ADV TOP
ADV LEFT

Doplňující ot. k MMR

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 09:30
Kristule píše:neporadím,jen reakce na mmr může být klidně až po týdnu od očkování....

no právě. Sestra říkala, že klidně i 12. den a že si nemám na to období plánovat dovolenou, kdybych k ní potřebovala zajet. Ale přece nebudu s klukama třeba 14 dní zavřená doma a nebudu jim zakazovat běhání, poskakování, fyzickou zátěž? To jim prostě nevysvětlím. Stejně, třeba ty velikonoce, to je o víkendu, to stejně doktorka neordinuje :D

Tak si říkám, zda prostě nevyužít příští týden toho, že už bude nějaké 3 týdny po ukončené rýmě a zajet tam s ním. Co se týče nemocných dětí na Velikonocích na chalupě... no, s tím nic nenadělám a v nejhorším tam nepojedeme. Nakonec, i kdyby naočkovaný ještě v té době nebyl a nemocné děti tam byly, tak tam s nimi nepojedu, aby to tam právěže nechytly.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 09:31
Já to tak řeší, protože druhý syn lehl bezprostředně po Hexe s nefrotickým syndromem a byl na tom dost špatně, stále je léčen.
Tak mám prostě strach , nechci to teď uspěchat, ale to razítko do školky prostě potřebuju :-Z
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » pátek 04. duben 2014, 09:36
Efča píše:Já to tak řeší, protože druhý syn lehl bezprostředně po Hexe s nefrotickým syndromem a byl na tom dost špatně, stále je léčen.
Tak mám prostě strach , nechci to teď uspěchat, ale to razítko do školky prostě potřebuju :-Z

Pokud ti doktorka věří, že naočkuješ, mohla by ti razítko dát?
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 09:42
Jankap píše:
Efča píše:Já to tak řeší, protože druhý syn lehl bezprostředně po Hexe s nefrotickým syndromem a byl na tom dost špatně, stále je léčen.

Pokud ti doktorka věří, že naočkuješ, mohla by ti razítko dát?

taky jsem nad tím přemýšlela, že bych se domluvila tak, ach jo :-/ Možná jí odpoledne zavolám na její mobil, tím bych se vyhnula dialogu se sestrou.

Ale na druhou stranu si myslím, že to bude pořád něco, pořád před námi budou dovolené, pobyty s dětmi, navíc před létem a v létě toho bude víc a víc, on ten pravý čas k očkování asi není prostě nikdy.

Navíc jsem měla pocit, že jaro je na očkování nejlepší? Není to tak?
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 09:44
na druhou stranu jakou ona má jistotu, že jí pak "nevypeču"? Vím, že je to o důvěře, ale i se mi to tak nějak protiví - aby mi psala do přihlášky něco, co není pravda. Ona si tím může zadělat na bvelké problémy a nechci jí zase do takové situace dostat. A taky se může stát, že po ní budu chtít 5. května razítko a ona mi řekne, že mi ho prostě nedá.
Uááá. Chtěla jsem aby byl v téhle době už očkovaní, ale nekecám, když řeknu, že měli celou zimu nonstop rýmu s týdenníma pauzama.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Maggiemae » pátek 04. duben 2014, 09:57
Mám přihlášce "bude naočkována v průbehu jara" u jednoho dítěte a "MMR bude očkována" u druhého, nikdy ti nikdo nekomentoval.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 10:01
Maggiemae píše:Mám přihlášce "bude naočkována v průbehu jara" u jednoho dítěte a "MMR bude očkována" u druhého, nikdy ti nikdo nekomentoval.

já jí tedy asi odpoledne zavolám, řeknu, že máme jet na ty Velikonoce, jestli je to problém, když by to bylo 10 dní po očkování... a řeknu, že pak je zase riziko, že opět něco chytne, než budou ty zápisy. A uvidíme.

Jako nejradši bych mu to dala bodnout v pondělí, to už to budou skoro 3 týdny od té rýmy, nebo v úterý nebo ve středu. Ale nevím, no.

