ADV TOP
ADV LEFT

MMR a těhotenství

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Scrat » úterý 17. leden 2012, 23:18
Ahoj, mám 16,5m holčinu a jsem čerstvě těhotná (6tt). V pátek jsme objednané na MMR a mě se do toho nechce z různých důvodů.
Holka je očkovaná zatím dle kalendáře, má TBC, HEXU + prevenar a rotarix. O očkování jsem začala víc číst a přemýšlet až tak po 9m, tak jsem ten prevenar nechala aspoň dojet. Zatím na všechny očka reagovala báječně. Hned večer po pigáru jí stoupla teplota maximálně na 37,8. Druhý den už nic. Netrpí žádnými alergiemi, ekzémem, ... je zkrátka zdravá. My rodičové jsme jí mohli do vínku darovat maximálně alergii na kyselinu acetyl-salicilovou.
Možná zbytečně plaším, ale bojím se té živé vakcíny jak čert kříže. Nechci mít ze zdravé usměvavé holčiny třeba dlouhodobě nemocnýho ufňukánka.

Teď mé otázky:
1. Je očkování MMR při těhotenství matky nějak (jak?) rizikové?
2 . Je očkování MMR nějak (jak?) rizikové pro novorozeného sourozence? A jak dlouho?
3. A jak to je s kojením? Holku 2x denně kojím, má to nějaké dopady?

Jde mi o argumenty pro sebe i pro doktorku. Chtěla bych to odložit i bez těhotenství až po 2. roce života. Těhotenství bych ráda použila jako jednoduchý argument, kde mě nebudou přemlouvat. Když to odložím po 2. narozkách, tak ale budu čerstvě po porodu a nechci zase ohroziť to prtě. Viděla bych to ideálně na jaro příští rok, to bude holce přes 2,5... a mrněti by mělo být kolem 6-7m... ???
Každopádně pochybuju, že mě nechají tak dlouho napokoji.

Předem moc díky za odpovědi. Snažila jsem se popsat důležité okolnosti. Pokud něco do skládanky chybí, ráda to doplním. Budu moc vděčná za váš názor...
Scrat
Pískle

1 příspěvků
21. březen 2007
Příspěvekod Maggiemae » úterý 17. leden 2012, 23:38
Scrat, přenos na plod nebo na novorozence nebyl zaznamenán, ale vyloučen také není, jsou děti, které po vakcinaci v podstatě slabé spalničky prodělají. Nicméně každý argument lze ze strany lékařky odmítnout nebo ubít, nejspolehlivější je "zákon žádnou horní hranici nestanovuje, rozhodla jsem se odložit vakcinaci o rok a kousek, ráda vám to podepíšu."

Moje dcera má aktuálně domluvenou na únor první dávku, budou v červnu 4 roky.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5215 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Helienka » úterý 17. leden 2012, 23:49
Scrat, nemám odpověď na tvé otázky, ale z tvého příspěvku je vidět, že se ti do očkování nechce. Já myslím, že musí stačit říct prostě NE, nechci, chci dát až po 2. narozeninách (nebo termín, který ti vyhovuje). Obyčejné asertivní NE. Je lepší to říct doktorovi hned, než trnout před každou návštěvou, že tě bude přemlouvat. Já mám první dítě očkované MMR v 15 měsících, protože tehdy jsem to ještě "neřešila", ale přeočkované zatím není a u druhého dítěte jsem řekla, že tohle očkování odkládám až ... Je klid, nemusela jsem vyjmenovávat žádné důvody.
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

526 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Gehenna » středa 18. leden 2012, 07:59
Taky jsem mj. tímhle argumentovala. Že rozumově nemám problém to přijmout, ale intuitivně mi to prostě vadí. Stres je taky ohrožení těhotenství, přeci:)
(Ale já hledám pediatry chlapy, ti jsou ke mně a vlastně i k dětem obecně podstatně ohleduplnější než doktorky s vlastníma dětma:D)
Gehenna
B-C Kašpar

26225 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Aaala » středa 18. leden 2012, 08:49
Pro naši dr. bylo moje těhotenství jasným důvodem k odložení MMR, sama to navrhla.
Aaala
ZRNKA tým
ZRNKA tým

903 příspěvků
06. leden 2009
Praha
Příspěvekod Katchen » středa 18. leden 2012, 09:05
Já jsem se s MUDr. ani nemusela dohadovat, sama řekla, že budu-li těhotná, tak MMR rozhodně očkovat nebude, předpokládám, že máme vystaráno i na dobu malého miminka. Na praxi u jiných MUDr. by mohla slyšet, ne?
Katchen
Howgh
Howgh

5228 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Kraca » středa 18. leden 2012, 10:19
U nás stačilo nahlásit, že jsem těhotná a doktorka, ač už měla MMR nataženou ve stříkačce, tak sama řekla, že zvlášť když jsem v prvním trimestru, tak to v žádném případě nebude riskovat a očkování odložila.
Kraca
Pískle

74 příspěvků
11. duben 2010
Praha 4
Příspěvekod Leela » středa 18. leden 2012, 12:30
tyjo, tak to jsem nevěděla :? plánuju těhu, tak dobře, že už vím. ono mě to nepřekvapuje, jen jsem nad tím takhle ještě nepřemýšlela.
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Calime » středa 18. leden 2012, 13:14
My jsme se taky s dr. dohodli, že v těhotenství nebude očkovat. Souhlasila a říkala, že četla nějaký výzkum, že něco..., ale přesně si nepamatuji a nechci kecat, tak to nechám jen takhle.

Zato sestra chtěla mít odčárknuto a kokukala na mě i na dr. jak na blázny :-?
Calime
Treperenda
Treperenda

1032 příspěvků
28. leden 2010
Plzeň
Příspěvekod Kurkumína » středa 18. leden 2012, 14:23
Zajímalo by mě, jak se souvislost prokazuje. Potratila jsem pár týdnů po dceřinném očkování. Bylo to v prním trimestru a to se přece stává... Protože jsem pak potratila znovu, s největší pravděpodobností to nesouvisí. Ale dobrý pocit jsem z toho očkování neměla a čisté svědomí taky ne.
Kurkumína
Žvatlalka
Žvatlalka

297 příspěvků
09. prosinec 2011
Příspěvekod Bastiana » středa 18. leden 2012, 21:23
Já bych prostě řekla doktorce, že odkládám a nazdárek. Řekla jsem to své a není problém (až na ten podepsaný papír). Odložila jsem na druhé narozeniny.
Bastiana
Pískle

54 příspěvků
30. prosinec 2011
Příspěvekod Inkognito » středa 16. duben 2014, 11:33
V očko centrum Motole nám řekli, že když je žena v očekávání, že očkování MMR staršího dítka NEVADÍ :? Kdo by to řekl do odborníků. Ale naočkovat jsme zatím nenechali.
Inkognito Inkognito