ADV TOP
ADV LEFT

Rotaviry - Rotateq nebo Rotarix

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Která vakcína je lepší, Rotateq nebo Rotarix?

Rotateq
0
Žádná hlasování
Rotarix
3
9%
Jiná
0
Žádná hlasování
Žádná
31
91%

Celkem hlasů : 34

Příspěvekod Johanka83 » středa 05. leden 2011, 11:53
Přemýšlíme, že necháme naší osmitýdenní holčičku naočkovat proti rotavirům, ale nevíme podle čeho vybrat vakcínu. Snažila jsem se na netu projít dostupné info, ale extra rozdíly krom země původu a složení vakcíny jsem nenašla.

Která vakcína myslíte, že je lepší Rotateq nebo Rotarix? Kterou byste si vybrali?

Jsou nějaké extra důvody, proč zrovna tohle očkování ne?

Děkuji za odpovědi.
Obrázek
Obrázek
SNAŽILKY 2010 - seznámek str. 606
Listopad 2010 - seznámek str. 305
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Fleur » středa 05. leden 2011, 12:16
Johanko, obecně jsem spíše odpůrce očkování a oddalování povinného. Načteno a nastudováno mám poměrně dost materiálů.. bohužel ale nemyslím, že jsem schopná dodat "odborný" výklad proč proti rotavirům neočkovat. Určitě se ozvou kovanější ;)
Sama za sebe dávám pouze povinné a to až od osmého, devátého měsíce..
Fleur
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
28. červen 2009
Příspěvekod Josefka » středa 05. leden 2011, 12:16
Pokud jste v nějaké rizikové oblasti, tak bych o tom uvažovala.

Syn byl dvakrát hospitalizován s průjmy a zvracením totálně dehy ... ani jednou to nebyl rotavirus. Případné očkování by nás bylo neochránilo.

Aha, tak kovanější rozhodně nejsem, napsala jsem jen naši zkušenost a vlastní názor.
Josefka
Howgh
Howgh

6175 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Rezekvitek » středa 05. leden 2011, 12:23
Johanko - dala jsem možnost "žádná", my očkujeme syna jen povinným očkováním a to ještě různě oddalujeme, v osmi týdnech mi to přijde jako ohromnej zásah do imunity, ono je to miminko zatíženo z mého pohledu už jen tím povinným očkováním ažaž... Ale jsem laik tak spíš kdyby ti buď odpověděl někdo v této oblasti kovanější a nebo i někdo kdo naopak rotaviry očkoval...
Rez
Rezekvitek
Klevetnice
Klevetnice

3574 příspěvků
25. duben 2010
Příspěvekod Radunka » středa 05. leden 2011, 12:31
Tuhle diskuzi jsem viděla tento týden na emiminu, ta byla taky tvoje?

Anetka měla v roce rotavira, bylo to děsný, skončily jsme v nemocnici, víckrát se to neopakovalo. Když se narodila Terezka tak jsem díky té zkušenosti o očkování uvažovala, ale po konzultaci s dětskou, když mi vysvětlila dávkování, cenu, účinek, délka účinku atd. jsem se rozhodla neočkovat. Dopadlo to dobře, Terezka nic nechytla ;)
Anetka 1/2007
Terezka 7/2009
Sárinka 10/2012
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Danka » středa 05. leden 2011, 12:36
Ja som (okrem iného) neočkovala preto, že naše deti boli "blicí" a táto vakcína sa podáva na lyžičke, čiže hrozilo, že to poletí z nich zasa rýchlo von a za tie prachy ... okrem toho u nás sa očkuje naraz hexavakcína, Prevenar a toto sa zvykne očkovať popri tom. Tie dve sú povinné, pripadalo mi to ako veľká záťaž organizmu. Ale je fakt, že chalani na nič podobné netrpeli, tak som to u dcéry moc neriešila.
Danka
(Miško 04/2006, Jarko 10/2007, Katka 08/2009)
Danka
Howgh
Howgh

7917 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Mariee » středa 05. leden 2011, 13:35
mám pocit, že je to "živá" vakcína.. a u tak malého :-o já nenechávala, před vánocemi jsme měli děsné průjmy, ale rotaviry to nebyly, takže by nás to neuchránilo :-(
kalmetizaci jsem také posunula na dva roky...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
SP 4/04, MT 9/05, ZT 4/06, 1.IVF 2/07, 2.IVF 4/07, 3.IVF 1/08, ZT 3/08, 4.IVF 7/08, KET 8/08, 5.IVF 4/09, 20.5.09 //, 20.11.10 //
Mariee
Diskutérka
Diskutérka

2841 příspěvků
03. leden 2007
Čechy krásné, Čechy mé!
Příspěvekod Dacanka » středa 05. leden 2011, 13:46
Já také nenechala očkovat a ani nenechám, dle mě zbytečná zátěž, navíc mají jen prevenar a Lukeš má menigkokoka ještě u Mikeše nevím zda ho nechám bodnout.

Mariee máš SZ
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Llevelyn » středa 05. leden 2011, 13:53
Johanko, já bych neočkovala ;) myslím, že jsme to rozebraly TU http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ht=rotarix

a TU http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ht=rotarix

Nemám teď čas psát podrobněji, koukni na ty diskuze a kdyžtak se ptej, pokud budu vědět, odpovím.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Verkak » středa 05. leden 2011, 17:02
Myslím, že každého vedou či nevedou k očkování své důvody. Jak jsem uvedla v odkazu ve výše uvedené diskuzi - byli jsme se synem v nemocnici s rotavirem a tak, když jsme zvažovali toto očkování, jestli ano či ne, tak jsme do toho šli.

Dívala jsem se dcerce do očkováku a měli jsme Rotateq, nežádoucí účinky nulové, dítko v pohodě.
Verkak
Krafařka
Krafařka

737 příspěvků
30. prosinec 2007
Zlín
Příspěvekod Baboo » středa 05. leden 2011, 17:18
Zaskrtla som ze ziadna - deti by som na toto ockovat nedala.

OT pre Llev. - je pravda, ze sa od 1.11. v CR vyhlaskou zrusilo povinne TBC ockovanie novorodencov a ponechalo sa len ockovanie rizikovych?
Diky.

B:
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Llevelyn » středa 05. leden 2011, 17:42
Baboo, ano, povinné očkování proti TBC je zrušené k 1.11. 2010, takže kdo nenaočkoval, už nemusí. Očkování proti TB je dobrovolné.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Baboo » středa 05. leden 2011, 17:47
:hura:

tak uz nikto nebude prudit, ked sa raz vratime

diiiik
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Johanka83 » pátek 07. leden 2011, 13:43
Děkuju všem za odpovědi. Naše dr. mi v podstaě vysvětlila pro a proti, ale rozhodnou si to prý musíme sami, jenže jak? Na jednu stranu s váma souhlasím, že je to trochu nafbytečné a zatěžuje to nadměrně malinkého človíčka, navíc v závěsu půjde hexa a pneumokoky. Jenže kdyby pak skončila kůli rotavirům v nemocnici. :roll: Asi bych si neodpustila, že jsme jí očkování nedali. No jo, jenže, co když po očkování bude mít nějakou reakci? :-? Hlavně mi vadí, že je to živá vakcína. :-? Zase TBC nemá, tak je to o jedno očko míň. Manžel jí proti rotavirům naočkovat chce a já nevím.

Byla tady zmíněná roziková oblast, ale co to je? :-?

Pokud se rozhodneme pro očkování, ktrou vakcínu je lepší zvolit?

Radunka - ano byla. Snažím ze získat co nejvíc informací. Mohla bys mi prosím napsat, co Ti řekla dr. k účinku a k jeho délce?

Llevelyn - ty diskuze jsem pročetla, než jsem založila tohle téma, děkuju. No, je těžké se rozhodnout a strašně váhám, nechci jí zatěžovat, ale zase co kdyby to chytla a dopadla tak jak píšou "hadrová panenka"? Tuhle diskuzi jsem chtěla spíš jako, když ano, tak kterou z těch dvou vakcín. Můžeš mi prosím nějak laicky vysvětlit jaké jsou v nich rozdíly? Přečetla jsem si vakciny.net, ale moc moudrá z toho nejsem.
Obrázek
Obrázek
SNAŽILKY 2010 - seznámek str. 606
Listopad 2010 - seznámek str. 305
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Llevelyn » pátek 07. leden 2011, 14:15
Johanko.. ono co jsme měli nebo neměli udělat, víme vždycky až potom. U volitelného očkování je to o míře rizika, kterou uneseš a jak uneseš komplikace. Mě rotavirová infekce nepřijde tak zásadní, abych proti tomu očkovala, cena za pár měsíců imunity je závratná, není to imunita napořád. Navíc rotaviry dost mutují a díky očkování budou nové mutace, neočkované serotypy..
Očkování bych doporučila v rodinách, kde dítě půjde brzo do jesliček.

Rozdíly mezi vakcínami.
Rotateq obsahuje " kravské" viry přitom čtyři z nich jsou přetříděné s lidskými rotaviry sérotypů G1 ( G1,2,3,4) a jeden je přetříděn s lidským rotavirem P1, vyrobené ve vero-buňkách, obsahuje sacharozu, citronan sodný, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, hydroxid sodný
Polysorbát 80, živné půdy (s obsahem anorganických solí, aminokyselin a vitaminů)

Rotarix- je vyroben z atenuované lidských rotavirů izolovaných ze stolice nemocných dětí, pěstované na Vero buňkách. Pomocné látky sacharosa, dextran, sorbitol, aminokyseliny, uhličitan vápenatý, xanthanová klovatina.

Vero buňky jsou buňky z opice, "vychovaná" buněčná linie získaná z ledvinných buněk afrického kočkodana.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..