ADV TOP
ADV LEFT

Doplňující ot. k MMR

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dráček » neděle 09. říjen 2011, 20:36
Ahoj všem, přeji hezký večer. A zase to MMR...
Tak jsem vyměkla, a synka, 3,5 roku, kterého jsem 2 roky úspěšně bránila a dala naočkovat, má docela reakci..a tak se tluču do hlavy :-| ..a chci povzbudit Vás, kteří váháte...nevzdávejte to dále! Myslela jsem,že konečně skončí ten "bubák" nade mnou, typu: kdy zase zazvoní telefon z ordinace a budu muset vydržet nátlak. Ale vůbec se mi neulevilo..a vidím vše jako zbytečné a beru jako své částečné selhání. Ale k věci:
Z očkovací látky Priorix jsou škodlivé pro prostupnost hemat.-encheapl. membránou do asi 2.roku věku především samotné oslabené mikroby nebo dolňující "srágory"-nosiče? Nebo obojí?
A další otázka: pokud dítě má reakci po tomto očku, typu teplota, průjem, vyrážka- je infekční? Myslím tím pro mladšího sourozence? JInak samozřejmě malého chráním před "ostatními":)
Díky, mějte hezký večer.
Uživatelský avatar
Dráček
Krafařka
Krafařka
 
653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Llevelyn » neděle 09. říjen 2011, 20:50
Dráčku složení

Složení
Každá dávka rekonstituované vakcíny (0,5 ml) obsahuje tyto léčivé látky: Morbillorum virus attenuatum (Schwarz) * min. 103,0 CCID50 Parotitidis virus attenuatum (RIT 4385) * min. 103,7 CCID50 Rubeolae virus attenuatum (Wistar RA 27/3) ** min. 103,0 CCID50
* pomnoženo na tkáňových kulturách z kuřecích embryí ** pomnoženo na lidských diploidních buňkách MRC5
Pomocné látky: Lyofilizát: aminokyseliny, laktosa, mannitol, neomycin-sulfát, sorbitol. Rozpouštědlo: voda na injekci.


Pro mozek jsou škodlivé ty viry, takže ve 3,5 letech byh se zásadních neurokomplikaí nebála. Reakce je jasná, čím starší dítě, tím je reakce " horší" tělo se brání víc, imunita je zralejší.
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Dráček » neděle 09. říjen 2011, 20:56
LLev, díky, doufala jsem ,že dorazíš:), jsi náš BCočkovací specialista:)
No, ptám se i kvůli mladší- je očkované dítě s reakcí, infekční? Protože, pokud ano, tak se bojím bojím..ach jo...
Uživatelský avatar
Dráček
Krafařka
Krafařka
 
653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Llevelyn » neděle 09. říjen 2011, 21:03
Dráčku, nikdo zatím přenos virů nepotvrdil, ani úplně s jistotou nevyvrátil. Ale nebála bych se. Navíc to jsou fakt nemoci , který jsme jako děcka prodělaly ( my starší ročníky :D ) Ne tedy najednou, ale nepředpokládám, že by je lapil všechny.
Důležíté je po tomto očkování režim jako po skutečném onemocnění a druhou dávku dej až v cca 11-12 letech, ne dřív, dvě dávky jsou v tomhle věku zbytečný a ve fertilním věku hrozí pokles účinných protilátek.

Co se stalo, se stalo, už si to nevyčítej. ;)
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Dráček » neděle 09. říjen 2011, 21:10
Llev, díky, taky to mám tak naplánovaný..nejlepší by byla 2.dávka pouze vakcína protí příušnicím-pokud bude a pokud je neprodělá přirozeně, v což doufám...
A díky....fakt bych :-|
Uživatelský avatar
Dráček
Krafařka
Krafařka
 
653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Claudia » pondělí 10. říjen 2011, 08:49
No já se přifařim, syna čeká druhá dávka teď v pátek, už to neokecam a nebudu zkoušet, jsem ráda, že pediatra svolila odložit tu první po 2,5roce, teď už mu je přes tři a papír, že to má dokončené chtějí i ve školce.
Dotaz zní, jestli mohu u druhé dávky očekávat spíš horší nebo spíš mírnější reakci ??Reakci má a bude mít na každý očko, má jí bez ohledu na tabulky a na to jak to má být HNED po očkování- do večera vylítne horečka a pak cca 48h.
Dá se to odhadnout ?
Díky
Claudie
Uživatelský avatar
Claudia
Diskutérka
Diskutérka
 
