ADV TOP
ADV LEFT

Očkování - přístup lékaře

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Fasciopi » pátek 22. říjen 2010, 15:41
Llevelyn píše:Nemusí :D resp. to co popisuješ je, podle lékařů, stav, při kterém se očkovat dá. Kontraindikací je jen horečnaté onemocnění, kašlíček a rýmečka ne.
Je to samo blbost, je na tobě, kdy dítě necháš oočkovat. Takže s díky odmítni a nerozčiluj se, je to marnost.

Interval mezi dvěma dávkami je min/max.
1-2. - 4týdny/6.měs
2.-3. 6.měs/12.měs ( u trojdávkové varianty) nebo 4týny/6.měs u čtyřdávkové, tři dávky vakcíny stačí k navození imunity
3-4. 6/12 měs

Takže tak.

ještě k tomu, kde jsi Llevelyn čerpala ? pro ty odstupy ?

jinak chápu že existují i dobří lékaři, ale tím že vystudovali a byli formováni po dobu víc něž 5 let na vysoké škole, si myslím že už nejsou schopni nestranného myšlení, to asi jen ti osvícení.
Pohybovala jsem se v lékárensko-doktorské rodině a vím jak tam zhruba obchod mezi doktory a farm. firmami funguje, vše pěkně na černo aby z toho měli oni co nejvíce peněz.
co myslíte napíše vám lékař recept na vaši nemoc s tím že vás chce vyléčit? Lékaři potřebují ke svému byznysu nemocné ne zdravé lidi ..
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 22. říjen 2010, 16:19
Fasiopi, jukni sem http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm

A jinak, nevěřím lékařům jen proto, že jsou lékaři. Vzhledem k povolání jsem se mezi lékaři pohybovala i jako mezi kolegy, setkala jsem se se spoustou lékařů jako pacient, nebo rodič pacienta. Odmítám paušalizování, které tu prezentuješ. Jsou dobří a jsou mizerní, stejně jako v kterémkoliv jiném povolání. A stejně tak může být dotyčný dobrý lékař, ale myslí si o sobě něco o Šalamounovi a je mi tak na dvě věci, protože se s ním nedá komunikovat (ale nebudu automaticky zpochybňovat jeho odbornost). A rozhodně se nedá říct, že to KAŽDÝ (dokonce bych si troufla tvrdit, že je takových minimum) ti dává špatné léky, aby ses u něj léčila déle, to je pitomost na Ntou :roll:
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Fasciopi » pátek 22. říjen 2010, 16:48
Amazonka01 píše:Fasiopi, jukni sem http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm

A jinak, nevěřím lékařům jen proto, že jsou lékaři. Vzhledem k povolání jsem se mezi lékaři pohybovala i jako mezi kolegy, setkala jsem se se spoustou lékařů jako pacient, nebo rodič pacienta. Odmítám paušalizování, které tu prezentuješ. Jsou dobří a jsou mizerní, stejně jako v kterémkoliv jiném povolání. A stejně tak může být dotyčný dobrý lékař, ale myslí si o sobě něco o Šalamounovi a je mi tak na dvě věci, protože se s ním nedá komunikovat (ale nebudu automaticky zpochybňovat jeho odbornost). A rozhodně se nedá říct, že to KAŽDÝ (dokonce bych si troufla tvrdit, že je takových minimum) ti dává špatné léky, aby ses u něj léčila déle, to je pitomost na Ntou :roll:

abych to uvedla na pravou míru , já jen nesnáším farmaceutické koncerny a léky vůbec pro jejich vedlejší účinky ..
A právě ta jejich odbornost mě u lékařů často štve, dívají se na nemoc moc odborně ..
já spíše dám na dobrou stravu, česnek a cibuli a zdravý pohyb než na léky tot vše :)
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 22. říjen 2010, 19:08
Fasciopi píše:
Amazonka01 píše:Fasiopi, jukni sem http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm

abych to uvedla na pravou míru , já jen nesnáším farmaceutické koncerny a léky vůbec pro jejich vedlejší účinky ..
A právě ta jejich odbornost mě u lékařů často štve, dívají se na nemoc moc odborně ..
já spíše dám na dobrou stravu, česnek a cibuli a zdravý pohyb než na léky tot vše :)

A vitamín D :D, já vím ;)

Jinak souhlasím, léky od dr. v 90% nechci a ani nefasuju, ale těžko třeba cukrovku vyléčíš česnekem, a zlomený krček asi pohybem nezacelíš.

A odbornost lékaře není náhled na nemoc, nebo životní styl, ale schopnost léčit ve svém oboru. Tedy jeho kvalita. Což neznamená, že brilantní chirurg nemůže být nerudný blb, který se považuje za pupek světa, nebo že se nemůže stát, že milá a komunikativní a alternativní pediatra zanedbá třeba srdeční vadu u novorozence.
Naposledy upravil Amazonka01 dne 24. říjen 2010, 07:25, celkově upraveno 1
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Llevelyn » pátek 22. říjen 2010, 19:18
A jelikož je odpovědnost za děti především na rodičích, je lepší si problematiku trochu nastudovat s " chladnou hlavou" i když chápu, že systém a prezentace očkování ( a často i systém propagace léků) je motivován více byznysem nž snahou o zdravou populaci. Pořád bude velké množství lidí, kteří se můžou chytit tvého " popisu věci" a vzít ho jako " modlu" a nvědět proč.

Očkování není žádné zlo a samo o sobě je to výborná věc. Ale systém, který tady je je skrz naskrz špatný .( Mě osobně nejvíc vadí ta povinnost a naprosto neetické a manipulativní prezentace a reklamy.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Sonča » pondělí 16. prosinec 2013, 10:17
Ahojte,

jen se chci podělit o velkou radost, kterou mám po dnešní návštěvě naší doktorky. Ještě v září jsem s ní řešila, jestli by nešlo nějak odložit MMR očkování u pětileté dcery (jediné chybějící) kvůli papírům do školky, protože syn má Aspergera. Byla dost nekompromisní, že chápe, že očkovat nechci ,ale ona to do přihlášky napsat musí.

Dneska jsme tam šly s nemocnou malou, nechtěla jsem očkování radši vůbec rozebírat, ale sama doktorka začala, že to konzultovala s Prymulou a dohodli se, že žádné mé dítě už očkovat nebudou, že jakoby mají splněno. Tak se mi dost ulevilo. Doufám, že mám na dlouho od tohoto tématu klid.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Kokon » pondělí 16. prosinec 2013, 12:04
OT: nedávno tu někdo dával odkaz na článek od Mudra, který dělí rodiče na odkladače, odmítače... nemohu to najít, nehodil by někdo prosím link?

a ještě jedno OT: Amazonko: bohužel mám z rozalia stejný pocit a je to prostě vadné PR, když jsem s některýma holkama z rozalia mluvila osobně, byly otevřené všemu a spíš hlásály "každému přístup k informacím a svobodu rozhodování", ale mediálně působí jen jako 100% odmítačky, což je škoda. Působí navenek mnohem fanatičtěji, než ve skutečnosti jsou :(
Kokon
Pískle

79 příspěvků
23. červen 2007
Praha
Příspěvekod Jankap » pondělí 16. prosinec 2013, 12:45
Kokon píše:OT: nedávno tu někdo dával odkaz na článek od Mudra, který dělí rodiče na odkladače, odmítače... nemohu to najít, nehodil by někdo prosím link?

http://www.vitalia.cz/clanky/jak-odmitn ... ckovani-1/
http://m.vitalia.cz/clanky/jak-odmitnou ... ani-2-dil/
Dole odkaz na další články MUDr. Vavřečky.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » pondělí 16. prosinec 2013, 12:46
Sonča píše:Ahojte,

jen se chci podělit o velkou radost, kterou mám po dnešní návštěvě naší doktorky. Ještě v září jsem s ní řešila, jestli by nešlo nějak odložit MMR očkování u pětileté dcery (jediné chybějící) kvůli papírům do školky, protože syn má Aspergera. Byla dost nekompromisní, že chápe, že očkovat nechci ,ale ona to do přihlášky napsat musí.

Dneska jsme tam šly s nemocnou malou, nechtěla jsem očkování radši vůbec rozebírat, ale sama doktorka začala, že to konzultovala s Prymulou a dohodli se, že žádné mé dítě už očkovat nebudou, že jakoby mají splněno. Tak se mi dost ulevilo. Doufám, že mám na dlouho od tohoto tématu klid.

Gratuluju!
Prosím tě, kdyby se ti podařilo v budoucnu "sehnat" zarděnky, dej vědět, taky potřebujeme nakazit.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Kokon » pondělí 16. prosinec 2013, 16:59
Jankap: díky a ruku líbám :)
Kokon
Pískle

79 příspěvků
23. červen 2007
Praha