ADV TOP
ADV LEFT

Zastrašování pediatra

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Okaa » středa 13. březen 2013, 10:38
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:38, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Jancaka » středa 13. březen 2013, 13:30
To je moc dobre, ze schema 2+1 je tedy v CR platne a schvalene (dle Petrase). Ale trochu pak nerozumim tomu, v cem je rozdil "dle legislativy" a "platne a schvalene". Jen to presvedcovani pediatra ze strany rodice mi prijde pak pekne padle na hlavu, info by si mel zjistovat dr.. Tak at to vyjde!
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Jankap » středa 13. březen 2013, 13:41
Jancaka píše:To je moc dobre, ze schema 2+1 je tedy v CR platne a schvalene (dle Petrase). Ale trochu pak nerozumim tomu, v cem je rozdil "dle legislativy" a "platne a schvalene". Jen to presvedcovani pediatra ze strany rodice mi prijde pak pekne padle na hlavu, info by si mel zjistovat dr.. Tak at to vyjde!

Celá situace v ČR je padlá na hlavu. Podle mého se schyluje k zdobrovolnění očkování, proto kolem toho panují takové vášně - lidi je potřeba vystrašit, aby proočkovanost neklesla.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Okaa » středa 13. březen 2013, 13:46
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:36, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Petta » středa 13. březen 2013, 13:56
Okaa píše:Petto, diky za zkusenost, zavolam tedy na hygienu a zkusim to domluvit, nemas s nekym konkretnim dobrou zkusenost?
Petras mi ted napsal, ze dcera ma ted ockovani kompletni (2+1), ale jak o tom presvedcim pediatra je na mne.

Okaa, bohužel tě zklamu. Kontakt nemám, volal tam přímo náš pediatr a jestli se nepletu tak to byla brněnská hygiena. Já jsem pediatra zpracovávala postupně a informovala ho o možnostech během očkování. Nechávala jsem mu tam materiály co jsem našla na vakciny.net. Vytisknula mu mailovou komunikaci s vakcinologem atd. Ale byla jsem pevně rozhodnutá nenaočkovat čtvrtou dávku, ikdyby se k tomu vyjádřil negativně.

Prostě a jednoduše, jestliže je ta účinnost stejná u obou schémat, pak nevidím důvod dávat jednu dávku navíc.
Petta
Krafařka
Krafařka

668 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Jancaka » středa 13. březen 2013, 14:30
Okaa píše:Mas pravdu, ze je to zvlastni.

On pise konkretne toto: Vzhledem k tomu, že i v ČR je řádně registrované schéma 2+1 vedle 3+1, nelze tvrdit, že by 2+1 nefungovala, nebylo platné nebo bylo dokonce nelegální. Česká legislativa definuje toto očkování ve schématu 3+1 je-li zahájeno ve věku 9 týdnů. Neumí ale specifikovat jak postupovat v pozdějším věku tedy např. v 10 týdnech apod. V takovém případě se musí dodržet doporučení výrobce vakcíny.

Ahaa, on to vidi takhle. Ja bych si ale dovolilal oponovat. Ta vyhlaska nestanovi pocatek ockovani v 9 tydnech, ale rika (VYHLÁŠKA (č. 299/2010), paragraf 4) :

(1) Základní očkování se provede v době od započatého devátého týdne po narození dítěte třemi dávkami hexavalentní očkovací látky proti záškrtu, tetanu, pertusi s acelulární složkou, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, virové hepatitidě B a inaktivovanou očkovací látkou proti přenosné dětské obrně (dále jen "hexavalentní očkovací látka") v průběhu prvního roku života dítěte, podanými v intervalech nejméně jednoho měsíce mezi dávkami, a čtvrtou dávkou podanou nejméně šest měsíců po podání třetí dávky...

Nechci nijak strasit, treba je to v te vyhlasce jeste nekde dale upraveno (cela se mi cist nechce). Taky bych byla rada za 2+1.

