ADV TOP
ADV LEFT

Očkování - přístup lékaře

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 13:38
Evikk píše:Já jsem asi divná, ale někdy se fakt divím ... přijde mi, že v dnešní době je módou automaticky pochybovat o tom, co doktoři či jiní odborníci řeknou.

Když bych si měla vybrat, jestli mám věřit názoru lékaře mého dítěte nebo někoho téměř anonymního na diskusním fóru, tak věřím spíše tomu doktorovi. Mluvím všeobecně, nechci tím pochopitelně znevažovat názory některých zde přítomných diskutujících. Určitě jsou tu i doktorky a podobně. Na spoustu problémů je ale mnoho názorů i mezi doktory, takže je stejně nutné se zachovat podle svého vědomí a svědomí.

Právě. Každý ať si věří, čemu věřit chce. Pokud možno z relevantních informací z obou stran barikády. Bohužel očkování je pořád v této zemi podáváno jako absolutní dobro bez negativního dopadu, málokde se dozvíš zápory, klady skoro všude. a také je to velie často víc byznys, než otázka zdraví.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Blanka » úterý 12. říjen 2010, 13:40
Gehenna píše:
Pepsi píše:Nemusi.... Pri ockovani dite dostane sest (hexa) ruznych podnetu pro imunitni system, pokud prijete dejme tomu cizi teta na navstevu a dite "ocuca" pri uvitacim libani, bude mit imunitni system co delat se stovkami podnetu. Ockovat by se clovek mohl za jeden den i proti treba dvaceti nemocem.
Takze maminky neprehanejte!

Třeba teta s morem.
:D :D :D :D :D
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. říjen 2010, 13:41
Llevelyn píše:
Evikk píše:Já jsem asi divná, ale někdy se fakt divím ... přijde mi, že v dnešní době je módou automaticky pochybovat o tom, co doktoři či jiní odborníci řeknou.

Když bych si měla vybrat, jestli mám věřit názoru lékaře mého dítěte nebo někoho téměř anonymního na diskusním fóru, tak věřím spíše tomu doktorovi. Mluvím všeobecně, nechci tím pochopitelně znevažovat názory některých zde přítomných diskutujících. Určitě jsou tu i doktorky a podobně. Na spoustu problémů je ale mnoho názorů i mezi doktory, takže je stejně nutné se zachovat podle svého vědomí a svědomí.

Právě. Každý ať si věří, čemu věřit chce. Pokud možno z relevantních informací z obou stran barikády. Bohužel očkování je pořád v této zemi podáváno jako absolutní dobro bez negativního dopadu, málokde se dozvíš zápory, klady skoro všude. a také je to velie často víc byznys, než otázka zdraví.

Myslím, že "věřit" není co do přístupu k vlastnímu zdraví zrovna nejlepší... :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Evikk » úterý 12. říjen 2010, 13:54
Gehenna píše:
Llevelyn píše:

Teď jsem dost OT, ale copak Vám nepřijde, že nikdo už a priori nikomu nevěří ani nos mezi ušima?
Evikk
Klábosilka
Klábosilka

370 příspěvků
24. září 2006
Beřovice u Slaného
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. říjen 2010, 14:00
Evikk píše:
Gehenna píše:
Llevelyn píše:

Teď jsem dost OT, ale copak Vám nepřijde, že nikdo už a priori nikomu nevěří ani nos mezi ušima?

Nejde o nevěří, jde o to, že snad mám právo sama si zjistit a sama se rozhodnout.
Já svému dr. věřím, ale mám na některé věci jiný názor.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 14:00
" Věřit" je úplně to nejlepčejší v přístupu k čemukoliv ;)

Jinak někomu/něčemu věřit musíš, nějaký přístp k věci taky zvolit musíš, pokud máš možnost volby. Jinak se zcvokneš. Takže v očkování věřím sobě :D :D :D resp cestě rozumného kompromisu. Ale to jsme jinde, než původně.. ;)
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. říjen 2010, 14:04
Llevelyn píše:" Věřit" je úplně to nejlepčejší v přístupu k čemukoliv ;)

Jinak někomu/něčemu věřit musíš, nějaký přístp k věci taky zvolit musíš, pokud máš možnost volby. Jinak se zcvokneš. Takže v očkování věřím sobě :D :D :D resp cestě rozumného kompromisu. Ale to jsme jinde, než původně.. ;)

Tady to prostě vypadá, že myslet a věřit jsou věci protikladné, což nejsou (maně se mi vybavuje spor o univerzálie :D ).
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Helienka » úterý 12. říjen 2010, 14:22
Llevelyn, děkuju za odpověď.

Já to s dovolením ještě jednou vrátím k té hexe ;) Naše doktorka posledně naznačovala, že hexa jde nahradit jiným očkováním (méně nemocí ve více injekcích). Máte s tím někdo zkušenost?
Nebo s "rozvolněním" očkování hexy, aby to nešlo po měsíci, ale s většími odstupy?
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. říjen 2010, 14:26
Helienka píše:Llevelyn, děkuju za odpověď.

Já to s dovolením ještě jednou vrátím k té hexe ;) Naše doktorka posledně naznačovala, že hexa jde nahradit jiným očkováním (méně nemocí ve více injekcích). Máte s tím někdo zkušenost?
Nebo s "rozvolněním" očkování hexy, aby to nešlo po měsíci, ale s většími odstupy?

Můj dr. prý očkoje hexu po dvou měsících (teda to naznačil, preventivně mu ani nedávám příležitost jednat jinak)
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 14:38
Hexa jde nahradit jiným, podle mě lepším očkováním. Víc píchanců bych neřešila..
Na výběr máš
- Infanrix - záškrt, tetanus, černý kašel
- Infanrix Hib- dtto + hemofilus
- Infanrix Polio - dtto + obrna
- Infanrix Penta - dtto + žloutenkaB a hemofilus
- Infanrix IPV,Hib - dtto + obrna a hemofilus

Osobně bych volila Infanrix ( obrnu etra) nebo Infanrix Polio, žloutenku naočkovala až nejdřív ve 12 letech, na hemofila se vykašlala. Volila bych třídávkové schéma 6-12-18 měs. ALE není to v souladu s vyhláškou, takže si to musíš prosadit a můžeš očekávat kdejaké prudění. Naštěstí už hygiena nepokutuje ( alespoň to tak říkali min. týden)
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Helienka » úterý 12. říjen 2010, 14:54
Edit: Už to tu nemusí být.
Naposledy upravil Helienka dne 12. říjen 2018, 15:54, celkově upraveno 1
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 14:58
Helienko... záleží na spolupráci lékaře, stačí, když napíše " očkován podle individuálního kalendáře" . Mělo by to stačit. Ale prae může být úplně jiná...

Dítě, které nemá splněna všechna očkování a nemá zároveň kontraindikaci nebo není proti nákaze imunní, nemůže být přijato k předškolnímu vzdělávání. Nemůže se účastnit ani zotavovacích akcí na základní škole například lyžařského výcviku, školy v přírodě apod. Zotavovací akcí se podle zákona rozumí více než pětidenní pobyt třiceti a více dětí ve věku do patnácti let.

Pokud by škola takové dítě přijala, vystavuje se riziku vysoké pokuty. Někteří rodiče chápou tuto sankci jako diskriminační a domnívají se, že jejich dítě, kterému zpravidla chybí pouze některá očkování, neohrožuje veřejné zdraví. Obracejí se proto na soudy. Zatím však v této věci není známé žádné rozhodnutí.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Mirkat » úterý 12. říjen 2010, 15:08
Takže prosím konkrétní datum, kdy nejpozději naočkovat 2. dávku hexy, když první byla 14.9. - díky!

Jo a malá měla taky "jen" zadní rýmu a dopadlo to jak dopadlo, ač to souviset nemuselo...
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Helienka » úterý 12. říjen 2010, 15:09
Edit: Už to tu nemusí být.
Naposledy upravil Helienka dne 12. říjen 2018, 15:55, celkově upraveno 1
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 12. říjen 2010, 15:26
Mirkat píše:Takže prosím konkrétní datum, kdy nejpozději naočkovat 2. dávku hexy, když první byla 14.9. - díky!

Jo a malá měla taky "jen" zadní rýmu a dopadlo to jak dopadlo, ač to souviset nemuselo...

14.3. 2011
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)