ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v 5ti letech

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » neděle 28. duben 2013, 10:48
Marie píše:
Anyzka píše:Ahoj,
můžete mi prosím někdo poradit kam se obrátit - na jaké očko centrum, či do Motola, když chci potvrdit, že syn nemůže Infanrix hexu v 5-ti letech - má intoleranci laktózy. Mudra mi nějak nutí hexu a nechce slyšet o Boostrixu.
Dívala jsem se na složení vakcín a v hexe ja bezvodá laktóza - netušíte někdo co to přesně je?
Díky moc za jakoukoliv odpověď, Anýz

V 5-ti letech se očkuje Infanrixem (černý kašel, záškrt, tetanus), Infanrix Hexa má ještě žloutenku B, složku Hib a obrnu (to se očkuje mimčům). Jinak pokud nechce přistoupit na alternativu a syn má kontraindikaci, chtěj žádanku do očkocentra, tam o tom přece jen vědí více ;-) ...

četlas to výš, že Boostrix může Infanrix nahradit?
A dr., která nechce uznat intoleranci laktózy jako problém, jistě napíše žádanku :)
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Vanda_ » neděle 28. duben 2013, 11:32
Llevelyn píše:Ne, Hexa/Infanrix je o dost silnější, pro děti nad 4 roky podle výrobce, nad 1 rok podle mě je určený právě Boostrix. Boostrix je určen pro booster- posilující očkování, Infanrix pro klasické, počáteční. Pokud se dá Infanrix starším dětem je vysoké riziko vedlejších reakcí, je hůře snášen.

He, to by mě zajímalo, co budu za rok dělat. Kluk nemá obrnu vůbec, to mu jí jako budu muset dodat nebo budou přeočkovávat Boostrixem a obrnu tak získá poprvé a nebo ho přeočkovat něčím úplně jiným? Tyhle varianty mě nikdy nenapadly :-/ Vincent má jen Infanrix trojkombinaci. Val dostala Hib, tak to snad nebudu muset řešit. U Vincenta zatím obrnu vytrvale odmítám, ale třeba nedělám dobře? Ach jo :-Z
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Marie » neděle 28. duben 2013, 13:23
Gehenna píše:
Marie píše:
můžete mi prosím někdo poradit kam se obrátit - na jaké očko centrum, či do Motola, když chci potvrdit, že syn nemůže Infanrix hexu v 5-ti letech - má intoleranci laktózy. Mudra mi nějak nutí hexu a nechce slyšet o Boostrixu.
Dívala jsem se na složení vakcín a v hexe ja bezvodá laktóza - netušíte někdo co to přesně je?
Díky moc za jakoukoliv odpověď, Anýz

V 5-ti letech se očkuje Infanrixem (černý kašel, záškrt, tetanus), Infanrix Hexa má ještě žloutenku B, složku Hib a obrnu (to se očkuje mimčům). Jinak pokud nechce přistoupit na alternativu a syn má kontraindikaci, chtěj žádanku do očkocentra, tam o tom přece jen vědí více ;-) ...

četlas to výš, že Boostrix může Infanrix nahradit?
A dr., která nechce uznat intoleranci laktózy jako problém, jistě napíše žádanku :)

A víš, že četla...
Šlo mi o to, že v 5-ti letech se Infanrix Hexa fakt neočkuje. Nevím, jestli je v "čistém" Infanrixu taky laktóza...tento problém jsem nestudovala (ale je třeba možné, že je jen v Hexe). A ano vím, že lepší alternativou k Infanrixu (ale ne k Hexe) je Boostrix nebo Adacel... A nezlob se, ale pokud maminka bude trvat, na žádance s tvrzením "jinak neočkuji" tak ji ho ta Dr. dá, aby měla pokoj. Ještě je možnost počkat, až bude dítěti více jak 7. let a tam se potom (snad) očkuje Boostrixem běžně...
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Marie » neděle 28. duben 2013, 13:30
Vanda_ píše:
Llevelyn píše:Ne, Hexa/Infanrix je o dost silnější, pro děti nad 4 roky podle výrobce, nad 1 rok podle mě je určený právě Boostrix. Boostrix je určen pro booster- posilující očkování, Infanrix pro klasické, počáteční. Pokud se dá Infanrix starším dětem je vysoké riziko vedlejších reakcí, je hůře snášen.

He, to by mě zajímalo, co budu za rok dělat. Kluk nemá obrnu vůbec, to mu jí jako budu muset dodat nebo budou přeočkovávat Boostrixem a obrnu tak získá poprvé a nebo ho přeočkovat něčím úplně jiným? Tyhle varianty mě nikdy nenapadly :-/ Vincent má jen Infanrix trojkombinaci. Val dostala Hib, tak to snad nebudu muset řešit. U Vincenta zatím obrnu vytrvale odmítám, ale třeba nedělám dobře? Ach jo :-Z

V 5-ti letech se obrna nepřeočkovává, takže prostě očkovat nebudeš (pokud nechceš), pokud chceš lze doočkovat monovakcínou ;-) . Pokud vím, tak v ČR není od roku 1960, v Evropě od roku 2001 a jsou jediné 3 země, kde se vyskytuje a to je Afganistán, Pákistán a ještě nějaký ...án. Takže za mne cestovní očkování do zemí třetího světa, syn ani dcera je také nemají (syn má jednu dávku ještě "na lžičku" v 5-ti měsících.)
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Vanda_ » neděle 28. duben 2013, 13:45
Marie píše:
Vanda_ píše:

V 5-ti letech se obrna nepřeočkovává, takže prostě očkovat nebudeš (pokud nechceš), pokud chceš lze doočkovat monovakcínou ;-) . Pokud vím, tak v ČR není od roku 1960, v Evropě od roku 2001 a jsou jediné 3 země, kde se vyskytuje a to je Afganistán, Pákistán a ještě nějaký ...án. Takže za mne cestovní očkování do zemí třetího světa, syn ani dcera je také nemají (syn má jednu dávku ještě "na lžičku" v 5-ti měsících.)

No, nechci ;)

Nějak jsem myslela, že v Boostrixu obrna je, ale teď googlím, že je Boostrix a pak Boostrix polio. Jsem zvědavá, jak se zas s doktorkou budu dohadovat :roll: To abych to studovala rok předem.. :palma: Zatím obrně unikáme, ale netuším, jestli nás s tou stříkačkou jednou nedoběhnou..
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Anyzka » neděle 28. duben 2013, 14:36
Ahoj,
tak já už se dopátrala v čem je problém. Tady se pořád psalo o Hexe (přesně Infanrix Hexa - ta laktózu obsahuje) a samozřejmě v těch 5-ti letech se očkuje Infanrix (tam laktóza není).
Marie - máš pravdu ;-) .

Holky, fakt je tedy ten Infanrix tak špatnej? Jako že je to silnější očkovací látka? Já se v tom fakt nevyznám :oops: .......

Díky za odpovědi, Anýz
Anyzka
Krafařka
Krafařka

696 příspěvků
07. říjen 2006
Příspěvekod Marie » neděle 28. duben 2013, 14:37
Vanda_ píše:
No, nechci ;)

Nějak jsem myslela, že v Boostrixu obrna je, ale teď googlím, že je Boostrix a pak Boostrix polio. Jsem zvědavá, jak se zas s doktorkou budu dohadovat :roll: To abych to studovala rok předem.. :palma: Zatím obrně unikáme, ale netuším, jestli nás s tou stříkačkou jednou nedoběhnou..

No, tak ono asi záleží, zda budeš potřebovat státní školku a zda ti ji Dr. takto potvrdí...Jinak, dle mého není síla, která tě donutí naočkovat, pokud jsi přesvědčena, že to pro tvé dítě není to pravé ořechové 8-). Já zatím nemám syna ani přeočkovaného (7,5 let) a dcera zatím nemá nic (2,3 roku). Ale něco se děje, asi proběhlo nějaké bu,bu, bu - protože náš Dr., jinak do ničeho nás netlačící, začal na očkování celkem spěchat :?
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Marie » neděle 28. duben 2013, 14:41
omlovám se, blbne mi připojení ;-)
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Marie » neděle 28. duben 2013, 14:48
tak já už se dopátrala v čem je problém. Tady se pořád psalo o Hexe (přesně Infanrix Hexa - ta laktózu obsahuje) a samozřejmě v těch 5-ti letech se očkuje Infanrix (tam laktóza není).
Marie - máš pravdu ;-) .

Holky, fakt je tedy ten Infanrix tak špatnej? Jako že je to silnější očkovací látka? Já se v tom fakt nevyznám :oops: .......

Díky za odpovědi, Anýz

Je silnější, lze tedy očekávat bouřlivější reakci... já bych Infanrixem po 4. roce věku neočkovala... vyhláška říká mezi 5-6 rokem, tak bych odsunula a pokud by Dr. nebyla svolná, neočkovala bych...Ale znovu, na záškrt a tetanus by mělo očkování vydržet, ale na černý kašel asi protilátky mít nebude (tam je ta ochrana i tak celkem malá), musíš se rozhodnoum, co je pro tebe přijatelnější riziko :erik:
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava
Příspěvekod Zlutydabel » pondělí 10. červen 2013, 12:06
Ahoj,

zrovna jsem dostala pozvánku na 5letou prohlídku, že prý i s očkováním, tak to tu pročítám.

Může mi prosím někdo říct, když teď v 5,5 letech požádám o Boosterix, tak bude dcera mezi 10.-11. rokem očkovaná ještě boosterix Polio, a nebo budu muset hledat jen vakcínu na obrnu.

Moc děkuju za info.
Zlutydabel
Klábosilka
Klábosilka

407 příspěvků
17. červenec 2009
Berounsko
Příspěvekod Marie » středa 12. červen 2013, 19:06
Zlutydabel píše:Ahoj,

zrovna jsem dostala pozvánku na 5letou prohlídku, že prý i s očkováním, tak to tu pročítám.

Může mi prosím někdo říct, když teď v 5,5 letech požádám o Boosterix, tak bude dcera mezi 10.-11. rokem očkovaná ještě boosterix Polio, a nebo budu muset hledat jen vakcínu na obrnu.

Moc děkuju za info.

Očkuje se do 18měsíců Infanrix Hexa, mezi 5.-6. rokem Infanrix (lze nahradit Boostrixem nebo Adacelem - ty jsou většinou lépe snášeny) a mezi 10. a 11. rokem Boostrix Polio (lze nahradit Adacelem Polio).
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava