ADV TOP
ADV LEFT

JAKOU MÁTE ZKUŠENOST S OČKOVÁNÍM PRIORIX TETRA?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Drahuška » středa 27. leden 2010, 12:59
Ahojky chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s tímto očkováním-obsahuje spalničky+zarděnky+příušnice+navíc plané neštovice.doktorka říkala že se dávají 2 dávky cena jedné je 1550kč.cenu bych neřešila když jde o malou ale spíš jestli je to dobré???Moc díky za odpovědi.Malá měla ted rok a očkovalo by se to v roce a půl.
D+Zuzanka :holka: :mimiholka: :-*
Drahuška
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
28. září 2008
Olomouc
Příspěvekod Bublina » středa 27. leden 2010, 13:03
Mladší dcera je tím očkovaná, naprosto bez žádných reakcí. Víc se dočteš tady, najdi si diskuse o očkování.

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Drahuška » středa 27. leden 2010, 13:10
Bublino moc díky za odpověd a odkaz!!!!!
Drahuška
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
28. září 2008
Olomouc
Příspěvekod Hamina1 » úterý 16. únor 2010, 15:11
Já jsem nechala vakcínou syna očkovat, i když prý u kluků to není tak důležité, jako u děvčat, hlavně ty neštovice. Pokud by je nedostaly do těhotenství, hrozilo by, v případě nákazy, že příjdou o mimčo anebo bude postižené... :(

Očkovali jsme v lednu, přesně po týdnu horečka, 2 dny a poté lehká vyrážka. Jinak ale pohoda a jsem ráda, že jsem ho nechala naočkovat. Jo, ale pozor, na horečku se u Priorix Tetra NESMÍ dle SPC používat sirupy obsahující salicyláty (snad jsem to napsala dobře), což je jak Panadol, tak Ibuprofen!!! Raději se info u doktorky, nás na to vůbec neupozornili, vyčetla jsem sama v příbalovce!!!
Hamina1
Pískle

22 příspěvků
16. únor 2010
Příspěvekod Drahuška » čtvrtek 18. únor 2010, 11:24
Hamino moc díky za upozornění na to že se nesmí na horečku po očko dávat salicyláty-schválně se zeptám Mudr!!Měj se fajn pa pa D+Zuzinka
Drahuška
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
28. září 2008
Olomouc
Příspěvekod Shaula » neděle 21. únor 2010, 23:27
Taky jsme nechali očkovat, reakce cca 10. - 12. den horečky párkrát až ke 40 stupňům, pár pupínků a zduřené uzliny v tříslech.
Rozhodla jsem se tak, protože se bojím, aby klukům nezůstaly jizvičky, nechci je nechat zbytečně trpět pupínky a navíc já sama je neměla, takže chráním i sama sebe.
K těm lékům - nevím přesně, co spadá pod salicyláty, ale podle jedné české studie PARACETAMOL snižuje účinnost očkování ( http://www.novinky.cz/veda-skoly/181727 ... -cesi.html ), takže by se rozhodně neměl dávat preventivně. Na horečku jsem normálně používala Nurofen.

Hamina1 - a čím bys srážela teplotu, když ani Panadol na bázi paracetamolu ani Ibuprofen (potažmo Nurofen) se podle tebe nesmí dávat? U čtyřicítky si už s prostými obkládky nevystačím.
Shaula
Pískle

51 příspěvků
15. únor 2010
Příspěvekod Hamina1 » pondělí 22. únor 2010, 17:20
Shaulo, my jsme meli horecky ke 39 °C a tak jsem podavala Paralen cipky, ktere obsahuji jen paracetamol a potom jen nejaky ten cipkovy zaklad.

Co se toho vyzkumu s paracetamolem tyce, tak to se vztahuje opravdu jen k preventivnimu podavani po ockovani. Coz napr. i nas doktor, resp. jeho sestricka hned kazde mamince troubi, at az prijdou/prijedou domu z ockovani, diteti hned poda Panadol ci neco podobneho. V tom vyzkumu bylo zjisteno, ze se snizi ucinek vakciny, ale snad po 12h od ockovani uz je vse OK. Proste nechat vyvolat tu obrannou reakci organismu a v pripade, ze horecka neklesne a bude stale vysoka, paracetamol podat... (jiste to je podrobne uvedeno v tom odkazu, co jsi pripojovala, ja jsem jej nestudovala).
Hamina1
Pískle

22 příspěvků
16. únor 2010
Příspěvekod Hamina1 » pondělí 22. únor 2010, 17:29
Shaula píše:Taky jsme nechali očkovat, reakce cca 10. - 12. den horečky párkrát až ke 40 stupňům, pár pupínků a zduřené uzliny v tříslech.
Rozhodla jsem se tak, protože se bojím, aby klukům nezůstaly jizvičky, nechci je nechat zbytečně trpět pupínky a navíc já sama je neměla, takže chráním i sama sebe.
K těm lékům - nevím přesně, co spadá pod salicyláty, ale podle jedné české studie PARACETAMOL snižuje účinnost očkování ( http://www.novinky.cz/veda-skoly/181727 ... -cesi.html ), takže by se rozhodně neměl dávat preventivně. Na horečku jsem normálně používala Nurofen.

Hamina1 - a čím bys srážela teplotu, když ani Panadol na bázi paracetamolu ani Ibuprofen (potažmo Nurofen) se podle tebe nesmí dávat? U čtyřicítky si už s prostými obkládky nevystačím.

Ještě krom Paralen čípků existují snad Nurofen čípky, to by Ti řekli přesně v lékárně. Co se salicylátů týká, tak jsou to léky užívané k léčbě bolesti a snižování horečky analgetika, antipyretika. Nejč. acetylsalicylová kyselina Acylpyrin, Aspirin aj.

Ještě připojuji odkaz na SPC k Priorix Tetra. Ta část, na kterou jsem upozorňovala je pod bodem 4.4. Zvláštní upozornění ..., asi šestý odstavec.

http://www.gskkompendium.cz/spc-priorix ... kacka.aspx
Hamina1
Pískle

22 příspěvků
16. únor 2010
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 22. únor 2010, 17:32
Děti vůbec salyciláty nesmí ;) Priorix je živá vakcína, nedávala bych očkovat dítě mladší 2 let, čtyřkombinaci považuju za zbytečnost. ;)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Weverrka » úterý 23. únor 2010, 07:55
My jsme nechavali ockovat cca pred 14dny a po 8 dnech horecka na coz me upozornoval i doktor aby me to neprekvapilo mel ji 2 dny a spis jen zvysena. Nechala jsem ho ockovat, protoze vim jak jsou nestovice neprijemne, sama si to dobre pamatuju muzu ustat jizvy a pro holky navic nebezpecne pripadne v tehu. A pokud tomu muzu predejit nebo aspon udelat neco proto aby je nemel udelam to. Od toho snad ockovani je....
Obrázek
Weverrka
Pískle

98 příspěvků
27. leden 2009
Jindřichohradecko