ADV TOP
ADV LEFT

Čt1 čt.12.5-Máte slovo-téma očkování!

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nadys » středa 11. květen 2011, 10:23
Docela pozdě jsem zjistila že zítra na ČT1 v Máte slovo bude TÉMA OČKOVÁNÍ ,hostem Prymula ,přikládám odkaz kde jsou uvedeny čísla a stránky kde lze pokládat dotazy,tak si myslím že by nebylo špatné se ozvat.
Jak jsem se dočetla v rozhovoru s mudr Cabrnochovou v naší republice se prakticky nevyskytují rodiče kteří očkovat nechtějí :? .Takže by asi nebylo špatné dát o sobě vědět.
http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/pr ... y/?id=5598
Nadys
Pískle

24 příspěvků
10. duben 2011
Příspěvekod Llevelyn » středa 11. květen 2011, 11:06
Jsem ráda, že nemám telku, asi bych tu soptila..

Už toto, mě vytáčí, bo je to manipulativní polopravda
"Odborníci považují očkování za důležitou součást zdravotní prevence. Jeho základním významem je předcházení některým infekčním nemocím. Zájem jednotlivce před zájmem společnosti by proto neměl převládat. Některá onemocnění končící těžkými následky, mnohdy smrtí, se již v naší populaci nevyskytují. Vděčíme za to právě očkování. A podíváme-li do historie, přerušení očkování proti některé z nemocí z různých důvodů mělo za následek větší počet nemocných touto chorobou.

uááááá

ale přiznám se, že netuším, jakou otázku položit, aby odpověď nebyla ve stejném duchu. :-?
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Xsamotar » středa 11. květen 2011, 11:20
No tak já akorát nechápu, když teda v ČR v podstatě neexistují rodiče, kteří očkovat nechtějí, tak kde jak pak ta hrozba, kdyby se z povinného očkování stalo doporučené, dál hrazené pojišťovnou. Stejně by si toho vlastně nikdo nevšiml. Dr. by dál očkovali většinu dětí a ta neexistující menšina by nikoho neohrozila.

Ale na pořad teda radši koukat nebudu.. nervy mám jenom jedny :D
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Trixl » středa 11. květen 2011, 11:23
nebudu se koukat a tenhle pořad radši míjím ať je téma jakékoli
1) určitě je předem daný kam to kotelnice potlačí
2) by se to mělo jmenovat Slovo mám jenom já, Jílková, a vy jen když se mi líbí vaše odpověď
3) příliš krátký čas na to, aby se dvě skupiny postavené proti sobě na něčem domluvily, ony se ani nepřiblíží
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » středa 11. květen 2011, 11:27
No, povinnoti učiněno zadost.. dotazy odeslány :D :D
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ivca79 » středa 11. květen 2011, 11:45
Llevelyn, můžeš kouknout na netu ;)

MMCH pořd "máte slovo" s paní Jílkovou je "bezva" v tom, že slovo dostává jen ten, komu paní Jílková fandí :xx:
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jani » středa 11. květen 2011, 11:54
Trixl píše: 2) by se to mělo jmenovat Slovo mám jenom já, Jílková, a vy jen když se mi líbí vaše odpověď

trixl vystihla jsi to presne, proto se divat nebudu at uz je tema jakekoliv :grr:
Jani
Howgh
Howgh

6561 příspěvků
31. prosinec 2006
Příspěvekod Kimmy » středa 11. květen 2011, 11:56
Llev - nevis, jestli je v dnesni dobe nejaky objektivni duvod, proc se ockuji deti mladsi jednoho roku? Existuje nejaka obava, ze kdyby se treba zacalo ockovat az ve trech letech, ze by se neco stalo?

nedavno jsem si pustila par dokumentarnich snimku (vnimam ty informace touhle formou lip nez cist dlouhe studie) a je to opravdu hodne k zamysleni - ukazovali tam data o nemocnosti pred a po zahajeni ockovani a ne vzdycky to bylo tak, ze nahle po ockovani doslo ke zlomu...

myslim ale, ze cesky (a nejen cesky) ockovaci kalendar je zbytecne natlaceny do rannych mesicu zivota a nevidim k tomu zadny objektivni duvod...

jo - v USA je ockovani taky povinne a nektere pribehy jsou opravdu desive - ceska vlada a socialka jsou jeste velmi velmi tolerantni...

nicmene jsem stala hrozne rada, ze existuje ockovani proti nestovicim a ze jsem sve deti naockovala :D - jen si myslim, ze by lidi meli mit informace z obou taboru a meli by mit v tomto smeru volbu
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Maggiemae » středa 11. květen 2011, 12:02
Kimmy, "objektivní důvod" je černý kašel, která se pro novošky dost (i smrtelně) nebezpečný a protože si lidi myslí, že očkování chrání celý život, v dospělé a dospívající populaci se velmi schopně udržuje. Druhé očkování, které ale nesouvisí s epidemiologickou situací (nešíří se jako epidemie) je Haemofilus, ale ten nemám dost podrobně prostudovaný, jen že opět je zejména pro kojence nebezpečnější. Záškrt už se moc nevyskytuje. Ostatní je jako nákaza velmi nepravděpodobné.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Maggiemae » středa 11. květen 2011, 12:04
Jo, a viděla jsem australský oškovací kalendář a protočily se mi panenky (jak je to tam s povinností netuším). Od dvou měsíců, komplet hexa plus pneumokoky plus rotaviry plus od 12 měsíců MMR ....
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Kimmy » středa 11. květen 2011, 12:30
MaggieMae - ja prave porad nejak nemuzu dat dohromady ty duvody, proc to cpat do toho maleho slabeho tvorecka, kdyz proste cerny kasel bezny v populaci neni (jako pokud by se vyskytla epidemie tak to pochopim) - proc nemuzou doktori s timhle vsim pockat az tak aspon od tech dvou let...

ale kdyz jsem mela minina, taky jsem se neptala... ten brainwashing je fakt velmi propracovany... i kdyz mame tu "svobodu"
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Ivuska.h » středa 11. květen 2011, 12:39
Llevelyn píše:u]Zájem jednotlivce před zájmem společnosti by proto neměl převládat.[/u]

Nemohl by mi někdo objasnit, jakým přesně způsobem ohrožuje neočkovaný jedinec proočkovanou společnost? :?

Jinak já to sledovat nehodlám, zbytečně bych se naštvala.

Jinak kdo nezná, doporučuji tento seriál článků -- http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... ti-1-cast/.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Xsamotar » středa 11. květen 2011, 12:58
Ivuska.h píše:
Llevelyn píše:u]Zájem jednotlivce před zájmem společnosti by proto neměl převládat.[/u]

Nemohl by mi někdo objasnit, jakým přesně způsobem ohrožuje neočkovaný jedinec proočkovanou společnost? :?

Tak tohle přesně mi objasnil chlap slovy - ten kdo je očkovaný přeci nemůže za to, že očkování není 100%, tím pádem neočkovaný jedinec představuje riziko přenosu nákazy... :roll:
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ivca79 » středa 11. květen 2011, 13:01
mě by zajímalo, jak je možný, že řádí příušnice mezi těma naočkovanejma dětma, když je to očkování tak spásný :grr:

a proč se půlročním dětem očkuje žloutenka B, která se přenáší krví a pohlavním stykem :?... A bych asi pochopila, ale tohle mi kapku není jasné :grr:
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Sarah3 » středa 11. květen 2011, 13:04
Ivca79 píše:mě by zajímalo, jak je možný, že řádí příušnice mezi těma naočkovanejma dětma, když je to očkování tak spásný :grr:

a proč se půlročním dětem očkuje žloutenka B, která se přenáší krví a pohlavním stykem :?... A bych asi pochopila, ale tohle mi kapku není jasné :grr:

Tak tohle mi zase vysvětlil náš pediatr, který léta pracuje i v nemocnici, že je to proto, aby se dítě mohlo nakazit v případě hospitalizace třeba jehlou nebo krví... :roll: No, tak radši nelezem ani k němu do ordinace. :D

Jílkovou nemůžu ani vidět, stačila mi její verze debaty o domácích porodech. :xx:
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006