ADV TOP
ADV LEFT

Očkování - přístup lékaře

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gábinka » středa 13. říjen 2010, 08:50
tyhle "standardní" vakcíny by měl bejt schopnej objednat přes nějakou konkrétní firmu (nevybavuju si, jak se jmenuje) i pediatr (s tím, že mu to cvakneš, ne?)....
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aaala » středa 13. říjen 2010, 09:08
Amazonka01 píše:
Dráček píše:Omlouvám se zakladatelce...ale prosím, jak vypadá dokonale zhojená jizvička po TBC? Strup, ceřvený suchý pupen..či jak? N avakciny.net jsem našla právě jen ten termín "dokonale" zhojená...Díky.

Zkrátka bez reakce. Jako když se zahojí beďar. Jizvička je znatelná, o chlup barevnější než okolí, ale není tam zánětlivá červená, strup, ani pupen.

Llevelyn píše:Hexa se nesmí očkovat dokud není zhojená jizvička po BCG vakcíně ( TBC)

Taky se omlouvám za pokračování v OT, ale kdy by se měla jizvička zhojit? Naše dr. tedy teď hexu odložila, ale kvůli nízké hmotnosti (J. ještě nemá 5 kg). o jizvičce nepadlo ani slovo... Stále je červená se stroupkem.
Obrázek

Obrázek
Aaala
ZRNKA tým
ZRNKA tým

903 příspěvků
06. leden 2009
Praha
Příspěvekod Amazonka01 » středa 13. říjen 2010, 09:16
Aaala píše:
Amazonka01 píše:
Dráček píše:Omlouvám se zakladatelce...ale prosím, jak vypadá dokonale zhojená jizvička po TBC? Strup, ceřvený suchý pupen..či jak? N avakciny.net jsem našla právě jen ten termín "dokonale" zhojená...Díky.

Zkrátka bez reakce. Jako když se zahojí beďar. Jizvička je znatelná, o chlup barevnější než okolí, ale není tam zánětlivá červená, strup, ani pupen.

Llevelyn píše:Hexa se nesmí očkovat dokud není zhojená jizvička po BCG vakcíně ( TBC)

Taky se omlouvám za pokračování v OT, ale kdy by se měla jizvička zhojit? Naše dr. tedy teď hexu odložila, ale kvůli nízké hmotnosti (J. ještě nemá 5 kg). o jizvičce nepadlo ani slovo... Stále je červená se stroupkem.

To je indivindi, bohužel se právě hojí dost dlouho. Takže až se zahojí, bude zahojená. V 4-5-6-7 měsících, kdo ví? :)

MMch, i to je jeden z důvodů, proč se už nemá očkovat TBC v porodnici, aby nedocházelo ke zbytečnému odkládání dalšího očkování. A i když nejsem pro bodnout Hexu ve dvou měsících, tak pořád mi (a nejen mně) přijde důležitější naočkovat černý kašel, než TBC :)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Kames » středa 13. říjen 2010, 09:51
Llevelyn - mockrát děkuju za vyčerpávající info, to je skvělý vidět to takhle shrnuté pohromadě. Naše doktorka objednává vakcíny sama, tak ji zavolám a uvidím, přece nebudu první, kdo by chtěl něco jiného než hexu.

Starší dcera se mi tenkrát před 3 lety po 4. hexavakcíně celá osypala, byl to syndrom Gianotti crosti, způsobuje ho virus hepatitidy B, sama doktorka tenkrát říkala, že to může být po očkování, že v tom ten virus byl, teď mi ovšem tvrdila, že nikoli, že hexa je naprosto bezpečná :(
Kames
Klábosilka
Klábosilka

440 příspěvků
15. říjen 2006
Příspěvekod Sloník » středa 13. říjen 2010, 09:54
Mám aktuálně za sebou diskuzi ohledně očkování s naší doktorkou, Infanrix Hib do ordinace zkoušela sehnat loni, nepodařilo se jí to, lékárny to běžně nedistribuují, pokud bych ho moc chtěla, tak musím jít naočkovat v Brně do Dětské nemocnice na infekční oddělení :( Takže aktuálně zvažuju co dál, ona je tam společná čekárna, kde sice většinou čekají děcka na očkování, infekční by se měly hlásit sestrám nějak bokem, ale když si i tak představím ten opruz, který jsem tam zažila se starší dcerou, tak se mi do toho nechce, zvlášť když tam pak budeme chodit často. Doktorka navrhla odložit hexu na šestý měsíc, tak to tak asi udělám, to bude listopad, starší dcera určitě dotáhne nějaký ten kašel a rýmu, zřejmě kvůli nemocem budeme odkládat tak dlouho až bude jaro a malý bude mít skoro rok.... Asi nás napráská na hygienu, ale to pak nějak vyřeším.
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Maty » středa 13. říjen 2010, 09:55
Holky, můžu se vtírnout s dotazem?

