ADV TOP
ADV LEFT

Reakce na očkování - hexa vakcína

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kikinka » pondělí 12. leden 2009, 17:07
Pěkný podvečer všem :) minulý týden ve čtvrtek jsme byli s naší mladší Klárkou (6.měs.) na poslední dávce hexa vakcíny (na předchozí dvě dávky reakci neměla) ale teď dostala v sobotu večer teplotu a je taková ukňouraná a unavená.

Tak se chci zeptat zda nevíte jak dlouho může reakce trvat?
A co Vám zabíralo, aby se miminku ulevilo?
Kikinka
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
27. březen 2008
Příspěvekod Gábinka » pondělí 12. leden 2009, 17:13
a myslíš, že to je po hexe? Já se teda možná pletu, ale přijde mi, že reakce typu teplota by přišla dřív. Ale ruku do ohně za to nedam:) Navíc že by to jako reakci měla až dosud...

a jak je vysoká teplota? Od toho bych pak odvíjela způsob srážení

Mě se to moc jako reakce nezdá...spíš třeba "asi zuby" nebo nějaká viroza?
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Markiz » pondělí 12. leden 2009, 17:31
já si také myslím že to již není reakce na hexu-to by spíš bylo v den aplikace nebo cca 1-2 dny po...nemáš příbalový leták k té vakcíně?mne ho doktoka vždy dala abych veděla právě ohledně než.účinků
Markiz
Krafařka
Krafařka

655 příspěvků
27. květen 2008
Praha
Příspěvekod Kikinka » pondělí 12. leden 2009, 17:32
No dr. mi říkala, že se reakce projevuje 3-7den po očkování což by odpovídalo, manžel koupil sirup paralen, tak to zkusíme a ještě dáváme homeopatika.

No a zuby by to taky mohly být :mimiholka:
Kikinka
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
27. březen 2008
Příspěvekod Vydra » pondělí 12. leden 2009, 17:42
Údajně byl teď velice silný úplněk a ty naše indigový děti, jsou prý ohromně citlivý - tak jestli to není tím. :D
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Gábinka » pondělí 12. leden 2009, 17:47
příbalový leták se dá najít na internetu, nežádoucí účinky a reakce jsou popsány na www.vakciny.net

Ale že by hexa měla reakci takhle pozdě, to teda jsem neslyšela, tak fakt nevim....mi se to fakt nezdá

Co se týče úplňku, no tak ten bych sice nezatracovala, ale mi při něm "jen" velice špatně spíme :grr: a šíleně vyvádíme :roll: (teda A, B je to fuk)
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kikinka » pondělí 12. leden 2009, 17:52
No uvidíme, dali jsme sirupek a uvidíme zítra, teplotku má malá 38C :oops: ráno ještě zavolám dr. a poradím se s ní.
Kikinka
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
27. březen 2008
Příspěvekod Gábinka » pondělí 12. leden 2009, 17:54
jo a ještě něco - naše dr mi říká, že v den, kdy jdem na očko, tak pokud kojim, tak si mám předtím vzít sama paralen a pak ještě 2-3x za den (ale teda nebrala jsem, no...:D ) a třetí hexu zatím v nedohlednu
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anny75 » pondělí 12. leden 2009, 17:56
Vydra píše:Údajně byl teď velice silný úplněk a ty naše indigový děti, jsou prý ohromně citlivý - tak jestli to není tím. :D

Zrovna tohle jsme s holkama řešili v jiné diskusi...všechny děcka špatně spaly a bolely je zoubky!Tak jsem ráda,že mi to někdo potvrdil ;)
Anny75
Diskutérka
Diskutérka

2224 příspěvků
04. červenec 2008
Česká Lípa
Příspěvekod Marbulinek » pondělí 12. leden 2009, 17:57
Mě dr tvrdila, že reakci na hexu mám čekat v den očkování nebo den následující. 3-7 dní jsem nikde nevidělal. U nás to tak fungovalo. Po první dávce nic, po druhé zvýšená teplota večer po očku i druhý den. Po třetí dávce nic. Záleží na teplotě, my měli do 38, tak jsem nedávali nic.
Obrázek

Obrázek
Marbulinek
Klevetnice
Klevetnice

3066 příspěvků
29. srpen 2008
Praha
Příspěvekod Kikinka » pondělí 12. leden 2009, 18:02
Myslím, že jsem to četla v tom příbalovém letáku o té reakci 3-7 den, ale možná se pletu :( ať tak nebo tak, tak doufám, že se malé brzo uleví a bude bez teplot a zase čiloučká jako dřív.

:mimiholka:
Kikinka
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
27. březen 2008
Příspěvekod Kikinka » pondělí 12. leden 2009, 18:03
Všem díky za odpovědi a hlavně hodně zdravíčka Vám i dětem :)
Kikinka
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
27. březen 2008
Příspěvekod Gábinka » pondělí 12. leden 2009, 18:33
http://www.lekarna.cz/infanrix-hexa-inj ... l-bc-st-2/

ale o tom, do kdy se může projevit reakce, jsem tam nic nenašla stejně jako na těch vakcínách

koukala jsem ještě na jedny stránky a vesměs jsem se dočetla (o teplotách nic), že v rozmezí 7-42 dnů po očku se můžou objevit nežádoucí účinky neurologické, různé exantémy, o teplotách nic.

Tak držím palce, ať z toh onení nemoc, ale jen zoubky:)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Cherry » pondělí 12. leden 2009, 20:53
My jsme na hexu měli reakci vždy téměř v zápětí. Prvně to byla reakce nejsilnější u obou a přišla asi po 8 hodinách a jinak vždycky do 24 hodin. U nás prvně byla teplota u obou skoro 39, po druhé nižší, po třetí opět nižší a teď už jen 37,5

Spíš bych to taky po téhle době přičetla úplňku.
Neplač, že to skončilo,
směj se, že se to vůbec stalo ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Ajkav » pondělí 12. leden 2009, 21:31
Tak Nikolka reakci na Hexu neměla, naštěstí. Byla ten večer unavenější,ale teploty se nám vyhly. Ale jak už psaly holky mě Dr. říkala,že reakce bude ten den nejdéle příští. Tak nevím. :roll:
Ajkav
Kecka
Kecka

1997 příspěvků
14. leden 2008
Rtyně v Podkrkonoší