ADV TOP
ADV LEFT

Jak ho odnaučit tahat za vlasy?

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oveczka » neděle 10. srpen 2014, 23:20
Ahoj, naše osmnáctiměsíční zlatíčko objevilo novou zábavu: tahá mě za vlasy, docela brutálně. Dělal to už dřív, myslela jsem, že z toho vyroste, nevyrostl, zjevně ho to až moc baví. Prostě přijde, zaryje mi ruku do vlasů a rve, když se předkláním, aby na mě nemohl, tahá si mě za tričko zpátky, zkouší to z různých stran. Strašně se u toho chechtá, zatímco já řvu bolestí...
Tak jdu pro radu, co s tím. Fakt už jsme v koncích a já bych si ty vlasy ještě nějakou dobu ráda nechala :grr: Díky!
Obrázek
Obrázek
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2060 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Culinka » pondělí 11. srpen 2014, 08:47
Možná je to banální, ale začala bych s tím, že dám výrazně najevo, že tohle ne, že to mě bolí, přijde mi, že to ještě nepochopil, když se chechtá.
Když to nepomůže, tak při každý akci od sebe důrazně odstavit, když to doprovodíš komentářem a výrazem obličeje, tak by mohl pochopit, že pro tebe to fakt legrační není.
Případně zkusit nabídnout alternativu, za co se dá tahat, i když vlasy jsou vlasy, to je jasný.
K tomu ještě třeba nějaký účes, který to znesnadňuje, nebo něco na hlavu (šátek nebo tak).

Nevím, jestli neplácám blbosti, možná už jsi to všechno zkoušela.
Culinka
Krafařka
Krafařka

902 příspěvků
19. září 2008
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Pon » pondělí 11. srpen 2014, 09:34
Chechta se, protoze rves, reagujes na nej. Snazila bych se zabavne (pro dite) projevy omezit (chapu jde to tezko) a vyhybat se situacim, kdy te muze tahat. Popripade reagovat pro nej neprijemne (neses ho - polozit, hrajete si - odejit apod.). A vyroste z toho, tech 18M je presne na tohle vek. Alespon jeste neprisel na to, ze se daji krome rvani i jist. :palma: :D
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Pájík » pondělí 11. srpen 2014, 09:53
Hm, jsem macecha. Malá o tak občas dělá, rve fakt silou neb ještě nezná míru, největší radost má když mi nějaký vlasy vyrve. Když už je to neúnosný fakt důrazně říkám (no někdy řvu) "Ne" jednou sem jí už taky zatahala za ty její chmýříčka, něžně,ale aby tušila co dělá, ale nejvíc se snažím jí vůbec nedat šanci.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Johanka83 » pondělí 11. srpen 2014, 19:56
Menší to dělávala taky . Začali jsme tím, že jsme jí naučili "malá". Vlasy jsem nosila stažené. A jak se pokusila, tak jsem jí říkala "Málá, máma, malá." A pokud to nepomohlo, tak ručičku pryč a důrazné NE, důsledně. Pochopila to, sice se občas zase pokusila, ale bylo vidět, že ví, že takhle ne. Teď ve 14M už to nedělá.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Oveczka » úterý 12. srpen 2014, 13:05
Culinko, důrazné ne probíhá, momentálně mám pocit, že moc dobře chápe, že to bolí, ale prostě ho to baví... Možná zkusím ten šátek na hlavu, to mě nenapadlo, aspoň se k těm vlasům nedostane :D

Pon, jo, to muž tvrdí taky, že ho prostě baví moje reakce, jenže já si fakt nemůžu pomoct, jsem na vlasy hrozně citlivá a když se na ně ještě pověsí, tak to je konec. Tahacím situacím se vyhýbám, ale když on vždycky na chvíli přestane, ukolébá mě a když si přestanu dávat pozor, tak zase začne :grr:

Pájíku, zatahat ho za vlasy jsem zkoušela taky, ale naše dítě je z těch, které se vysekají na chodníku a nevíš o tom, protože ani nezakňourá, takže se tomu akorát smál.

Johanko, stažené vlasy ho lákají nejvíc, dobře se mu to drží :palma: Malá mu říkáme taky, umí to, ale většinou to dopadne tak, že mě pohladí, polituje a vzápětí rve dál.

Díky všem moc za reakce, vypadá to, že budu muset prostě přežít a počkat, až z toho vyroste, achjo!
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2060 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice