ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti rakovině děložního čípku .

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gedžitka » úterý 24. březen 2009, 11:28
Holky, teď jsem narazila na idnes na článek: Po injekci proti rakovině děložního čípku některé dívky ochrnuly

Samozřejmě je to na idnes, takže titulek je trošku zavádějící, ale stejně mi ty vedlejší účinky přijdou hrozivé. Jak se to zdá vám??? Navíc, když není žádnou dlouhodobou studií prokázaný účinek vakcíny...
Obrázek+Obrázek+Obrázek=Obrázek
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 24. březen 2009, 11:31
No ano, o to jde. Je to stále "pokusná" vakcína, a bohužel se nežádoucí účinky evidentně popírají. Doufám že v době, kdy mým holkám bude tolik, abych tohle měla řešit, už bude situace trochu jasnější. Pokud bych je měla očkovat nyní, tak to prostě neudělám :(
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Gedžitka » úterý 24. březen 2009, 11:39
Tady je přímo odkaz na článek z Daily Mail
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Berca » úterý 24. březen 2009, 13:34
Ahoj,
každé očkování má nežádoucí účinky, ale ty se většinou objeví jen u malého procenta. To by se nesmělo očkovat vůbec. Já jsem rozhodně pro, může to zachránit život. Podle statistik umírá na rak. děložního čípku jedna žena denně!!!

Berča
Berca
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Lasicka » úterý 24. březen 2009, 13:38
Berco: ano, ale přínosnější by bylo, kdyby ženy chodily pravidelně na prohlídky... Toto očko je jen proti pár kmenům viru, spousta lidí vir má a stejně u nich nic nepropukne. Není to prostě černobílý... Já bych to své dceři dát nenechala.
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Berca » úterý 24. březen 2009, 14:09
Jasně, s tím souhlasím. Preventivní prohlídky můžou hodně zachránit, ale podle doktorů může být ložisko i vzadu, kam při prohlídce nevidí mikroskopem ani se tam nedostane při stěru na cyto. A to očkování zabírá na 70% druhů těch virů. Kdybych měla dceru, dala bych jí ho a sobě taky, být mladší :-?.Chci ho dát i synovi, až na to bude mít věk. Záleží ale na každém.
Berča
Berca
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Wingec » úterý 24. březen 2009, 14:44
ahoj,
já souhlasím stoprocentně s Bercou !!
mám sedmnáctiletou dceru , nechala jsem ji naočkovat v 15 letech
to číslo úmrtí za rok na rakovinu děložního čípku je naprosto hrozivé, já tu vakcínu považuju za obrovský pokrok
navíc jsem dělala na oddělení, kde se na tenhle typ rakoviny umíralo a zemřela na ni i moje kamarádka - na prevenci chodila fakt poctivě :(
takže já nemám co řešit ..
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 24. březen 2009, 16:59
Názor jedné gynekoložky:

Jako gynekoložka bývám často dotazována na „očkování proti rakovině děložního čípku“. Opakovaně ve své ambulanci a v rámci svého poradenství vysvětluji, že se o očkování proti rakovině nejedná. Rakovina není infekční nemoc, jako třeba TBC či rubeola, i když farmaceutické firmy, vyrábějící vakcínu, se nám snaží toto namluvit.
Pokud situaci velice stručně nastíním, tak aby došlo k rozvoji rakoviny, musí dojít k narušení buněk daného orgánu, následně k narušení genomu buňky, což vede k malignímu bujení.
O HPV víme, že určité kmeny jsou jedny z vyvolávajících faktorů rakoviny čípku. Těch faktorů, které se ale spolu podílejí na rozvoji rakoviny, je více, především se jedná o časný začátek pohlavního života (před 17. rokem věku, podle některých je rizikové období do 21. roku), promiskuita, kouření, užívání steroidů - hormonální antikoncepce, stresy, poruchy životosprávy s nedostatkem vitamínů.
Onkogenní nejsou jen kmeny 16 a18, ale i další.
Proočkování proti těmto kmenům sice povede ke vzniku protilátek, ale na druhou stranu - nestanou se další kmeny ještě více „agresivní“ a co když zmutuje některý z dalších kmenů - na toto odpověď není.
Stejně tak nikdo neumí odpovědět, zda látka, která je viru podobná, a vyvolává tvorbu protilátek, nevyvolává ve svém důsledku destrukci buněk čípku a neumožní i dosud méně onkogenním kmenům právě tu nežádoucí poruchu genomu a následné maligní bujení??
Dnes zatím víme, že mnohá naočkovaná děvčata trpí nevysvětlitelnými bolestmi podbřišku.
Ale jinak nevíme nic. Nevíme, jak ve skutečnosti budou tyto vakcíny účinné za 25 čí 40 let. Vrchol výskytu rakoviny čípku je kolem 40 a druhý kolem 65 let věku. Takže až dnešní očkované náctileté dosáhnou daného věku 65 či spíš 70 let, pak někdo možná zhodnotí tento pokus na lidech. Dnešní výsledky pouze říkají to, že po 5 či 8 letech mají děvčata dostatečnou tvorbu protilátek. Ale nic víc. To, že se u těchto děvčat neprojevila rakovina, je vcelku předpokládatelné- většinou se jedná o dívky z dostatečně sociálně silných rodin, kde je zajištěna dostatečná výživa, dívky netrpí karencí vitamínů a protože často byly očkovány jako virgo, jsou spíše z rodin, kde jsou vedeny k určité sexuální zdrženlivosti a sebeúctě. O kontrolní skupině nikdy nemáme údaje, zda pochází ze stejných sociálních podmínek, zda také v dané době byly virgo či dokonce ještě jsou virgo, jaké mají životní a stravovací návyky, a další demografické údaje.
Jsem přesvědčená, že když se budu moc snažit, najdu jen v jihomoravském kraji 10000 děvčat, které nebyly očkované a mají 18-25 let a jsou bez jakékoliv onkogenní léze.
Navíc očkování vytváří optické zdání, že děvčata jsou opravdu chráněna před rakovinou a toto podvědomí může vést (a vede) k podceňovaní preventivních prohlídek u sexuálně aktivních dívek a mladých žen.
Domnívám se, že je potřebné navzdory tlaku farmaceutických firem říct pravdu, že se jedná o očkování vůči dvěma či čtyřem kmenům virů, vůči kterým se vyvolá tvorba protilátek. A že existují další kmeny HPV, a to i onkogenní. Že rozhodně navzdory očkování není vyloučeno riziko rozvoje rakoviny.
Proto příspěvek na toto očkování považuji nejen za zbytečné mrhání peněz z prostředků zdravotní pojišťovny, ale především za rizikový počin z hlediska dalšího zdraví naší populace. Domnívám se, že zdravotní pojišťovna, která dbá na prevenci a na podporu zdravého životního stylu svých pojištěnců, najde odvahu vzepřít se tlaku toho, co je módní, ale ve skutečnosti nejisté a přináší zisk jen malé skupině.
Vím, že většina mých kolegů se nechala nalákat snadným ziskem z očkování, z předpisu hormonální antikoncepce a ze spolupráce s centry asistované reprodukce a nad mnou nadnesenými námitkami raději nepřemýšlí.
Přesto věřím, že i když možná tento ojedinělý, ale vážně myšlený příspěvek bude vyslyšen.

S úctou a s pozdravem
MUDr. Lázničková

Minimálně stojí za zamyšlení.

PS: reklamy na očkování proti HPV mi silně připomínají tytéž reklamy na Prevenar, a jsem k nim velmi skeptická. Nikoliv k očkování jako takovému, ale k očkování nedostatečně otestovanému a možná i škodlivému, případně zbytečnému zatížení organismu.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Lasicka » úterý 24. březen 2009, 17:22
Amazonko, díky za všeříkající příspěvek.
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Wingec » úterý 24. březen 2009, 17:38
všeříkající ...hmmm..já paní doktorku znám :)
nezlobte se , ale mě už to docela rozesmálo
ale tak jistě je tato diskuse dobrá k tomu, aby se odpůrci jakéhokoli očkování vyřádili
;)
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 24. březen 2009, 17:47
Wingec ano, paní dr. je věřící a má články často zaměřené právě takhle, se spoustou jejích názorů budu klidně polemizovat, ale je hloupost zaměňovat názor za fakty, aty tu uvedla. Že to prostě není plně vyzkoušený přípravek, že to nechrání proti rakovině, ale jen a pouze proti několika typům viru HPV (pravda se skříženou imunitou), a že jen budoucnost ukáže, co se stane. Celkem bych nerada, aby se za 20-30 let ukázalo, že mohl za něco, co by se bez tohoto očkování nepřihodilo.

Tady zprávy o nežádoucích účincích z doby, kdy se tady kampaň na očkování rozjížděla:

http://www.zvedavec.org/komentare/2007/ ... ilgard.htm
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Gedžitka » úterý 24. březen 2009, 18:36
Wingec píše:ale tak jistě je tato diskuse dobrá k tomu, aby se odpůrci jakéhokoli očkování vyřádili
;)

No ale já nezakládala diskusi s tím, aby se vyjádřili odpůrci očkování, mě jenom zarazilo, jaké to má vedlejší účinky... Chápu, že někomu trochu oteče ruka v místě vpichu nebo ho místo svědí nebo pár dní bolí, ale ochrnutí nebo epileptické záchvaty, to už mi přijde trošku moc.
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Holly » úterý 24. březen 2009, 19:01
Wingec píše:ahoj,
já souhlasím stoprocentně s Bercou !!
mám sedmnáctiletou dceru , nechala jsem ji naočkovat v 15 letech
to číslo úmrtí za rok na rakovinu děložního čípku je naprosto hrozivé, já tu vakcínu považuju za obrovský pokrok
navíc jsem dělala na oddělení, kde se na tenhle typ rakoviny umíralo a zemřela na ni i moje kamarádka - na prevenci chodila fakt poctivě :(
takže já nemám co řešit ..

Wingec ja take v 15 letech. Dnes ji je 16 dal vrcholove sportuje a ochrnuta opravdu neni. :?
Clanek nevim MF uz asi 5 let nectu...
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Gábinka » úterý 24. březen 2009, 19:08
Gedžitka píše:
Wingec píše:ale tak jistě je tato diskuse dobrá k tomu, aby se odpůrci jakéhokoli očkování vyřádili
;)

No ale já nezakládala diskusi s tím, aby se vyjádřili odpůrci očkování, mě jenom zarazilo, jaké to má vedlejší účinky... Chápu, že někomu trochu oteče ruka v místě vpichu nebo ho místo svědí nebo pár dní bolí, ale ochrnutí nebo epileptické záchvaty, to už mi přijde trošku moc.

myslím, že to je proto, že se vedlejší účinek prostě vyskytl (je otázka, do jaké míry ten člověk měl nějaké problémy zdravotní, že to v kombinaci mohlo tohle udělat, do jaké míry byl k tomu problém náchylný, měl to v sobě) a oni jsou povinni? to tam napsat všechno, i kdyby to byla výjimka výjimek (u některých příbalových letáků to rozdělujou i podle toho, jak často se ten který stav děje - časté, méně časté, výjimečné a tak) - nevim, jestli povinni, nebo se jen kryjou

Výhledově to pro holky zvážím. Do té doby snad bude víc informací, zkušeností, takže se pak budu moc rozhodnout s čistším svědomím
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Baboo » úterý 24. březen 2009, 19:23
Škoda, že diskusia ešte len začala a už sa tu objavujú výrazy ako "odporkyne očkovania sa tu vyřádí". Nech si každý očkuje ako chce a zváži pre a proti nie? Od toho diskusie sú, aby sa tu objavili aj pre, aj proti. Ja som rada, že nemusím zatiaľ toto očkovanie riešiť a mám čas si počkať, ako to s touto vakcínou dopadne. Dnes by som ho asi očkovať nedala, nemám k nemu dôveru. Celkom to sledujem a naposledy som si o tejto vakcíne prečítala v prehľade časopisu TIME - Rok 2008 v medicíne podľa abecedy, kde pod písmenkom G je práve správa o vakcíne Gardasil.

http://www.time.com/time/specials/packa ... 09,00.html

A celkovo tu v tlači sledujem, že sa zbiera čoraz viac odporcov tohto očkovania, nakoľko pribúdajú prípady závažných problémov po tomto očkovaní. Tých 27 úmrtí po podaní vakcíny tiež nie je málo, aj keď samozrejme nemusia všetky súvisieť priamo s vakcínou, zatiaľ je to predmetom zisťovania. Ja si počkám, čo ukážu ďalšie štúdie, ktoré práve prebiehajú.

B:
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands