ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v 5ti letech

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nikiviki » čtvrtek 18. říjen 2012, 10:58
Mě naše dr. tvrdí, že co se týče reakcí, má s Infanrixem lepší zkušenosti než s Boostrixem :roll:
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 18. říjen 2012, 11:09
Příbalák Infanrixu Hexa http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... a%20PI.pdf

Rozdíl mezi Hexou a Pediacelem
http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_13.htm

v tabulce chybí Boostrix
příbalový leták tu http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... %20SPC.pdf

jasně se tu uvádí Vakcína Boostrix Polio je určena k podání posilovací dávky v rámci přeočkování proti
difterii, tetanu, pertusi a poliomyelitidě u osob starších než 4 roky
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Katik » čtvrtek 18. říjen 2012, 12:26
Ty příbalové letáky mám prostudované a myslela jsem, že nechci nic nenormálního. Ale bylo mi řečeno, že dle očko kalendáře se očkuje pouze tím Infarixem. Boostrix až v 10/11 letech.
Když jsem se ptala, jaké jsou jiné alternativy, tak prý žádné. Prostě jen Infarix. Já jsem na základě zdejších diskuzí myslela, že nechci nic nenormálního, ale běžnou alternativu. Tak nevím, doufám, že dr. do toho Motola fakt zavolá.
Jinak jsem na vakcínách našla ještě toto:
Malé děti lépe tolerují vakcíny proti tetanu, záškrtu a dávivému kašli než starší děti nebo dospělí. Proto se dětská verze vakcíny doporučuje k očkování dětí mladších 7 let. Čím dál častěji se diskutuje posunout tuto věkovou hranici na úroveň 4 let, tj. očkovat děti ve věku 5 let už dospělou vakcínou.
Dospělá vakcína obsahuje vždy snížené množství záškrtové vakcíny a vakcíny proti dávivému kašli a někdy i tetanické vakcíny.
Snížený obsah množství vakcinačních látek by ale u malých dětí nemusel být dostatečný, proto děti mladší 7 (případně 4) let je třeba očkovat s celým obsahem vakcíny, tj. dětskou verzí.

Takže pokud to chápu správně, pokud by jí bylo o rok víc, dostala by 100% Boostrix. Z čehož mi pořád vychází, že tu dětskou už nechci, protože jí bude za chvíli 6 let, čímž se blíží spíš k té věkové hranici pro dospělou vakcínu než pro tu dětskou.
Katik
Žvatlalka
Žvatlalka

214 příspěvků
05. srpen 2007
Příspěvekod Katik » čtvrtek 18. říjen 2012, 13:56
Tak jsem mluvila s dr. a máme Boostrix schválený :hura: .
Katik
Žvatlalka
Žvatlalka

214 příspěvků
05. srpen 2007
Příspěvekod Marie » čtvrtek 18. říjen 2012, 14:09
Katik píše:Tak jsem mluvila s dr. a máme Boostrix schválený :hura: .

:D No vidím, že než jsem dohledala mail z Motola, tak již není třeba :D
Vkládám pokud někdo řeší podobné dilema ;) Otázka zněla zda je nutno přeočkovat a čím... (je jasné, že píší že očkovat se musí, vždyť z toho žijí ;) )

"Dobrý den, opravdu se aplikuje v 5 letech trojvakcína hlavně kvůli černému kašli, tam není jistota dostatečné imunity. tetanu většinou přetrvá déle. Nejšetrnější očkovací látka pro přeočkování je Boostrix, který lze již použít od 4 let věku, my ho používáme u dětí po prodělaných nepřiměřených reakcích.Zdraví Škovránková"
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Mys_mys » čtvrtek 18. říjen 2012, 14:14
Prosim Vas, jak je to s preockovanim v 5 letech? Pokud dite v 6 let. nenastoupi do skoly, da se tohle preockovani posunout o ten rok?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 18. říjen 2012, 14:20
Mys_mys, vyhláška stanoví že " musíš" přeočkovat mezi 5-6. rokem, ale kdy to uděláš je na tobě ( a jestli vůbec).
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Mys_mys » čtvrtek 18. říjen 2012, 14:29
Jedna se o to, ze dite ted ma jit na prohlidku v 5 letech, proto predpokladam, ze doktorka chysta tuhle akci.

Moc dekuji, uz jsem pripravena :)
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Cebinka » pátek 19. říjen 2012, 20:16
Llevelyn píše:Boostrix Polio :D

přeočkování proti tetanu, černému kašli , záškrtu a dětské přenosné obrně ( poliomyelitida)

V žádném případě bych nenechala přeočkovat Hexou ( infanrix Hexa)

my jsme nechali, nenapadlo mě, že můžu zvolit něco jiného. Už bych Hexu nedala, měsíc kašlal. Doktorka chtěla nasadit ATB, ty jsem odmítla.

Ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte když dítě onemocní černým kašlem a vytvoří si protilátky, jsou pak doživotní?
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Llevelyn » sobota 20. říjen 2012, 09:28
Cebinka píše:Ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte když dítě onemocní černým kašlem a vytvoří si protilátky, jsou pak doživotní?

Po prodělání vzniká imunita celoživotní, pokud se zásadně nezmění patogen. Po očkování je imunita cca 10 let, pak protilátky klesají.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Maryjenka » sobota 03. listopad 2012, 22:21
Ahoj,snad si někdo přečte...
Dcera byla ve středu na přeočkování v 5 letech, dostala Infarix...

v pátek jí večer koupu a ona má úplně rudý a horký celý stehno - tak sme chladili, ale má to i dneska...

je to "běžná" reakce?? nebo jako běžná určitě ne, spíš - není nějak extra nebezpečná? Jinak si na nic nestěžuje, jen že když si to zmáčkne, tak že jí to zabolí...

¨
EDIT: tak už jsem našla v jiné diskusi, děkuji:-))
Obrázek Obrázek
Maryjenka
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
02. únor 2011
pod tím naším Řípem
Příspěvekod Oskar1346 » středa 06. únor 2013, 12:00
Synovi bylo 5 a nechám ho přeočkovat. Prosím o posouzení 2 vakcín: Boostrix x Adacel.
Naposledy upravil Oskar1346 dne 06. únor 2013, 13:33, celkově upraveno 1
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Llevelyn » středa 06. únor 2013, 12:05
Vakcína Adacel obsahuje celkem 5složkovou vakcínu proti dávivému kašli na rozdíl od vakcíny Boostrix (pouze 3složková verze). Dodatečné 2 složky reprezentují antigeny fimbrií 2 a 3 (součást aglutinogenů), které obohacují pestrost postvakcinační imunity a významně přispívají ochrannému účinku tohoto očkování.

adacel 0,33 mg hliníku
boostrox polio 0,5 miligramu hliníku + vero buńky
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Oskar1346 » středa 06. únor 2013, 13:37
Llev, díky! Chápu to tedy dobře, že Adacel = lepší ochrana a menší zátěž hliníkem. Žádná jiná zrada?
A proč Boostrix Polio a ne jen Boostrix (bez obrny)?
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Petrajda » středa 06. březen 2013, 14:33
Otevírám znovu tuto diskuzi. Snad sem ještě někdo nakoukne.. Tak jsem dnes vedla diskuzi s mudrou na téma přeočkování v pěti letech... resp. pět už mu bylo před měsícem a očkovat chci, až bude alespoň měsíc zdravý.. to jsme si snad s mudrou vyjasnily... :grr: Byla jsem dnes dost asertivní.. Ptala jsem se jí také, zda můžeme Infarix nahradit Boostrixem. Volala hned přede mnou do očkovacího centra v Brně (Motol prý je tam dnes až odpoledne) a tam jí řekli, že Boostrix ano, ale prý si ho musím hradit sama. Máte stejnou zkušenost s tím placením? Z této diskuze jsem nabyla dojmu, že někde nemají problém to prostě nahradit za Infarix bez doplatku.
Petrajda
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. červen 2007
okr. Písek