ADV TOP
ADV LEFT

Sankcie za neočkovanie v ČR

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Meluz » pondělí 11. březen 2013, 21:23
Ahoj,som tu z toho úplne nová,takže ak podobná diskusia bola tak sorry,ale mám zúfalo pomalý internet a prelúskanie všetkých diskusií by mi trvalo asi rok a 1.očkovanie 2.dieťaťa hexavakcínou ma /ne/čaká budúci týždeň...
V podstate mám jasno v tom že ho nechcem očkovať teraz,ideálne ho chcem naočkovať po2.-3.roku ak vôbec,a ani to nie všetkým,ale stále zvažuje pre a proti,takže chcem vedieť čo ma čaká.Prosím holky čo s odmietnutím/odložením očkovania majú skúsenosť o rady,tipy,finty,čokoľvek...chcem ísť cestou najmenšieho odporu,ale zase s pribúdajúcim vekom a deťmi sa mi čím ďalej tým menej chce ísť do kompromisov,čo sa týka ich zdravia a vôbec.
Po zvážení rizík na oboch stranách by som ho nechala naočkovať akurát proti tetanu(žijeme doslova medzi kravami :) ) a trochu ešte uvažujem o čiernom kašli,ale viac sa prikláňam nechať to tak,neviem kde by ho na samote u lesa chytil...
Pediatru mám novú,dokonca dve,na každé decko jednu, heč,čo bol taký zamotaný príbeh s odložením očkovania kôli chorobe u staršieho,útekom od fanatického očkovača,a s ambulantným pôrodom mladšieho, ešte ani jednu nemám v tomto vyskúšanú,ale možno mi to dá priestor k manévrovaniu.Jedna mi bez kecov prijala novorodenca po ambu-pôrode a tuším som na ňu aj zapôsobila,dokonca sa mi zdôverila že jej syn,resp.snacha práve porodili doma a nevyjadrovala sa o tom ako strach hrôza horor des,takže by som si ju chcela pre prípad ďalších pôrodov hýčkať,ale natoľko zas nie aby som kôli tomu nechala opichať malého všetkým možným.V 3.mesiaci som odložila hexu kôli kašlíku,vraj sa to o 1(!!!) mesiac dá,a teraz nás čaká asi vyložiť karty na stôl.Prosím,vy čo to máte za sebou:

1.čo bude nasledovať ak nás nahlási na sociálku?Nahygienu?
2.Bola u vás sociálka?(Žijeme fakt čudne..aj keď na vlčích rodičov zďaleka nemáme :D ).Robili vám nejaké problémy,zastrašovanie?
3.Predvolali vás na hygienu?Platili ste pokutu?
4.Vzali vám deti do škôlky?Vzali by ich do škôlky napr.naočkované len čiastočne?
5.Vyriešili ste to mierovou cestou?Ako???To by bola zn.ideál
6..aké sú moje práva podľa zákona?Aké sú vskutočnosti povinnosti a práva Dr?Odkazy na užitočné stránky,články?Kde nájdem napr.výskyt tej onej choroby v danom kraji?
7.Posledná otázka,tí čo ste neočkovali,riešili ste niekedy strach z tých konkrétnych chorôb?Poznáte osobne ,z doslechu, niekoho z neočkovačov,ktorý FAKT, jak všetci strašia, nejakú tú hrôzu dostal ,resp.jeho deti,nakazil celú školu,vesnicu,mesto a vyhladil celú populáciu?

