ADV TOP
ADV LEFT

Očkování - přístup lékaře

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mirkat » úterý 12. říjen 2010, 15:42
Amaz a to mi doktorka říkala do telefonu, ať se ozvu po tom vyšetření - na konci října, že i tak to budeme jen tak tak... Proč tak lžou???
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 15:50
Mirkat.. nelžou, oni jsou přesvědčeni o " své" pravdě. často ani netuší hlubší info, jen projdou "školením" od zástupce farmafirmy....

Na můj dotaz, jestli lékařka zná složení vakcíny, kterou hodlala očkovat moje dítě, mi řekla, že neví a že jí to nezajímá. Tož tak... Poučila jsem jí. :D Často je poučenější "laik" než "odboník", protože není líný si problematiku nastudovat z různých zdrojů.

Důležité je, že dítě je tvoje a ty jsi za něj zodpovědná, násilím ti ho nikdo nenaočkuje. Ale můžou nastat různé scénáře, když se systému vzepřeš.

Což mi připomíná, že jsem slíbila pokračování kriminálníkova deníčku. ;)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 12. říjen 2010, 15:52
Mirkat píše:Amaz a to mi doktorka říkala do telefonu, ať se ozvu po tom vyšetření - na konci října, že i tak to budeme jen tak tak... Proč tak lžou???

Protože to sami nevědí :( a vyhláškou jsou nuceni k něčemu.
V oficiálním očkovacím kalendáři je maximálně 2 měsíce, přitom v příbalovém letáku vakciny je uvedeno jasně, že lze i půlroční "mezera"

Je to stejná vyhláška, která mluví o očkování novorozence 4tý den po porodu, a přitom v příbaláku je informace, který věk novorozence pro kalmetizaci uvádí jako nemožný, protože není jasné, zda dítě netrpí nějakou poruchou imunity. Tedy, protože zákon je nad vyhlášku, tak ze zákona se dr. musí držet příbalového letáku používané vakcíny, tak očkování v porodnici je protizákoné 8-)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Mirkat » úterý 12. říjen 2010, 15:57
Takže pokud uvidím, že na to malá "nemá" - dávám na své pocity, tak vytisknu příbalák, sepíšu to na papír a zajdu tam s tím... teď ještě někde najít tu asertivitu a odvahu... :roll: :)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Novako » úterý 12. říjen 2010, 18:24
Naše pediatra je ve spoustě věcí fajn, ale ne v očkování. Pro ni není problém naočkovat dítě, které mělo klíště. Kašel, rýma taktéž nejsou kontraindikací. :( Proti očkování v zásadě nejsem, ale štve mne množství nemocí, proti kterým se očkuje, očkovací kalendář se kterým se dá hýbat jen za cenu nepříjemných diskuzí s lékařem a příp. opletačkami s hygienou a v neposlední řadě trestuhodná neinformovanost lékařů, kteří, aby dodrželi nařízení, očkují naprosto bezohledně. A pokud rodiče nahlásí nějaký nežádoucí účinek, lékaři se ani nenamáhají nahlásit ho, ačkoli je to jejich povinnost. Takže si tady všichni klepou na ramena, jak jsou dnešní vakcíny bezpečné, ale ...
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. říjen 2010, 19:10
Novako.. nemusíš nechat očkovat své děti, pokud si to nepřeješ. Je blbé, že veřejnost nemá relevantní informace, nebo je nechce mít, nebo je nehledá, nebo...
Můj přístup k očkování je tady ( u nás ve vsi) známý, můžu si hubu umluvit, aby lidi nad tím přemýšleli, pídili se sami po informacích, hledali. o všech mých kamarádek jsem nahučela a nic. Všechny očkují podle kalendáře a neřeší. Myslím, že pro lidi je těžko přijatelná situace vlastní zodpovědnosti za věc plus vlastního boje s molochem, přitom cesta už je vyšlapaná, informace jsou, na hygienách jsou "zvyklí" že to tam řeší, už padl i průlomový rozsudek.... a nic.

ediný čeho se osobně hrozím je, že vláda bude ál potírat občanovy svobody a očkování nařídí zákonem a bude po ftákách.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Novako » úterý 12. říjen 2010, 19:36
Llevelyn: Jj, já vím. Ale jak jsem psala, v zásadě nejsem odpůrce očkování, ale jsou tam ty výše uvedené ale. :-)
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Lora » úterý 12. říjen 2010, 20:51
Ahoj,

mám za sebou čerstvou návštěvu očkovacího centra v Motole (šli jsme se dohodnout o individuálním očkovacím plánu dvou synů). Docela mě překvapilo, že i jinak poměrně rozumně působící lékařka tvrdila, že končící rýma či viróza jim nevadí a očkují. Ale zase, na druhou stranu, mile mě překvapilo, že v tomto případě i všech ostatních případech vždy končila s tím, že je to na mě, jako matce. Když nechci, tak nechci... nutit mě nebudou k ničemu. Hexu paní doktora "nemá ráda" a neočkovala by jí nikomu :roll: . Prosazuje (dle mého dojmu plošně všem) Infanrix Hib (nevím, jestli píšu dobře, je to ten s hemofilem). Na můj dotaz po Infanrixu bez hemofila argumentovala tím, že tam je formaldehyd (Llevelyn ?). Tak já nevím... malému je osm měsíců... do hexy už rozhodně nejdu, asi si to zjednoduším a dám na její rady. Ovšem, po zkušenostech :-? ... za mě jedině tehdy, až budou doma všichni zdraví (což jsem tedy zvědavá :) ).
Zdravím, Lora
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Dancul » úterý 12. říjen 2010, 21:02
llev, diky za info o "rozlozeni" hexy. predpokladam ze si to musi zaujemca zacvakat sam?
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Kocacko » úterý 12. říjen 2010, 21:14
Taaaaak a teď jsem se vztekla. Omlouvám se zakladatelce za OT, ale na ty dvě přispěvatelky si prostě musím zařvat z plé klávesnice:

