ADV TOP
ADV LEFT

očkování - obrna na lžičku - reakce?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Yoursun » středa 14. březen 2007, 12:07
Anavi : jj, ted uz je v pohode a radi :D ttvalo to tak den, nez se z toho vzpamatoval :? za dva mesice ma byt preockovani, tak doufam, ze muze dostat injekci a ne ten hnus co ted :evil:
ObrázekObrázek
Obrázek
Yoursun
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Cokoladka » středa 14. březen 2007, 12:21
na lžičce jsme byli včera a dle MUDr. i sestřičky jsou reakce strašně vyjímečné spíš může mít nějaký ten dej průjem,ale nic drastického, spíš je důležité pro vás vědět, že se skutečně 6týdnů ve stolici vylučuje ten "bacil" a proto po vykákání - přebolování řádně umýt ruce jinak budete obrnu šířit dál a kdo by nebyl očkovaný i dospěláci, tak to prý můžou takhle blbě chytit:-((
jinak očkovat s rýmou atd by se nemělo přec je to jen zásah do imunity a toto je živé očkování - takže pozor!
AŤ jsou reakce brzy pryč a máte jen a jen zdravoučké dětičky HL
ObrázekObrázek
Cokoladka
Klábosilka
Klábosilka

368 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Evelion » středa 14. březen 2007, 12:35
Ahoj, vy mě tedy strašíte :)
Z očkování jsme se právě vrátili ... už je to hodina a půl a já o pozoruju jak blázen.
Normálně jsme očkovaný byli InfarixHib ... ten obrnu neobsahuje.
Reakci jsme neměli žádnou, tak doufám nebude i teď ... ale kdyby trochu víc přes den spal, nevadilo by mi to :D
Evča + Matyáš (11,5let)
Evelion
Klevetnice
Klevetnice

3035 příspěvků
21. září 2006
Příbram
Příspěvekod Evelion » středa 14. březen 2007, 12:36
Omlouvám se, píšu jak tatar :evil:
Evča + Matyáš (11,5let)
Evelion
Klevetnice
Klevetnice

3035 příspěvků
21. září 2006
Příbram
Příspěvekod Anavi » středa 14. březen 2007, 12:41
Cokoladka píše:, spíš je důležité pro vás vědět, že se skutečně 6týdnů ve stolici vylučuje ten "bacil" a proto po vykákání - přebolování řádně umýt ruce jinak budete obrnu šířit dál a kdo by nebyl očkovaný i dospěláci, tak to prý můžou takhle blbě chytit:-((
HL

Čoko - tak toto slyším poprvé a to byl už starší syn očkovaný 2x a mladší jednou!!! :evil: :evil: :evil:

Nejsem si jistá, jestli ta dávka za 2 měsíce se dá dát injekčně. Víte o tom někdo?

Ewevolf - pochopili jsme, neboj.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Pajca » středa 14. březen 2007, 12:45
My jseme byli v pondělí a jsem jsem naprosto bez reakce.
Obrázek
ObrázekObrázek
Pajca
Krafařka
Krafařka

847 příspěvků
08. leden 2007
Pardubice
Příspěvekod Cokoladka » středa 14. březen 2007, 13:03
Anavi- to nemám od doktorky, ale z netu hledala jsem jakékoliv info před očkováním a taky mě to udivilo, že na to neupozorňují u MUDr.:-(
ObrázekObrázek
Cokoladka
Klábosilka
Klábosilka

368 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Anavi » středa 14. březen 2007, 13:17
Baboo, Čokoladkova, díky za info.
Dívala jsem se na ty stránky amyslím, že když u 1 - 10% dětí můžou být nevolnosti, apod. tak už by na to upozornit měli.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Masinka » středa 14. březen 2007, 13:48
Teda Čokoládko, nechápu že takhle důležité info Dr nedávají! Jasně že si po přebalování myju ruce, ale co kdybych tu měla třeba na návštěvě malé mimčo a vzala je jedním vrzem nebo tak něco? :roll:

S tou rýmou - Ondra nikdy žádnou reakci neměl a to máme klasiku, tak jsem to moc neřešila a nechala na Dr. No, příště budu chytřejší.
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2857 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Yoursun » středa 14. březen 2007, 14:02
Tak my jsme prave taky na predchozi ockovani zadne reakce nemeli, tak jsem nic necekala, nebyla upozornena a o to vetsi jsem mela sok :evil:
ObrázekObrázek
Obrázek
Yoursun
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Popilio » středa 14. březen 2007, 14:06
Tak malej měl v noci 40,5, dneska jsme byli u dr, asi má po tom nějak oslabenou im unitu, či co, noc byla hrozná, má strašnou rýmu a vůbec nemohl dýchat... Ale nevím jestli stím má očkování něco společnýho...
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Minka » středa 14. březen 2007, 14:12
Holky, když je Andrejka očkovaná Infanrix-Hexou, musí taky na tu lžičku? Dr. nám říkala,že ne, ale některý mimča očkovaný Hexou byli i na lžičce. Nerada bych, abysme něco zanedbali.
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Baboo » středa 14. březen 2007, 16:30
Minko, InfanrixHexa obsahuje očkovanie proti : dávivý kašel, záškrt, tetanus, obrna, hepatitida B a hameophilus influenzae typ B

takže na lyžičku už nepôjdete a ani nikto, kto bol očkovaný vakcínou InfanrixHexa už očkovanie osobitne proti obrne neabsolvuje.

Holky, a to, že ste predtým na nejaké očkovanie reakciu nemali predsa neznamená, že už na žiadne ďalšie reakciu mať nebudete, to je snáď jasné. Reakcia môže nastať kedykoľvek, nikdy neviete, čo komu "nesadne".
Doktori by samozrejme mali na možnosť nežiadúcich účinkov upozorniť, ale informovať sa je aj v záujme rodičov. Odporúčam ešte raz do pozronosti web www.vakciny.net kde sa dočítate všetko, čo potrebujete, vrátane príbalových letákov k jednotlivým vakcínam, ktoré rozhodne stoja za preštudovanie.

Nech to detičky dobre zvládajú :!:

B:
B: a booblinky
Obrázek
Obrázek
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Suri » středa 14. březen 2007, 17:57
Ahoj,

já se taky obávám, že to jestli někdo měl nebo neměl po očkování reakci není pro mě jako matku vůbec směrodatné, protože mi to nezaručí, že právě moje děťátko jí mít nebude. Nehledě k tomu, že mnohé reakce na očkování mohou být skryté a nemusí se přímo a hned projevit.

Proto je určitě dobré očkování nepodceňovat a zajímat se dopředu. Také mohu jen doporučit výše uvedené stránky, je tam také poradna, kde se případně dá lecos zjistit.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Lamargarita » čtvrtek 15. březen 2007, 15:43
reakce - tak po lžičce usnul a spal skoro 3h, pak strašný pláč asi cca půl hodinu a kroutil se, odmítl oběd - jinak my s papáním problémy nemáme, takže taky asi to bude tím, horečka, průjem a zvracení zatím nic, uvidíme v večer a v noci
ObrázekObrázek
Lamargarita
Žvatlalka
Žvatlalka

261 příspěvků
21. září 2006
Brno