ADV TOP
ADV LEFT

Lze očkovat Infanrix Hib ve schématu 2+1?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » neděle 03. květen 2015, 07:39
Díky za reakce. Heli, 11měs. už je moc, to by asi nebylo přesvědčivé. V Motole se asi vyjádří jen pokud je s klasickým kalendářem nějaký problém, četla jsem, že jsou dost nepříjemní ohledně obecných dotazů typu "lze očkovat to a to..." ... Tak to by bylo asi až krajní řešení, obracet se na ně.

Verconiko, díky tobě jsem ještě narazila u Petráše na toto: http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_Hib.htm
"Zahajuje-li se očkování ve věku 7-11 měsíců, pak se podávají jen dvě základní dávky a jedna posilující."
Není teda z té formulace zcela jasné, zda se jedná o monovakcínu, nebo kombinovanou, ale i tak je to nadějné :-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Verconika » pondělí 04. květen 2015, 13:19
E-lisko,dívala jsem se ještě jednou do poradny Petráše a je to ted v březnových dotazech, 9. dotaz z vrchu, mám 8.měsíčního syna.....
Verconika
Pískle

60 příspěvků
03. listopad 2006
Příspěvekod Mirabilis » pondělí 04. květen 2015, 14:07
ha, to je vlákno pro mě, mám stejný problém jako eliska, dítku 6m, a pediacel s výpadkem :-(
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod E-liska » pondělí 04. květen 2015, 14:11
Mirabilis píše:ha, to je vlákno pro mě, mám stejný problém jako eliska, dítku 6m, a pediacel s výpadkem :-(

Mirabilis, když pár dní vyčkáš, dám vědět rozuzlení ;-)

Jinak pokud chceš očkovat všech pět nemocí, co je v pediacelu, není problém schéma 2+1 u vakcíny Infanrix-IPV-Hib, příbalák to umožňuje: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... b%20PI.pdf
"Jaké množství vakcíny se podává
 Lékař podá doporučenou dávku vakcíny Infanrix-IPV+Hib Vašemu dítěti.
 Obvykle budou Vašemu dítěti podány 2 nebo 3 dávky vakcíny v odstupu 1 měsíce. ..."

vytučněné je myšleno základní dávky, tudíž tam opora pro 2 základní plus jeden booster je.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod E-liska » úterý 02. červen 2015, 08:49
Mirabilis píše:ha, to je vlákno pro mě, mám stejný problém jako eliska, dítku 6m, a pediacel s výpadkem :-(

Mirabilis, pokud ještě nějak tápeš, tak nová diskuse zde: http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/101/53872
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Swetlex » úterý 02. červen 2015, 08:56
V očkovacím centru nám říkali, že jakmile se očkuje po půl roce dítěte, tak se má dávat automaticky 2+1 a je jedno jaka vakcína.
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod E-liska » úterý 02. červen 2015, 09:15
Swetlex píše:V očkovacím centru nám říkali, že jakmile se očkuje po půl roce dítěte, tak se má dávat automaticky 2+1 a je jedno jaka vakcína.

Viz vyjádření Petráše z té druhé pediacelové diskuse. ODBORNĚ lze, legislativně (v ČR) jen u některých vakcín. Myšleno tedy u dítěte, které nemá speciální režim kvůli zdravotním obtížím. Lege artis u všech DTaP vakcín je to až od jednoho roku.
Nicméně to schéma 2+1 je dost žádané, takže výrobci se snaží a třeba se to v brzké době pohne i u dalších vakcín. Třeba hexacima ještě nedávno toto oficiálně schválené neměla a teď už to možné je.
Já se ještě zkusím zeptat MUDr. jestli by nám nedal 2+1 Hib, pokud k tomu seženu kladné vyjádření očkocentra.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld