ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti HPV od 1.dubna zdarma

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 09. únor 2012, 18:25
Holly píše:
Amazonka01 píše:
Blanci píše:Nežádoucí účinky? :? Všechny nežádoucí účinky vakcín se vyskytují jen v zahraničí. :grr: Například Hexa byla ve Francii pro obrovský počet vážných poškození či smrti zakázána. A pak se najednou objevila v ČR a to zdarma! A ještě k tomu i bez nežádoucích účinků! Ta Francouzská mimina jsou teda padavky, co? :grr: :grr: :grr:

To byla jiná "Hexa" HEXAVAC, u nás byla jen chvíli a zakázali jí taky.

A tvoje dítě s ní očkované nebylo? Moje nejmladší (2004) bohužel ano, tři dávky, sama jsem si je platila a ta kráva mi to vychvalovala až donebes :grr:

Kde máš tady nějakou možnost volby??? Kromě doktorky? :( :-?

Nebylo :)
Měli jsme osvícenou mudru. O nové vakcíně mi říkala s tím, že je nehrazená a že za moc nestojí. Takže Áča má Infanrix HIB :)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 09. únor 2012, 18:28
Kaaacka píše:Bohužel i ten kdo bude znát pravidla bezpečného sexu se nemusí viru HPV vyhnout, dokonce bych řekla, že je opravdu vysoká pravděpodobnost, že se s ním dívka setká a vir pak může a nemusí rakovinu způsobit, ale když existuje nějaká prevence proti nemoci, které se bojíme, tak proč toho nevyužít... Když se virem někdo nakazí, tak nic už nepomůže.

Pomůže, dokáže si s ním poradit a) vlastní imunitní systém b) rozvoj rakoviny můžeme zabraánit preventivními kontrolami.

Ovšem co s tím, když dítě po této vakcinaci ochrne, dostane epilepsii, případně rovnou zemře... :(
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 09. únor 2012, 18:34
Kachnickab píše:mozna by bylo zajimave si nekde nechat udelat test na ty protilatky z toho ockovani... mam to tusim od roku 2006 nebo 7? musela bych dohledat :)

ja jsem VELKY advokat preventivek...
Nepůjdeš? Jestli se to u nás dělá, moc by mě zajímalo jak na tom jsi.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 09. únor 2012, 18:34
Kaaacka píše:Bohužel i ten kdo bude znát pravidla bezpečného sexu se nemusí viru HPV vyhnout, dokonce bych řekla, že je opravdu vysoká pravděpodobnost, že se s ním dívka setká a vir pak může a nemusí rakovinu způsobit, ale když existuje nějaká prevence proti nemoci, které se bojíme, tak proč toho nevyužít... Když se virem někdo nakazí, tak nic už nepomůže.

Ano, je pravděpoobnost že se s ním setká, ale tím to končí. Pokud je dívka zdravá, má vpořádku imunitu, tělo si s virem poradí. Je to popsaný výše, nestraš tu lidi ;)

A HPV vakcinace může způsobit zdravotní obtíže, není bezpečná, naopak, je trochu méně bezpečná než ostatní vakcíny, díky velmi krátké době testování. Neví se, jak dlouho bude účinná, jako u jiných očkování už se zpětně netetují protilátky, takže se opravdu neví, jak se v těle té konkrétní ženy chová a může být, že ohrana bude nedostatečná, ale žena si myslí, že má vyhráno a může zanedbávat pravidla bezpečného sexu. A ty platí stejně, kvůli dalším přenosným nemocem, ne jen HPV. Není moudré hopsat z pelíšku do pelíšku nebo nevěnovat dostatečnou pozornost výběru sex. partnera..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trixl » pátek 06. duben 2012, 12:16
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 07:55
Byla jsem s holkou včera na preventivní prohlídce má 11 let a mudra mi na konci oznámila, že další prohlídku má za dva roky (jako bych nevěděla), ale byl to jen úvod k tomu, že mi oznámila, že na ní bude očkovat proti HPV. To už se ví předem, že to bude protlačené nebo si mě předchystávala na akci? Já na to zatím nic neřekla. Zbytečný se dohadovat v předstihu. Doufám ještě budou fungovat ty stránky a ten článek na nich, že bych jí to vytiskla,ale pokud to bude povinné tak se z toho posesouvám :-?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Peki » pátek 29. březen 2013, 09:33
Pro třináctileté je to hrazené, takže "masáž" je dost agresivní. :-?
Ale upozornění v jedenácti letech...to je teda síla.