Okaa píše:Ja jsem volala na hygienu a slibili mi, ze mi to zjisti a zavolaji zpet.

Dulezite bude, co reknou tam a ne to, co resime tady.

Kod:hnidopich
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Oldmill » středa 13. březen 2013, 16:07
nečetla jsem celou diskuzi. Naše zkušenost je následující: Zatím jsme očkovali v 7. a 9. měsíci. Pak nás pediatra chtěla objednat na 11. měsíc, protože počítala se schématem 3+1. Přesvědčovala jsem ji na schéma 2+1 a ona že zavolá na hygienu, jestli je to možné. Volala tam a schválili jí to, takže budeme očkovat až v 15. měsíci, čímž dokončíme schéma 2+1. Je to na pediatrovi, co o tom ví, co si zjistí a co ti "povolí". Jestli se nebude tomu tvému schéma 2+1 líbit, najdi jiného.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 14. březen 2013, 22:06
Ahoj holky,

já diskuzi vůbec nečetla - jsem se zrovna vrátila s dětma z prázdnin, ale než dočtu, doporučuji článek v časopise Dieťa - 3/2013.
Je tam rozhovor s MUDr. Elekovou na 5-ti stranách, kde srozumitelně vysvětluje záludnosti očkování ...

Zakladatelce bych ráda pověděla, že se nemá za co stydět, ba naopak, jsi statečná, žes odolala přesile, podpásovkám a sprostému zastrašování!
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Dančab » pátek 15. březen 2013, 10:52
Blanci, děkuju.. Po tom časopisu se určitě podívám.
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Ratta » pátek 15. březen 2013, 11:15
A nebylo by lepší požádat o schéma 2+1 v očkovacím centru? Jsou ochotni vzít každého? Pokud ne, v Motole mi zabralo vymluvit se na alergie mně a manžela (nelhala jsem), to se ověřit nedá, aspoň nežádali žádné potvrzení. Tedy, pokud někomu nevadí, že lže, ale řekla bych, že alergiky jsme teď snad všichni :-?.

Mně doktorka, když jsem mluvila o schématu 2+1 rovnou odkázala na očkovací centrum, že "ona to nedělá". Bohužel, ani v životě o tom dosud zjevně neslyšela. A má to v příbalovém letáku :-Z.

Chápu, že očkovací centrum musí být opruz pro přespolní, ale ty tři výlety do města za zdraví dítěte snad stojí. Aspoň je důvod to očkování odložit, s malým miminem se cestuje blbě :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Xsamotar » pátek 15. březen 2013, 11:20
Ratta píše:
Chápu, že očkovací centrum musí být opruz pro přespolní, ale ty tři výlety do města za zdraví dítěte snad stojí. Aspoň je důvod to očkování odložit, s malým miminem se cestuje blbě :)

Mě teda v očkovacím centru řekli, že pokud dítě není chronicky nemocné nebo nemá předchozí špatnou reakci na očkování, tak mi ho nevezmou :(

A třeba hygiena semnou taky nemluvila, když jsem je kontaktovala předem, že bych chtěla trochu upravený očkovací kalendář. Prý dokud mě nenahlásí pediatr, tak nemají na co reagovat. Nebo jak to psali. Prostě vyjádření jsem z nich nedostala žádné.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ratta » pátek 15. březen 2013, 13:08
Hm, asi záleží na tom, na koho člověk natrefí, asi jako všude. Je fakt, že poprvé jsem mluvila se sestrou, která tvrdila to samé, jako xsamotar, a taky nebyla dvakrát příjemná a nenechala mně domluvit. Ale řekla mi, kdy a na jekém čísle zastihnu doktorku, ta už byla milá, rozumná a řekla, že alergie u mně a manžela jsou indikací pro individuální očkovací plán u nich, že nejdřív píchnou čtyři vakcíny a obrnu a hepatitidu (myslím, už si to moc nepamatuji) prý později.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012