Pepsi já mám po očkování TBC postižené dítě. Já Ti dám, nepřehánějte! Je mi jedno, že jsem jedna z milionu, ale stalo se a to po očkování :grr:

Evikk píše:Já jsem asi divná, ale někdy se fakt divím ... přijde mi, že v dnešní době je módou automaticky pochybovat o tom, co doktoři či jiní odborníci řeknou.

viz výše. Ano, věřila jsem doktorce, která chtěla dítě naočkovat, že se nemůže nic stát. Kdyby tehdá existovalo BC, resp. kdybych tehdy BC četla, věděla bych, že ji nemám nechat s tou jehlou k malému ani přiblížit.

Tož asi tak, dámy....
Kocacko
Vždycky je kam dál

7607 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Dráček » úterý 12. říjen 2010, 21:22
Omlouvám se zakladatelce...ale prosím, jak vypadá dokonale zhojená jizvička po TBC? Strup, ceřvený suchý pupen..či jak? N avakciny.net jsem našla právě jen ten termín "dokonale" zhojená...Díky.
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Osma » úterý 12. říjen 2010, 23:39
Ja pridam svoji momentalni zkusenost se ctvrtou davkou hexy. Dcera byla ockovana treti davkou pred 13ti mesici a kvuli nemocnosti se cekalo na imuno vysetreni.
Nicmene jsem psala dotaz na vakciny net, jak to s tim je. Odpoved byla, ze tridavkove schema musi byt 2+1, t.j. ta treti jako booster davka v rozmezi od druhe minimalne 6 mesicu. Dcera dostala bojuzel 3 po sobe jdouci interval 2 mesice, statistiky hovori, ze 80% deti bez ctvrte booster davky ztraci imunitu. U dcery by melo byt doockovano do veku 2 let 3 mesice, coz by bylo 16 mesicu od treti davky.
A hlavne, ma byt zcela zdrava, ani ryma a ani rozladenost ci viditelna unava pred tim! A to je odpoved z nealternativniho proockovaciho zdroje.

V kazdem pripade nase pediatra me nakonec nadchla, protoze mam zadanku do Motola na protilatky a rozockovani.:)
Mela jsem hruzu z reakci, dcera reagovala na hexu spatne. Imunita ji ovsem vysla dobra, takze ockovani dle imuno nic nebranilo.
Osma
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
04. prosinec 2006
Příspěvekod Amazonka01 » středa 13. říjen 2010, 05:28
Dráček píše:Omlouvám se zakladatelce...ale prosím, jak vypadá dokonale zhojená jizvička po TBC? Strup, ceřvený suchý pupen..či jak? N avakciny.net jsem našla právě jen ten termín "dokonale" zhojená...Díky.

Zkrátka bez reakce. Jako když se zahojí beďar. Jizvička je znatelná, o chlup barevnější než okolí, ale není tam zánětlivá červená, strup, ani pupen.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Kames » středa 13. říjen 2010, 08:16
Holky, a nevíte, prosím vás, jak jsou ty vakcíny Infarix dostupné? Já se obávám, že naše dr. očkuje jenom hexou a přes to nejede vlak. Kamarádka mi říkala, že ten infarix sháněli loni a byl s tím dost problém...
Děkuju za odpověď.
Kames
Klábosilka
Klábosilka

440 příspěvků
15. říjen 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 13. říjen 2010, 08:45
Kames, dojdi do lékárny a poptej se, teoreticky by měli být schopni ti ji objednat. Pokud to nepůjde, skoč do jiné, větší nebo třeba špitální... potom vyžádej recept od Dr. a má to.

Složení
- Infanrix Hib- hydroxid hlinitý ( minerální nosič)- ale obsahuje laktozu :(
- Infanrix Polio - Fenoxyethanol, hydroxid hlinitý - používá se spíš jako booster než jako základní očkovací látka
- Infanrix Penta- hydroxid hlinitý, fosforečnan hlinitý,
- Infanrix- hydroxid hlinitý, polysorbát 80, formaldehyd
- Infanrix Hexa ( klasika)- hydroxid hlinitý, fosforečnan hlinitý,laktoza

Všechny vakcíny s Hib složkou ( hemofilus) obsahují laktozu. Takže u alergiků na laktozu je to možný spouštěč poblémů.

Takže opravdu z toho Infanrix Hib vychází nejlépe- až na tu laktozu. Kouknu potom jak s tou obrnou, živá obrna na lžičku už se nedává ( tedy ne běžně).

Acelulární pertusové komponenty (PT, FHA a pertaktin) se připravují z růstové fáze Ι bakteriálního kmene Bordetella pertussis extrakcí, purifikací a inaktivací formaldehydem. Ty jsou zozpovědné za většinu neg. reakcí.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..