ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v pěti letech Infanrix nebo Boostrix?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Madlad » čtvrtek 04. září 2014, 08:29
Dcera byla očkovaná Adacelem. Do 6 jsme to nakonec nestihly, o pár měsíců jsme se zpozdily, ale dr. nic neříkal, sestra ani neprudila. Oznámila jsem, že chci očkovat Adacelem. Na poprvé jsem si měla přijít pro recept (to ale kvůli kašli padlo), po několika měsících mi jen řekla že ho musí objednat a budu doplácet asi 100 Kč. Do týdne mi volala, že má vakcínu připravenou. Dcera byla (ťuk, ťuk, ťuk) bez reakce. Asi to přešlo na mě, já jsem po návratu od dr. dostala zimnici a bylo mi blbě.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. září 2014, 08:45
Jankap - no já jsem si to myslela, ale tak to už je jedno.

Papu - jo, 6 jí bylo na začátku srpna. Ale na konci školního roku měla neštovice, takže sama dr. říkala, že chvíli počkáme.
Před lázněma bych neočkovala, kvůli reakci. My jdeme až příští týden, protože na tenhle víkend máme už dlouho koupené lístky na rodinný festival, tak bych o něj nerada přišla a nikdy nevíš jak dítěti po očkování bude.

Cena za aplikaci je zajímavá, u nás dr. nikdy nic nechtěla (mladší očkovaná inf. Hib).
Každopádně pokud budeš vyzvedávat v lékárně, tak ber tu nejblíž ordinaci. Vakcíny musí být v chladu.

Jinak my jsme u VoZP a příspěvek tam bude 500 z nějakého programu na nehrazené očkování.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 04. září 2014, 09:21
přišlo mi mailem, že se mám s dcerou objednat n přeočkování a jak to je s tím Boostrixem? Nám jej dr napsala k přeočkování starší (10leté), žeje to hrazené - tam to je ok?

Mladší čeká přeočkování cca taky (bude jí cca 6,5, půjdou spolu) a nenapadlo se mě zeptat, zda ho bude mít taky.
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lydushe » čtvrtek 04. září 2014, 09:33
Gábinka píše:přišlo mi mailem, že se mám s dcerou objednat n přeočkování a jak to je s tím Boostrixem? Nám jej dr napsala k přeočkování starší (10leté), žeje to hrazené - tam to je ok?

Mladší čeká přeočkování cca taky (bude jí cca 6,5, půjdou spolu) a nenapadlo se mě zeptat, zda ho bude mít taky.

Jo jo to pro desetileté mě taky zajímá (držím se držím už dva roky)
dá se to něčím nahradit? sakra :palma:
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Wattt » čtvrtek 04. září 2014, 10:11
Lydu, nevím co myslíš tím nahradit?

Naše doktorka očkuje v deseti letech Boostrix Polio, to je vakcína hrazená pojišťovnou a dává ji všem. Ještě je možnost Adacel Polio, ale tu bude nutné objednat a zřejmě zaplatit.

Gábinko, naše doktorka v pětiletech dává Infanrix, protože to je vakcína hrazená pojišťovnou. Já jsem si o Boostrix musela žádat a objednávala speciálně pro nás. Takže bych se zeptala, pochybuji, že by sama od sebe dávala Boostrix, který jí pojišťovna nezaplatí. V deseti letech platí totéž, co jsem psala Lydushi.
Wattt
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
17. srpen 2008
Plzeň - jih
Příspěvekod Lydushe » čtvrtek 04. září 2014, 10:20
Wattt píše:Lydu, nevím co myslíš tím nahradit?

Naše doktorka očkuje v deseti letech Boostrix Polio, to je vakcína hrazená pojišťovnou a dává ji všem. Ještě je možnost Adacel Polio, ale tu bude nutné objednat a zřejmě zaplatit.

Gábinko, naše doktorka v pětiletech dává Infanrix, protože to je vakcína hrazená pojišťovnou. Já jsem si o Boostrix musela žádat a objednávala speciálně pro nás. Takže bych se zeptala, pochybuji, že by sama od sebe dávala Boostrix, který jí pojišťovna nezaplatí. V deseti letech platí totéž, co jsem psala Lydushi.

No myslím ten Boostrix Polio buď nějak rozložit enbo nahradit nějakou inteligentnější vakcínou.. ?
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Wattt » čtvrtek 04. září 2014, 10:32
Tak to se omlouvám, ale nepomůžu ti. Tak daleko nejsme a nepátrala jsem po této možnosti.
Wattt
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
17. srpen 2008
Plzeň - jih
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 04. září 2014, 12:33
Gábinka píše:přišlo mi mailem, že se mám s dcerou objednat n přeočkování a jak to je s tím Boostrixem? Nám jej dr napsala k přeočkování starší (10leté), žeje to hrazené - tam to je ok?

Takže na 5leté přeočkování pojišťovna hradí Infanrix (vakcínu Infanrix bez dalšího jména, jsou to 3 nemoci, neplést si s Infanrixem Hexa nebo Infanrixem Hib).
Rodiče mohou chtít Adacel nebo Boostrix, ale musí si ho zaplatit.
Všechny tři vakcíny, tedy Infanrix, Adacel i Boostrix jsou proti 3 nemocem, tj. tetanus, záškrt a černý kašel.

Na 10leté se používají už pouze redukované vakcíny, a to Adacel Polio nebo Boostrix Polio. Ty jsou hrazené normálně z pojištění.
Obě jsou proti 4 nemocem, tj. tetanus, záškrt a černý kašel plus to polio (obrna).
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 04. září 2014, 12:41
Lydushe píše:No myslím ten Boostrix Polio buď nějak rozložit enbo nahradit nějakou inteligentnější vakcínou.. ?

TAdy je potřeba vědět jednu poměrně důležitou věc. Existují dětské verze vakcíny (silné) pro základní očkování a přeočkování mrňat a dále existují dospělácké verze vakcín určené pouze pro přeočkování.
Když dám pouze tetanus, tak je to vždy silná vakcína použitelná i pro základní očkování a obsahuje 40 IU (neptejte se mě, co je to IU). Ale dospělácké kombinované vakcíny, např. Adacel a Boostrix a Adacel POlio a Boostrix Polio obsahují jen 20 IU tetanu, tedy jen polovinu.
Takže když použiju monovakcínu na tetanus, dostane dítě 40 IU tetanu, když dospělácké kombi, tak jen 20.

Tenhle fakt to rozkládání a nahrazování komplikuje (ne pro doktory, ale pro nás, rodiče).
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 04. září 2014, 13:00
žiš to už je na mě moc složitý :)

Má vůbec na výběr látky vliv i předchozí očkování? (např. u starší jsme kdysi dávali hexu - tehdy ještě v dobré víře. Mladší naproti tomu dostávala každé očkování zvlášť - záškrt,tetanus a dávivý, pak žloutenku a zvlášť obrnu)

No, koukám, že dr nám napsala do pozvánky Boostrix, ale evidentně ten polio, neb rozepsala složky vč obrny...

řekla jsem, že holky objednám na podzimní prázdniny (budem v klidu doma, jsou po virové infekci, sama doporučila vyčkat plus ještě máme ve hře doma salmonelu, musíme kontrolu)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Papu » čtvrtek 04. září 2014, 14:25
Holky diky.
Pred laznema ockovat nebudem, nejsem padla na hlavu. Sestre jsem asertivne rekla, ze se ozvu po navratu.

Na boostrix se teda zeptam. Jaky je rozdil proti Adacelu? vsichni davate ten boostrix...

Tohle nemuze doktorka nejak rozporovat, ne?
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 04. září 2014, 15:16
Papu píše:Na boostrix se teda zeptam. Jaky je rozdil proti Adacelu? vsichni davate ten boostrix...

Napiš mi email, pošlu ti soubor s tabulkou.

Adacel x Boostrix
- tetanus mají stejný (20 IU, 5 Lf)
- záškrt ... Adacel 2 Lf, Boostrix 2,5 Lf ... vyhrává Adacel
- liší v černém kašli ... Adacel má 4 antigeny černého kašle, celkem 15,5 mikrogramů, Boostrix má 3 antigeny černého kašle, celkem ale 18,5 mikrogramů ... z hlediska mikrogramů vyhrává Adacel
- liší se v hliníku

Hliník:
Adacel 1,5 mg fosforečnanu hlinitého, kde je 0,33 mg hliníku
Boostrix 0,5 mg Al 3+ (ve formě hydroxidu hlinitého a fosforečnanu hlinitého), obsah konkrétně hliníku není uveden

K značení hliníku mi jedna maminka vysvětlila následující:
Al 3+ je právě ten „hliník“ (= značka pro trojmocný hliník). Oni to v každém letáku u různých vakcín píší jinak – v některém píší „hliník“, v některém Al 3+. A v některém napíší jen množství hlinitých solí anebo jen množství Al 3+ neboli hliníku a někde množství jak solí (hydroxidu a fosforečnanu hlinitého), tak i hliníku. Může to pak lidi mást.Takže to vychází ohledně hliníku lépe spíš pro Adacel.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Papu » čtvrtek 04. září 2014, 19:35
Diky, ty jo uprimne, tohle uz je na me moc :-)
Z toho spis vychazi ten adacel, ale co jsem tak videla, slysela, cetla,tak se dava spis boostrix?

A boostrix nebo adacel je konkretne lepsi v cem oproti klasice, hlavne v tom hliniku?
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. září 2014, 22:13
Já před pár lety s doktorkou řešila, že uděláme "očkování u umyvadla". A ona praví: "... to se nesmí, to je vysoce nebezpečná látka, to se do umyvadla lít nesmí - znečistilo by to vodu ... ", no a pak dál plynule přešla v další kecy o tom, jak je očkování nutné a prospěšné ...

A tak jsme šli dál, neb jestli je vakcína tak nebezpečná, že se nesmí vylít do umyvadla, tak to rozhodně nenechám píchnout děcku, že ano :roll:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » čtvrtek 04. září 2014, 23:56
Papu píše:Diky, ty jo uprimne, tohle uz je na me moc :-)
A boostrix nebo adacel je konkretne lepsi v cem oproti klasice, hlavne v tom hliniku?

V redukovaných vakcínách je podstatně menší dávka nemocí. Je to menší zátěž pro organismus.
Ale i po redukovaných vakcínách mohou být nežádoucí účinky.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006