2307 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 10. říjen 2011, 19:05
Reakce při druhé dávce je většinou horší, tělo si antigen " pamatuje" .

z Vakciny net.
Posilující očkování nebo případně revakcinace (tedy přeočkování) se provádí nejdříve 28 dní po podání první (základní) dávky, častěji však 6-10 měsíců po primovakcinaci nebo i s odstupem několika let, tj. 7-14 let (v závislosti na národním očkovacím kalendáři).

o účinnosti vakcíny TU http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm chce to přečíst nebo okopnout a nechat přečíst lékaře. Vpodstatě ochrana proti spalničkám ( a o tu jde v tomto věku především) je po první vakcinaci 98%. Potíž je ale v tom, že dr. nemusí potvrdit " papír do školky" a školka nemusí neočkované dítě přijmout, takže buď je s lékařkou (školkou) domluva a potvrdí ve stylu " očkovám podle individuálního kalendáře" , nebo jde dítě do soukromé ( tam to nikdo neřeší) nebo je doma. Dtto ve škole, Dr nemusí potvrdit papír na " hromadné akce" typu škola v přírodě, lyžák.... Takže každý si musí ujasnit kam až může v ne/očkování zajít a které řešení je průchozí pro něj, jeho děti a rodinu. ;)
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Aya » úterý 11. říjen 2011, 10:39
Tak já také podlehla a nechala dceru (3,5 roku) oočkovat 2.dávkou MMR po dohodě s lékařkou, samozřejmě chytrá jsem až po akci.

Nic méně chci se poradit:
po první dávce měla dcera silnou reakci - ale v klasickém scénáři - týden po aplikaci horečky (týden), osypaná (týden), na to nasedl kašel a sesedl až po čtvrt roce, od té doby 3/4 roku téměř neustále nemocná, proto jsme s druhou dávkou vyčkávali, prošli různá vyš. (ta víceméně v pořádku). Nyní dostala 2. dávku a mudra radila po týdnu preventivní podávání ibalginu či paralenu na noc (týden) :? Co jsem se dočetla např. od dr. Elekový, tak jsem rozhodnutá preventivně nic nedávat a nezdá se mi to, v každém případě se chci zeptat na váš názor a zkušenosti s prevencí?

Mimo to ji při vyš. zjistili velmi nízký titr protilátek na tetanus (ač dostala všechny 4. dávky Hexy) s doporučeným přeočkováním infanrixem. Dr. chce očkovat po měsíci od 2. dávky priorixu, není to brzy?

Předem díky všem za reakce.
Uživatelský avatar
Aya
Klábosilka
Klábosilka
 
576 příspěvků
04. únor 2010
Příspěvekod Llevelyn » úterý 11. říjen 2011, 10:49
Ayo.. tak to je mazec :-|

Určitě nedávej žádná antypyretika preventivně, naopak se prokázalo, že srážení teploty po očkování snižuje imunitní reakci. Takže nic nedávej. žádná prevence není třeba, buď bude mít reakci v podobě teplot a to ukazuje že v těle probíhají imunitní procesy a doprovází je zvýšení teploty nebo ne. jediná "prevence" postvakcinačních reakcí je neočkovat vůbec :D

Po Priorixu určitě neočkuj tak brzo, počkala bycj, mavíc te´d přes zimu tetanus nemá jak dostat ( ono je těžké ho dostat i tak) tak bych počkama do jara. Osobně bych neočkovala vůbec další dávku ale počkala na přeočkování Boostrixem po 5. roce věku.
Jak ( a proč) zjistili nízký titr protilátek a proč ho zjišťovali?
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Aya » úterý 11. říjen 2011, 11:24
Vytáhla jsem očkovák neb jsem už zapomněla - hexa za nás novinka hrazená poj. já tehdy slepě věřila...

Takže byla očkovaná ve 4, 5 a 6ti měsících, přeočkování v 19. měsících, ale měla vysoké horečky u každého a nejsem si jistá, ale u 3. dávky určitě a možná i u 2. jsem dávala na doporučení paralen preventivně :oops: , co to dělá jsem se dozvěděla v zápětí a u 4. dávky už ho neměla... (tak, že by byla příčina zde?)

Jinak kvůli zvýšené nemocnosti a rodinné zátěži, jí dělali v lednu komplexní alergologicko imunologické vyš. vč. protilátek na tetanus (o tom jsem nevěděla, zjistila až z výsledků), hlásila jsem, že nemocnost stoupla po očkování...

Krom toho nemá ani protilátky proti TBC dle očkováku řádně oočkována v porodnici, já si myslím, že (pro nás naštěstí) omylem očkována nebyla, ale co je psáno to je dáno :grr: Přeočkování naštěstí zrušili ve chvíli, kdy to bylo pro nás aktuální.

Llevelyn díky, tak nějak to vnímám i já a chtěla jsem si to tu ověřit ;)
Uživatelský avatar
Aya
Klábosilka
Klábosilka
 
576 příspěvků
04. únor 2010
Příspěvekod Llevelyn » úterý 11. říjen 2011, 11:41
Ayo, uff.
No asi bych se za této situace očkování proti tetanu vyhnula, už je proto, že chtějí znovu očkovat dalších 5 nemocí, na to bych nepřistoupila. Když už, tak bych očkovala POUZE monovakcínou a to pouze přípravkem Tetavax ne Alteana, která obsahuje rtuť. Síla je stejná jako v hexe/infanrixu, obsah sajrajtu také.
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kaede » středa 19. říjen 2011, 06:13
Předevčírem mi volala naše pediatra, že prý jelikož budou dceři za pár dní dva roky a pořád nemá MMR, přišla jí výzva z hygieny, že musí všechny takové "případy" nahlásit - tak jestli mi to nevadí a jestli bych ji raději nepřivedla, aby to hlásit nemusela :? To se mi snad zdá.
Uživatelský avatar
Kaede
Klábosilka
Klábosilka
 
544 příspěvků
01. říjen 2006
MK - x - MB
Příspěvekod Tina11 » pátek 21. říjen 2011, 09:33
ahoj, nás příští týden taky čeká 2.dávka priorixu. první měl v 15.měsících, v lednu mu budou 3roky.
Ale podle dr z vakciny.net jsou reakce na 2.dávku mnohem menší než na 1.dávku.
Jak to tedy je? A jaké jste měly u dětí reakce na 2.dávku?
Uživatelský avatar
Tina11
Pískle
 
57 příspěvků
14. květen 2011
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 09:22
využiju stávající diskuze, snad se ukáže v "posledních diskuzích" :-)

Syn bude mít teď v dubnu 3 roky. Kolem 15. 5. budou zápisy do školky, do té doby ho chci mít naočkovaného, aby měl "papír".
8.4. v úterý jdeme na ORL na kontrolu nosní mandle, to chci, aby byl určitě zdravý, bez rakcí atd.
19.4. jedeme na Velikonoce, kde bude dost dětí, kluci tam budou určitě lítat... Je tam riziko, že tam může něco slíznout od bratránků - rýmu, kašel, pokud bratránci zrovna bdou mít.
Ještě kolem 20.3. měl normál rýmu, nezelenou, bez kašle.

Jak načasovat očkování?
Mám ho dát hned, i když dokončil před 14ti dny tu rýmu, nebo je to ještě brzy?
Nebo třeba hned v úterý po té kontrole na ORL či ve středu a doufat, že do těch Velikonoc je času dost a bude to už ok?
Nebo počkat po Velikonocích, zda tam něco nechytne, a dát ho na začátku května? Ale to už nemusím stihnout štempl na přihlášku.
Jak dlouho by měl mít po tom očkování klidový režim? Na Hexu nikdy žádnou reakci neměl.
Poslední dotaz, druhý syn je imunodeficitní, může něco od očkovaného bratra chytit?


S dětmi jsme nicméně ve styku prakticky pořád, chytnout může kdekoliv něco.
Uživatelský avatar
Efča
Howgh
Howgh
 
9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Kristule » pátek 04. duben 2014, 09:24
neporadím,jen reakce na mmr může být klidně až po týdnu od očkování....
Uživatelský avatar
Kristule
Kecka
Kecka
 
1960 příspěvků
27. listopad 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy