná :D. Ale zase Petrasko co s tím naděláš, když bude mít blbý nápad si někam něco cpát, tak dopředu nedomyslíš, co použije. Zvoneček by mě tedy opravdu nenapadlo hlídat :D :D.

Tilia píše:Taky bych nic nekapala, mám doma olejový sprej do uší a tam je to i v návodu napsané, že v případě prasklého bubínku se nesmí do ucha kapat.

Ohledně všelijakých sprejů do uší mi ušařka kdysi říkala, že to není dobré. Tea tree do uší taky nepatří a když už něco, tak leda ta kapička alkoholu.
Pimpa
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
24. září 2006