ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti pneumokoku

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Najana » úterý 04. březen 2008, 21:07
Chtěla jsem se zeptat přítomných jaké máte názory na očkování... především mě zajímá pervenar. Četla jsem nějaké studie o výzkumech v Belgii a celkem mě to zaujalo. Zatím můj roční synek očkovaný není, ale asi do toho půjdu. Starší syn trpěl hodně na záněty středouší a měl v dětství 2x zápal plic. Nechali jste očkovat nebo ne? A proč?
Najana
Pískle

71 příspěvků
04. březen 2008
Příspěvekod Yasmin » úterý 04. březen 2008, 21:20
Ahojky,
mého 28-mi měsíčního syna jsem nechala očkovat asi před 14-ti dny.Už prodělal 2 zápaly plic, takže po konzultaci s naší dr.jsme do toho šli ;)

pa Yasmin
Yasmin
Klábosilka
Klábosilka

322 příspěvků
21. září 2006
Praha-východ
Příspěvekod Kokhina » úterý 04. březen 2008, 21:26
Syna jsem nechala očkovat už nevím kdy,ale jezdili jsme v době výskytu smrťáků na Ústecku za příbuzenstvem,tak jsem se fakt bála... :oops:
Kokhina
Diskutérka
Diskutérka

2313 příspěvků
13. prosinec 2006
Mělnické Vtelno
Příspěvekod Janak » úterý 04. březen 2008, 21:26
Vidim, ze jsi tu nova, ale pohledej v jiz zalozenych diskuzich, tohle tema uz tu myslim bylo...
treba tady? http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... pic&t=7169 a navic je to spatne zarazene...
Obrázek
Obrázek
Janak
Klevetnice
Klevetnice

3444 příspěvků
02. listopad 2006
Brno-KrPole
Příspěvekod Marry » úterý 04. březen 2008, 21:51
Očkování nemáme, ale měli jsme už 3x píchané obě ouška a taky nebyl prokázán pneumokok a Dr nám to taky nedoporučila. Prý pokud se nám nemocné ouška vrátí tak pak naočkujeme, jinak né.
Co Dr jiný názor... I docentka a ORL nám to neschválila.
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Sipkova » středa 05. březen 2008, 07:21
Sipkova
Prostě Konev :-)
Prostě Konev :-)

7550 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Moth » středa 05. březen 2008, 08:08
Jojo, taky to pořád řeším. A pořád je to nějak padesát napadesát a nemůžu se rozhodnout. Někdo říká rozhodně ano, někdo naopak, si vyber :roll: Naše dr. se přiklání k JO a já tím pádem taky. Ale Baruška měla pokaždý docela silnou reakci na Hexu, tak se bojím toho.

Jsem moc neporadila, jsem na tom stejně.
Moth
Howgh
Howgh

5270 příspěvků
31. červenec 2007
Příspěvekod Kala » středa 05. březen 2008, 08:37
Makytka píše:Ahoj,
nenechala jsem a nenechám.

Teď má šíma sice zápal plic, v listopadu měl virový zánět plic, ale ani u jednoho nebyl pneumokok prokázán, čili očkování navíc u dítěte s takto narušenou imunitou mi pediatrička na můj dotaz "zda by to nemohlo pomoci" nedoporučila.

Právě proto jsem svoji dceru nechala naočkovat... má za sebou již dva zápaly plic, zánět ledvin, zánět průdušek... domnívám se, že pro často nemocné a oslabené dítě může být pneumokoková infekce větším nebezpečím, než pro zdravé...... očkování bylo bez reakce (jinak po HEXE měla horečky)....
hezký den
kala
Obrázek
Kala
Treperenda
Treperenda

1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Holly » středa 05. březen 2008, 19:05
Ahoj ockovani mame a po ctyrech zanetech stedousi v lonskem roce i neplacene.
Ale sla bych do toho i za sve kupuji detem vsechna dostupna ockovanni: hepatitida A meningokok HPV ted zvazuji u nejmladsi nestovice a PREVENAR musim jen chvalit. Ted uz ousko pri ryme jen zaboli a tim to konci tak to bylo celou zimu. Zadne ze se to rozjede do zanetu jako v predeslych dvou letech. :D :D :D

Ale hlidam si aby bylo vzdy jen jedno ockovani s prip. preockovanim v jednom roce. Nechci zatezovat imunitni system vic nez je zdravo nejakymi kombinacemi. Vzdy ma prednost co je nejvic potreba.

Klidne posli SZ kdyz budes chtit jeste nejake info.

Holly co rada ockuje
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Najana » středa 05. březen 2008, 20:21
Díky za všechny odpovědi... připadá mi tedy lepší řešení spíš očkovat než neočkovat. Dneska jsem četla další materiály a jistou logiku to opravdu má. Makytko, pokud jste takto nemocní, tak mi připadá zvláštní, že vám to lékařka nedoporučila... už jste mimo nejrizikovější skupinu? Kolik je malému let?Náš malý je právě po prvních atb a proto to zvažuji... pneumokoka v kultivaci neměl, ale nám to dr doporučila... je to lepší aplikovat, když je kultivace negativní...
Najana
Pískle

71 příspěvků
04. březen 2008