ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v pěti letech Infanrix nebo Boostrix?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Miladka » úterý 13. září 2011, 18:52
Tak já nevím - tady http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm
v odstavci Perzistence jsem snad pochopila, že na tetanus by dost protilátek mělo být i v deseti letech. Ale u toho černého kašle se píše, že ochrana je "jen" na šest let po očkování - Llevelyn, nemáš nějakou jinou studii?

Když teda oželím ten záškrt, tak tentanus beru dejme tomu v desíti, ale ten černý kašel nevím - mohlo by to fungovat tak, že zajdu za doktorkou ať mi udělá test na protilátky? Nebo to je utopie? Nebo si to můžu zaplatit?

Dík Milada
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Llevelyn » úterý 13. září 2011, 19:41
Nemám jinou studii, vycházím z " praxe" kdy černým kašlem onemocní puberťáci, tedy že jakás takás ochrana bude přetrvávat v realu dýl. Zkusím najít statistiku onemocnění.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Suri » úterý 13. září 2011, 19:59
Statistiku žádnou nevím, ale i sama dětská dr. nám říkala, že má docela dost případů černého kašle mezi dětmi i na ZŠ, ale že to nebývá nic tak hrozného. Říkala, že si myslí, že se i na spoustu případů vůbec nepřijde, protože se nepošlou na rozbor a děti mají lehčí průběh. Ale těžko říct. Rozhodně si myslím, že je tam ta ochrana nižší než u tetanu, stejně tak pravděpodobnost setkání se s onemocněním. Jinak ale je fakt, že četnost přeočkování (a asi i množství očkovací látky) se dělá obecně vyšší, aby si protilátky skutečně vytvořila většina populace.

To rozhodnutí je zatím na každém rodiči a člověk se musí smířit s tím, že třeba i to riziko (ať už z neočkování nebo očkování) odhadnul špatně. Nicméně mě uklidňuje, že moje jediná motivace je udělat to nejlepší pro svoje děti a dělám to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a tím si u státní moci (a bohužel i většiny pediatrů) nejsem vůbec jistá.
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Miladka » úterý 13. září 2011, 21:08
Hmmmm..
A ty testy na protilátky? Má to smysl?
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Miladka » úterý 13. září 2011, 21:15
A ještě jak to čtu:

Takže dětská říká, že má celkem dost případů černého kašle I KDYŽ JSOU TEORETICKY VŠICHNI OČKOVÁNI?

Takže tím očkováním tu šanci asi snížím, ale ne na 0... Koukám že to vlastně je ta Protektivní účinnost na vakciny.net. (no někteří to narozdíl ode mě už pochopili dávno...)

Už mi to začíná docházet.. Tetanus je nebezpečný :-) takže očkovat, ale vydrží déle, takže až tak v 10 letech. Záškrt je exot :-) čili vynechat. Černý kašel hrozí i při očkování (více než např. tetanus), i když určitě méně. Čili risknu že do těch dejme tomu 10 těch protilátek vydrží dost a naočkuje se až pak.

A opakuju dotaz - co test na protilátky? :-)

Ufff já se z toho nevyhrabu...
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Suri » úterý 13. září 2011, 22:15
Test na protilátky by mě osobně taky dost zajímal, i když u jiných nemocí. Nicméně nějak běžně ho dr. neudělá pokud vím a je těžké sehnat vůbec laboratoř, která je toho schopná a ochotná. Předpokládám, že úhrada je samozřejmá. Někde na očkovací diskuzi o tom už zmínky byly.

Ano, ochrana 100 % není ani po očkování a x přeočkováních. Taky jsem kdysi žila v dojmu, že když jsem naočkovaná, tak danou chorobou nemůžu nikdy onemocnět - sladká to nevědomost. :D

Jinak ten myšlenkový pochod, že přeočkování v pěti letech je na nic je náš domácí interní a určitě to není nějaká obecná pravda. A také my bychom postupovali v očkování jinak, pokud bychom měli stávající informace již před šesti lety.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Blanci » středa 14. září 2011, 09:05
... cítím jako svou občanskou povinnost, dát sem odkaz na velmi hodnotné články paní dr. Elekové o očkování a nežádoucích účincích s ním spojených.

