ADV TOP
ADV LEFT

Očkování po neštovicích

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mahony » čtvrtek 03. květen 2012, 14:16
Hezký den všem,

můj mladší syn je na příští týden objednaný na očkování MMR. Minulý týden však můj prvorozený podlehl školkové epidemii neštovic a vzhledem k 90% pravděpodobnosti nákazy očekávám v nejbližších dnech neštovice i u druhorozeného. Otázka zní, za jakou dobu po prodělaných neštovicích je očkování Priorixem bezpečné? S naší pediatrou je celkem rozumná domluva, ale nechci spoléhat pouze na informaci od ní. Předpokládám, že bude chtít očkování provést v co nejbližším termínu. Už takhle to na její vkus oddaluji až dost, Jonášovi je 28 měsíců. Ani já už nemohu příliš otálet, potřebuji ho naočkovat do nástupu do školky, jinak mi ho nevezmou. Ale opatrnost je v tomto případě rozhodně na prvním místě ;) .

Všem moc děkuji za jakékoliv informace a názory!

Mahony

P.S. Ještě mě napadlo, pokud by čirou náhodou neštovice nedostal, od kdy mám počítat inkubační dobu? Od prvního výsevu u prvorozeného nebo až od zaschnutí jeho poslední neštovice, kdy je ještě pravděpodobnost nákazy? Je to přeci jenom týden rozdíl :roll: .
Mahony
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
21. září 2006
Pardubice
Příspěvekod Papu » čtvrtek 03. květen 2012, 14:22
Po neštovicích by se nemělo očkovat minimálně měsíc.
S priorixem bych to tak nehrotila, naše dostala první dávku až skoro ve třech letech.
Nakažlivý jsou tuším, dokud jou to ty vodový pupeny, po zaschnutí už infekční nejsou.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 03. květen 2012, 14:27
inkubacka se pocita od posledni zaschly /a 4dny pred vysevem, pokud by od te doby nebyli v kontaktu/

kazdopadne bych cekala s ockovanim taky nejmin mesic, mozna spis dva, podle prubehu a delky trvani, nestovice jsou docela zaprah na imunitu a MMR je ziva vakcina, tak at ma telo sanci se vratit do normalu, aby mohlo zabojovat s dalsima potvorama
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lenny » čtvrtek 03. květen 2012, 14:38
Nám doporučila doktorka očkovat po neštovicích nejdříve za dva měsíce a také jsme tak MMR očkovali, přesně ve dvou letech. Dcera měla první očkování MMR ve třech letech a do školky jí vzali bez problémů. Záleží co ti dr. napíše do přihlášky. Určitě bych teď očkování odložila.
Lenny
Žvatlalka
Žvatlalka

225 příspěvků
08. říjen 2006
Brno
Příspěvekod Mahony » čtvrtek 03. květen 2012, 15:08
Díky všem za odpovědi! Pokusím se s doktorkou domluvit alespoň na těch 2 měsících. Uvidím, třeba s tím přijde sama a bude to bez problémů :D .

Ad školka ... v naší školce prostě být očkovaný musí :-? . Ředitelka mi bez problémů vzala přihlášku, na které bylo uvedeno, že je potřeba doočkovat MMR. Taky by mi ho bez problémů přijala (teda pokud bude místo, ale to už je jiná otázka :( ), ale v době nástupu musí být očkování už doplněno. Pokud nebude, opět mi ho bez problémů vyloučí. Sama mě na to upozorňovala, že to chodí kontrolovat hygiena. A já opravdu nemám chuť se dohadovat s úřadama. Školku potřebuju, neb nastupuju do práce.
Mahony
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
21. září 2006
Pardubice
Příspěvekod Krtonozka » čtvrtek 03. květen 2012, 18:29
Naše doktorka dodržuje pauzu po neštovicích 2 měsíce.
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Johanka83 » úterý 27. květen 2014, 20:41
OBNOVUJI

Kdy po neštovicích očkovat MMR a Hexu?

Chtěla jsem začátkem června, protože je už relativně po rýmičkách a virozách, ale dřív, než začne vedro. A nevím, jak teď, v září?

Jde mi o 3,5 letou, která ještě nemá MMR. A pak o roční, která teda ještě neštovice nemá, ale počítám, že do 14 dnů jsou tu. Mám domluveno 2+1, první měla v 10M, kdy nejpozději musí být druhá dávka a s jakym odstupem po neštovicích?

Díky. J.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod E-liska » středa 28. květen 2014, 06:48
Johanka83 píše:OBNOVUJI

Kdy po neštovicích očkovat MMR a Hexu?

Chtěla jsem začátkem června, protože je už relativně po rýmičkách a virozách, ale dřív, než začne vedro. A nevím, jak teď, v září?

Jde mi o 3,5 letou, která ještě nemá MMR. A pak o roční, která teda ještě neštovice nemá, ale počítám, že do 14 dnů jsou tu. Mám domluveno 2+1, první měla v 10M, kdy nejpozději musí být druhá dávka a s jakym odstupem po neštovicích?

Díky. J.

MMR bych očkovala až příští jaro (pokud to jde kvůli školce). A to z toho důvodu, že se jedná o velice podobné viry (horečkové, vyrážkové, napadající nervovou soustavu) v živé formě.

Hexu bych přeočkovala minimálně s 2-3měsíčním odstupem od prodělaného onemocnění. Maximální rozestup mezi dvěma dávkami je 6 měsíců v pohodě, pokud nebyl překročen rozestup 12 měsíců, není nutné předchozí dávku opakovat.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Johanka83 » středa 28. květen 2014, 20:02
Děkuju moc!
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků