ADV TOP
ADV LEFT

Neočkované dítě a dovolená ve Francii

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trotinette » středa 13. březen 2013, 09:26
Ahoj holky,

máme doma miminko, kterému bude letos v červenci rok. Zatím není vůbec očkované. Zde na BC jsem si našla alternativu hexavakcíny, kterou jsem chtěla očkovat až od 1 roku věku:

1.dávka Infavrix Hib (což prý pokryje i Heamofila, od roku stačí jen jedna dávka)

2. dávky Boostrix Polio (což pokryje obrnu plus přeočkuje ty základní věci)

Ovšem, podařilo se nám zajistit dovolenou v létě u moře, na jihu Francie. Dítě bude mít rok 9/7, odlet je naplánován na 14/7. A teď nevím, jestli nezačít raději očkovat hexu.. nebo jet na dovču bez očkování?

Díky..
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Kasia » středa 13. březen 2013, 09:35
O očkování toho moc nevím. Očkovali jsme normálně hexou. Ale hodně pozdě, protože se dceři nehojilo očkování TBC. Dr. stále odkládala. Manžel jel na měsíc pracovně na jih Francie a my jsme si vyrazily s ním. Očkování jsem nijak neřešila. Malá měla 11 měsíců a naočkovaná byla, až jsme se vrátili zpět. Už jsou to skoro 4 roky zpátky.
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Trotinette » středa 13. březen 2013, 09:57
Kasio, díky. O očkování toho taky moc nevím, mám hlavně info odtud, z BC.

Ale intuitivně je mě bližší názor, cpát chemie do těla co nejmíň.

Moje dr. mi bez problémů vyhověla na odložení očkování. Ale její sestra vždy straší. Třeba dětskou obrnou.. a to se trochu bojím. Musím to dostudovat.

Ale my jsme stejně od podzimu pořád zavirozovaní, zahlenění, proto chceme jet k moři. Takže se ani u nás očkovat zatím nedá..
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Ratta » středa 13. březen 2013, 10:52
Tady je info očkovacího centra ohledně cestovního očkování pro Francii:

http://www.ockovacicentrum.cz/cz/francie

O obrně se nic nepíše, jasné, to neznamená, že není, ale snažila jsem se zeptat francouzského strýčka Huhly a tety Wiki na výskyt obrny ve Francii, jako moc francouzsky nevím, ale pochytila jsem z toho tolik, že pořád žvanil o výskytu obrny v Tadžikistánu, Bulharsku, Africe, Malajzii, atd, ale o Francii ani zmínka (ano, je tam spousta Afričanů). Bych na to kašlala. Kdyby něco hrozilo, tak by to měli všichni neočkovači na talíři u pediatrů. Mně zatím doktorka strašila jen tím černým kašlem (jsem jí slíbila, že na na Ukrajinu určitě dovolenkovat nepojedeme :P). A vůbec, když jsem googlila, všude se objevovaly odkazy právě na zmiňované země, takže počítám s tím, že kdyby se obrna objevila někde v Evropě, tak by mi to snad vyjelo.

EDIT: Já tele, nevím, proč jsem se upnula zrovna na tu obrnu, asi jsem si něco špatně přečetla, omlouvám se tedy, že píšu pitomosti. Ale řekla bych, že obrna a černý kašel jsou "cestovními" složkymi hexy, ostaní by mělo být snad v cajku, kromě teda hemofila.

EDIT 2: Já letos stejně starého mladého (OK, je o týden starší :)) očkovat teda nebudu, ještě nevím, kam pojedeme, ale někam asi ano, počítám Chorvatsko nebo Kanáry.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Souris » středa 13. březen 2013, 14:08
Cau kolobezko :-)
nie som expert na ockovanie, to za prve.

Byvam v parizskom regione kde som sa na ockovanie mimin nechala ukecat, pretoze je relativne realna sanca, ze si z metra, ktorym jazdim kazdy den nejaky cierny kasel donesiem (akurat bolo par pripadov). Zhodnotila som, ze riziko, ze to chytim jemne prevazuju nad rizikami z ockovania.

Predpokladam ale ze ked hovoris o dovolenke na juhu Francuzska tak nebudes chodit kazdodenne v spicke v natlacenom metrom ani nepojdes s deckom lizat podlahy do marseillskeho severoafrickeho slumu a vobec, budete sa pohybovat skor v zonach kde su turisti (= lepsie situovani, teda zdravotne nezavadni - pardon - ludia).

Zhodnot si aj ty percenta rizik, inac ak to bol podton otazky, tak vo francuzsku si s ockovanim vpodstate mozes robit co chces pokial nechces davat dieta do institucii co nie je tvoj pripad.

zdravim
souris
Souris
Treperenda
Treperenda

1075 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Osma » středa 13. březen 2013, 14:31
Dítě nemám očkované MMR. Našla jsem statistiky WHO kolik případů očkovaných nemocí se objevuje v konkrétní zemi za rok, jestli tě to zajíma, tak je to zde: http://www.who.int/immunization_monitoring/diseases/en/
Já se podle toho rozhodla, že třeba spalničky například u nás nejsou žádné riziko.:)
My ale jezdíme do rozvojových zemí a to jsem si raději hledala, jak tam na tom jsou a dle toho se rozhodla (ještě neočkovat :)).
Osma
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
04. prosinec 2006
Příspěvekod Trotinette » středa 13. březen 2013, 14:34
Ahoj myško :) a Ratto,

díky!

Očkování bych ani tak moc neřešila, kdyby se dovolená akorát neshodovala s prvními narozeninami dcerky, kdy jsem už očkovat docela plánovala. Určitě na nás bude tlačit dr. a když zjistí, že očko ještě odkládáme a že si dokonce pojedeme s nenaočkovaným dítětem do ciziny, tak mě bude strašit a já chci být připravená..

Jinak černý kašel hrozí i/nejen v pražském metru, že.. Před měsícem jsme doma dávivý kašel měli, ale naštěstí se z toho černý kašel nevyklubal.

Jinak budeme v Cannes. Z Prahy lítají čsa přímo do Nice, což je od Cannes kousínek. Tak musím nějak přežít letiště a letadlo. Francie je naše láska, už se tam moc těšíme, ale to je už OT.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Trotinette » středa 13. březen 2013, 14:34
Osma píše:Dítě nemám očkované MMR. Našla jsem statistiky WHO kolik případů očkovaných nemocí se objevuje v konkrétní zemi za rok, jestli tě to zajíma, tak je to zde: http://www.who.int/immunization_monitoring/diseases/en/
Já se podle toho rozhodla, že třeba spalničky například u nás nejsou žádné riziko.:)
My ale jezdíme do rozvojových zemí a to jsem si raději hledala, jak tam na tom jsou a dle toho se rozhodla (ještě neočkovat :)).

díky, tak ok, také to nebudu hrotit.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Ratta » středa 13. březen 2013, 18:24
Tak jsem se v tom ze zvědavosti hrabala a kdyby někdo chtěl kouknout přímo na tu Francii, tak tady to má bez práce:

http://apps.who.int/immunization_monito ... .cfm?C=FRA
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Marie » sobota 16. březen 2013, 23:15
Osobně si myslím, že ve Francii to bude velmi podobné jako u nás ;-)
Ratta píše:Mně zatím doktorka strašila jen tím černým kašlem (jsem jí slíbila, že na na Ukrajinu určitě dovolenkovat nepojedeme :P).

Ale řekla bych, že obrna a černý kašel jsou "cestovními" složkymi hexy, ostaní by mělo být snad v cajku, kromě teda hemofila.
.

Tak černý kašel se tu běžně vyskytuje a je realná možnost nákazy. Dávala bych pozor na pochrchlávájící dospělé... ;-)
Obrnu beru taky jako cestovní...
Marie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
20. listopad 2006
Ostrava