Osobně si myslím, že bude bez reakce, jsem takový skalní optimista :-) ale spolehněte se na to, že jo.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Maggiemae » pátek 04. duben 2014, 10:09
Je fakt, že to mý dítě, co jsem nechala očkovat ve třech letech, bez reakce bylo, na rozdíl od toho očkovaného v 15 měsících.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 10:14
Maggiemae píše:Je fakt, že to mý dítě, co jsem nechala očkovat ve třech letech, bez reakce bylo, na rozdíl od toho očkovaného v 15 měsících.

já vím, že to není "zákon" a nemůžu se na to spolehnout, ale syn je jinak naprostej držák. Žádná ATB nikdy, jen rýmy, jeden zánět středního ucha, horečky do 39 asi 3x v životě. Vím, že po očkování to může být jinak, ale fakt si myslím, že to proběhne v pohodě. Ale taky to může být jen skryté přesvědčování sama sebe, že ho prostě chci nechat očkovat, že jo :D

Bude stačit klidový režim - tj. ne žádné náročné výjezdy autem atd. - 10 dní po očkování? Ven s nima stejně chodit budu, přijde mi prdlé držet doma zdravé děti. Možná ten den po očkování třeba zvolním, ale jinak...
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » pátek 04. duben 2014, 11:07
Efčo,
jestli víš, že očkovat chceš, tak bych ten papír zkusila.

Minule to bylo bez reakce a předpodkládám, že jste neabsolvovali žádnou alternativní terapii na zlepšení imunity, tak by to mělo být zase bez reakce.
(Já jsem v jiné situaci, vím, že nežádoucí účinky jsou v našem případě tentokrát velmi pravděpodobné. Nemůžu dát v takovém případě souhlas s očkováním.)

EDIT: Alternativní terapií na zlepšení imunity myslím třeba celkovou homeopatickou léčbu. Nemyslím tím podávání jakýchkoliv léků na imunitu od lékaře.
Naposledy upravil Jankap dne 04. duben 2014, 13:33, celkově upraveno 1
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Katest » pátek 04. duben 2014, 12:22
Jankap píše:Efčo,

Minule to bylo bez reakce a předpodkládám, že jste neabsolvovali žádnou alternativní terapii na zlepšení imunity, tak by to mělo být zase bez reakce.
(Já jsem v jiné situaci, vím, že nežádoucí účinky jsou v našem případě tentokrát velmi pravděpodobné. Nemůžu dát v takovém případě souhlas s očkováním.)

Ony jsou větší reakce po imunomodulantech? Tak to se mám na co těšit:-( Dáme poslední Hexu a MMr vůbec dávat nechci (tak do osmi let).
Katest
Treperenda
Treperenda

1045 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Efča » pátek 04. duben 2014, 13:02
Jankap píše:Efčo,

no to "minule" bylo po hexe. JInak žádnou MMR ještě nemá, je to ta první dávka.

Rozhodla jsem se, že v pondělí tam s ním asi dojedu. Pak jak bude víc a víc teplo, tak budeme mít víc a víc program, dovolené, bude to pak s tím klidovým režimem ještě horší. Taky bych to nemusela stihnout ani do toho září :D
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. duben 2014, 13:34
Nám doktorka do přihlášky píše: "Očkován, DTP + datum poslední hexy", již třikrát to všem stačilo. 8-)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Bunny » pondělí 21. duben 2014, 12:08
Mam dotaz, snad nekdo bude mit nejaky navrh. Jak se resi, kdyz dite prodelalo jednu nebo dve nemoci (napr. priusnice). Ockovat proti priusnicim by se jiz nemelo, myslim po jiz prodelanem onemocneni, na druhou stranu u nas neni k dispozici monovakcina proti spalnickam. U kluku je ocko proti zardenkam nesmyslne. Existuje napr, v cizine monovakcina proti spalnickam?
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014
Příspěvekod Třebule » sobota 28. únor 2015, 09:13
Zkusím aktualizovat.
Nemůžu nějak dohledat normu, která řeší současný stav očkování MMR... Mohly byste prosím vložit odkaz na příslušnou vyhlášku?
Děkuji moc, zkusím ještě hledat i sama, pokud uspěju, tak vložím.
(Přestěhování, změna doktora a problém s chybějící 2. dávkou... moje tvrzení o neudaném čase přeočkování, případně nesrovnatelně delším rozestupu na Slovensku se nesetkaly s nadšením... takže chci mít s sebou příště papír, na kterém se Ministerstvo osobně (haha) vyjádřilo, jak to má být, co je povinné atp.)
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009