ADV TOP
ADV LEFT

Zastrašování pediatra

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jancaka » úterý 12. březen 2013, 22:02
To by me taky zajimalo, zda schema 2+1 je dle ceske legislativy.

Zde http://www.vakciny.net/normy/norma_p11.htm jsem nasla snad posledni platnou normu o ockovani a par.4, odst.1 chapu tak, ze vyhlaska pripousti jen schema 3+1. Chapu to spatne?
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Okaa » úterý 12. březen 2013, 22:14
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:40, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Jancaka » úterý 12. březen 2013, 22:31
Okaa píše:Jancaka, to bude ta norma. :( Ale take nevim, jak moc je to zavazne, kdyz sam vyrobce vakciny udava dve stejne platne formy podani. Ale my uz teda ctvrtou davku do dovrseni 18 mes. dle zakonne normy fakt nezvladnem.

Tezce tipuju, ale vzhledem k tomu, ze v nekterych zemich, je schema 2+1 pripustne, tak vyrobce to muze napsat do toho souhrnu udaju o pripravku i v ceske mutaci.
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. březen 2013, 22:32
Okaa píše:
Xsamotar píše:No očkování podle schématu 2+1 se většinou uvádí až od 6 měsíců věku, ne?

Ne, typicky se ockuje treba 3-5-11. Rozdil od 3+1 je v tom, ze se neockuje od druheho nesice a nejde se po mesici, ale rozestup je dva, v tom zakladnim, plus booster po sesti mesicich, coz jsem ovsem zjistila, ze mame bez 20dnu (mame 5mes a 10dni)..

Jancaka, to bude ta norma. :( Ale take nevim, jak moc je to zavazne, kdyz sam vyrobce vakciny udava dve stejne platne formy podani. Ale my uz teda ctvrtou davku do dovrseni 18 mes. dle zakonne normy fakt nezvladnem.

Tři, ještě 3-5-7 (třeba) bez boosteru, pokud se nepletu
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Jancaka » úterý 12. březen 2013, 22:40
Gehenna píše:
Okaa píše:Ne, typicky se ockuje treba 3-5-11. Rozdil od 3+1 je v tom, ze se neockuje od druheho nesice a nejde se po mesici, ale rozestup je dva, v tom zakladnim, plus booster po sesti mesicich, coz jsem ovsem zjistila, ze mame bez 20dnu (mame 5mes a 10dni)..

Jancaka, to bude ta norma. :( Ale take nevim, jak moc je to zavazne, kdyz sam vyrobce vakciny udava dve stejne platne formy podani. Ale my uz teda ctvrtou davku do dovrseni 18 mes. dle zakonne normy fakt nezvladnem.

V SPC pro Infanrix Hexa (http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infanrix%20Hexa%20Souhrn%20SPC.pdf) neni moznost bez boosteru
(pokud se teda varianta "bez boosteru" nebere veta "posilovaci davky by se mely podat podle mistnich doporuceni...").
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. březen 2013, 22:48
Jancaka píše:
Gehenna píše:
Okaa píše:Ne, typicky se ockuje treba 3-5-11. Rozdil od 3+1 je v tom, ze se neockuje od druheho nesice a nejde se po mesici, ale rozestup je dva, v tom zakladnim, plus booster po sesti mesicich, coz jsem ovsem zjistila, ze mame bez 20dnu (mame 5mes a 10dni)..

V SPC pro Infanrix Hexa (http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infanrix%20Hexa%20Souhrn%20SPC.pdf) neni moznost bez boosteru
(pokud se teda varianta "bez boosteru" nebere veta "posilovaci davky by se mely podat podle mistnich doporuceni...").

Najdi si str. 17-18, je tam tabulka různých schémat

plus např.
Výsledky dlouhodobého sledování ve Švédsku ukazují, že pokud jsou acelulární vakcíny proti pertusi podávány podle základního vakcinačního schématu ve 3. a 5. měsíci s posilovací dávkou přibližně ve 12. měsíci, jsou u dětí účinné.
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Jancaka » úterý 12. březen 2013, 22:59
Gehenna píše:
Jancaka píše:
Gehenna píše:Tři, ještě 3-5-7 (třeba) bez boosteru, pokud se nepletu

plus např.
Výsledky dlouhodobého sledování ve Švédsku ukazují, že pokud jsou acelulární vakcíny proti pertusi podávány podle základního vakcinačního schématu ve 3. a 5. měsíci s posilovací dávkou přibližně ve 12. měsíci, jsou u dětí účinné.

Ano, ale to jsou vysledky studii, ne doporucene davkovani. Sekce 4.2 (str. 2-3) uvadi zpusob davkovani a ten NENI bez boosteru. Mela jsem pocit, ze se tu bavime (na dotaz Okaa), o tom, jake schemata davkovani lze v CR pro hexu vyuzit.
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Gehenna » úterý 12. březen 2013, 23:17
Jancaka píše:
Gehenna píše:
Jancaka píše:
Gehenna píše:Tři, ještě 3-5-7 (třeba) bez boosteru, pokud se nepletu

plus např.

Ano, ale to jsou vysledky studii, ne doporucene davkovani. Sekce 4.2 (str. 2-3) uvadi zpusob davkovani a ten NENI bez boosteru. Mela jsem pocit, ze se tu bavime (na dotaz Okaa), o tom, jake schemata davkovani lze v CR pro hexu vyuzit.

Já mám za to, že pokud je v ČR uznávané jen jedno schéma, tak ta ostatní jsou si rovna... po pravdě nechápu, proč je teda očkují a vůbec uvádí :?
Co to Německo, co ta Itálie. Švédsko :?
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Jankap » úterý 12. březen 2013, 23:37
Pro některé pediatry je autoritou RNDr. Petráš z www.vakciny.net , vakcinolog. Je proočkovací, ale v mnoha případech velmi rozumný. On může potvrdit, že schéma 2+1 je dostačující. Pokud by to Dr. neuznala, tak bych fakt uvažovala o změně.
Je možné mu napsat mail.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jancaka » úterý 12. březen 2013, 23:42
Gehenna píše:Já mám za to, že pokud je v ČR uznávané jen jedno schéma, tak ta ostatní jsou si rovna... po pravdě nechápu, proč je teda očkují a vůbec uvádí :?
Co to Německo, co ta Itálie. Švédsko :?

Pokud je v CR schema ockovani dano vyhlaskou, tak bych rekla, ze tezko lze na zaklade SPC (i kdyz treba posveceneho SUKLem) dovozovat, ze ostatni schemata, ktera maji podle SPC podobnou ucinnost, jsou take akceptovatelna vyhlaskou. To by pak ten SPC byl vlastne nadrazeny vyhlasce a zalezelo by, co je napsane v nem.

Kazdy stat si holt vybere tu svoji nejverohodnejsi studii/schema. Uz je pozde, asi placam a je to zcela OT od puvodniho tematu.

Jankap: docela by me zajimalo, zda by p. Petras potvrdil, zda 2+1 je dle ceske legislativy (coz je v principu neco jineho, nez zda je dostacujici).
Jancaka
Kecka
Kecka

1859 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Jankap » středa 13. březen 2013, 00:57
Jancaka píše:Jankap: docela by me zajimalo, zda by p. Petras potvrdil, zda 2+1 je dle ceske legislativy (coz je v principu neco jineho, nez zda je dostacujici).

Ne, nepotvrdil, protože to není jeho úlohou.
Z jeho odpovědí různým maminkám je patrné, že dobře ví, že nežádoucí účinky vakcín nejsou výmyslem matek poblázněných Internetem. Takže pokud má ověřeno, že schématem 2+1 se dosáhne stejného výsledku jako pomocí 3+1, tak to řekne. Pediatr má možnost přizpůsobit očkovací plán zdravotnímu stavu dítěte.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » středa 13. březen 2013, 06:31
Jancaka - to by asi nepotrvdil. Každopádně mi "posvětil" odložení druhé dávky až na 6,5 měsíce po první bez nutnosti opakování první dávky a dál souhlasil, že pokud očkuju 2+1, tak stačí za dalších 6 měsíců podat 3. dávku, v našem případě už booster. Otázka je, jak se k tomu vyjádří pediatra..

Okaa - podle mě je u vás problém, že jste jednak začali brzo (ano, uvádí se spíš interval mezi dávkami, ale doporučuje se se schématem 2+1 začínat až od 6. měsíce) a ty intervaly nejsou tak dlouho jak by měly být. Bohužel odpovídají spíš rozvleklému 3+1 schématu.
Ale jako všechno záleží na dr., pokud se nedomluvíš s ní, tak ti jakékoliv jiné doporučení je k prdu, protože ona tě může nahlásit, že dle ní doočkováno nemáte... :-? Zkusila bych se poptat, zda není jiná dr. vstřícnější.
Zkus napsat tomu Petrášovi, odpovídá docela rychle, do druhého dne. Nebo zavolat do očkocentra a poptat se tam. Ten email možná bude lepší, budeš to pak mít na papíře a můžeš to pediatře donést.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Klaris » středa 13. březen 2013, 07:35
Petráš odpovídá rychle a věcně...mou otázku o očkování obrny v 2+1 schématu (jinak má kluk InfHib) mi sice "neposvětil", ale řekl, že jsem měla očkovat hexu v tom schématu 2+1 (což jsem tehdá stejně netušila že jde a furt mám stejně jakési výhrady proti očkování 6 nemocí naráz), že to doporučuje a je to i v tom příbaláku hexy (což Imovax polio tam bohužel nemá)
tak jsem mu poděkovala a stejně jsem si to schémat 2+1 u dr. prosadila (ano i já jsem kvůli tomu hlášena na hygieně) , protože on ho jako dopručené (a očkující se tak v jiných státech ) u monovakcín v tabulce na těch jeho stránkách uvádí
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8475 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Okaa » středa 13. březen 2013, 08:36
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:39, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Petta » středa 13. březen 2013, 10:34
Dítě mám očkováno ve schématu 2+1, očkovat jsme začali po 6 měsíci a rozestup mezi dávkami jsem dala co největší (6-10-18m). Postup jsem konzultovala s RNDr. Petrášem. Pediatr vyžadoval souhlas hygieny, kam si sám volal a oni mu potvrdili, že je to možné.
Petta
Krafařka
Krafařka

668 příspěvků
08. únor 2007