O jejich existenci jsem nevěděla až do doby, než jsem je odhalila při řešení záhad "šílených průběhů nemocí všech možných druhů" u svého syna, kterému očkování vážně poškodilo zdraví.

http://martyndk.blog.cz/1105/ockovani-p ... eti-2-cast
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Petrisab » středa 14. září 2011, 09:18
Synovi dělá testy na protilátky imunolog při celkovém krevním rozboru.
Ve necelých 4 letech neměl protilátky na pneumokoky, i když jsme ho nechali kolem 2,5 roku očkovat prevenarem. Očkovali jsme tedy vloni v létě znovu prevenarem 13(doporučil nám to imunolog, jinak s ním mám dobré zkušenosti, tak mu věřím).
Na podzim ve 4 letech už tedy protilátky měl, ale neměl pro změnu proti tetanu.
Imunolog nám řekl, že přes zimu tak velké riziko není, takže si jen máme hlídat, kdyby se synovi něco stalo, abychom to hned řekli. Testy mu dělali na podzim.
V červnu bylo synovi 5 a v červenci byl přeočkovaný infanrixem.
Jsem zvědavá, jak dopadneme při příštích testech.
Petrisab
Klábosilka
Klábosilka

539 příspěvků
05. září 2010
Příspěvekod Llevelyn » středa 14. září 2011, 09:31
A tak dostat tetanus je unikát, v dnešní době. Pokud žiješ ve městě je to takřka nemožné, na vsi už spíš ale i tak. Zrovna tetanus mě nechává v klidu. Exituje i dobré serum, když už...

Ještě jsem našla že u černého kašle je průměrný 46% ochranný účinek vakcinace.. :roll:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Madlad » středa 14. září 2011, 13:01
Blanci, dík za odkaz. I když teda co jsem se dočetla je dost síla!
Tak nějak přemýšlým jestli je ok, že dcera zatím neměla horečku (je jí 3,5). Uvidím, co udělá nástup do školky. Očkovaná samo je, včetně blbé reakce po TBC.
Omlouvám se zakladatelce, že můj příspěvek není k tématu.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Blanci » středa 14. září 2011, 19:09
Madlad píše:Omlouvám se zakladatelce, že můj příspěvek není k tématu.

... a kruci, já do svého příspěvku zapomněla napsat, že od doby, kdy jsem si uvědomila, že u syna jsou to nežádoucí účinky očkování, uplynul jeden rok. V té době byla v 5-ti letech "přeočkována" dcera a zakoupeny dvě vakcíny klíšťovky (třetí dávky) pro obě dcery. Obě vakcíny jsem znehodnotila na obalech a "vyhodila" do lékárny.

Již nikdy nikdo v naší domácnosti nebude očkován proti ničemu!!!!

Takže souhrn: NEOČkOVAT

Děti jsou ve věku: holky 6r., 4,5r. a syn 21 měs.

Madlad, dobré čtení, co? A ty ostatní její články jsi četla? Je jich tam asi 8 ...
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Madlad » středa 14. září 2011, 20:13
Blanci, přečetla jsem to celé. Běhá mi z toho mráz po zádech! Už dlouho mám pocit, že očkování dcery se neobešlo zcela bez následků, i když nic fatálního, dr. by to jistě s očkem nespojovala. Vlastně ani není moc nemocná. No ale tzv. afektivní zástava dechu je podle mě následek očka. Poprvé takhle přestala dýchat při první hexe. Pak dlouho nic a cca od 1,5 roku, krátce po dalšim očkování (teď nevim jestli čtvrtá hexa nebo MMR) zas a když se pořádně praští jedno kam tak se to opakuje stále. :(
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Blanci » středa 14. září 2011, 20:48
Madlad, ano, to jsou právě ty indície - každý doktor, opravuji "skorokaždý" (čest výjimkám!) vše připisuje povaze, genetice, temperamentu, špatné výchově, přecitlivělosti matky, .... no prostě si milá maminka vymýšlí něco, co vlastně vůbec není popsané v příbalévém letáku :grr: Ale jenom Matka s velkým M ví, o čem je řeč ... a já vím, o čem mluvím, bohužel.

A je tedy pravdou, že má skvělá pediatra (dr.Frňková) a vyhlášený pneumolog (dr.Koťátko) tiše souhlasili s alternativní léčbou, neb ta agresivní vědecká selhala a teď smekli klobouk ... ráda je budu dál informovat o průběhu detoxikace
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Miladka » středa 14. září 2011, 21:19
Ty jo dík za odkaz na ten článek. Ještě jsem nedočetla všechny díly, ale valím oči.. Akorát teď je pouze a jen na mě rozhodnout co dál s očkováním...
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Evusha » pátek 16. září 2011, 08:41
ahoj, tak po přečtení diskuze to vidím tak, že očkování v 5 letech bych nejradši vypustila. Jak postupovat? Stačí doktorovi oznámit, případně mu něco podepsat? Nebo se to bude muset řešit nějak přes hygienu s pokutou?
Evusha
Žvatlalka
Žvatlalka

295 příspěvků
26. říjen 2006