Nevíte, jak jsou na tom teď ty individuální vakcíny místo Priorixu? Mám po porodu a tak přestávám být hájená, Linda by měla očko absolvovat i kvůli školce, sice mě do toho nikdo nehoní, ale dneska se Dr. zeptala, jak to vidíme dál...

Nemám přehled, asi budu muset volat do Motola, že?

Díky za info!!!!
ObrázekObrázek
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » středa 13. říjen 2010, 10:56
Kames píše:Llevelyn - mockrát děkuju za vyčerpávající info, to je skvělý vidět to takhle shrnuté pohromadě. Naše doktorka objednává vakcíny sama, tak ji zavolám a uvidím, přece nebudu první, kdo by chtěl něco jiného než hexu.

některý děti prostě hexu nemůžou a musej to mít rozložený, takže musej mít možnost to objednat. Otázka je, zda to půjde za cenu, že si to zaplatíš sama, ale myslim, že by mělo...

Ale objednat to by mít měli možnost. Nám takhle objednávala Imovax polio (ale nebyla si taky jistá, zda to půjde, jinak bychom museli do očko centra, kde nám první dávku pro pedru dávali) - ale nám to takhle dalo předepsaný očko centrum, že to očko takhle má proběhnout

Ale neobjednávaj to přes lékárny, ale právě přes nějaké distribuční firmy (stejné, kde objednávají Prevenary...např...a další očkování vč hexy..prostě tam, kde objednávaj normálně, tak tam zavolat a poptat se a objednat to tam - už vim, naše dr objednává u Aveniru)

Maty podle mě nejrelevantnější info budou mít tam, naše pedra si ani nebyla jistá, zda vybojuje ten Imovax, zda tam nebudem muset. Nicméně pro školku dostanem potvrzení i bez MMR a nebude lhát, ale napíše nám potvrzení, že je očkovaná podle vyhlášky. Je to pravda, takže tak...MMR nás čeká až někdy na jaře
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maty » středa 13. říjen 2010, 19:48
Gábi, u nás ve školce s tím vůbec neměli problém, dokládala jsem ofocený očkovák a nikdo nic neřešil. Spíš teď řeším to, že loni tam byly zarděnky a já bych nerada, aby je Linda třeba letos dotáhla ke kojenci (ale nic moc s tím asi nenadělám, že...), tak jestli honem ještě očkovat.

Zítra tam asi zavolám, díky!
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Fasciopi » pátek 22. říjen 2010, 07:59
Kocacko píše:Taaaaak a teď jsem se vztekla. Omlouvám se zakladatelce za OT, ale na ty dvě přispěvatelky si prostě musím zařvat z plé klávesnice:

Pepsi já mám po očkování TBC postižené dítě. Já Ti dám, nepřehánějte! Je mi jedno, že jsem jedna z milionu, ale stalo se a to po očkování :grr:

Evikk píše:Já jsem asi divná, ale někdy se fakt divím ... přijde mi, že v dnešní době je módou automaticky pochybovat o tom, co doktoři či jiní odborníci řeknou.

viz výše. Ano, věřila jsem doktorce, která chtěla dítě naočkovat, že se nemůže nic stát. Kdyby tehdá existovalo BC, resp. kdybych tehdy BC četla, věděla bych, že ji nemám nechat s tou jehlou k malému ani přiblížit.

Tož asi tak, dámy....

taky mi zmíněné dvě kočeny připadají kompletně hloupé se svým slepým přístupem věřit lékaři at se děje ce se děje, to je neúnosné! Vždyt líkaři to je banda kriminálníků téměř, všichni jednají a zájmu svém pod tlakem farmaceutických firem!
Mě chtěli malého naočkovat taky TBC v nemocnici, měl problémy s dýcháním, sama jsem se šla hádat s doktorkou at ho neočkuje že si to nepřeji a co se nestalo, 3 dny na to měl ještě větší potíže s dýcháním, u jídla mi modral a omdlíval, ještě víkend ho takto nechali se trápit s kyslíkem tak někdo inteligentní nařídil kardio kontrolu a co zjistli ?? Srdce měl přes půl břicha zvětšené, tozn. měl srdeční vadu a jel se operova tpak týden na to do Motola !!
A oni inteligenti ho chtěli očkovat!! Oni mi ho mohli zabít tehdy!!
Pro ostatní at mají výstrahu toto ai sepíšu do článku.

