ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti HPV od 1.dubna zdarma

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Naja » pátek 29. březen 2013, 13:39
Trixl píše:Byla jsem s holkou včera na preventivní prohlídce má 11 let a mudra mi na konci oznámila, že další prohlídku má za dva roky (jako bych nevěděla), ale byl to jen úvod k tomu, že mi oznámila, že na ní bude očkovat proti HPV. To už se ví předem, že to bude protlačené nebo si mě předchystávala na akci? Já na to zatím nic neřekla. Zbytečný se dohadovat v předstihu. Doufám ještě budou fungovat ty stránky a ten článek na nich, že bych jí to vytiskla,ale pokud to bude povinné tak se z toho posesouvám :-?

Začínám mít pocit, že dr. berou to očkování ve 13 letech jako rutinu. A zatím jsem se setkala s případy, kdy na to i dost tlačí. Zrovna dneska jsem mluvila s jednou takovou "postiženou" a vystresovanou maminkou, které se poměrně dost ulevilo po informaci, že toto očkování není povinné. Doufám, že to tak i dlouho vydrží.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Llevelyn » pátek 29. březen 2013, 13:49
V mé "poradně" :D jsem se setkala i s tím, že dr. prezentují dobrovolné a státem hrazené očkování jako povinné ( konkrétně "pneumokok" )a matky musí nechat děti očkovat :-Z :-Z :-Z

otázkou je, kdy se to tak stane fakticky.. :palma:

Naočkované ženy budou tedy přenašečky. HPV nezpůsobuje pouze předrtakovinné změny čípku, ale tam je to díky preventivkám zachyceno nejčastěji, ale také stejné změny na konečníku a penisu, resp karcinom dlaždicové buňky se může vyskytovat v mnoha různých orgánech, včetně kůže, rtů, úst, jícnu, močoého měchýře, prostaty, plic... Pokud vezmeme plošné a často zbytečné očkování jako masivní zásah do imunity člověka tak v závěru můžeme vymyslet nepěkné scénáře.

Kromě pravých neštovic se očkováním nepodařilo zatím nic vyřešit ( plošně, celosvětově) naopak nárůst chronicky nemocných nebo nárůst nádorových onemocnění je alarmující. Člověk si pořád myslí, že poručí větru, dešti.. :roll:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Naja » pátek 29. březen 2013, 13:55
Neporučí ani větru, ani dešti.... :-Z

Mě by strašně zajímalo, jestli ti dr. jsou o tom tak skálopevně přesvědčeni nebo to dělají jen pro prachy. Zuby nehty se držím myšlenky, že je to přesvědčení kombinované s určitou naivitou, ale dává mi to čím dál tím větší práci.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Chnapik » pátek 29. březen 2013, 14:05
A já mimo jiné děkuji hlavně BC a internetu za to, že se mi v té hlavě také rozsvítilo - minimálně co se týká HA a očkování. Snažím se šířit "osvětu" dál a s radostí musím říct, že se to snad aspoň v mém okolí začíná dařit..

Mmch ano, myslím NAJO že to dělají hlavně pro ty prachy, protože si opravdu nedokážu vysvětlit, že jeden den mi řekne pediatr, že za pár let se dozvíme jaké svinstva dětem očkujeme a za 14 dní mě nahání kvůli Priorixu... Já už opravdu nemám iluze o ničem :(

Ale stále tak nějak naivně doufám, že se to pohne.. Nebo se v to aspoň snažím věřit, ale pochybuju :( Když jde o peníze, životy a zdraví jde stranou...
Chnapik
Howgh
Howgh

6159 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod E-liska » pátek 29. březen 2013, 14:16
Llevelyn píše:Naočkované ženy budou tedy přenašečky.

To jsem nevěděla, opravdu je to tak? Virus tam bude, ale jen u očkované ženy nepropukne zatímco ona bude moci "vesele" nakazit každého partnera?
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 14:36
Naja píše:Neporučí ani větru, ani dešti.... :-Z

Mě by strašně zajímalo, jestli ti dr. jsou o tom tak skálopevně přesvědčeni nebo to dělají jen pro prachy. Zuby nehty se držím myšlenky, že je to přesvědčení kombinované s určitou naivitou, ale dává mi to čím dál tím větší práci.

Věří, většina tomu určitě věří. Před dvěma týdny jsem měla přednášku zdravovědy v rámci kurzu a paní doktorka ze zdravotního ústavu vyloženě sálala nadšením a přesvědčením ... jelikož jsem zrovna ten den nečekala tohle téma tak jsem se na to předem nepřipravila, myslím nějaké informace co nejbližší zdravotnickým kruhům. Sice uznávala, že jsou i případy poškozených očkovanců, ale vydávala to za "přijatelné ztráty". Dáno do úvozovek, protože přesnou citaci nevylovím.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 14:39
E-liska píše:

To jsem nevěděla, opravdu je to tak? Virus tam bude, ale jen u očkované ženy nepropukne zatímco ona bude moci "vesele" nakazit každého partnera?

Jestliže je pravda, že tělo tyhle brebery zlikviduje do dvou let, tak patnáctka snad ještě nikoho nenakazí a to očkování je k ničemu, když si ho tělo nepamatuje.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 14:52
Ty vakcíny musí koupit a teprve potom jim je proplatí nebo si je musí objednat a proto je cpou? Reklama taky mě sejří.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 15:04
E-liska píše:

na onkogyn.cz tvrdí že - Očkování nikdy nemůže způsobit infekci HPV, protože obsahuje neinfekční obaly viru.

Jaký je vliv hormonální antikoncepce na HPV infekci?
Ženy, které užívají hormonální antikoncepci, mají zvýšené riziko HPV infekce. Hlavními důvody jsou však větší počet sexuálních partnerů a mnohem méně časté užívání kondomu. Ve velmi malé míře hormonální antikoncepce pravděpodobně přispívá i k přetrvávání HPV infekce v organismu.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » pátek 29. březen 2013, 15:26
Čistě technicky.. pokud by očkování bylo až tak účinné a až tak skvělé, že zamezí výskytu některých typů HPV a tím předrakovinným změnám, tak je přece pro obě pohlaví ne?? Muži jsou HPV přenašeči i sami trpí HPV infekcí se všemi výše popsanými riziky karcinomu. :palma:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Zazik » pátek 29. březen 2013, 15:36
Trixl píše:Ty vakcíny musí koupit a teprve potom jim je proplatí nebo si je musí objednat a proto je cpou? Reklama taky mě sejří.

U vakcín, které nehradí stát tak je lékař objedná a pak má určitý bonus navíc od "jisté firmy" :palma: za vpich.

U hrazených je to myslím podobně. Dostávají za vpich. Je takový maličký příjem navíc. :-Z
Zazik
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
17. říjen 2012
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 15:41
Llevelyn píše:Čistě technicky.. pokud by očkování bylo až tak účinné a až tak skvělé, že zamezí výskytu některých typů HPV a tím předrakovinným změnám, tak je přece pro obě pohlaví ne?? Muži jsou HPV přenašeči i sami trpí HPV infekcí se všemi výše popsanými riziky karcinomu. :palma:

Tohle mě napadlo jako první, ale klukům to hradit nechtějí. A přitom příušnice a zarděnky by podle jejich logiky (komu více škodí toho naočkujem) by měli naočkovat jen podle pohlaví a ušetřilo by se snad i. Jenže když to nahustí do kombinací tak pak to dostanou všichni.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zazik » pátek 29. březen 2013, 15:42
Llevelyn píše:V mé "poradně" :D jsem se setkala i s tím, že dr. prezentují dobrovolné a státem hrazené očkování jako povinné ( konkrétně "pneumokok" )a matky musí nechat děti očkovat :-Z :-Z :-Z

otázkou je, kdy se to tak stane fakticky.. :palma:

(...)

Kromě pravých neštovic se očkováním nepodařilo zatím nic vyřešit ( plošně, celosvětově) naopak nárůst chronicky nemocných nebo nárůst nádorových onemocnění je alarmující. Člověk si pořád myslí, že poručí větru, dešti.. :roll:

JJ a pokud hrazené neodchodíš (když zjistíš, že to je naprd) tak hrozí tím,že budeš muset zaplatit předchozí 8-)

Mno, já si myslím,že vakcína je naopak krok zpět. Pokud budou mít vakcínu, budou zanedbávat prohlídky /doktoři i pacientky/ a rozjede se dle mého horší kolotoč. Vsadím se, že nikdy se neonemocní na stejný typ viru, který je obsažen ve vakcíně. :D

Navíc jsem někde (nevzpomenu asi Strunecká) vyčetla něco o dívkách, které později rodily...vícero potratů, deformací atd. OPRAVDU TO STOJÍ ZA NĚJAKOU POFIDÉRNÍ OCHRANU??
Zazik
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
17. říjen 2012
Příspěvekod Trixl » pátek 29. březen 2013, 15:44
Zazik píše:Navíc jsem někde (nevzpomenu asi Strunecká) vyčetla něco o dívkách, které později rodily...vícero potratů, deformací atd. OPRAVDU TO STOJÍ ZA NĚJAKOU POFIDÉRNÍ OCHRANU??

Ještě toto :? ale zkouší to teprve něco přes 5 let, prý mají jen jistotu, že protilátky jsou i po 5 letech. Píšou na těch stránkách co cituju. Teprve uvidí kdy bude nutné přeočkování :roll:
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Lindusa » pátek 29. březen 2013, 15:49
Trixl píše:
Llevelyn píše:Čistě technicky.. pokud by očkování bylo až tak účinné a až tak skvělé, že zamezí výskytu některých typů HPV a tím předrakovinným změnám, tak je přece pro obě pohlaví ne?? Muži jsou HPV přenašeči i sami trpí HPV infekcí se všemi výše popsanými riziky karcinomu. :palma:

Tohle mě napadlo jako první, ale klukům to hradit nechtějí. A přitom příušnice a zarděnky by podle jejich logiky (komu více škodí toho naočkujem) by měli naočkovat jen podle pohlaví a ušetřilo by se snad i. Jenže když to nahustí do kombinací tak pak to dostanou všichni.

U nas jede kampan na ockovani i chlapcu :palma: . Nicmene ne za ucelem zamezit prenasecstvi, ale za uvelem ochrany pred rakovinou hrdla a jazka. Hm.... :roll: . Vakcinace je zde dobrovolna s tim, ze lekari o dobrovolnosti neinformuji a nuti, nuti a nuti. Vetsina vakcin je podminkou pro prijeti do skolek/skol, HPV neni, ale skoly tuto i fo nesiri, proste ockovat :grr: . Nicmene ve 48 statech se da lepe ci hure ziskat vyjimka z ockovani. L.
Lindusa
Howgh
Howgh

9673 příspěvků
22. září 2006
USA, VA