ADV TOP
ADV LEFT

Infarix Hexa či Hib + monovakcíny?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tepe » úterý 01. listopad 2011, 16:17
Ahoj moc vás prosím o názor co je podle vás šetrnější očkování zda Infarix Hexa či Infarix Hib + monovakcíny (to je asi Imovax Polio a později Engerix B)? Domluvili jsme se s lékařem na rozkladu očkování, ale řekl nám, ať se dobře rozmyslíme, že těch 7 dalších injekcí je pro mimčo hodně náročných. A já najednou nevím co je lepší. Z Hexy mám strach, zdá se mi tam moc nemocí najednou. U Hibu mi acelulární černý kašel přijde šetrnější než v Hexe. Manželovi se zase víc líbí méně vpichů u Hexy a chce po mě rozumné vysvětlení proč to chci případně rozložit. Prosím, napište mi svůj názor co je pro mimčo lepší (a proč). Moc děkuji :)
Tepe
Pískle

3 příspěvků
31. říjen 2011
Příspěvekod Kacous » úterý 01. listopad 2011, 16:28
Určitě je lepší očkovat najednou jen 4 nemoci místo 6. Takže já jsem zvolila Hib, první dávku jsem odložila až na cca 8 měsíců, myslím si, že čím později se začne, tím lépe. Větší počet píchání vůbec neřeším, to mi přijde to nejmenší zlo.

Najdi si tu o tom diskuze, najdeš tu názorů dost a dost ;)
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Llevelyn » úterý 01. listopad 2011, 16:29
Očkovat 6 nemocí najednou je už z principu blbina, tělo dostane najednou neúměrnou zátěž antigeny..

Nejlepší varianta je Infanrix Hib, základní očkování 3+1 dávka ( ukončené v 18. měsíci, očkovaný tak, že mezi prvními závkami je odstup min.1 měsíc , mezi dalšími max. 6 měsíců. schéma je tedy např. v 9-10-12-18 měsíci, ale lze jakkoliv, za uvážení stojí riziko černého kašle, který je obzvlášť nebezpečný pro děti do 6. měsíců, osobně bych očkovala co nejpozději), po druhém roce Imovax Polio a žloutenku naočkovat až v pubertálním věku ) do té doby nemá smysl, naopak vyprchá spíše protilátková ochrana v době, kdy hrozí riziko přenosu), potom nejříve po třetím roce nebo před nástupem školky/školy očkovat MMR vakcínu.

Více injekcí mi přijde daleko lepší varianta než imunitní zátěž více nemocí a možné riziko neurologických komplikací.Pertussová složka je u obou vakcín shodná.

Takže pro tělo šetrnější z dlouhodobého hlediska a hlediska možných komplikací je určitě Infanrix Hib lepší volba.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Romisek » úterý 01. listopad 2011, 17:52
Ještě dotaz.
Někde jsem četla, že vakcíny obsahují hliník a rtuť. Co tahle zátěž?
Platí, že čím víc vakcín, tím víc cizorodých látek do těla?
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Llevelyn » úterý 01. listopad 2011, 18:07
Romisku, obsahují minerální nosiče. Triomesal (rtuť)je tuším jen v jedné vakcíně proti tetanu, jinak hliník. Zkusím spočítat..

Inf. Hexa- 1 dávka/0,5+0,32 miligramů čistého hliníku
Inf.Hib - obsah hliníku neuveden, neobsahuje ale formaldehyd ( ve všech ostatních infanrixech je ale obsah hliníku shodný, předpokládám, že bude stejný i v Inf.Hib)
Imovax Polio- neobsahuje hlíník ( zato formaldehyd a fenilalanin)

Obsah přídavných látek ve vakcínách TU http://www.slobodavockovani.sk/news/pre ... -zlozenie/

a TU http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_30.htm
Naposledy upravil Llevelyn dne 01. listopad 2011, 20:09, celkově upraveno 1
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Romisek » úterý 01. listopad 2011, 18:11
Llevelyn, díky za odkaz. Jen to čtu, zvedá se mi žaludek. Co my do těch dětí nebohých všechno nenarvem.
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Klaris » úterý 01. listopad 2011, 18:20
ano tohle jsem řešila před rokem, sáhodlouhé debaty s doktorkou, že přece hexa je lepší

a nakonec jsem zvolila tu Inf Hib + další později, prostě čistě jen pro pocit, že mě těch 4 naráz přijde šetrnější než 6 (a více..), šetrnější pro dětský organismus celkově, a to i když musí vydržet víc píchnutí a případné reakce. Někdy totiž méně znamená více ;) A něco se prostě nedá srovnávat kvantitou.

A je to u nás tak že zatím má v 15m pouze tři dávky inf-hibu a dalšího zatím nic, má rozjetý atopák a odmítám do něj cokoli dalšího bodnout, doufám, že bude v jakž takž stavu abychom v těch 18m naočkovali 4.dávku jak je předepsáno..
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8406 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Llevelyn » úterý 01. listopad 2011, 18:26
A přitom třídávkové schéma, zvlášť pokud se začne očkovat později než v předepsaných tuším 8 týdnech je protilátkové shodné se čtyřdávkovým schématem a ta čtvrtá dáka je v tomto případě zbytečná.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ani » úterý 01. listopad 2011, 19:18
Taky jsem to četla, navíc my jsme měli kvůli atopáku očkovací kalendář z očkovacího centra v Motole a rozepsali nám jen to třídávkové schéma Infanrixu v rozestupech 0-1-6 měsíců (0 jako očkovat hned, už mu byl rok a neměl nic) s tím, že ten první rozestup může být i 2-3 měsíce, pokud by byla na očkování výrazná reakce typu zhoršení ekzému apod. . Takže dostal dohromady 3 obyč Infanrixy + 1 Hib s několikaměsíčními odstupy a teď už se asi půl roku chystáme na Imovax Polio, nic jiného zatím nemá, jsou mu tři ;-)
Ani
Pískle

12 příspěvků
23. srpen 2008
Příspěvekod Kacenka1 » úterý 01. listopad 2011, 19:24
Vtírnu se s dotazem, prý teď není k sehnání Imovax Polio.
Dneska jsem s Mudr. řešila očko, dcera 4,5m zatím nemá nic a říkala mi o možnosti Hexu rozdělit, ale že je problém že ted není,,obrna,, k sehnání a taky že se píchá 4x? Je to tak? Snad jsem dobře rozuměla. Tak jsme si odsouhlasili Hexu za měsíc...
Kacenka1
Drbna
Drbna

4518 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Llevelyn » úterý 01. listopad 2011, 20:09
Kaceno, obrna tu není ( jako nemoc) už cca 50 let, takže bych klidně počkala až zase vakcína bude a očkovala Infanrix Hib. A nechala si napsat recept a objednala v lékárně... stejně je na naočkováni času dost, začala bych až v tom druhém roce, potom stačí dávky dvě.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Baboo » úterý 01. listopad 2011, 20:13
Llevelyn píše: stejně je na naočkováni času dost, začala bych až v tom druhém roce, potom stačí dávky dvě.

Llev, prosím Ťa, nájdem k tomuto niečo viac? K tomu, že stačia dve dávky a aký má byť medzi nim minimálny a maximálny rozostup ...

Díky a sorry sa vlezenie do diskusie s ďalším dotazom.

B:
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Babátko » úterý 01. listopad 2011, 21:37
Asi je to hloupá otázka,ale když už má malý naočkovanou první dávku hexy (před dvěma týdny),tak už musím pokračovat hexou nebo mám ještě jinou možnost?Měl 3 dny horečky, špantě usínal a špatně jedl a 2x se mu prostřídala zácpa s průjmem :(
Obrázek

Obrázek
Seznámek červen 2011 str. 33

3 měsíce - 6940g a 64,5cm
4 měsíce - 7880g a 67cm
5 měsíců - 8940g a cca 70cm
6 měsíců - 9670g a 72,5cm
7 měsíců - 10370g a 74cm
8 měsíců - 11450g a 76cm
12 měsíců - 11780 a 80 cm
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Llevelyn » středa 02. listopad 2011, 19:13
Baboo, vycházím ze scématu
Děti od 2 měsíců věku: podávají se 3 dávky v intervalu 1 až 2 měsíce.
Děti od 6 týdnů věku: lze podat dávky v 6. týdnu, 10. týdnu a 14. týdnu života dítěte.
Neočkovaní dospělí: dvě dávky v rozestupu 1 až 2 měsíce.

Tzn. ve dvou letech byh to brala jako " dospělý" , není už interakce s mateřskými protilátkami a imunita je zralejší, netřeba jí tolik bombardovat...
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Tepe » čtvrtek 03. listopad 2011, 21:37
Děkuji vám moc za odpovědi :) :) . Tak jsme se zatím s manželem dohodli na tom HIBu.
Naposledy upravil Tepe dne 14. prosinec 2011, 16:15, celkově upraveno 1
Tepe
Pískle

3 příspěvků
31. říjen 2011