ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti TBC

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Saal » čtvrtek 11. leden 2007, 17:33
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to z očkováním proti TBC. My jsem byly teď v pondělí a to malou pichali do ruky za zápěstím a dnes jsme měly přijít na kontrolu. Malá neměla žádnou reakci nebo co a tudíž žádné protilátky tak ji pichly do ramínka. Malé se to moc nelíbilo a jak jsem byla vyplašená z ní tak jsem se ani nezeptala co to všechno znamená :roll: Po prvním očkování ještě v porodnici se jí neudělal ani flíček a teď na té ruce taky nic neměla. Co to znamená, musí tam být nějaký vřídek :?: A co když nebude budou zase malou očkovat :cry: Na kontrolu máme zase přijít za měsíc :wink:
Obrázek Obrázek
Saal
Drbna
Drbna

4555 příspěvků
21. září 2006
Ivančice
Příspěvekod Millie » čtvrtek 11. leden 2007, 20:54
Oni nejrřív píchají nad zápěstí a tím vlastně zjišťují, jestli má malá protilátky proti TBC...pokud by se jí tam udělala boulička, měla by dost protilátek a vše by bylo OK, ale protože neměla žádnou reakci, nemá dost protilátek a očkování se muselo opakovat...doufám, že je to z toho mýho popisu pochopitelný :oops:
http://millie.rajce.idnes.cz/ - moje fotoalbum
http://rozmary-doby.blogspot.com/ - muj blog (včetně projektu 365)
Obrázek Obrázek
Millie
Treperenda
Treperenda

1048 příspěvků
10. listopad 2006
Litvínov
Příspěvekod Gio » čtvrtek 11. leden 2007, 22:22
Saal ahoj! Dceru teď taky testovala doktorka jestli má protilátky. Stačí když to je tvrdé, nemusí být boulička a kouká i na uzlinky. Dcera reakci neměla takže musela být znovu očkována. Reakci měla hroznou, nechtělo jí to prasknout a měla tam strašnou bouli plnou hnisu. Musela jsem jí dávat 8x denně heřmánkový obklad. A často chodit na kalmetizaci, první kontrola po přeočkování je za 2 měsíce. Ty dvouleťáci to nějak hůř snášejí!
Tak přeju ať už na očkování nemusíte.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Gio
Krafařka
Krafařka

709 příspěvků
29. září 2006
Matka stověžatá
Příspěvekod Martinak » čtvrtek 11. leden 2007, 22:26
Gio tak to mě moc nestraš.Tadeášek měl první reakci malou,tak nám na kalmetizaci jen řekli,že se to bude muset přeočkovat.Když jsem ale tenkrát psala do deníčku jak velikou měl reakci v mm, tak jiným dětem na jiné kalmetizaci taková reakce v pohodě prošla.Budu se modlit, aby Tadeáškovi stačilo to píchnutí nad zápěstí.

Martina
Martinak
Drbna
Drbna

4001 příspěvků
21. září 2006
Olomoucko