Mám třináctiletou, na prohlídce (říjen) nám dr. řekla o té možnosti, já odmítla.
Z vedlejší místnosti naběhla sestřička a obě se mnou probírali co a jak a že si to teda mám ještě rozmyslet.....aby to měla zadarmo - musí se začít očkovat v průběhu toho třináctého roku. Odešla jsem, že to prostě odkládám a teď nedám.
Přes zimu jsem chodila k dr. celkem často - máme ještě dvě mladší děti.
Už dvakrát mi připomínala, že bych měla rozmyslet znovu to očko. :grr:
Do toho ve třídě u dcery očkování docela "frčí" :-Z ,
takže byl rozhovor i s ní a moje důvody, proč to nechceme.
Plánuju s ní spíš probírat prevenci, pravidelné prohlídky a tak....
doufám, že je moje rozhodnutí správné.
Peki
Treperenda
Treperenda

1066 příspěvků
30. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » pátek 29. březen 2013, 09:52
Llevelyn píše:

Ano, je pravděpoobnost že se s ním setká, ale tím to končí. Pokud je dívka zdravá, má vpořádku imunitu, tělo si s virem poradí. Je to popsaný výše, nestraš tu lidi ;)

A HPV vakcinace může způsobit zdravotní obtíže, není bezpečná, naopak, je trochu méně bezpečná než ostatní vakcíny, díky velmi krátké době testování. Neví se, jak dlouho bude účinná, jako u jiných očkování už se zpětně netetují protilátky, takže se opravdu neví, jak se v těle té konkrétní ženy chová a může být, že ohrana bude nedostatečná, ale žena si myslí, že má vyhráno a může zanedbávat pravidla bezpečného sexu. A ty platí stejně, kvůli dalším přenosným nemocem, ne jen HPV. Není moudré hopsat z pelíšku do pelíšku nebo nevěnovat dostatečnou pozornost výběru sex. partnera..

No tyto názory jsou opravdu skvělé :-Z , hlavně když vidím, co si o "postižených" HPV myslí některé z vás...já jsem s pelíšku do pelíšku nehopsala a asi jsem byla špatně vychovaná, když jsem si nezodpovědně vybrala v 17letech partnera, který mě prokazatelně nakazil. SIce mi maminka říkala, že pro mě není vhodný, ale já nedbala ,a teď to "mám" :grr:
Za sebou konizaci, sledování a doufání v tom, že to nebude postupovat dál...
Jako dost se mě to dotýká, tyto názory - já Ti jen přeji, aby jsi jednou při stěru neměla zvýšené hodnoty a potom nespadla do kategorie "hopsajících"..
Za mě - kdybych měla dceru - naočkovat ji nechám, toho, co jsme prožila a prožívám, bych ji ráda uchránila. Zrovna já mám typ, na který je vakcína a přitom prokazatelně způsobuje rakovinu...můj imunitní systém se s tím i pře imonumodulaci nemíní vyrovnat...
Inko T.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 29. březen 2013, 10:11
Střídání partnerů ( u obou) je rizikový faktor k vzniku onemocnění HPV. Je mi líto, že jsi měla smůlu :( Ale vznik předrakovinných změn nemusí nutně znamenat zhoubné onemocnění. Ne všechny rakoviny čípku způsobuje HPV ( ale většinou se na vzniku podílí právě nákaza HPV)

Očkování nemusí nutně ochránit proti vzniku předrakovinných změn na čípku, to je pouze laboratorní teorie, vzhledem ke krátkosti existence vakcíny. Může se stát, že za čas posílí nevakcinační typy a budou způsobovat podobné nebo ještě horší potíže. Na očkování bych se jako na jedinou ochranu proti sex. přenosným chorobám nespoléhala, může to nakonec působit kontraproduktivně, ženy mohou podlehnout falešnému pocitu jistoty že " se nic nemůže stát".

Nejlepší ochrana je prevence. Jak v bezpečném sex. chování tak v nezanedbávání prohlídek. Stále stoupá počet zjitěných prekanceroz, protože stoupá počet sex partnerů za život ženy/muže.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » pátek 29. březen 2013, 10:28
No, můj názor jsem už napsala, neobhajuji očkování ani nejsem dealerka, ale můj "problém" by vyřešilo.... to, že mám naočkované hepatitidy neznamená, že jsem si přestala umývat ruce a nevyhýbám se rizikovým situacím...toto bych viděla i co se týče tohoto očkování - přece normální holka nemůže změnit svůj postor k výběru partnera na základně očkování!
Mě osobně teda v 17cti letech by tyto argumenty, že bych jednou v 35 (bože, to už nemůžu žít stářím!!)) mohla taky běhat po nemocnicích a podstupovat konizace, histologie apod.neměly žádnou váhu.Spíš jsem se obávala nechtěného těhotenství, přenosu HIV než HPV viru.
Je to na rozhodnutí každé z nás a to stejně jako zákonných zástupců našich dcer - jaké to bylo rozhodnutí se projeví až za 20, 30 let.
Jen se mě velmi dotýkají názory, že žena, která má aktivní HPV virus, musela mít nějak rizikovější výběr sexuálních partnerů. Bohužel znám případ paní, která na toto doplatila životem - a její manžel si nemyslím, že by patřil k promiskuitním partnerům.Nutná je prevence a asi i kapička štěstí... A myslet si, že zrovna Vás, Vaší dcery apod. se to vyhne, není rozumné..ale toť můj osobní názor...
T.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 29. březen 2013, 10:41
Nikde jsem nepsala, že KAŽDÝ kdo onemocněl HPV je promiskuitní.. nebo jo ??? Jen že není moudré střídat partnery a že se obávám, že v kombinaci s HA už přestanou být mladé dívky obezřetné úplně. Jako hodně mladá jsem se bála otěhotnění, potom AIDS.. a beztak jsem stihla hodně a nákazu HPV také. :palma: jen si nelakuju, že by mě očkování zachránilo od hlouposti. Fakt to není jen o nechtěném tehotenství nebo HPV, jsou další nemoci sex. přenosné, navíc střídání partnerů zásadně ovlivňuje imunitu, HA může navždy zničit přirozený cyklus a v neposlední řadě sex je spojen i s psychikou, takže sumasumárum, očkování proti HPV je jen špička ledovce když jde o sex a ženy.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Maggiemae » pátek 29. březen 2013, 10:57
Přidej do seznamu šestinásobný nárůst mimoděložních těhotenství, asociovaný právě s HA, nepoužíváním bariérové ochrany a více sexuálními partnery skrze vyšší výskyt skrytých mikroinfekcí, které způsobí srůsty ve vejcovodech.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 12:33
Víš inko ale taky jme tu i opakovaně probírali "názor", že pro holku ha ať neotěhotní a ať se nemusí dohadovat s klukem kvůli kondomu a že to bude příjemnější a jistější na použití.
Nějak rychle vyprchaly z povědomí lidí informace o sexuálně přenosných nemocech a dokonce HIV a jsou zas bohužel na vzestupu. A mudři zase řeší, že ženy mají pocit, když mají tohle očkování, že nepotřebují pravidelné prohlídky.
Máme v rodině šikovnou dívčinu, která se nakazila od svého prvního partnera a ještě mladinká musela podstoupit konizaci čípku a přece se mě tohle nedotklo. A řešila to jedna moje stopto věrná kolegyňka v dlouholetém manželství, její manžel byl taky jediný chlap v jejím životě ... někdy se to blbě sejde.
Jelikož ale je psáno co je psáno dokonce od lékařských kapacit, tak to očkování nepovažuju za dobré a ještě se tam neřeší že to má vedlejší účinky. Jako by ty naše děti už tak neměli imunitu rozházenou vším co se do nich pere.
Srovnání mám i u svých dětí porozených jedny kolem dvacítky, druhé kolem čtyřicítky. Živené, vychovávané, opečovávané stejně, ba dalo by se říct, že ti starší si prodělali se mnou více experimentů třeba jen příkrmy :)

Jo očkování mudra nabízí, ale bohužel se obávám, že dva roky by jim mohli stačit a jelikož je to dětská a tam dítě chodí do 18, že bude v očkováku dost místa na to naočkovat všechny dívky od 16 do 18 až to tam protlačí :-? zatím je to psané v očkováku jako nepovinné dokonce od 9 let.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 12:52
Trixl píše:Stránky onkogyn.cz píšou :

Výskyt HPV infekce

Infekce HPV (human papilomavirus – lidský papilomavirus) je v současnosti považována za nejčastější pohlavně přenosné onemocnění. Nakazit se může kdokoliv, muž i žena. HPV se alespoň jednou za život infikuje až 80 % populace.

Infekce je naštěstí obvykle pouze přechodná a u většiny nakažených dojde díky vlastní obranyschopnosti (imunitě) k samovolné likvidaci infekce. Doba, za kterou se organismus od HPV „očistí“ je průměrně 8 až 24 měsíců. Infekce je nejběžnější v časné dospělosti mezi 18. a 25. rokem života. V pozdějším věku je vzácnější. U žen po 35. roce života je infekce nalézána asi v 5 - 7%. I po spontánním vymizení infekce se však může muž i žena infikovat opakovaně, často i stejným typem HPV.

Onkogynekologické centrum
Gynekologicko-porodnická klinika
1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice
Apolinářská 18, Praha 2, 120 00
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » pátek 29. březen 2013, 13:11
Já souhlasím - dnes kdybych měla dceru, tak se budu snažit jí vštípit myšlenku, že pouze HA nestačí...bohužel já jsem ta generace, kdy doktoři ujišťovali nás i naše matky, jak dokonce HA léčí :grr: kdejaký neduh. To, že do nás od útlého věku doslova "rvali" dávky hormonů pod různými názvy s ujištěním "hlavně nepřestávat" a vedlejší příznaky jako bolesti hlavy, ztrátu MS apod. nikdo doslova slyšet nechtěl...tím HPV jsem se já nakazila od mé první lásky(který byl mimochodem pěknej bídák, co se otočil za kdejakou sukní a než mě to došlo, že některé kamarádky k němu asi mají blíž, tak to ty 4 roky trvalo).Bohužel cena, kterou jsem zaplatila a vlastně platím a tak nějak nevím, co s tím, je na můj vkus vysoká....HPV se ode mě nakazil i můj manžel - je to taková pěkná pyramida...
T.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006