Ďakujem ak ste dočítali až sem a ak mi odpoviete aspoň na pár otázok,alebo čo vás napadne :)
Meluz
Pískle

13 příspěvků
03. březen 2013
Valašské Království
Příspěvekod Gehenna » pondělí 11. březen 2013, 21:55
ferovanemocnice.cz , tam je to většinou zodpovězené

plus je tu někde deníček od llevelyn o té návštěvě ze sociálky

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=111377
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ame » úterý 12. březen 2013, 07:37
hlavně opakuj, že očkovat chceš určitě, ale chceš posunout a rozvolnit

pokud chceš ustát diskusi, nezbyde Ti, než si nastudovat fakta ;-)
Ame
Howgh
Howgh

6226 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. březen 2013, 09:03
1.čo bude nasledovať ak nás nahlási na sociálku?Nahygienu?
Podáš vysvětlení, na sociálku jdeš, takže doma to můžeš mít jak v Kocourkově. Záleží na koho narazíš, ale pokud chceš očkování poposouvat a ne šmahem odmítnout, nic se neděje

2.Bola u vás sociálka?(Žijeme fakt čudne..aj keď na vlčích rodičov zďaleka nemáme Vychechtaný ).Robili vám nejaké problémy,zastrašovanie?
viz výše

3.Predvolali vás na hygienu?Platili ste pokutu? ne ale známou ano, platili ( nebo měli platit) a odvolali se skrz Ligu lidských práv, na jejich str k nastudování

4.Vzali vám deti do škôlky?Vzali by ich do škôlky napr.naočkované len čiastočne?
neškolkujem, do soukromé vzali neřešili

5.Vyriešili ste to mierovou cestou?Ako???To by bola zn.ideál
po počátečním boji je klid zbraní, při další návštěvě ( kdy se mělo očkovat jiné moje dítě) už měla připravené papíry k podpisu, sice něco trousila za moudra, ale jen jsem se usmívala, podepsala a odkráčela

6..aké sú moje práva podľa zákona?Aké sú vskutočnosti povinnosti a práva Dr?Odkazy na užitočné stránky,články?Kde nájdem napr.výskyt tej onej choroby v danom kraji?
to musíš nastudovat sama, viz výše, výskyt chorob na SUKL, dobré jsou zdejší diskuze tam to bývá i psané, rozebrané..

7.Posledná otázka,tí čo ste neočkovali,riešili ste niekedy strach z tých konkrétnych chorôb?Poznáte osobne ,z doslechu, niekoho z neočkovačov,ktorý FAKT, jak všetci strašia, nejakú tú hrôzu dostal ,resp.jeho deti,nakazil celú školu,vesnicu,mesto a vyhladil celú populáciu?

Neočkuju, s dětmi normálně žijem, cestujem, stýkáme se s jinými lidmi a dětmi a nejsou nemocní, ani očkovatelnými chorobami ani jinak, strach nemám, mám nastudováno
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ratta » úterý 12. březen 2013, 11:59
Hlásím nejnovější úspěch, před týdnem na 8-měsíční poradně. Doteď jsem odkládala s odvoláním na ekzém, kvůli němu a alergiím mým a muže jsem byla v kontaktu s očkovacím centrem (no, jednou jsem jim zavolala, řekli, že až teda budu chtít, mám přijít malého opíchat), což doktorku doteď uklidňovalo, jsem jí tehdy podepsala papír, že to bude mít pod kontrolou očkovací centrum a ona je z obliga. Teď jsem už musela s barvou ven, že očkovat nechci, určitě ne před druhým rokem a určitě ne plnou hexu.

Jako fakt nechápu osobnost a myšlenkové pochody naší lékařky. Je to rozumná, chytrá a řekla bych, že pokroková žena, dokonce homeopatka, ale co se týče očkování, má dost fanatické a hysterické reakce. Vůbec se mně ani neptala na moje důvody, strašila úplně iracionálně: myslím, že je dost šikovná a už se známe dostatečně na to, aby mně odhadla, že nejsem člověk, co jí to sežere. Vůbec nezná jiné vakcíny, než Infanrix, nezná možnosti kombinování vakcín - nic jiného, než tu šestivalentní, nezná a není ochotná píchnout, nevěřila mi, že je možné po půl roce života očkovat ve schématu 2+1. Co je nejhorší, vůbec tuto debatu neuvítala jako možnost něco se dozvědět, ověřit si to třeba u jiných lékařů, v očkovacím centru, bylo vidět, že se snaží zapomenout vše, co slyšela. A jinak jsme v minulosti běžně debatovaly o různých nových teoriích ohledně výživy a nemocí kojenců, tehdy mi připadala, že zná všechny novinky, že je objektivní a nohama na zemi. Akorát to očkování...

Samozřejmě, že jelikož funguji v tomto státě jako OSVČ už nějakou dobu, jsem zvyklá na podobné typy jednání, nevysvětluji, nedskutuji, jen melu dokola to samé, ideálně nějakou iracionální stupiditu typu "já to tak cítím, bojím se" - na to nejsou argumenty (se divím, že mi paní doktorka neříkala nic, aby mně uklidnila, jen to, že "hexa je dobrá a bezpečná", to říká pořád). A samozřejmě, že bez konzultace s právníkem nebo aspoň nastudování si příslušného zákoníku nejdu ani na záchod. Člověk se cítí jistější v kramflecích, když zná svá práva a povinnosti a připraví se na všechny scénáře. A pak i spíš vystupuje klidně, neagresivně a asertivně. Lidé vycítí, když je člověk o něčem pevně přesvědčený a je si vědomý toho, že mu nic nemůžou. Já jsem počítala s tím, že v případě jakékoliv šikany okamžitě volám právníka, to pak všechno úplně jinak odsýpá, zkušenost z podnikání :). Možná, že bys pro klid duše mohla udělat první kontakt (Candigliotta?) s tím, že se domluvíš, že můžeš v případě nějaké polízanice volat přímo z ordinace nebo sociálky (toho se všichni polekají :)).

Zmiňuji tu jistotu - jakmile nejsi skálopevně přesvědčená, že nechceš očkovat, můžou tě zviklat. Tak si udělej jasno, jak tu už holky napsaly, prostuduj si rizika jak onemocnění, tak povakcinačních komplikací. A taky použij zdravý rozum, páč každý to máme jinak, někdo chce mít jistotu, že udělal všechno pro to, aby mu dítě neonemocnělo, někdo (třeba já) se zase bojí, aby přílišnou aktivitou něco nezvoral. Já tento jev vysvětluji i mírou zodpovědnosti, kterou je člověk na sebe ochotný vzít - když zaočkuji, zodpovědnost za zdraví dítětě přesouvám na lékaře. Když nezaočkuji, zodpovědnost je na mně - musím počítat s tím, že moje dítě možná onemocní, nebo i umře kvůli mému rozhodnutí. Pro někoho je to, že rozhoduje o svém dítěti, pozitivum, pro někoho negativum. Je na každém z nás, jak se s tím popasuje.

Když mluvím o selském rozumu, kromě studia statistik u mně rozhodla jedna opravdu selská a primitivní zkratka, která mi ale za těch čtyřicet let vždy dobře zafungovala: pokud něco hodně smrdí (v tomto případě budí silné vášně na obou stranách, místo dat člověk nalezne spíš jen emoce), tak je tam něco špatně. Já jsem byla vždy za každou špatnost a neměla jsem problém se vrtat v hnoji :), ale v případě svého dítěte raději udělám výjimku a budu se držet zpátky.

EDIT: Pro svou užvaněnost jsem zapomněla napsat, jak to dopadlo. No, jak by mohlo... podepsala jsem papír a bylo. Samozřejmě, že jsem si toho kolem vyslechla, doktorka rovnou řekla, že bude ráda, když si najdeme někohotolerantnějšího, vyhazovat nás přímo nevyhazovala, asi tušila, že vím, že na to nemá právo. Ad školka - s jinou, než soukromou, ani nepočítám. Ale to je ještě daleko, kdoví, co bude.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Meluz » úterý 12. březen 2013, 14:13
Dík,určite tam nemienim ísť nepripravená-vďaka mojej nepripravenosti a naivnému optimizmu som neriešila ani pôrod a očkovanie u staršieho,a nechcem to už zažívať!Jednička je plne opichaný,nemala som internet,teda ani informácie,ani materské sebavedomie,odvahu,nič,a doktora absolútneho fanatika do očkovania,a tiež som počula hrôzostrašné historky o návšteve soc.pracovníčok + syn je hyperaktívny a hyperspoločenský tvor,a nechodenie do predškolského zariadenia by privodilo psychickú újmu jemu aj mne :D (ale úplne vážne) a dochádzanie do súkr škôlky je u nás nereálne,v zime sme radi keď sa dostaneme pre chleba,skrátka,vedela som že to (neočkovanie) nedám.Teraz mi to príde že to že to JA nedávam ,nie je dôvod aby som to dovolila napichať JEMU.1.nemal žiadne reakcie nič,ale keď tak sledujem generácie svojich menej očkovaných predkov a vôbec neočkovaných prapredkov a generáciu svoju,že síce neumierame na kdejaké infekcie ale zato len sa len tak plížime medzi celoročnými rýmečkami,alergiami,chronickými únavami a rôznymi ďalšími civilizačnými neduhmi,ja sama vlastním 2 celkom chutné autoimunitné lahôdky,bez ktorých by som sa celkom obišla,nechcem to zvalovať len na očkovanie,ale o čomsi to vypovedá . Nie som ešte rozhodnutá na 100 %,ale VIEM,že v tomto veku určite nie.Zbytočné choroby nie.Pred škôlkou možno ano.
Mám to podobne ako Ratta,čo mi smrdí,do toho nejdem,a ešte do čoho ma nútia,vzbudí to vo mne obranný inštinkt.Hovorím si že dobré veci sa "predajú" samy,na tie nedobré je nutné nasadiť reklamu alebo nátlak,a tu cítim nátlak veľký.Chýbajú mi fakt vyvážené info,ako napr.výskyt tejto choroby je taký a taký v % a nežiadúce účinky po očko také ataké %,a názor si urobím sama.čo sa týka rizika,vždy som to mala tak,že by som radšej brala smrť pádom zo skaly,proste spôsobenú prírodným javom ako smrť spôsobenú že niekto niekde naordinoval všetkým povinne robiť niečo,teda ľudskou blbosťou,alebo chamtivosťou,dúfam že mi rozumiete :-D ... a samozrejme že sa bojím o mimíska,o obidvoch,že ochorejú,prejde ich auto,padne na nich balkón,utopia sa pri čistení akvária atď...
Teraz čítam kde sa čo dá,hodne triedim informácie,preto píšem aj sem,príde mi to tu nadpriemer čo sa týka informovanosti aj vlastného rozumu :D .Riešim ako to podať Dr,či to mám odkladať každý mesiac,a každý mesiac sa 2 týždne pred tým stresovať čo bude,alebo jej to mám natvrdo vyvaliť že chcem očkovať po 2.-3.roku.
Nechce sa mi ísť do otvoreného boja , ani neviem či na to ako rodina máme,ale keď budem musieť pôjdem a preto chcem aj vedieť čo ma čaká v najhoršom a najlepšom prípade,aby som bola pripravená.
Ďakujem moc všetkým za rady a info a vlastné príbehy :)
Meluz
Pískle

13 příspěvků
03. březen 2013
Valašské Království
Příspěvekod Ratta » úterý 12. březen 2013, 15:20
Ja som odkladala a mlžila, pretože doktorka bola blízko a inak celkom fajn, som si povedala, že ten polrok vydržím a potom uvidím, to vydržala aj ona, tým skor, že som sa oháňala očkovacím centrom. Pokiaľ máš v tom jasno, tak nervy z toho nebudeš mať - keď si uvedomíš, že v podstate ti nič nemožu, takých prípadov ako my je stále viac, takže už si nelajsnú vyslovené represie. Možeš mať smolu a natrafiť na iniciatívneho blbca, to sa už niektorým aj stalo, ale pokiaľ s tým budeš počítať a rýchlo sa spojíš s právnikom alebo s políciou, tak by k najhoršiemu dojsť nemalo, prinajhoršom si pokecáš s pani na sociálke (alebo hygiene?), ktorá je na podobné rozhovory zvyknutá a robí ich len preto, že musí. Ten teror je len psychický, nič viac, pokiaľ pristúpiš na ich hru, tak z toho budeš mať nervy a možno vymakneš, o to im ide, ale nič viac ti nemožu. Decko ti možu zobrať len na základe súdneho rozhodnutia, ale to by museli ísť proti ústave. A pokuty, pokiaľ viem, im už teraz neprejdú, opravte ma, pokiaľ sa mýlim. Ja som volila cestu najmenšieho odporu, žiadny otvorený konflikt, robila som slepicu, ktorá nič nevie, len sa bojí a preto váha. A čo inšie vlastne som?

Tu si pozri, ako sa to vyvíjalo u mňa a čo mi tu holky poradili, pretože vidím, že ti v hlave šrotujú úplne rovnaké veci, ako v tedy mne :)
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ic&t=43287
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jankap » úterý 12. březen 2013, 19:14
Meluz píše:7.Posledná otázka,tí čo ste neočkovali,riešili ste niekedy strach z tých konkrétnych chorôb?Poznáte osobne ,z doslechu, niekoho z neočkovačov,ktorý FAKT, jak všetci strašia, nejakú tú hrôzu dostal ,resp.jeho deti,nakazil celú školu,vesnicu,mesto a vyhladil celú populáciu?

V Německu řešili spalničky. Proočkovanost na MMR v Severním Porýní - Vestfálsku poklesla kvůli obavám z vedlejších účinků očkování.

- 1749 případů během 48 týdnů
- nemoc postihla hlavně skupinu 10–14letých
- většina případů (n = 614) se objevila ve městě Duisburg
- 81% nemocných bylo u lékaře, 15% hospitalizováno a 2 zemřeli
- komplikace byly hlášeny: zánět středního ucha u 91 (19%) pacientů, pneumonia u 35 (7%), encefalitida u 3 (0.6%), z nichž 2 zemřeli
- komplikace byly častější u menších dětí: zánět středního ucha otitis media (22% u miminek, 21% u 1–14letých, 10% nad 14 let) a pneumonia (17% u miminek, 7% u 1–14letých, 4% nad 14 let). Pacientům, kteří zemřeli na encefalitidu, byly 2 měsíce* a druhému 2 roky, pacientovi, který přežil bylo 19 let.

Z 464 případů, ke kterým byly k dispozici informace, bylo 80% neočkovaných.
(Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2636188/ )

ALE
nikdo nesrovnával, kolik dětí má následky po očkování MMR, kolik jich zemřelo, kolik má trvalé následky.
Nikdo také nezkoumal, jakou měli jednotliví pacienti imunitu. Z pozorování homeopata George Vithoulkase a jeho žáků vyplývá, že nežádoucí účinky očkování se objevují často u pacientů s lepší imunitou.

Takže já udělala závěr, že
- očkování nechci, bojím se nežádoucích účinků
- musím počítat s tím, že moje částečně naočkované dítě může tu nemoc chytnout
- musím s nemocí počítat i svého plně naočkovaného dítěte
- je potřeba zlepšovat imunitu obou dětí, aby obvyklou nemoc prodělaly bez následků (spalničky byly dřív obvyklé jako neštovice) a před vážnými nemocemi (encefalitida apod.) byly chráněné silnou imunitou.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Meluz » úterý 12. březen 2013, 23:18
Jankap dík za vyčerpávajúcu informáciu.Dospievam k podobným záverom.

Okrem toho že riešim "strach" z úradov a represií samozrejme riešim aj taký obyčajný materinský strach čo keby...Ale strach tu asi bude vždy a decko môže ochorieť/neochorieť úplne nezávisle od nášho strachu a môže ochorieť aj keď urobíme všetko podla našeho najlepšieho vedomia, a práve preto sa mi nechce očkovať len preto že niekto povedal,keď s tým nie som vnútorne stotožnená.AJj keby bolo riziko ochorenia versus nežiadúce účinky 1:1 ,ešte stále zostáva otázka narušenia prirodzenej imunity,ktoré sa môže prejaviť plíživo bez zjavnej súvislosti s očkovaním.Keď pozerám na svojho prvorodeného ako sa zo zdravého,životaschopného,nezdolného a hyperaktívneho mimina zmenil pomaličky v bledé neurotické stvorenie s večnými zápalmi uší a antibiotikami,ako hej,neni to žiadna tragédia,sú horšie prípady a mohla by som to pričítať príchodu do detského kolektívu,ale či ja viem???
Ratta,hej určité paralely by sa našli :roll: Asi skúsim najmenší odpor,budem hrať blbú (ó bože ale to mi pôjde sakra ťažko !!! :D ),že sa bojím,čo je pravda,lebo fakt nemám potuchy čo tá vakcína v tom telíčku urobí,a to nemá ani ona.Na prípadné strašenie sociálkou budem reagovať "momentíček,zavolám sojej právničke,či to náhodou nie je protiprávne"
Ešte ma napadlo vymyslieť si že v rodine sa vyskytla nejaká brutálna reakcia,to nemôže ani overiť ani vyvrátiť.To už si budem pripadať ako školáčka.Ono tých reakcií je fakt dosť a mne je jedno či sa to vyskytlo u kámošky alebo u sestry...Druhá vec je že malý má od narodenia nonstop zadnú rýmu a skúsim to hrať na to,očkovať by som ho s tým aj tak nedala,aj keby som po očkovaní mermomocí túžila.A uvidíme. stresovať budem aj tak,to už je ale nejaký môj osobný problém :D
Meluz
Pískle

13 příspěvků
03. březen 2013
Valašské Království
Příspěvekod Jankap » úterý 12. březen 2013, 23:31
Meluz,
držím palce, ať to jde bez zbytečných nepříjemností.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ratta » středa 13. březen 2013, 18:32
Ve kterém roce byly ty spalničky v Německu? A kdy zrušili povinné očkování?

Tady je tabulka výskytu nemocí v Německu, spalničky docela skáčou, takže by možná bylo zajímavé kouknout se na časový kontext. A taky geografický, pokud vím, tak Švýcarsko snad taky neočkuje...

http://apps.who.int/immunization_monito ... .cfm?C=DEU
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » středa 13. březen 2013, 18:43
Miss, mladému rostly zuby, tak se chtěl několik dní vkuse nosit, to se pak blbě ťuká do klávesnice. A taky nad svými reakcemi někdy víc přemýšlím - jestli se bez nich svět obejde, nebo ne :).

Jinak popelnicových potkanů (krys ne, ty se u nás nevyskytují) se bojím od té doby, co jsem měla potkaní mazlíčky doma, sice to byly laboratorní, což je úplně jiný živočišní druh (jinak potkánci jsou to úplně nejlepší domácí zvířátko! :erik: ), ale díky tomu mám před nimi respekt. Ti kontejneroví jsou fakt strašné bestie. Jako že na mně lidi myslí v dětském oddělení v Ikey, to je milé, ale že na mně myslí někde u popelnic nebo u jiného humusu, nevím nevím, musím se nad sebou zamyslet :palma: :D
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gehenna » středa 13. březen 2013, 19:08
Ratta píše:Miss, mladému rostly zuby, tak se chtěl několik dní vkuse nosit, to se pak blbě ťuká do klávesnice. A taky nad svými reakcemi někdy víc přemýšlím - jestli se bez nich svět obejde, nebo ne :).

Jinak popelnicových potkanů (krys ne, ty se u nás nevyskytují) se bojím od té doby, co jsem měla potkaní mazlíčky doma, sice to byly laboratorní, což je úplně jiný živočišní druh (jinak potkánci jsou to úplně nejlepší domácí zvířátko! :erik: ), ale díky tomu mám před nimi respekt. Ti kontejneroví jsou fakt strašné bestie. Jako že na mně lidi myslí v dětském oddělení v Ikey, to je milé, ale že na mně myslí někde u popelnic nebo u jiného humusu, nevím nevím, musím se nad sebou zamyslet :palma: :D

Manducu nebo šátek máš?
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Meluz » středa 13. březen 2013, 22:01
Ve kterém roce byly ty spalničky v Německu? A kdy zrušili povinné očkování?

To by ma tiež docela zaujímalo,80 % neočkovaných to trochu hovorí v neprospech popieračov očkovania ako takého,ale 20 % zaočkovaných je tiež dosť čiže v krajnom prípade pri najväčšej smole sa môže stať že decko nielenže schytá autizmus z vakcíny ale ešte následne umrie na spalničky,tož to ďakujem pekne !
No,MMR budem riešiť za rok,ale to už budeme všetci dávno skontrolovaní,pokutovaní,vydedení,zavretí,odvšivení a upálení :D :grr: [/quote]
Meluz
Pískle

13 příspěvků
03. březen 2013
Valašské Království
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 14. březen 2013, 00:02
Meluz píše:
Ratta píše:Ve kterém roce byly ty spalničky v Německu? A kdy zrušili povinné očkování?

To by ma tiež docela zaujímalo,80 % neočkovaných to trochu hovorí v neprospech popieračov očkovania ako takého,ale 20 % zaočkovaných je tiež dosť čiže v krajnom prípade pri najväčšej smole sa môže stať že decko nielenže schytá autizmus z vakcíny ale ešte následne umrie na spalničky,tož to ďakujem pekne !
No,MMR budem riešiť za rok,ale to už budeme všetci dávno skontrolovaní,pokutovaní,vydedení,zavretí,odvšivení a upálení :D :grr:

V roce 2006 byly ty spalničky.
Kdy zrušili povinné očkování, to nevím.

Meluz,
pokud dítě "chytne" autismus, tak už nechytne spalničky.

Organismus má 3 roviny - fyzickou, emocionální (psychika - podrážděnost, strachy, deprese) a mentální (paměť, soustředění, myšlení atd.). Je možné je zobrazit jako tři kužely:
Obrázek

Fyzická úroveň je nejvíc na povrchu, je nejméně důležitá. Většina lidí trpí hlavně fyzickými nemocemi. Na spodním okraji fyzické roviny je kůže, tedy různé ekzémy, pupínky. Každý měl za život aspoň jednou pupínky. Na horním konci fyzické roviny je oběhová soustava (srdce, cévy) a úplně nejvýše je nervová soustava a její onemocnění. Naproti tomu mentální rovina je nejvnitřnější, tam je soustředěno to, co dělá člověka člověkem, tedy myšlení - dole je roztržitost, paměť, pokračuje to přes soustředění, mentální otupělost atd. až k úplnému zmatení mysli.

Pokud dítě chytne autismus, tak to znamená, že nemoc má své těžiště na mentální rovině, je tedy velmi hluboko v organismu. Takový organismus už nemá sílu na akutní nemoc, tedy nemoc typu rýma, kašel, chřipka, spalničky. Pokud bude mít rýmu, tak chronickou, ale rýmu, která se vyléčí za týden nebo za sedm dní prostě nezná. Autismus ho vlastně chrání před spalničkami (takže účelu očkování bylo vlastně dosaženo).

EDIT: Obrázek je z knihy George Vithoulkase Homeopatická věda, teorie o 3 rovinách organismu také.
Naposledy upravil Jankap dne 14. březen 2013, 16:52, celkově upraveno 1
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006