ADV TOP
ADV LEFT

Hexa jinak než obvykle

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mochnik » čtvrtek 26. duben 2012, 20:04
Ahoj holky, nejmenší byl dneska rok, ještě nemá nic očkováno. Pediatra mi dneska navrhla očkovací schéma, na které jsem nikde dosud nenarazila
1.dávka Infavrix Hib (což prý pokryje i Heamofila, od roku stačí jen jedna dávka)
2. dávky Boostrix Polio (což pokryje obrnu plus přeočkuje ty základní věci)
Nikde jsem ještě tohle variantu neviděla, ale naše MUDr. to takhle očkuje, prý je to lepší a méně vpichů než 3 dávky Infavrix Hib a 2 dávky Imovax Polio.
Heslo špagety, dneska jsme měli k obědu :D
Očkovali jste to některé takhle? Llevelyn co na to říkáš?
Díky za vaše názory.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009
Příspěvekod Katalinka » čtvrtek 26. duben 2012, 20:42
Tak to si s Tebou, Mochni, počkám na reakce, ať pak kdyžtak vím, co navrhnout naší pediatře. Máme teď po těch neštovkách ještě chvíli čas to dopromyslet :)
Katalinka
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
11. prosinec 2009
Praha
Příspěvekod Sedmikraska » čtvrtek 26. duben 2012, 20:59
To jsem taky zvědavá na reakce :P U nás máme Infanrix hib plus tu obrnu zvlášť...

něco málo je tady, ale je to na mě už skoro příliš odborné...
http://www.rozalio.cz/index.php?option= ... Itemid=157
Maya 22.10.2007
Lilla 24.7.2010
Vincent 13.9.2014

Age is a state of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Sedmikraska
Diskutérka
Diskutérka

2970 příspěvků
13. květen 2007
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. duben 2012, 06:12
Mochnik.. ber to :D mě se to líbí, tohle mě nikdy nenapadlo, je to naprosto geniální ( koukám, že jsem sama v zajetí stereotypů)
V jakém odstupu ty vakcíny od sebe? Ideál by byl asi 0-2-6 až 12 měs ( odstup mezi dávkami) podle mého.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Xsamotar » pátek 27. duben 2012, 06:49
Takže jenom 3 injekce komplet? Hib fakt stačí jednou? To se mi líbí. Malá má jít ve středu, tak že bych to případně ještě odložila.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Mayla » pátek 27. duben 2012, 07:25
Tak to mě teda taky zajímá - jak tedy přesně očkovat? Ať to můžu navrhnout pediatře? naštěstí máme takovou, s kterou se dá normálně diskutovat.
Mayla
Pískle

20 příspěvků
20. srpen 2009
Třinec
Příspěvekod Ame » pátek 27. duben 2012, 07:53
na vakciny.net jsem vyčetla, že polio chce dvě dávky a booster, musím tam příležitostně kouknout, jak to s tím je :-?
Ame
Howgh
Howgh

6226 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. duben 2012, 07:58
Ame, u každého očkování záleží na věku, kdy se aplikuje, čím později , tím méně dávek je třeba k navození imunity ( čím je imunita nezralejší, tím více a silnější musí být vakcína).

čistě teoreticky- nejméně nebezpečný v té kombinaci je záškrt ) už se tu nevyskytuje drahně let), haemofilus ( vzácné), důležitý je tetanus, černý kašel je tak mezi ( očko moc nechrání, nejnebezpečnější je do 6. měs a u dětí nedonošených, které neměly zralé plíce) . Takže to nejdůležitější bude pokryté.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Katalinka » pátek 27. duben 2012, 08:06
Podle Hirteho stačí hib fakt jen jednou, to jsem plánovala navrhnout pediatře i já, protože se dá údajně z Inf. hibu píchnout jen napoprvé a pak úplně jednoduše nenabrat při dalších dávkách.

Ale zajímalo by mě, jak je to s tím Boostrixem, když je podle příbalového letáku určen pro děti od 4 let. Ale on by měl být vlastně slabší než Infanrix, takže by to nemuselo vadit, ne?
Katalinka
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
11. prosinec 2009
Praha
Příspěvekod Zuzka84 » pátek 27. duben 2012, 08:16
ja to nepochopila :D . ja jsem na to pako. Ale nejmensi bude mit taky prvni vakcinu v roce a rikala , ze pak uz staci jen 3 davky , ale te hexy jsem pochopila , tady to je jeste jinak ... to uz je na me moc slozite :D
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Ame » pátek 27. duben 2012, 08:32
Obrázek
Ame
Howgh
Howgh

6226 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Mochnik » pátek 27. duben 2012, 08:43
Ahoj holky, tak já musím naši MUDr. pochválit, jak to pěkně vymyslela...Ještě jsem koukala na to, jak mi to napsala na papírek a je tam pak ještě ten booster. Interval bych chtěla, jak psala Llevelyn 0-2-6-12 měsíců a pak by tam měl být později ještě ten booster (ale o tom se ještě pobavíme).
To jestli dobře chápu je pak to očkování mezi 5 a 6. rokem, ne?
To zrovna by měla teď mít naše nejstarší a moc se mi do toho nechce...Zapomněla jsem se MUDr. zeptat jak je to s testem na protilátky, jestli jí ho může udělat, nebo jestli musí někam jinam a je to složité...Nemáte někdo zkušenost?
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. duben 2012, 09:03
Boostrix je " slabší" , takže by to vadit nemělo..

Srovnání Infanrix Hiv x Boostrix Polio

záškrt 30 IUx 2 IU ( mez. jednotek)
tetanus 40IU x 20IU
dáv. kašel anatoxin i hemaglutin 25 x8 mikrogramů
pertactin 8 x 2,5mikrogramů
haemofilus 10x 0 mikrogramů ( s 20-40mikrogramy tetanického anatoxinu)
polio( pomnoženo na vero buňkách) součet 0 x 80D jednotek antigenu

Infanrix pomocné látky- hydroxid hlinitý, NaCl, voda na injekce a monohydrát laktozy (!)

Boostrix pomocné látky - hydroxid hlinitý ( 0,3miligramů hliníku), fosforečnan hlinitý (0,2 miligramů hliníku), živná půda 199 ( (jako stabilizátor obsahující aminokyseliny, minerální soli, vitaminy a jiné látky), NaCl, voda na injekci.

Takže co se přidaných látek týče, je boostrix " horší", co se týče zátěže antigeny tak je "horší" Infanrix.

Ame, co vyplývá z tabulky?
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. duben 2012, 09:06
Mochnik, přeočkování ( booster) jsem nedala, přijde mi zbytečný, nechám to u mladšího až na pubertu. Naopak straší ten booster má, tak jsem nedala přeočkování v 11 letech :D , kvůli tetanu stačí přeočkovat po cca 10-15 letech od posledního očkování. Satrší v 15 letech, mladší v 11. Oba dostanou v pubertě pře/očkování MMR.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Xsamotar » pátek 27. duben 2012, 09:10
Llev - a jaké je složení polia? Když nechám dát 2+1 Hib, tak pak bych to Polio stejně musela dát. Takhle by to bylo pohromadě.

Vakcína (předpokládám) se dá bez problémů sehnat v lékárně, když je běžně užívaná? (Protože už vidím, jak by dr. měl problém, se očkuju něco co očkováno být nemá a že si to stejně budu muset shánět sama..)
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav