ADV TOP
ADV LEFT

Zastrašování pediatra

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. březen 2013, 20:49
Odmítla jsi péči.. správně by ti dítě měli vyškrtnout z veřejného pojištění a možná vás pro jistotu vystavit v kleci na náměstí.. studený luft udělá na laryngitidu fajné.. :palma:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » úterý 12. březen 2013, 20:53
Llevelyn píše:Odmítla jsi péči.. správně by ti dítě měli vyškrtnout z veřejného pojištění a možná vás pro jistotu vystavit v kleci na náměstí.. studený luft udělá na laryngitidu fajné.. :palma:

Já jsem z nich normálně měla pocit, že nám nějaký karambol v té druhé noci snad přejí - abych jako dostala za uši.
No otevřeli jsme okno, zamlžili pokoj studenou "párou", navlékli mikinu a prospali noc. Ovšem v přetopené nemocnici by nám jistě bylo lépe.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. březen 2013, 20:57
Inkognito píše:
Llevelyn píše:Odmítla jsi péči.. správně by ti dítě měli vyškrtnout z veřejného pojištění a možná vás pro jistotu vystavit v kleci na náměstí.. studený luft udělá na laryngitidu fajné.. :palma:

Já jsem z nich normálně měla pocit, že nám nějaký karambol v té druhé noci snad přejí - abych jako dostala za uši.
No otevřeli jsme okno, zamlžili pokoj studenou "párou", navlékli mikinu a prospali noc. Ovšem v přetopené nemocnici by nám jistě bylo lépe.

bylo a oni by byli " krytí" a ještě naúčtovali péči pojišťovně.. chjo. :( Tak je to s kdečím. Taky jsem po odmítnutí kyretáže byla rozhodnutá jít do jiné nemocnice kdyby se něco potento a dělat blbou :-?
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » úterý 12. březen 2013, 20:59
Ale jo, já chápu, že chtějí krytí - však jsem jim to taky podepsala.
Jenže rozloučení typu "tak nashledanou, a kdyby něco, tak radši přijeďte" bych si tak představovala jako vhodnější.
Takhle jim vyloženě šlo o zdraví dítěte.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Dančab » úterý 12. březen 2013, 20:59
Inko, co na to říct..:( Jsem zdravotní sestra, před mateřskou jsem pracovala v nemocnici a takovéhle jednání jsem tam viděla takřka dnes a denně. Jsou prostě lidé, kteří takto zneužívají svůj pocit moci nad pacientem, který pro ně stále není rovnocenným partnerem. Snad se to jednou změní. Ať je syn brzy v pořádku.
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Inkognito » úterý 12. březen 2013, 21:02
Díky. Syn je ok.

Jen jsem fakt zvědavá, jak to poberu pro příště. Taková událost vyloženě podpoří rodičovské sebevědomí a dá prostor mateřské intuici :-?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Dančab » úterý 12. březen 2013, 21:07
Missorka píše:
Dančab píše:Llev - Nene, myslím to tak, jestli když příušnice prodělá třeba tříleťák, tak jestli může být pak neplodný. Nebo je to komplikace až starších kluku?

Prodělané příušnice neznamenají ztrátu plodnosti. Komplikací příušnic je někdy zánět varlat a ten MŮŽE způsobit sterilitu. Incidence zánětu varlat při prodělaných příušnicích je ve vyšším věku pravděpodobnější. Ergo je výhodné prodělat příušnice ve věku dětském a ne je naočkovat, vakcínou, která chrání třeba deset, dvanáct a patnáct let a pak přenést to riziko nakažení po 15. roce věku muže.

Blbý je, že příušnice se shání fakt těžko.

Děkuji.. Nechápu teda, když už chtějí očkovat tak brzy, proč se nepřeočkovává ve vyšším věku.
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Dančab » úterý 12. březen 2013, 21:14
Inkognito píše:Díky. Syn je ok.

Jen jsem fakt zvědavá, jak to poberu pro příště. Taková událost vyloženě podpoří rodičovské sebevědomí a dá prostor mateřské intuici :-?

No, to teda věřím. Hlavně se tam pak už člověku při jakémkoli dalším problému vůbec nechce a ke stresu z nemoci má ještě stres z toho, jak se zase bude chovat personál.
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Dalif » úterý 12. březen 2013, 21:14
u nas ve vsi, vloni 3 holcicky ve veku 3-5 let ze skolky meli prokazany cerny kasel, vsechny ockovane :?

Nas nejmladsi jde na Priorix za tyden, budou mu 2,5 roku a to jen kvuli skolce.
Dalif
Howgh
Howgh

5174 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dančab » úterý 12. březen 2013, 21:26
Missorka píše:
Dančab píše:
Inkognito píše:Díky. Syn je ok.

No, to teda věřím. Hlavně se tam pak už člověku při jakémkoli dalším problému vůbec nechce a ke stresu z nemoci má ještě stres z toho, jak se zase bude chovat personál.

To je přesný, já při laryngitidě měla nemocnici až jako poslední možnost, právě proto, že by nás tam drželi. To je taky blbej výchozí stav pro posuzování toho, jak na tom dítě v záchvatu je... :-(

Tak tak. A že ta nechuť dokáže být pěkně silná..
Musím pomalu do hajan, chtěla bych vám poděkovat, to bylo poprvé, co jsem zakládala kvůli něčemu diskusi a jsem ráda, že jsem to udělala, po tom výstupu s doktorkou půjdu díky vám spát mnohem klidnější. Takže díky a dobrou noc.. :)
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Okaa » úterý 12. březen 2013, 21:34
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:41, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Xsamotar » úterý 12. březen 2013, 21:38
Okaa - a kdy byla očkovaná. Jaké byly rozestupy mezi očkováním?
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. březen 2013, 21:40
Okaa píše:Kdyz tu resite ockovani, ja chci pro malou (ted 21mes) schema hexy 2+1, tj. jako maji treba na Slovensku. Tim uz je naockovana a vcera pri zpozdene 18mes kontrole ji chteli dat 4 davku, coz jsem ji nenechala dat. Bylo mi ale receno, ze bez ni (limit do 2 let veku) bude povazovana za neproockovanou, cili neschopnou nastupu do skolky pozdeji. Chci volat nekam do ockovaciho centra, jestli je to vubec pravda, ale bojim se, abych nenarazila na stejny typ doktora.
Mate s tim nekdo zkusenost? Kde mi vlastne potvrdi, ze 2+1 je stejne ucinne, jako 3+1? (jen se nemucej tolik mimina a famafirmy nemaj az takovej vejvar?)
A k MMR jsem si vyslechla ze v zap Evrope, Italii a Francii maji epidemii zarenek a spalnicek, tak at ji rychle naockuju i tim.

Není to čirou náhodou přímo v příbaláku k té hexe? Jinak diskuse i se zdroji na vakciny.net tu jsou, řazení přehledné, tam všecko je. Nám to např. odsouhlasila hygiena.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Okaa » úterý 12. březen 2013, 21:50
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:40, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Xsamotar » úterý 12. březen 2013, 22:02
No očkování podle schématu 2+1 se většinou uvádí až od 6 měsíců věku, ne?
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav