ADV TOP
ADV LEFT

Zastrašování pediatra

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dančab » úterý 12. březen 2013, 16:20
Ahoj holky, jdu se k vám vypovídat a také pro vaše názory. Mám dva malé kloučky a pediatru, se kterou jsem nikdy neměla vážnější problém, v otázce očkování se zdála být rozumná, když jsem chtěla nějaké očko odložit (starší ještě nemá Priorix), nechala to na mě.
Ovšem dneska jsem byla s malým na prev. prohlídce a opět vyvstala otázka, kdy teda naočkujeme tu hexu. Říkám jí, že bych chtěla začít v půl roce a dát schéma 2+1. To, co následovalo, mě úplně dostalo.
Doktorka i sestra mě nejprve začaly přemlouvat: všude je teď spoustu případu černého kašle, ony by určitě očkovaly, vždyť přenašečem můžu být i já a až se něco stane, určitě to nebudu dávat za vinu sobě, ale jí, nebo někomu jinému. Prý nemám číst mamimky na facebooku, že tam radí úplné nesmysly (v tu chvíli mi přišlo, že si o mě myslí, že jsem nějaký hlupoň bez vlastního rozumu..)
Stála jsem si stále za svým, že očkování neodmítám, pouze ho chci posunout. A začaly zastrašovat. Prý jak se budu cítit, až kluci dostanou příušnice a zůstanou neplodní, prý jim zničím život. Prý co měla případy příušnic, tak 10% nemocných dostalo zánět varlat. Nakonec dodala, že to, že děti nemají rozum, nemohou se bránit a rodiče za ně rozhodují, není úplně nejlepší. To mě dostalo úplně.
Snažila jsem se jí ve vší slušnosti oponovat, sdělit vlastní názor a proč jsem se rozhodla odložit, ale moc mě ke slovu nepustily, začala jsem mluvit a za chvilku mi skočily do řeči. Nejsem žádná nesmělá stydlivka, ale v podstatě jsem se zmohla jen na chabou obranu. Přišlo mi to od ní tak neprofesionální.. Proč prostě nemůže říct svůj názor, informovat mě a pak přijmout moje rozhodnutí? A aby toho nebylo málo, tak ač jsem pořád rozhodnutá zatím neočkovat, trochu mě nahlodala. Co když starší ty příušnice dostane a mladší černý kašel? Jsem špatná matka? Docela se v tom plácám.
Co vaši pediatři, je tenhle přístup běžný? A je opravdu tak veliké riziko nákazy příušnic a černého kašle? Moc děkuji za všechny reakce.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka
 
154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Xsamotar » úterý 12. březen 2013, 16:26
Náš starý pediatr to taky dělal. Nynější to nedělá ;)

Počkala bych do půl roku a pak očkovala 2+1.

S MMR bych taky vydržela ty 2 měsíce a před druhým rokem bych neočkovala.

S tou nákazou - no nevím. Za mě teda po x případech epidemií v proočkovaných ročnících není ani očkování záruka toho, že syn nebude jedním z těch 10% :(
Uživatelský avatar
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)
 
22156 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Klaris » úterý 12. březen 2013, 16:32
já jen ad příušnice - lepší dostat je jako malí, než v dospělosti, kdy účinnost vakcíny dávno pomine..to jsou ty účinky na plodnost většinou daleko fatálnější

jinak chápu a nejlepší z mé zkušenosti je nediskutovat vůbec, prostě já to tak chci a basta. Jakmile se pustíš do argumentace, tak tě udiskutují
Taky na mě vyvíjeli lehký nátlak, sice byly o dost slušnější, ale mě přestalo bavit se jim snažit obhájit ano své info vyčtené z netu a knih (=pro ně nedůvěryhodné) a řekla jsem očkovat budu takto a bylo.
Uživatelský avatar
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek
 
8616 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Kacous » úterý 12. březen 2013, 16:33
Nejsi špatná matka a nenech se zviklat. Kdyby jsi očkovala a dítě mělo nějakou komplikaci z očkování, tak bys na tom byla stejně. O příušnicích už píšou holky výše. Doktorku bych každopádně změnila...
My ještě ani MMR nemáme a v dohledné době snad mít nebudeme, pokud nebude nějaká "důležitá" příčina, jako třeba školka.
Naposledy upravil Kacous dne 12. březen 2013, 16:35, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Kacous
Klevetnice
Klevetnice
 
3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Moira » úterý 12. březen 2013, 16:35
My byli teď v lednu s Míšou na pětileté prohlídce. Mělo k ní být i přeočkování. Všude řádily chřipky, angíny a různé virózy, tak jsem Dr. řekla že bych ho ráda nechala očkovat až koncem dubna nebo v květnu.
Míša je dost nemocný a nechtěla jsem mu rozhodit zbytečně imunitu, když byl po dlouhé době skoro 2 měsíce v kuse zdravý.
Na to Dr.spustila, že právě proto že je zdravý a co když něco ve školce chytne atd... atd... zkrátka ho chtěla oočkovat za každou cenu. Tak jsem jí řekla, že opravdu pochybuji, že by v MŠ chytil tetanus. Na to teda reagovala, že je stejně jěště čas, tak ať přijdem na jaře :-Z . No, nějak mi to mozek nepobral.

Asi je to skoro všude stejný.
Uživatelský avatar
Moira
Diskutérka
Diskutérka
 
2190 příspěvků
07. září 2008
Příspěvekod Kacenka1 » úterý 12. březen 2013, 16:38
U mé pediatry před 2 měsíci.. že má případ naočkovaného mimina- 2 dávky Hexy a dostalo černej kašel... rodiče už nechtějí pokračovat v očkování... mudr. se jim nediví, sama by prej nejednala jinak.
Ale stejně tak mi loni říkala o rodičích co neočkují vůbec a 5m. mimino ho také dostalo a je už měsíc na ATB, že jsou z toho teď rodiče špatní.
NIcméně, já nechala očkovat Hibem od 6m a naprosto v pohodě, ještě se mudr. ptala, jestli už jsem připravená, jestli to dáme :D
Starší dostala MMR ve 3 letech a druhou dávku stále nemá.. je jí 5.5
Kacenka1
Drbna
Drbna
 
4518 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Ivca79 » úterý 12. březen 2013, 16:51
Přemýšlím, jestli chodíš k naší doktorce, nebo jestli jsou nějak speciálně proškolené :roll:
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Pon » úterý 12. březen 2013, 17:12
Zajimavy na tom je, ze syn mel odlozene ockovani, prvni hexu az po roce a nikoho ze zucastnenych doktoru ani nenapadlo me nejak varovat nebo upozornovat, ze by to mohlo byt nejak nebezpecne. Stejne tak tuberkuloza. Starsiho naockovali v porodnici, netusim ani kdy, nikdo se nenamahal me o tom informovat natoz se ptat na souhlas. Zato mladsi kdyz bych ockovat sama chtela, musela bych podepsat papir jak nebezpecnou vec si to preju a ze jsem srozumnena s riziky. :roll:
Uživatelský avatar
Pon
Kecka
Kecka
 
1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Dančab » úterý 12. březen 2013, 17:13
Holky, děkuji za povzbuzení. Doktorku bych opravdu po dnešku nejraději změnila, ovšem jsem z malého města a je tu jediná. Ale asi se holt budu muset poohlédnou kolem a dojíždět někam dál. Hrozně mě tímhle zklamala.
Máte pravdu, nejlepší je nediskutovat, stejně to nikam nevede, obzvlášť, když je jich přesila. ;-) Nejvíce mě štve ten přístup, že rodiče jsou úplně hloupí, o očkování neví nic, jen si kdesi něco přečetli a na základě toho ohrožují své děti. Nehledě na příšernou formu, kterou to podají.
Děkuji za všechny reakce, budu zase večer, až děti zapadnou do pelechu..
Uživatelský avatar
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka
 
154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. březen 2013, 17:30
Perly....

Očkování patří nesporně k největším objevům v historii medicíny. Vysoká proočkovanost má velký význam ve smyslu poklesu až vymizení mnoha velmi vážných a nezřídka až život ohrožující nemocí.

Pozitivní účinek očkování se, jak známo, znásobuje vysokým procentem děti, které očkováním prošly (tzv. proočkovanost). Není proto jednoduché vyřešit problém sporů nad povinným očkováním zcela jednoznačně. Dle mého názoru by ale o očkování neměli rozhodovat laici, nýbrž na základě seriózních dat a výzkumů lékaři. V případě, že rodiče očkování u svého dítěte zcela odmítají, mělo by být dítě vyřazeno z dětských kolektivních zařízení. Nejde tu totiž jen o právo volby rodičů, nýbrž také druhotně o potenciální ohrožování dalších, byť očkovaných, dětí.

V nové situaci, která v ČR průlomovým soudním rozhodnutím nastala, spatřuji spíše rizika.

Proočkovanost dětské populace je u nás ve světovém měřítku jedna z nejvyšších. V případě, že rodiče, mnohdy nesprávně informováni, budou nyní o očkování či spíše neočkování svých dětí rozhodovat sami, může dojít k výraznějšímu poklesu proočkovanosti i ve smyslu jakési módní vlny, a s tím ke všem negativním důsledkům snížené proočkovanosti - včetně zvýšení nemocnosti a úmrtnosti dětí.

Je třeba si uvědomit, že benefit z očkování přece výrazně převažuje rizika s ním spojená. Snad by byla pro rodiče, kteří se rozhodují své dítě neočkovat, zajímavá statistika s přehledem, jak své děti očkují, resp. neočkují sami pediatři?


odsud http://www.evalabusova.cz/ankety/a_ockovani.php

aneb poznej ( myšlení) " nepřítele" oni se to už učí na fakultě takhle :palma: [/i]

a další.. Mohli jsme u nás zabránit takové kampani, která je dnes vedena sdružením Paracelsus a jeho představiteli - Zdeňkem Samsonem a Monikou Jasmínou Troníčkovými? Jistěže ne - takovým aktivitám v demokratických státech zabránit nelze. Typické je, že aktivisté těchto kampaní většinou zastávají názory blízké homeopatii, esoterice, reinkarnaci, alternativním metodám v medicíně, živí své dětí např. již od kojeneckého věku makrobiotickou stravou, domnívají se, že otužováním dětí se organismus stane imunní vůči infekcím, atd. Soustřeďují se především na vedlejší účinky preventivních opatření, naprosto pomíjejí jejich pozitivní efekt. V argumentaci používají neověřených faktů, se kterými dovedně manipulují. Na podkladě jednotlivých případů vedlejších účinků provádějí dalekosáhlé závěry. Zdůrazňují především svobodné rozhodování rodičů o svých dětech, argumentují Chartou lidských práv, atd. Nejsou ochotni připustit ani v náznaku, že svoboda jejich rozhodování (nenechám očkovat své dítě !) může závažně ohrozit děti rodičů, kteří své potomky nechají řádně očkovat. Žádné očkování totiž nechrání úplných 100% očkovaných dětí. A tak se může stát, že neočkované dítě bojovníků proti očkování dostane infekční nemoc, která u něho proběhne bez větších komplikací, ale toto dítě nakazí náhodou jiné dítě, které bylo očkováno, ale nevytvořilo dostatek protilátek, které je chrání. A zrovna u tohoto dítěte proběhne nemoc s komplikacemi a ev, trvalými následky. Jak by to naši aktivisti pak vysvětlovali, kdyby tím trvale postiženým pacientem bylo dítě jejich přátel, příbuzných ? A to nemluvíme o stále vzrůstajícím počtu dětí, které nelze plně očkovat, protože se u nich objevilo závažné onemocnění, které nedovoluje očkovat v plném rozsahu. Jsou to např. děti léčené dlouhodobě hormony, imunosupresivy, prostě léky, které oslabují vlastní obranyschopnost. U těch je samozřejmě významně vyšší riziko, že při setkání s klasickým infekčním onemocněním toto proběhne komplikovaně, včetně oněch zmíněných trvalých následků ! Diskuse se zapálenými bojovníky proti očkování je většinou málo plodná, pokusy přesvědčit je na podkladě logických argumentů selhávají, jejich přesvědčení o škodlivosti očkování je na úrovni víry - nevývratné.

Na druhé straně se naši pediatři, epidemiologové a organizátoři přece jen dopustili určité chyby: počítalo se automaticky s tím, že vysoká proočkovanost - pozitivní dědictví socialistického systému zdravotní péče - bude automaticky pokračovat i v novém společenském systému.

atd atd..

a úplně nejlepší.. V České republice existuje sice řada materiálů o očkování, ty jsou ale určeny lékařům a ne rodičům a laikům. odsud http://www.ockovanideti.cz/rodice/odpurci.htm
Naposledy upravil Llevelyn dne 12. březen 2013, 17:34, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Bren » úterý 12. březen 2013, 17:38
Llev a jak s tím zánětem varlat při příušnicích. Pokud vezmu "internetové zdroje", tak se píše o až jednom případu na každých 4 až 5 dospívajících či dospělých, co příušnice prodělali
Uživatelský avatar
Bren
Klevetnice
Klevetnice
 
3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. březen 2013, 17:44
Ok, zánět varlat po 150té :d aneb oblíbený strašák..

ano, v dospívání či dospělém věku to může být jedna z komplikací, ano MŮŽE být i oboustranný, ano, může způsobit poruchy plodnosti..

nevidím důvod očkovat dítě v 15 měsících :D

ačkoliv jsou všichni řádně očkování či ještě lépe imunizováni vlastním prodělaným onemocněním, tak plodnost můžu rapidně klesá ( a moje konspirační teorie říká, že je to od té doby co se používají papírové pleny a HA )
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Hanele » úterý 12. březen 2013, 17:51
Dančab - u nás pediatra po rozhovoru a tom, že viděla, že se mnou nepohne, očkování taktně přechází (když jsme pak na 18m prohlídce odložili i další hexu kvůli nemoci sourozenců, ani to nezmínila...).... tak bych ještě neházela flintu do žita...

jinak k neplodnosti - podle jednoho specialisty endokrinologa se prý ukazuje, že mužskou plodnost může negativně ovlivňovat užívání paracetamolu matkou v těhotenství....
Uživatelský avatar
Hanele
Drbna
Drbna
 
4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Bren » úterý 12. březen 2013, 18:02
Llevelyn píše:Ok, zánět varlat po 150té :d aneb oblíbený strašák..

ano, v dospívání či dospělém věku to může být jedna z komplikací, ano MŮŽE být i oboustranný, ano, může způsobit poruchy plodnosti..

nevidím důvod očkovat dítě v 15 měsících :D

ačkoliv jsou všichni řádně očkování či ještě lépe imunizováni vlastním prodělaným onemocněním, tak plodnost můžu rapidně klesá ( a moje konspirační teorie říká, že je to od té doby co se používají papírové pleny a HA )


nešlo mi o strašáka ani o to, jestli a kdy očkovat, jen jestli ta četnost zánětu taková v praxi je nebo není ;-)
Abych nebyla OT, tak k tématu - naše Dr. nestraší, max. řekne, s jakými případy se ona setkala ve své praxi, což jako strašení nevnímám.
Uživatelský avatar
Bren
Klevetnice
Klevetnice
 
3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Inkognito » úterý 12. březen 2013, 18:11
Llevelyn píše:Ok, zánět varlat po 150té :d aneb oblíbený strašák..

ano, v dospívání či dospělém věku to může být jedna z komplikací, ano MŮŽE být i oboustranný, ano, může způsobit poruchy plodnosti..

nevidím důvod očkovat dítě v 15 měsících :D

ačkoliv jsou všichni řádně očkování či ještě lépe imunizováni vlastním prodělaným onemocněním, tak plodnost můžu rapidně klesá ( a moje konspirační teorie říká, že je to od té doby co se používají papírové pleny a HA )


Navzdory dohodě o MMR ve 3 letech mi pediatr odsouhlasil u hošíka MMR v pěti letech, přeočkovanou v 10 :erik:

Dokonce to označil za rozumnější, ale mám o tom mlčet (o tom, že to odsouhlasil), tak inko

Geh :holka:
Uživatelský avatar
Inkognito
Inkognito
 
36949 příspěvků
30. září 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy