ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti rakovině děložního čípku .

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gedžitka » úterý 24. březen 2009, 20:09
Baboo, v Daily Mailu psali, že v UK se očkování provádí plošně u dívek ve věku 12-13 let, pokud to rodiče výslovně neodmítnou. Lékaři hlásí veškeré vedlejší účinky, které se zpětně dozví, takže čekám, že výsledky budou celkem vypovídající a na velkém vzorku populace.

Jinak podle toho odkazu, který sem dala Amazonka, trvalo testování pouze 3,5 roku, což je nebývale málo. I léky proti rakovině nebo HIV mají delší testovací a schvalovací období, a to na ně čekají smrtelně nemocní lidé...
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Nattyp » pátek 19. listopad 2010, 14:40
Nemůžu říct, zda jsem pro nebo proti, ale účinnost jim podle všeho asi klesá. Takže stejně doporučuji pravidelně chodit na cytologické vyšetření. Navíc jakékoliv očkování je zásah do organismu a může mít neočekávanou reakci, proto se po něm musí ještě nějakou dobu čekat v ordinaci. Jestli pak někdo umřel za dva dny je nepříjemné, ale stejně tak ho mohlo zajet auto.
Nattyp
Pískle

6 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Sedmikraska » pátek 19. listopad 2010, 19:08
Amazonko, můžu to uvést u sebe na blogu (www.sedmikraska.bloguje.cz)? Shromažďuju tam info o očkování. Díky.

Amazonka01 píše:Názor jedné gynekoložky:
Maya 22.10.2007
Lilla 24.7.2010
Vincent 13.9.2014

Age is a state of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Sedmikraska
Diskutérka
Diskutérka

2970 příspěvků
13. květen 2007
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 19. listopad 2010, 19:33
Sedmi, myslím že ano, názor dr. Lázničkové byl publikován leckde, já to kopírovala odsud http://www.empatia.cz/ockovani-proti-ra ... niho-cipku , nebo se jí můžeš zeptat přímo na www.cenap.cz
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Myslady » pátek 19. listopad 2010, 21:07
Co lékař, to názor ... co žena, to jiné rozhodnutí ...

Za sebe mohu říct, že jsem chodila na preventivní prohlídky poctivě, v rodině se s tímto problémem potýkala maminka i sestra, bála jsem se ...

A přesto jsem ve 30. letech skončila s onkologickou diagnozou ... nebýt okamžitého ( a opakovaného ) zákroku, tak jsem mohla skončit úplně jinak než teď ... a i tak vím, že jsem měla velkou dávku štěstí a mohla jsem být bez dělohy ... a dalších dětí ...

Nejstarší dceru už naočkovanou mám, mladší jednou naočkovat nechám ... s takovou rodinnou anmnézou to považuji za dobrou investici a klady v mém hodnocení aktuálně převažují nad zápory.
Myslady
Krafařka
Krafařka

927 příspěvků
28. duben 2009
Plzeň
Příspěvekod Lasicka » sobota 20. listopad 2010, 16:40
Nattyp píše:Nemůžu říct, zda jsem pro nebo proti, ale účinnost jim podle všeho asi klesá. Takže stejně doporučuji pravidelně chodit na cytologické vyšetření. Navíc jakékoliv očkování je zásah do organismu a může mít neočekávanou reakci, proto se po něm musí ještě nějakou dobu čekat v ordinaci. Jestli pak někdo umřel za dva dny je nepříjemné, ale stejně tak ho mohlo zajet auto.

Účinnost jim neklesá, jen je začali napadat, že kvůli očkování, u kterýho vůbec není jistý, jestli proti něčemu chrání, přestávají ženy chodit na preventivní prohlídky. Mmch podle Tvé logiky viz citace by nemělo cenu nic. Ani třeba používat dětské autosedačky - na co taky, vždyť může dítě zítra vypadnout z okna...
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Annabobr » pátek 10. květen 2013, 10:30
Mám dotaz za jednu známou... je nějakou dobu po operaci cysty na vaječníku a teď jí nová gynekoložka našla další malou. Na to jí řekla, že by měla znova začít brát HA a zároveň se nechat očkovat proti HPV. Známou to celkem zaskočilo, přijde jí to spíš jako že doktorka na ní chce vydělat. HA vysadila před časem a nechtěla se k ní už vracet.

Co si o tom myslíte? Nemůže HA a očkování případné cysty spíš způsobit?
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Fazole » pátek 10. květen 2013, 20:08
Nevím, jestli způsobit, ale očkování proti nim jistě nepomůže. :-Z
Fazole
Kecka
Kecka

1558 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ami » pátek 10. květen 2013, 21:26
Když už vláda Indie zakáže klinické testování s Gardasilem pro nežádoucí účinky , tak to už je co říct. ;-)
Ami
Krafařka
Krafařka

777 příspěvků
25. leden 2008
Morava
Příspěvekod Annabobr » pátek 10. květen 2013, 22:14
Díky za reakce, známá se u téhle gynekoložky zřejmě dlouho neohřeje...
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Blanci » sobota 11. květen 2013, 22:23
K tomuto očkování vydal MUDr. Vavrečka nový srozumitelný članek:

http://www.vitalia.cz/clanky/10-ockovan ... virum-hpv/
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Smilinka » čtvrtek 01. srpen 2013, 18:49
Dobrý den,

absolvovala jsem první dávku očkování přípravkem Silgard, ale pak jsem se rozhodla, že v mém věku (28) už to asi opravdu nemá smysl. Zbylé dvě dávky jsem musela ale zaplatit, proto bych je ráda nabídla Michaelu Douglasovi. Původní cena je 2400Kč za jednu dávku. Přijde mi škoda, abych je měla v lednici, když je nevyužiju, proto mu je přenechám klidně za cenu výrazně nižší. Máte na něj někdo kontakt?
Smilinka
Pískle

1 příspěvků
31. červenec 2013
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 01. srpen 2013, 18:52
Smilinka píše:Dobrý den,

absolvovala jsem první dávku očkování přípravkem Silgard, ale pak jsem se rozhodla, že v mém věku (28) už to asi opravdu nemá smysl. Zbylé dvě dávky jsem musela ale zaplatit, proto bych je ráda nabídla Michaelu Douglasovi. Původní cena je 2400Kč za jednu dávku. Přijde mi škoda, abych je měla v lednici, když je nevyužiju, proto mu je přenechám klidně za cenu výrazně nižší. Máte na něj někdo kontakt?

je to vyloženě legální
Naposledy upravil Gehenna dne 01. srpen 2013, 19:44, celkově upraveno 1
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Kobliha82 » čtvrtek 01. srpen 2013, 18:53
Gehenna píše:
Smilinka píše:Dobrý den,

je to vyloženě legální

Prezije to postou?
Kobliha82
Howgh
Howgh

6604 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Petulka82 » pátek 13. červenec 2018, 09:10
Ahojte ženy,
kamarádka zvažuje tohle očkování pro svou dceru.
Nějak jsem se naučila, co se týče zdrojů, a vlastně informací k očkování celkově, spoléhat na b-c :oops:
Moc prosím, nemáte některá nějaké nové informace přímo k tomuhle očkování? Já jsem si utřídila, na základě b-c zprostředkovaných informací, že ho pro své děti nechci a tím jsem to vypustila :D
Za případné odkazy, nebo nové zkušenosti předem díky ;)
P.
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko