ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v 5ti letech

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Raadik » středa 17. říjen 2012, 10:54
ahoj,

dneska by měl být syn očkován na 5tileté kontrole. Doktorka v telefonu naznačila, že vůbec není kam spěchat, je tam "povinnost" stihnout očkování do 6 let.

Chci se zeptat, mám využít této možnosti a posunout očko co nejdéle? Je z odsunutí nějaký benefit? Syn je momentálně zdráv, takže žádné důvody proč dneska ne neshledávám.

Díky za reakce
Radka
Raadik
Krafařka
Krafařka

812 příspěvků
31. červenec 2007
Příspěvekod Llevelyn » středa 17. říjen 2012, 10:59
V podstatě není důvod žádný, jen imunita dítěte lépe vyzraje, každý rok dobrý.

Já jsem třeba toto přeočkování vůbec nedala, přijde mě osobně zbytečné tak brzo po posledním ( v cca 2 letech), takže i tak možno. Pokud očkovat chceš, je to jedno, jen se může stát, že příští rok nastoupí do školy a nebude v kondici na očkování, pčecijen 1. třída je dost zátěž. Takže bych naočkovala před začátkem školy, cca třeba v květnu, dokud není ještě moc horko a nejsou dovolené. Určitě bych neočkovala těsně před/po dovolené nebo ve vedrech.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Souris » středa 17. říjen 2012, 11:44
Pardon za telaciu otazku ale o akom preockovani hovorite?
souris
Souris
Treperenda
Treperenda

1075 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 17. říjen 2012, 12:05
Boostrix Polio :D

přeočkování proti tetanu, černému kašli , záškrtu a dětské přenosné obrně ( poliomyelitida)

V žádném případě bych nenechala přeočkovat Hexou ( infanrix Hexa)
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Dráček » středa 17. říjen 2012, 12:41
LIev, a holky, díky za diskuzi, téma taky budu brzy řešit.
A jak jsi to Llev udělala, že jsi toto přeočkování nedala? Jak to s vyhláškou? Osobně se mi po aféře s hexou přestává chtít jít do jakéhokoliv očkování...
Díky za odp.a pěkný den.
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Llevelyn » středa 17. říjen 2012, 12:53
No, já všeobecně na nějakou vyhlášku kašlu :D MMR nemá mladší vůbec ( je mu 5,5 roku) a letos jsem nedala přeočkovat žádné dítě. ale neškolkujem, tak si můžu vyskakovat..
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Olmo » středa 17. říjen 2012, 15:02
Llevelyn píše:Boostrix Polio :D

přeočkování proti tetanu, černému kašli , záškrtu a dětské přenosné obrně ( poliomyelitida)

Měla jsem zato, že v 5 letech je přeočkování Infanrixem (záškrt, tetanus, dávivý kašel). A v 10 letech Boostrix Polio.
Olmo
Pískle

56 příspěvků
27. leden 2008
Příspěvekod Llevelyn » středa 17. říjen 2012, 16:45
Ne, Hexa/Infanrix je o dost silnější, pro děti nad 4 roky podle výrobce, nad 1 rok podle mě je určený právě Boostrix. Boostrix je určen pro booster- posilující očkování, Infanrix pro klasické, počáteční. Pokud se dá Infanrix starším dětem je vysoké riziko vedlejších reakcí, je hůře snášen.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Raadik » středa 17. říjen 2012, 20:19
Olmo píše:
Llevelyn píše:Boostrix Polio :D

Měla jsem zato, že v 5 letech je přeočkování Infanrixem (záškrt, tetanus, dávivý kašel). A v 10 letech Boostrix Polio.

Tak jsem nechala naočkovat. Diskusi dočítám až ted večer. A teda koukám :( :?
Mě nenapadlo prověřovat čím očkuje. Bohužel v očkováku máme napsáno Infanrix :( :(
Raadik
Krafařka
Krafařka

812 příspěvků
31. červenec 2007
Příspěvekod Katik » čtvrtek 18. říjen 2012, 05:06
Llevelyn - nevíš, jestli je někde oficiálně napsané, že ten Boostrix je plnohodnotná náhrada za Infarix na těch 5 letech a lze ho naočkovat?
Dceři bude za chvíli 6, očkování se mi dařilo skoro rok odsouvat, ale teď už mě nenechají. Volala jsem dr., že chci Boostrix a přivedla jsem ji evidentně do dost velkého šoku. Prý se očkuje pouze Infarixem, o náhradní vakcíně v životě neslyšela, nikdo to po ní nikdy nechtěl a není si jistá, že to lze. Prý se poptá v Motole, zdají to schválí (nevím, jestli to fakt udělá). Tisíc otázek, proč to chci....
Katik
Žvatlalka
Žvatlalka

214 příspěvků
05. srpen 2007
Příspěvekod Marie » čtvrtek 18. říjen 2012, 06:44
Katik píše:Llevelyn - nevíš, jestli je někde oficiálně napsané, že ten Boostrix je plnohodnotná náhrada za Infarix na těch 5 letech a lze ho naočkovat?
Dceři bude za chvíli 6, očkování se mi dařilo skoro rok odsouvat, ale teď už mě nenechají. Volala jsem dr., že chci Boostrix a přivedla jsem ji evidentně do dost velkého šoku. Prý se očkuje pouze Infarixem, o náhradní vakcíně v životě neslyšela, nikdo to po ní nikdy nechtěl a není si jistá, že to lze. Prý se poptá v Motole, zdají to schválí (nevím, jestli to fakt udělá). Tisíc otázek, proč to chci....

Pokud se zeptá v Motole, tak buď v klidu...Náš pediatr si to také zjišťoval zda to jde, protože očkování Infanrixem jsem řekla že v žádné případě nedám a když jsem byla se synem na kontrole, říkal, že mu potvrdili že to není problém, prý je to opravdu vhodnější (zjišťoval v Ostravě u Dr. která spolupracuje s Motolem, tak to snad bude stejné)...
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Marie » čtvrtek 18. říjen 2012, 07:12
Omlouvám se zakladatelce, taky bych se chtěla poradit ;)
Syn byl teď nemocný a při kontrole mi Dr. nabídl možnost, že by syna naočkoval (až bude v pořádku, měl začínající zápal plic, on počítá tak za 4 měsíce, já spíš kolem května, června, takže v cca 7,5 letech) Boostrixem - tím pádem by ho již nepřeočkovával v 10-11 letech ani by to neposouval, jen prý kolem 15 let by dal tetanus (ten bych uvažovala po odběru protilátek, ale je to ještě daleko, kdo ví co se změní :D ). Mi se to celkem zamlouvá, co si o tom myslíte?
Za postřehy moc děkuji ;)
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Raadik » čtvrtek 18. říjen 2012, 07:47
Marie píše:
Katik píše:Llevelyn - nevíš, jestli je někde oficiálně napsané, že ten Boostrix je plnohodnotná náhrada za Infarix na těch 5 letech a lze ho naočkovat?

Pokud se zeptá v Motole, tak buď v klidu...Náš pediatr si to také zjišťoval zda to jde, protože očkování Infanrixem jsem řekla že v žádné případě nedám a když jsem byla se synem na kontrole, říkal, že mu potvrdili že to není problém, prý je to opravdu vhodnější (zjišťoval v Ostravě u Dr. která spolupracuje s Motolem, tak to snad bude stejné)...

a proč to doprčic nevědí pediatři, že je ten boostrix vhodnější? ach jo:( syn nakonec byl uplně bez reakce, tak snad to máme za sebou. A radši nad tím už nebudu přemýšlet:( A v těch 10 letech se pak přeočkovává tím boostrixem?
Raadik
Krafařka
Krafařka

812 příspěvků
31. červenec 2007
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 18. říjen 2012, 08:23
Raadik píše:a proč to doprčic nevědí pediatři, že je ten boostrix vhodnější? ach jo:( syn nakonec byl uplně bez reakce, tak snad to máme za sebou. A radši nad tím už nebudu přemýšlet:( A v těch 10 letech se pak přeočkovává tím boostrixem?

Nechci být za škarohlída ;) ..., ale tohle říct pouhý jeden den po očkování je značně naivní :(
Např. rozvoj horečky obvykle do tří dnů - a to je tak to nejmenší, spíš známka dobré odpovědi imunitního systému...
Další možné reakce klidně 7-14 dní po aplikaci.

U mojí dcery např. nástup reakce byl vždy 7-10 dní po... (horečka 1 den, podrážděnost, přecitlivělost, nespavost, zatvrdlé místo vpichu - přetrvávající několik týdnů :( )
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Marie » čtvrtek 18. říjen 2012, 08:30
Raadik píše:
a proč to doprčic nevědí pediatři, že je ten boostrix vhodnější? ach jo:( syn nakonec byl uplně bez reakce, tak snad to máme za sebou. A radši nad tím už nebudu přemýšlet:( A v těch 10 letech se pak přeočkovává tím boostrixem?

Ano, tam již je Boostrix polio ;) (záškrt, tetanus, černý kašel, obrna) a proč to nevědí? No očkují již 100 let Infanrixem, tak proč to měnit? :? :-Z Jsem si jistá, že ostatní děti jsou také očkovány Infanrixem a to je náš lékař zlatý ;) ...
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava