ADV TOP
ADV LEFT

Očkování - přístup lékaře

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elisa » úterý 12. říjen 2010, 12:36
Ahoj holky,

nedá mi to nepodělit se s vámi tady...minulý týden jsem se vrátila s malou z nemocnice, měla akutní bronchitidu. V pondělí jsme šly na kontrolu k naší mudře, stále kašle a má trochu rýmu. Poslechově je prý čistá a že jí rovnou bodne 4 dávku Hexy :? :grr: Samozřejmě jsem to odmítla, tak se prý mám zastavit za týden. Řekla jsem jí, že se zastavím, pokud bude několik dnů zcela v pořádku. Podle ní není kašel a rýma na závadu, že je na to ted období!!! Včera jsem byla tak neskutečně vytočená, dneska už le to lepší...ale stejně...jsem fakt znechucena z takového přístupu. Já snad malou přehlásím jinam :grr: Přeci dítě MUSI být naprosto zdrávo při očkování ?!?
ObrázekObrázek
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mirkat » úterý 12. říjen 2010, 12:40
Malá po zánětu ledvin a atb, nyní udržovací Sumetrolim do vyšetření, tedy do 26.10, celkově má Sumetrolim zatím do 28.10. - první hexa 14.9. a další bude hned po tom vyšetření... Děsím se toho už teď :( Nehledě na to, že v úterý očkování, v pátek začalo téct oko, takže nějaká viroza, jak byla oslabena, v úterý hospitalizace se zánětem ledvin...

Nějak si to neumím prosadit a najít nějaké řešení... bojím se, že opět skončíme v nemocnici :( Ač očkování respektuji a základní mi nedělá problém... v tomhle případě se fakt toho okamžiku děsím.
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 12:49
Nemusí :D resp. to co popisuješ je, podle lékařů, stav, při kterém se očkovat dá. Kontraindikací je jen horečnaté onemocnění, kašlíček a rýmečka ne.
Je to samo blbost, je na tobě, kdy dítě necháš oočkovat. Takže s díky odmítni a nerozčiluj se, je to marnost.

Interval mezi dvěma dávkami je min/max.
1-2. - 4týdny/6.měs
2.-3. 6.měs/12.měs ( u trojdávkové varianty) nebo 4týny/6.měs u čtyřdávkové, tři dávky vakcíny stačí k navození imunity
3-4. 6/12 měs

Takže tak.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Pepsi » úterý 12. říjen 2010, 12:50
Nemusi.... Pri ockovani dite dostane sest (hexa) ruznych podnetu pro imunitni system, pokud prijete dejme tomu cizi teta na navstevu a dite "ocuca" pri uvitacim libani, bude mit imunitni system co delat se stovkami podnetu. Ockovat by se clovek mohl za jeden den i proti treba dvaceti nemocem.
Takze maminky neprehanejte!
Pepsi
Pískle

72 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Elisa » úterý 12. říjen 2010, 12:57
Pepsi, nějak nechápu, jak to myslíš :oops:

Llev, takže podle tebe jde rozestup 12měs? Je to prosím tě někde oficiálně uvedeno? Myslela jsem, že musí být doočkována do 18měs. Moc díky ;)

Mirko, taky bych se bála...a konzultovala to s někým jiným...
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 13:00
Pepsi píše:Nemusi.... Pri ockovani dite dostane sest (hexa) ruznych podnetu pro imunitni system, pokud prijete dejme tomu cizi teta na navstevu a dite "ocuca" pri uvitacim libani, bude mit imunitni system co delat se stovkami podnetu. Ockovat by se clovek mohl za jeden den i proti treba dvaceti nemocem.

:? Chtěla jsem psát něco o hlouposti, neznalosti a tuposti.. ale nenapíšu. ;)
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 13:07
Eliso, čtvrtá dávka hexy je vlastně zbytečná, je to jen sichr. V některých zemích dává jen třídávkové schéma. Mezi 3 a 4 dávkou je možnost max. odstupu 12 měsíců.

Ovšem vyhláška hovoří jinak, ale vyhláška pro tebe není závazná, můžou tě prudit ale to je tak vše ( máme za sebou, vím o čm mluvím). Takže je nejlepší sepsat své požadavky na papír, tedy že si přeješodložení 4. dávky Hexy do doby okud nebude dítě zcela zdravé, tak, aby max. rozestup mezi 3. a 4. dávkou byl 12 měsíců. To celé 2x podepsat a jednou ať si to Dr. založí do karty.

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Helienka » úterý 12. říjen 2010, 13:08
Omlouvám se zakladatelce, že sem vstupuji s vlastní otázkou, ale je ktématu hexavakcíny, tak snad to nebude vadit.

Je nějakým předpisem (zákon, vyhláška, cojávím) dán i nejnižší věk, od kdy se má očkovat? Nějak se mi do toho u mladšího dítěte teď nechce, protože starší mívá na podzim furt nějakou rýmu, kašel...

Edit: Nemá očkovanou TBC v porodnici, tj. odklád kvůli nezhojené jizvičce jako argument asi nebude fungovat.
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Elisa » úterý 12. říjen 2010, 13:13
Llev, moc díky ;) No, doktorka nás tlačí dost, už jsem ji asi "vytočila" tím, že MMR jsem nechala odložit kolem 3 let...ale tohle prý musím doočkovat. Takže kdyžtak sepíšu a at se třeba potento :grr: Je to moje dítě :erik:
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 12. říjen 2010, 13:26
Pepsi píše:Nemusi. ... Takze maminky neprehanejte!

Taky jsem si myslela, že je očko takový "čajíček", se synem to bylo vždy v pohodě. Je ovšem pravda, že jsme měli očkovací kalendář o 9 měsíců opožděný kvůli větší reakci na TBC v porodnici, starší dítě snáší očkování líp.
Zato s dcerkou jsme si užili... Po roce a půl homeopatické léčby můžu říct, že je to ok.
Takže trvám na tom, že děti musí být v době očkování zdravé, tzn. i bez rýmy. Dá se to. Pediatrička mě i chápe, tlačí jen trochu, vysvětlila jsem jí svůj postoj. Sestra na mě tlačí víc... tam si říkám, že ona za mě vzniklé problémy řešit nebude. Já prostě i tu rýmu chápu jako riziko. (Tím ovšem neříkám, že to tak musí cítit každý!!!)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 12. říjen 2010, 13:29
Helienka píše:Je nějakým předpisem (zákon, vyhláška, cojávím) dán i nejnižší věk, od kdy se má očkovat? Nějak se mi do toho u mladšího dítěte teď nechce, protože starší mívá na podzim furt nějakou rýmu, kašel...
Edit: Nemá očkovanou TBC v porodnici, tj. odklád kvůli nezhojené jizvičce jako argument asi nebude fungovat.

Tady se to tluče, zákon přikazuje, mít Hexu doočkovanou do 18 měsíců. takže pokud se vezme nejkraší interval mezi očk. dávkou 1 měsíc, tak začít v 10 měsících nejpozději.

Což je i odpověď Elise, dr. na to tlačí právě kvůli tomu, že jí tlačí ze zákona.

Nicméně já bych dítě s jakoukoliv virózou taky neočkovala, a dr. to klidně podepsala.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Evikk » úterý 12. říjen 2010, 13:30
Já jsem asi divná, ale někdy se fakt divím ... přijde mi, že v dnešní době je módou automaticky pochybovat o tom, co doktoři či jiní odborníci řeknou.

Když bych si měla vybrat, jestli mám věřit názoru lékaře mého dítěte nebo někoho téměř anonymního na diskusním fóru, tak věřím spíše tomu doktorovi. Mluvím všeobecně, nechci tím pochopitelně znevažovat názory některých zde přítomných diskutujících. Určitě jsou tu i doktorky a podobně. Na spoustu problémů je ale mnoho názorů i mezi doktory, takže je stejně nutné se zachovat podle svého vědomí a svědomí.
Evikk
Klábosilka
Klábosilka

370 příspěvků
24. září 2006
Beřovice u Slaného
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. říjen 2010, 13:30
Pepsi píše:Nemusi.... Pri ockovani dite dostane sest (hexa) ruznych podnetu pro imunitni system, pokud prijete dejme tomu cizi teta na navstevu a dite "ocuca" pri uvitacim libani, bude mit imunitni system co delat se stovkami podnetu. Ockovat by se clovek mohl za jeden den i proti treba dvaceti nemocem.

Třeba teta s morem.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 13:32
Helienko
Hexa se nesmí očkovat dokud není zhojená jizvička po BCG vakcíně ( TBC), jinak nikdo tě nemůže k ničemu nutit. Vyhláškou je stanovena hranice ( věková) kdy se očkovat má, ale je jen na tobě kdy, čím a jestli své dítě očkovat necháš.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 12. říjen 2010, 13:38
Evikk píše:Já jsem asi divná, ale někdy se fakt divím ... přijde mi, že v dnešní době je módou automaticky pochybovat o tom, co doktoři či jiní odborníci řeknou.

Když bych si měla vybrat, jestli mám věřit názoru lékaře mého dítěte nebo někoho téměř anonymního na diskusním fóru, tak věřím spíše tomu doktorovi. Mluvím všeobecně, nechci tím pochopitelně znevažovat názory některých zde přítomných diskutujících. Určitě jsou tu i doktorky a podobně. Na spoustu problémů je ale mnoho názorů i mezi doktory, takže je stejně nutné se zachovat podle svého vědomí a svědomí.

Ani po zkušenosti, že nikoliv co dr., to bůh, co má vždy pravdu, bys nezapochybovala a nehledala vlastní cestu?
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)