ADV TOP
ADV LEFT

Vakcína Silgard .

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 13. říjen 2008, 13:14
Ahoj,
chtěla bych poprosit o Váš názor. Je mi 28let (1 dítě), gynekolog mi doporučil nechat se naočkovat Vakcínou Silgard.
Asi 3roky zpátky jsem podstoupila konizaci a mám tedy s viry své zkušenosti. Vím, že je tato vakcína určena spíše dívkám před začátkem pohlavního života, vir nelikviduje ani neléčí případný vzniklý zánět. Lékař tvrdí,že je to vhodné i pro mě, samozřejmě se sníženým procentem úspěšnosti.
Spíš mi jde o to, zda třeba není jeho záměr trochu jiný. Zda nemá nějaké bonusy za to, že prodá co nejvíce těchto vakcín? Nevím,jak to může fungovat.........
Zda jeho slova jsou pravdivá. Nechtěla bych si nechat píchnout vakcínu jen tak zbytečně.
Děkuji
Ink. 1
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Gondwana » pondělí 13. říjen 2008, 13:30
Tady je k tomu článek.
http://www.cnzp.cz/static.php?fcTxt=200 ... ug9fbb2pf5

Informovala jsem se na to a po třicítce je to už prý úplně zbytečné :(
Gondwana
Howgh
Howgh

6509 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Shakti » pondělí 13. říjen 2008, 13:41
Inko já si myslím, že pro ty co podstoupili konizaci a přišly do styku s virem už vakcína není účinná, z tohoto důvodu očkují mladé dívky od 14 let, které ještě do styku nepřišly.
Shakti
Howgh
Howgh

13103 příspěvků
09. říjen 2007
Příspěvekod Malina » pondělí 13. říjen 2008, 15:47
hooj Inko,
v tveém věku je ta vakcína už nejspíš k ničemu, dopouručuje se očkovat do 26- let a zvlášt pokud jsi po konizaci, tak je ten efekt minimální. protože to svědčí, že už tam nějaké podezřelé buňky byly a ty se konizací odstranily.
Zatím neexistuje vakcína, co by ničila už vyskytující se virus, všechny dostupné - Silgard, Cervarix, jsou preventivní- ochrání před virem
mimojiné, já se dočetla, že Cervarix zanechává vyšší hladiny protilátek po 5 letech od očkování než Silgard...
a úmysl lékaře nebudu komentovat, třeba to nemyslel zle, jen nebyl tolik informovaný ;-)
M*
"lepší je nic nevyzkoumat, než nic nevyléčit" (Léto s kovbojem)
Malina
Klábosilka
Klábosilka

441 příspěvků
14. říjen 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 13. říjen 2008, 18:35
no, myslím, že můj lékař je informovaný. Nebo aspon si myslím,když je to docela známá kapacita :-)
Také jsem se dočetla, že virů se dokáže tělo zbavit. Většinou to trvá cca i 6 měsíců,ale některé nepřemůže a ty pak začnou napadat tkán.
Vakcína se uvádí, že je do 26let,ale tato hranice není pevně stanovena.
Je možné, že vzhledem k rodělané konizaci...jsem nyní bez těchto virů, pokud nějaké jsou, mohu předpokládat, že si s nimi tělo poradí a očkováním získám jistotu, že se na mě další nepřenesou .......? :-)
Je to zjednodušené, ale uvažuji tak.
Děsí mě představa,že bych si mohla za 10-20let říkat....proč jsem se nenechala očkovat?.......
Návštěvy onkologických center mám již za sebou....a není to nic příjemného.
Děkuji za odkaz na stránky o této problematice.

citace : zdroj http://www.cnzp.cz/static.php?fcTxt=200 ... ug9fbb2pf5

Vakcínou proti karcinomu děložního čípku se mohou chránit i ženy, které už začaly sexuálně žít. Horní věková hranice očkování je zatím 26 let, ale bude se zvyšovat.

Vakcínu si ale mohou nechat aplikovat i ženy, které již pohlavní styk měly. "Řada lidí, kteří se setkali s onkogenními viry HPV, si nevytvořila protilátky, které by zabránily opakované infekci

Ink.1
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Malina » pondělí 13. říjen 2008, 19:05
Inko, naočkovat se samozřejmě můžeš nechat. pominu finanční část...
co do té zdravotní. zatím je ta vakcína na trhu několik let, když budu počítat i výzkum a pilotní studie. z toho co jsem se dočetla já, tak u žen nad 26 let nedochází ke 100% ochraně před virem, jestli mi rozumíš.
ta tvorba protilátek u dívek, co neměly styk je zatím téměř 100% ale s rostoucím věkem a jedinečností organismu každého z nás docházelo v těch pilotních studich k poklesu hladiny protilátek po 5 letech..kdežto u dívek se to stále drží.
samozřejmě je na tobě, jak se rozhodneš jestli to pro tebe má význam nebo nemá. já osobně bych do toho už nešla.
pokud budeš chodit na pravidelné prohlídky, bude cytolka a tak..minimalizuješ riziko víc, než když si necháš v tomhle věku píchnout vakcínu a pak to hodíš za hlavu...tu 100% ochranu ti prostě nikdo nezaručí a profit z vakcíny se ukáže až za několik desítek let..
Malina
Klábosilka
Klábosilka

441 příspěvků
14. říjen 2006
Příspěvekod Holly » pondělí 13. říjen 2008, 20:26
Ahoj jestli ti to pomuze tak 15ti letou dceru jsem dala ihned ockovat jak byla vakcina na trhu ale u sebe o tom ani neuvazuju protoze to v nasem veku pry jiz neni ucinne. Tedy leda ze by za cas mudr.zmenili nazor ale o tom pochybuju... :)

Holly
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Marissa » pátek 24. říjen 2008, 19:57
Ahoj, tak já už mám taky zkušenost s papilomavirem a očkování mi moje gyndařka doporučila jako prevenci. Beru to jako možnost alespoň něco zkusit, takže se naočkovat určitě dám. Ve fázi, kdy ti z těla vira vyženou to prý dokáže pomoct udělat v těle více protilátek pro příště.Samozřejmě to není stoprocentní, ale alespoň něco, ne?
Velmi zajímavě je to popsané zde: http://master.ct24.cz/vysilani/2006/09/ ... ta-veda/6/
Marissa
Pískle

66 příspěvků
21. září 2008
Příspěvekod Cebinka » sobota 25. říjen 2008, 11:04
Inko - myslím, že do očkování klidně můžeš jít.
Já se nechala očkovat před 26 rokem, až po porodu. Ptala jsem se na tu věkovou hranici a doktor mi řekl, že to byla jen stanovená hranice, která je jen orientační, nemá to až tak rozhodující roli, že pro ženy nad 26 let nemá vakcína účinek. Gynekolog mi říkal, že nechal naočkovat obě své dcery a to měly už dávno 26let! Navíc prý měl pacientku, které bylo 32let. Přišla, že vakcínu prostě chce, tak ji naočkoval.
Je samozřejmé, že očkování je nejúčinnější pro dívky před začátkem sexuálního života, ale na druhou stranu jsem zase slyšela, že to pro tak malé děvčátka ještě před menstruací někteří odborníci vůbec nedoporučují, tož včil babo raď, že? :(
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007