ADV TOP
ADV LEFT

očkování Meningokok .

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Coko » pátek 29. srpen 2008, 07:43
Neobjevila jsem tu diskuzi,takže jestli jsem ji přehlédla tak se omlouvám a budu ráda za přesměrování na ni:-))

Naše dětská lékařka pracuje i v nemocnici a to na infekčním, je to i mamina školkové dcery a tudíž ji tak nějak v léčbě důvěřuji, ale jediné v čem trošku tápu je očkování navíc -teď nám nabídla resp. doporučila očko na meningokoka,když jde syn do školky,že je to vhodné očkování,že se vytvoří imunita a když by to čapnul,tak nemoc ustojí. Prý zažila i případ,kdy dítě zemřelo, což člověk zná z televize jak rychle tato nemoc postupuje:-(
Bojím se upřimně této nemoci,ale vím,že každé očkování je zásah do imunity.

Prosím poraďte- moc děkuji Hana
Coko
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
27. květen 2008
Příspěvekod Martiinkaa » pátek 29. srpen 2008, 08:06
Ahoj, já sama mám obě děti očkované proti meningokokovi, rozhodla jsem se sama, z důvodu častých onemocnění v našem okolí.
:kluk: Dominik 1998 :holka: Adélka 2006
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Gábinka » pátek 29. srpen 2008, 08:09
No ty případy z televize jsou, pokud se nepletu, typ B a na to očko zatím není.

Nicméně jsem dceru před nástupem do školky na meningokoka naočkovat nechala. Bylo to jediné očkování navíc, které nám dr doporučil.
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kimmy » pátek 29. srpen 2008, 08:10
Ja mam taky deti ockovane ciste na zaklade toho, jake potvorstvo meningokok je...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Lucinkam » pátek 29. srpen 2008, 08:50
Ahoj,
jsem jednoznačně pro očkování proti meningokokovi. myslím, že by mělo být zařazeno do základního očkování, bo je to hnus fialovej.... :grr:
Já osobně ho všem doporučuju, sice se očkuje jen proti typu C, smrtící je B i C, ale nějaké obalové struktury jistě budou mít společné a třeba ta imunita naučená na typ C zareaguje i na typ B a nemoc neproběhne smrtelně...to je jen můj názor, ale myslím, že úplně zcestný není ;)
Ano, každé očko je zásah do imunity, ale je to zásah žádoucí...vždyť se takhle to tělíčko elegantně naučí reagovat na různé infekce a bránit se jim, aniž by si je muselo prodělat ;)
A zvlášť jsem vděčná za očko proti zarděnkám, už kvůli tomu, že řada z nás má doma dítko, pak otěhotníme a vemte si, že by dítko doneslo domů zarděnky....to by byla paseka.... :-?
Mějte se krásně a očkujte bez obav proti meningokokům ;)

Jo, letos běží studie na očko proti meningokoku typu C ;)
Lucinkam
Žvatlalka
Žvatlalka

102 příspěvků
27. únor 2007
Příspěvekod Evahav » pátek 29. srpen 2008, 08:57
Já mám Adámka naočkovanýho na Pneumokoka, meningokoka i teď žloutenku. Naše dr. říká, že očkování je "zdravé". Věřím jí, sama jsem toho názoru (prosím nekamenovat).
Na toho meningokoka se opravdu očkuje jen to C (to se přenáší slinama, takže to budou mít do puberty) a v TV jsou ty případy B. Dr. ale říkala, že zná případ, kdy holčička očkovaná C, chytla B. Ale přežila. Tak já nevím, ale naočkovaný je.
Obrázek Obrázek
Evahav
Diskutérka
Diskutérka

2923 příspěvků
18. leden 2007
Praha
Příspěvekod Blanka » pátek 29. srpen 2008, 09:09
Já jsem z nepovinných očkování zvolila jen meningokoka u Ani právě před nástupem do školky. U Štěpána hodlám tak stejně.
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Linda04 » pátek 29. srpen 2008, 09:24
Ahojte holky. Prosím Vás, také chci po 1.narozeninách naočkovat Prevenar. Jen nevím, jestli to je i meningokok nebo to je ještě další očkování? Díky
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Linda04
Treperenda
Treperenda

1405 příspěvků
02. prosinec 2007
Charváty, Olomouc
Příspěvekod Evahav » pátek 29. srpen 2008, 09:33
Linda04 píše:Ahojte holky. Prosím Vás, také chci po 1.narozeninách naočkovat Prevenar. Jen nevím, jestli to je i meningokok nebo to je ještě další očkování? Díky

meningokok je další očkování.
Evahav
Diskutérka
Diskutérka

2923 příspěvků
18. leden 2007
Praha
Příspěvekod Kanga » pátek 29. srpen 2008, 09:34
Lucinkam píše:Ahoj,
jsem jednoznačně pro očkování proti meningokokovi. myslím, že by mělo být zařazeno do základního očkování, bo je to hnus fialovej.... :grr:
Já osobně ho všem doporučuju, sice se očkuje jen proti typu C, smrtící je B i C, ale nějaké obalové struktury jistě budou mít společné a třeba ta imunita naučená na typ C zareaguje i na typ B a nemoc neproběhne smrtelně...to je jen můj názor, ale myslím, že úplně zcestný není ;)
Ano, každé očko je zásah do imunity, ale je to zásah žádoucí...vždyť se takhle to tělíčko elegantně naučí reagovat na různé infekce a bránit se jim, aniž by si je muselo prodělat ;)
A zvlášť jsem vděčná za očko proti zarděnkám, už kvůli tomu, že řada z nás má doma dítko, pak otěhotníme a vemte si, že by dítko doneslo domů zarděnky....to by byla paseka.... :-?
Mějte se krásně a očkujte bez obav proti meningokokům ;)

Jo, letos běží studie na očko proti meningokoku typu C ;)

Lucinko, já jsem dostala zarděnky jako tříletá v době, kdy byla moje máma v prvním trimestru těhotenství s mojí ségrou. Píchlí jí pro sichr imunoglobulin a všechno bylo ok. Nestraš lidi:-))))
Kanga
Klábosilka
Klábosilka

511 příspěvků
10. listopad 2006
Příspěvekod Zabka » pátek 29. srpen 2008, 09:37
Linda04 píše:Ahojte holky. Prosím Vás, také chci po 1.narozeninách naočkovat Prevenar. Jen nevím, jestli to je i meningokok nebo to je ještě další očkování? Díky

Lindo - meningokok aj pneumokok možu sposobiť meningitídu (bakteriálny zápal mozgových blán), akurát, každý sposobuje "ten svoj". Očkovanie Prevenarom nechráni pred meningokokovým zápalom, a naopak, očkovanie proti meningokoku nechráni pred pneumokokovou meningitídou.
Zabka
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Cherry » pátek 29. srpen 2008, 09:38
Já mám Natálku naočkovanou právě proti meningokoku. Dávala jsem jí očkovat někdy po jednom roce věku. A vloni jsme jí ještě nechali píchnout vakcínu varilrix proti neštovicím. Dvojčata na tom budou stejně tak.
Neplač, že to skončilo,
směj se, že se to vůbec stalo ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Suri » pátek 29. srpen 2008, 09:40
Prevenar je proti pneumokokovým nákazám. Je to jiné očkování.

U meningokoka lze očkovat A i C, B ne.

Sama u tohoto očkování nevím a hledám a hledám různé informace. U očkování nesdílím názor, že je "zdravé", ale spíš hledám, jak velké je riziko nákazy, případná nemoc a její průběh také v rámci určitého věku a na druhé straně riziko plynoucí z očkování. Když se tak nějak přesvědčím, že očkování je menší zlo než riskovat nemoc, tak zase jakou očkovací látku a kdy použít.

Pokud tedy někdo víte něco podrobnějšího, tak budu moc ráda. Malé jsou 3 roky.

Díky.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Evahav » pátek 29. srpen 2008, 09:45
Suri píše:Prevenar je proti pneumokokovým nákazám. Je to jiné očkování.

U meningokoka lze očkovat A i C, B ne.

Sama u tohoto očkování nevím a hledám a hledám různé informace. U očkování nesdílím názor, že je "zdravé", ale spíš hledám, jak velké je riziko nákazy, případná nemoc a její průběh také v rámci určitého věku a na druhé straně riziko plynoucí z očkování. Když se tak nějak přesvědčím, že očkování je menší zlo než riskovat nemoc, tak zase jakou očkovací látku a kdy použít.

Pokud tedy někdo víte něco podrobnějšího, tak budu moc ráda. Malé jsou 3 roky.

Díky.

Suri

Ahoj Suri, docela by mě zajímalo, jak předvídáš rizika nákazy - např. u toho meningokoka, nebo pneumokoka? Jako třeba, že nebudeš chodit mezi lidi, nebo jak se to u toho dá? Chápu, že třeba na klíšťovou encefal. bys případně nedala, pokud nechodíte do lesa, atd., ale jak to jde u těchto nemocí, které "létají" vzduchem?
Evahav
Diskutérka
Diskutérka

2923 příspěvků
18. leden 2007
Praha
Příspěvekod Suri » pátek 29. srpen 2008, 10:05
Ahoj,

je to asi subjektivní pohled na věc. Třeba s tou encefalitidou, když my prakticky bydlíme u lesa a jsem pořád venku ;) . Přesto neočkujeme malou, protože za první používáme celkem úspěšně repelenty, nemoc potřebuje určitý čas než se rozvine, takže u malých dětí, které každý den prohlížíte se riziko minimalizuje, tím že se klíště hned odstraní. A také průběh nemoci bývá u dětí mírnější. Takže my jsme v tomto případě jako rodiče proti tomuto očkování min. do věku než bude dcerka třeba jezdit sama na tábory apod.. A očkovací látka může mít opět jen dle mých info. (a já nejsem ani lékař ani nějaká jiná autorita) řadu negativních účinků, které se mi jeví jako větší hrozba. Ale jak jsem psala, taky podle mě záleží, jak steré je dítě či zda se očkuje dospělí apod..

U pneumokoka zase lze najít třeba četnost tohoto onemocnění v populaci a také třeba výskyt opravdu závažných komplikací až úmrtí. Pokud se dobře pamatuji, tak je to 0-2 případy ročně u dětí, což třeba chřipka je teda asi horší. Jasně, může se stát, že moje dítě bude to jedno ze dvou, ale ono ani to očkování není stoprocentní ochrana, jako nic v životě. Jen mi nejde na rozum, proč se zrovna s tímto očkováním dělá takový humbuk u dětí, když je to paradoxně jeden z častých "zabijáků" starších lidí, kde by zvlášť v kolektivních zařízeních asi mělo smysl.

Myslím si, že je to těžké rozhodování a každý rodič si to musí zvážit. A proto i mě zajímají informace ohledně meningokoka, i já jsem vystrašená, když slyším, že někomu umřelo dítě, a proto chci vědět víc a snažit se rozhodovat co nejlépe. A i tak samozřejmě moc prosím o dávku štěstí, aby se nám všechno zlé vyhnulo.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006