Ano kočeny věřte si svému lékaři je to to jediné správné co můžete dělat.

Jak píše Dr. Buchwald v knize Očkování obchod se strachem "Nevěřte žádnému lékaři"

A ted mi chce doktorka malého naočkovat zase s rýmou a kašlem, prej to nevadí, no to víš že jo !! A kdo s ním bude pak sedět měsíc doma ona nebo já ???

Holky zamyslete sse nad sebou, zdá se že nic o neg. ůčíncích očkován nevíte.
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Fasciopi » pátek 22. říjen 2010, 08:04
Taky jsem zjistila že v západních zemích jsou již v prodeji vakcíny bez adjuvatů, což mi připadá jako dobrá varianta, když musí člověk nechat naočkovat aniž by nějak moc chtěl.
Jen tady u nás asi nejsou ještě k dostání ...
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Fasciopi » pátek 22. říjen 2010, 08:34
prosím kde se dá sehnat příbalový leták k Hexavakcíně ?
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Llevelyn » pátek 22. říjen 2010, 08:46
Fasci, na vakciny.net - pravidelná očkování, je tam rozpis dostupných vakcín a klikací odkasz na příbalák. http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... %20SPC.pdf

V zahraničí můžou mít co chtějí, pokud tady není lék registrovaný, nido ti ho nenaočkuje. Navíc vakcína bez přidaných látek bude asi mýtus ;)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Fasciopi » pátek 22. říjen 2010, 13:13
děkuji Llevelyn ;)

tady jen část článku z Rozalia pro maminky kteří jsou schopny naočkovat s rýmou ....
http://www.rozalio.cz/index.php?option= ... 9&Itemid=1

Když už necháte své dítě očkovat, zamyslete se na dalším aspektem: kterápak maminka přemýšlí nad rozdílem mezi monovakcínou a kombinovaným očkovacími látkami např. hexavakcínou ? Kterýpak z rodičů či lékařů zodpovědně sleduje a hlásí negativní reakce na očkování ? A právě u dětí je na místě maximální opatrnost zvláště v případech, kdy je dítě jakkoliv nemocné, ať už je to rýma, kašel, ušní infekce, nebo případy, kdy se dítě v nedávné době zotavilo z nemoci. Negativní reakce na očkování pak může být důležitým signálem, že „něco je špatně“. Pokud se však tyto symptomy podcení a následuje další očkování, nejhorší variantou jsou ty kombinované, může dojít k tak vážným poruchám, jako jsou záchvaty, křeče, ztráta vědomí, dýchací potíže a další. Mnohem vážnější je ale poškození trvalejšího charakteru jako hyperaktivita, autismus, poškození mozku (postvakcinační encefalopatie), mentální retardace a dokonce syndrom náhlého úmrtí dítěte.
Kdyby tohle všechno věděly ony dvě maminky, jistě by k očkování změnily svůj přístup.
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Llevelyn » pátek 22. říjen 2010, 13:24
Fasci, myslím, že Rozalio jen jen další odezdikezismus ;) straší zas opačným než lékaři.. stejné nátlakové metody. Alespoň to co kopíruješ je vytrženo z kontextu a působí to úplně stejně blbě jak doktorské plky o nemocech, co číhají na ubohé nenaočkované dítě. :D

Myslím, že tady na BC je očkovací osvěty kopec, jen se přimlouvám za to, dělat to s rozumem víc než s emocemi. ;)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 22. říjen 2010, 13:41
Myslím, že po setkání s omylností lékařů je postoj:
Vždyt líkaři to je banda kriminálníků téměř, všichni jednají a zájmu svém pod tlakem farmaceutických firem!
sice i pochopitelný, ale stojí na stejné lodi, jako bezhlavá důvěra v "bílý plášť".

Zodpovědni za sebe a své děti jsme především my, a my musíme s lékaři komunikovat, zvážit jejich rozhodnutí a přemýšlet o něm. Nejsou všichni "kriminálníci", dokonce ani chamtivci, nebo břídilové, ale taky nejsou svatí a neomylní.

V Rozaliu jsou semo tamo dobré postřehy, ale bohužel to kazí právě onen podtext a celkové ladění, že je očkování zlo samo o sobě, a že jen neočkované dítě je zdravé dítě :roll:
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)