ADV TOP
ADV LEFT

očkování - obrna na lžičku - reakce?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Anavi » úterý 13. březen 2007, 23:02
Dobrý den, byli jsme dnes na očkování proti obrně na lžičku. Od staršího syna mám tak nějak zafixováno, že po tomto očkování nebývají žádné reakce. Vítek se ale před chvílí vzbudil se strašným řevem, teplotu nemá, ale tohle u něj není obvyklé. Tak nevím, co nás v noci čeká.
Měly vaše děti po tomto očkování nějakou reakci, nebo zmínil se vám Dr., že nějaká reakce může být??
Díky.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Vlasinka » úterý 13. březen 2007, 23:49
Ahoj,

byly jsme toto pondělí a sestra mi říkala, že po obrně žádná reakce nebývá. Nemohu napsat jak je to u nás, protože my dostaly ještě injekčně tetanus, záškrt, černý kašel a to čtvrtý si teď nevzpomenu hemo...a po tom může být teplota a ještě nám rostou zuby a minulý týden měla dva dny teplotu, takže je celkově protivka a mamánek.

Ať vám to dobře dopadne a klidnou noc
ObrázekObrázek
Vlasinka
Kecka
Kecka

1572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Popilio » středa 14. březen 2007, 00:51
My byli taky dnes a taky říkali, že reakce žádná, asi jsme vyjímky, ale 2h po očkování vytuhl, spal 3,5h, u nás přes den nevídaný, večer celkem v pohodě, ale protivnej byl pořád, no a večer začal plakat, tak nevím co bude, spal 2h, vstal, znovu usnul, ale pořád se mi budí s pláčem tak nevím...
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Anavi » středa 14. březen 2007, 06:12
Popilio, Vlasinko, děkuji za reakce, v noci jsem vstávala snad 7x, ale jinak dobré, teplota není. Tak snad už se neobjeví.
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mamuldinka » středa 14. březen 2007, 08:03
My měli cca šest týdnů po očkování obrny na lžičku nevysvětlitelný průjem. Nejdřív jsem si myslela, že to je z ovocných šťáv, ale jejich vysazení nepomáhalo. Došlo mi to až později, že to je od očkování, že to je vlastně infekce do střev. Příští vakcínu jsme proto dostali injekční inaktivovanou Imovax, a po té reakce nebyla.
Nebolí třeba chlapečka bříško?
Mamuldinka
Pískle

58 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Yoursun » středa 14. březen 2007, 08:19
Ahoj
Tak my jsme meli reakci strasnou, trikrat se pozvracel, pak mel prujem, proste hruza
ObrázekObrázek
Obrázek
Yoursun
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Anavi » středa 14. březen 2007, 09:07
Mamulindo, až za 6 týdnů 8O 8O 8O .
Jo, na to bříško by to i vypadalo, protože se kroutil, kopal nohama...

Yoursun - a to byla reakce hned ten den?

Neměli by o tomhle rodiče informovat???
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Masinka » středa 14. březen 2007, 09:19
my byli taky včera, malej měl ráno trochu rýmu, ale Dr řekla, že dobrý, pak jsme byli celé odpo venku no a večer už měl horečku (38,5) a má pořád + velká rýma. Ale jestli za to může rýma, očkování, sluníčko nebo kombinace všeho netuším.
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2859 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lila » středa 14. březen 2007, 09:26
Tak Petr reakci na obrnu ze lžičky měl, 38,5. a jelikož už jednou Petr na očkování reakci měl (horečky a následně febrilní křeče), nebyla to však obrna, tak nám paní doktorka navrhla další očkování obrny injekcí. Po té už reakci neměl ......

Lila
P.S. Tom byl bez reakce na obrnu ze lžičky
Lila + Jája 08/00 a Pája 10/04
Lila
Metříkový guru :-)

1012 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Yoursun » středa 14. březen 2007, 10:19
Anavi : jj, za hodinu se pozvracel poprve v kocarku, takze jsem prala vnitrek, podruhe v kocarku bez tasky a potreti v postylce, ale to uz nemel pomalu co :cry: urco to bylo z toho, protoze tohle mi nikdy nedela a pak odpoledne dostal jeste prujem :? na netu holky psaly, ze kdyz by zvracel do pul hodiny po podani, ze se to musi zopakovat, ale vzhledem k tomu, ze to bylo pozdeji a stopro reakce, tak predpokladam, ze se mu to do tela dostalo
ObrázekObrázek
Obrázek
Yoursun
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Anavi » středa 14. březen 2007, 10:34
Yoursun - chudák Filípek, ale už je mu líp?
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Namape » středa 14. březen 2007, 10:42
Ahoj holky,
my jdeme dneska na obrnu, jenže to je takový blbý čas oběda a já malé přiberu i přesnídávku, myslíte, že jí po očkování můžu normálně nakrmit?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Namape
Kecka
Kecka

1695 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Cifka » středa 14. březen 2007, 10:55
Ahááá, my byli taky včera a v jedenáct v noci. se vzbudil a půl hodiny řval a kroutil se. TAky mě napadlo břicho a zuby, ale na obrnu jsem si fakt nevzpomněla 8O 8O Teď mi spí na břiše (na velkém břiše), je opravdu unavenej.

Hnusný očkování pitomý :evil: :evil:
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Market2 » středa 14. březen 2007, 11:14
Namape píše:Ahoj holky,
my jdeme dneska na obrnu, jenže to je takový blbý čas oběda a já malé přiberu i přesnídávku, myslíte, že jí po očkování můžu normálně nakrmit?

Ahoj,
my jdeme za týden a na pozvánce máme napsáno, že před očkováním máme dát malou přesnídávku, takže spíš bych nakrmila před než po, ale nejsem Dr.
Ať je to bez reakcí - taky z toho mám hrůzu, protože máme reakci po každé, místo hexín dostáváme šetrnou Infanrix, protože ve 3m jsme taktéž skončili se slabšími febrilními křečemi.

Market a Filípek
ObrázekObrázekObrázek
Market2
Krafařka
Krafařka

743 příspěvků
23. září 2006
Žďár nad Sázavou
Příspěvekod Baboo » středa 14. březen 2007, 11:31
Ahoj,

to, že po očkovaní obrny ZVYČAJNE reakcia nebýva, neznamená, že nemôže nastať! Navyše, očkovanie na lyžičke je živá vakcína Polio Sabin (OPV), takže tie reakcie bývajú ešte horšie, ako očkovanie neživými vakcínami - pri obrne injekčný Imovax polio (IPV).
Viac o možných reakciách si môžeš prečítať tu:

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/OPV.htm

Používanie OPV dobieha už len pre deti narodené do 31.12.2006 inak sa už živou vakcínou proti obrne očkovať nebude.

ps:
Market2 píše: místo hexín dostáváme šetrnou Infanrix, protože ve 3m jsme taktéž skončili se slabšími febrilními křečemi.
Market a Filípek

Market2 - Infanrixov je viac druhov, preto treba uvádzať presne, čím je kto očkovaný. Existuje Infanrix, InfanrixHib a práve aj hexavakcína je InfanrixHexa. Všetko je to jeden výrobca - GSK (GlaxoSmithKline).

B:
B: a booblinky
Obrázek
Obrázek
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands