ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v 5ti letech

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oskar1346 » středa 06. březen 2013, 20:43
Petrajdo, zatím jsem nahrazovala jen Hexu Infanrixem Hib a nehradila. Nabyla jsem dojmu, že to není právně dobře ošetřeno a záleží na dobré vůli doktora :roll: Ohánět se můžeš tím, že povinné očko má být zadarmo.

Já zatím furt tápu ve výběru vakcíny. Neměla byste některá dobrá duše odkazy na studie, účinnosti, nežádoucí účinky apod. Chtěla bych se v tom do května zorientovat.
:kafe:
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Nikiviki » středa 06. březen 2013, 21:06
My jsme třeba Inf.HiB hradit museli, záleží asi spíš na ochotě doktora. Boostrix bych brala i za tu cenu, že si musím zaplatit. Minulý týden jsem to s naší dr. řešila, volala kvůli tomu i na hygienu (přede mnou) a výsledek je, že Boostrixem pětileté přeočkování prostě nelze, pouze Infanrix.
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Petrajda » čtvrtek 07. březen 2013, 09:39
Holky, díky za odpovědi.

Oskare - já jsem četla tvůj dotaz Adacel x Boostrix... , ale také nevím.. Sama v tom tápu a přemýšlím, zda je opravdu Boostrix (potažmo Adacel) lepší než Infanrix.
Je asi pravda, že můžu být ráda, že je vůbec mudra ochotná očkovat Boostrixem a prostě zaplatit.. Jenže tak nějak z principu mi to jedno není. Chápala bych, pokud bych si musela dohradit, pokud je to dražší, než Infanrix.. Ale jinak fakt nechápu, proč to jako musím hradit, když je to povinné očkování.
Nezkoušel tu někdo to zaplatit a pak žádat pojišťovnu o uhrazení? Ale to je asi spíše sci-fi, že?

Pořád mi vrtá hlavou včerejší návštěva u mudry. Kluci jsou teď pořád nemocní a chci očkovat, až budou zdraví alepsoň měsíc..lépe dva.. Tak jsem to i mudře řekla. Honzíkovi jsou čerstvě 5 let, tak jsem na ní vyrukovala s tím, že jsem četla vyhlášku a že limit je 5-6 let, takže přece nechci nic nadstandardního, že?... Chvilku zalapala po dechu. Pak začala opakovat rizika černého kašle a vytahovala různé hororové scénáře, jak se u ní nějaký pětiletý chlapeček léčil z černého kašle rok... aj. aj.
Petrajda
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. červen 2007
okr. Písek
Příspěvekod Oskar1346 » čtvrtek 07. březen 2013, 10:18
Petrajdo, pojišťovna určitě neproplatí. Opravdu záleží na doktorovi, jak on si to zařídí a jemu je pak propláceno.
Doktor, aby neměl popotahování musí naočkovat do 6let, takže nevidím důvod, proč tě uhání a nenechá na jaro, léto :roll: (tak to klaplo u nás)

Nikiviki, třeba naše mudra je ochotná nahradit Boostrixem či Adacelem. Pravda, taky straší, že mají snížené protilátky a nebude to stačit. Prý na Moravě nepříjemné reakce na Adacel (zapomněla jsem se jí zeptat u jak starých... Nemáte někdo info?) A když konzultovala, bylo jí řečeno, lepší něco než nic ;-) Co takhle té Vaší dát kontakt na Petráše, Škovránkovou, od těch by se dozvěděla, že náhrada je možná a jak to udělat pro Tebe zadarmo :roll:
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Nikiviki » čtvrtek 07. březen 2013, 10:32
Oskare, lepší něco než nic - není špatnej přístup :D . Kontakt na Petráše jsem jí zrovinka dala, ona se totiž ptala "kam na to vlastně chodím" :grr:
Ale moc nevěřím, že to k něčemu bude. Je vidět, že tam prostě není zvykem aby někdo chtěl očkovat jinak. Tak holt asi ustoupím, zdálo se, že už mě má plný zuby :roll:
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Noodle » čtvrtek 07. březen 2013, 10:50
Taky zrovna resim preockovani v 5ti letech. Mudr volal do Brna a tam mu rekli, ze muze ockovat Boostrixem, ale musim to zaplatit. Jelilkoz to je proste jina vakcina, nez by mela byt. Neresim placeni, jsem rada, ze to jde. Puvodne mi rikal, ze to nejde, protoze to je vakcina pro deti 10-11...
Jinak kdyby nekoho zajimalo, Boostrix by mel stat 700Kc.
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Petrajda » čtvrtek 07. březen 2013, 10:53
Noodle - naše mudra také volala do Brna a se stejným výsledkem. Když nepůjde jinak, tak jí asi zaplatím. Jenže faktem je, že rozhodně řeším každou korunu a štve mě, pokud to někde jde bez placení. To na tom nechápu.
Petrajda
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. červen 2007
okr. Písek
Příspěvekod Noodle » čtvrtek 07. březen 2013, 12:05
Nj, pokud to nekde jde bez placeni, pak je to divne...ja si nevsimla, ze to nekdo neplatil :oops:
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Petrajda » čtvrtek 07. březen 2013, 14:10
Noodle píše:Nj, pokud to nekde jde bez placeni, pak je to divne...ja si nevsimla, ze to nekdo neplatil :oops:

No, někde jsem to četla. Myslela jsem, že v téhle diskuzi, ale když teď hledám, tak nevidím.. Až to najdu, tak sem hodím odkaz.
Petrajda
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. červen 2007
okr. Písek
Příspěvekod Petrajda » čtvrtek 07. březen 2013, 14:27
Tak tady v téhlo diskuzi http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=41724&postdays=0&postorder=asc&highlight=boostrix&workarround=0&start=0 psala Mochnik o netradičním očkovacím schématu pro mimčo - tj. Boostrix Polio, ale byl tam nakousnutý i Boostrix pro pětileťáka a jak jsem pochopila, tak někteří mudři nemají problém to dát na pokladnu.
Já asi napíšu Mochnikovi a dám sem vědět.
Petrajda
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. červen 2007
okr. Písek
Příspěvekod Bublina » čtvrtek 07. březen 2013, 14:27
Petrajda píše:Otevírám znovu tuto diskuzi. Snad sem ještě někdo nakoukne.. Tak jsem dnes vedla diskuzi s mudrou na téma přeočkování v pěti letech... resp. pět už mu bylo před měsícem a očkovat chci, až bude alespoň měsíc zdravý.. to jsme si snad s mudrou vyjasnily... :grr: Byla jsem dnes dost asertivní.. Ptala jsem se jí také, zda můžeme Infarix nahradit Boostrixem. Volala hned přede mnou do očkovacího centra v Brně (Motol prý je tam dnes až odpoledne) a tam jí řekli, že Boostrix ano, ale prý si ho musím hradit sama. Máte stejnou zkušenost s tím placením? Z této diskuze jsem nabyla dojmu, že někde nemají problém to prostě nahradit za Infarix bez doplatku.

V listopadu 2011 přeočkovávala naše MUDr. pětiletou dceru Boostrixem, neplatili jsme nic...
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Petrajda » čtvrtek 07. březen 2013, 14:29
Bublina píše:
Petrajda píše:Otevírám znovu tuto diskuzi. Snad sem ještě někdo nakoukne.. Tak jsem dnes vedla diskuzi s mudrou na téma přeočkování v pěti letech... resp. pět už mu bylo před měsícem a očkovat chci, až bude alespoň měsíc zdravý.. to jsme si snad s mudrou vyjasnily... :grr: Byla jsem dnes dost asertivní.. Ptala jsem se jí také, zda můžeme Infarix nahradit Boostrixem. Volala hned přede mnou do očkovacího centra v Brně (Motol prý je tam dnes až odpoledne) a tam jí řekli, že Boostrix ano, ale prý si ho musím hradit sama. Máte stejnou zkušenost s tím placením? Z této diskuze jsem nabyla dojmu, že někde nemají problém to prostě nahradit za Infarix bez doplatku.

V listopadu 2011 přeočkovávala naše MUDr. pětiletou dceru Boostrixem, neplatili jsme nic...

Hm, tak evidentně to možné je... Prosím, nemáš nějaké další info? Očkovala tak mudra sama anebo na tvé vyžádání? Měla tvoje dcera nějaké zvláštní zdravotní důvody, proč Boostrix? Moc díky!!
Petrajda
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. červen 2007
okr. Písek
Příspěvekod Bublina » čtvrtek 07. březen 2013, 15:16
Petrajda píše:
Bublina píše:V listopadu 2011 přeočkovávala naše MUDr. pětiletou dceru Boostrixem, neplatili jsme nic...

Hm, tak evidentně to možné je... Prosím, nemáš nějaké další info? Očkovala tak mudra sama anebo na tvé vyžádání? Měla tvoje dcera nějaké zvláštní zdravotní důvody, proč Boostrix? Moc díky!!

O žádný speciální režim jsem nežádala, vysvětlila mi nahraditelnost Infanrixu Boostrixem... a to bylo všechno. Po mé pracovní praxi ve farma firmě mě napadá, že to taky mohla být akce výrobce. Víc už ale nezjistím, Dr. odešla do důchodu a odstěhovala se na druhý konec republiky. Její mladší nástupkyně pak přeočkovávala starší dceru v 10 letech a taky Boostrixem.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Anyzka » čtvrtek 18. duben 2013, 09:49
Ahoj,
můžete mi prosím někdo poradit kam se obrátit - na jaké očko centrum, či do Motola, když chci potvrdit, že syn nemůže Infanrix hexu v 5-ti letech - má intoleranci laktózy. Mudra mi nějak nutí hexu a nechce slyšet o Boostrixu.
Dívala jsem se na složení vakcín a v hexe ja bezvodá laktóza - netušíte někdo co to přesně je?
Díky moc za jakoukoliv odpověď, Anýz
Anyzka
Krafařka
Krafařka

696 příspěvků
07. říjen 2006
Příspěvekod Marie » neděle 28. duben 2013, 09:40
Anyzka píše:Ahoj,
můžete mi prosím někdo poradit kam se obrátit - na jaké očko centrum, či do Motola, když chci potvrdit, že syn nemůže Infanrix hexu v 5-ti letech - má intoleranci laktózy. Mudra mi nějak nutí hexu a nechce slyšet o Boostrixu.
Dívala jsem se na složení vakcín a v hexe ja bezvodá laktóza - netušíte někdo co to přesně je?
Díky moc za jakoukoliv odpověď, Anýz

V 5-ti letech se očkuje Infanrixem (černý kašel, záškrt, tetanus), Infanrix Hexa má ještě žloutenku B, složku Hib a obrnu (to se očkuje mimčům). Jinak pokud nechce přistoupit na alternativu a syn má kontraindikaci, chtěj žádanku do očkocentra, tam o tom přece jen vědí více ;-) ...
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava