ADV TOP
ADV LEFT

Očkování a nemocnost

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Očkování a nemocnost u nás:

Anketa končí za 21. duben 2013, 13:16

Očkovali jsme, děti jsou zdravé
18
44%
Očkovali jsme, děti jsou často nemocné
6
15%
Neočkovali jsme, děti jsou zdravé
5
12%
Neočkovali jsme, děti jsou často nemocné
0
Žádná hlasování
Očkované děti jsou zdravé, neočkované jsou často nemocné
0
Žádná hlasování
Očkované děti jsou často nemocné, neočkované jsou zdravé
2
5%
Všechno dohromady, nelze pozorovat žádnou souvislost
10
24%

Celkem hlasů : 41

Příspěvekod Ratta » pátek 22. březen 2013, 13:12
Už dlouho mi vrtá hlavou, co je pravdy na tom, že očkování poškozuje imunitní systém, řečeno zjednodušeně. Objektivně se to asi zjistit nedá, páč každé dítě je originál a nikdy nevíte, jaké by bylo, kdyby se začkovalo, když zaočkované není, a opačně. Ano, možná o něčem svědčí větší celková nemocnost dnešní "mladé" generace, ale je nutné brát v úvahu i jiné faktory, než očkování, jako je třeba zhoršující se životní prostředí, nezdravý životní styl a podobně.

Ale stejně mi to nedá... prostě se chci zeptat, jak je to u vás, jsem si vědoma toho, že vypovídací hodnota tohoto "průzkumu" bude na úrovni JPP, ale zajímá mně to, protože si myslím, že info ze života má prostě něco do sebe, kór, když v dnešní době se institucím moc věřit nedá (a kdy se vlastně dalo?).

Ještě prosím, pomozte mi pro anketu charakterizovat "zdravé dítě" a "často nemocné dítě", páč já mám dítě jen jedno, malinké a zdravé, tak to nemohu posoudit. Bych na základě vašich návrhů ráda ujednotila tento termín, který by platil v této anketě. Třeba že "zdravé dítě" bychom charakterizovali jako:
- 2x běžné virové respirační onemocnění
- 1x běžná dětská infekční nemoc
v průměru ročně? Takto jsem bývala nemocná jako dítě já a většina dětí u nás ve třídě (HUsákovy děti ;-)). Alegie asi do toho počítat nebudeme, teď je alergický snad každý. Možná, že těžké alergie, které výrazně ovlivňují kvalitu života, by u "zdravého dítěte" být neměly.

Co vy na to?
Naposledy upravil Ratta dne 22. březen 2013, 13:17, celkově upraveno 2
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ivuškas » pátek 22. březen 2013, 13:16
starší - očkovaná hexou a synflorixem dle standartního očkovacího kalendáře, priorix zatím nic, doposavad běžná infekce (dvoudenní rýma, jednou s kašlem) dvakrát, zatím žádná alergie

mladší - zatím neočkovaná ničím, před měsícem jednou laryngitida, zatím žádná alergie

edit - takže suma sumárum, dle tvých kriterií jsou asi zdravý, očkovaný neočkovaný, ale zatím nejsou v kolektivu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ivuškas
Klevetnice
Klevetnice

3425 příspěvků
04. únor 2010
Liberecko
Příspěvekod Gehenna » pátek 22. březen 2013, 13:21
no a co když se alergie apod. rozjede až po očkování (typicky tu myslím atop)?

Děti mám očkované odloženě a zdravé, prozatím.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Xsamotar » pátek 22. březen 2013, 13:23
Ratto - tak starší 4,5 roku. Očkovaná hexou a priorixem dle běžného očkovacího kalendáře. Zdravé dítě. Zhoršilo se to nástupem do školky. Ale ve 4,5 letech měla jednou angínu s ATB, jinak nic. Co chodí do školky, tak má častěji kašel.

Mladší 19 měsíců - zatím dvě dávky infanrixu Hib. Angínu už měla taky včetně ATB. Myslím že spíš než očkováním trpí školkovým bacilem co tahá domů starší. Od září v podstatě bez větších přestávek stále nudlí. Občas si do toho dá horečku. Ale než začala starší chodit do školky tak byla taky celý rok zdravá.

Takže u nás rozhodně bylo zdravější to první, očkované standardně, které bylo do 4 let doma a nepohybovalo se dlouhodoběji ve větším kolektivu.
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Kocacko » pátek 22. březen 2013, 13:26
Gehenna píše:no a co když se alergie apod. rozjede až po očkování (typicky tu myslím atop)?

přesně tak. a co když se alergie geneticky daná rozjede až po očkování a co když očkování způsobí alergii?

Starší hexa + synflorix, mladší nic. Starší prodělal neštovice a jeden zánět stř. ucha (momentálně 6 let).

EDIT ... ó, ale pozor, postižení staršího svaluju hlavně na očkování. takže zpět. Očkovaný s těžkými následky :grr:
Kocacko
Vždycky je kam dál

7642 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Kristule » pátek 22. březen 2013, 13:29
no u nás,první dítě normálně očkováno a zdravé,druhé normálně očkováno a v podstatě zdravé jen astmatik,bez dušností,třetí dítě normálně očkováno a furt nachcípaný,tejden zdravý a dva týdny doma,čtvrtý dítě po vadný šarži doočkováno pediacelem,priorix zatim nemá a teď momentálně je poprvé nemocná
Anička 05/2001,Drago 12/2003,Nathan 12/2008,Rovenka 09/2011
Kristule
Kecka
Kecka

1960 příspěvků
27. listopad 2010
Příspěvekod Kacous » pátek 22. březen 2013, 13:33
Já mám dítě zdravé, očkovaný Hibem v 7, 9, a 17m, nic jiného ještě nemá.

Alergie teď už nemá, měl lehkou alergii na kravské mléko. Nemocný nějak vážněji zatím nebyl, pokud nepočítám nachlazení (cca jednou za sezónu), které se ale někdy táhne pár týdnů, protože si ho navzájem předáváme. Přitom má z krve zjištěnou mírně sníženou imunitu.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Anavi » pátek 22. březen 2013, 13:48
Tak co jsem vysledovala já:

Starší syn - dnes 11 let, očkovaný ještě tím, co bylo před hexou. Ve dvou letech 1. dávka priorixu, od té doby výrazné zhoršení - jedna viróza za druhou, nárust nosní mandle, nakonce mu ji v 6-ti letech vytrhli. Hraniční alergie...

Mladší syn - dnes 7 let, očkovaný ještě tím, co bylo před hexou, 1. priorix těsně před 3. rokem - odkládali jsme to, jak jen šlo.
Výrazně zdravější než starší syn..

Ale může to být i jinou tělesnou konstitucí, je takový - všechny problémy ze sebe hned vykřičí. Straší je dusí v sobě.....
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 22. březen 2013, 15:17
Starší 5 let - Hexa, Priorix, Prevenar, oč. proti klíšťovce, proti hep. typu A, proti meningokokovi. Do 3 let nikdy ani rýma, po nástupu do školky - každý druhý měsíc zánět stř. ucha, 1x angína, 1x kašel. Do 3 let dg. atopický ekzém, nyní nic, bez alergie, od 4 let už pak nebyla nemocná, ani rýmu, jen neštovice a to v mírné formě, v kolektivu je denně ve školce a hodně cestujeme.

Syn 2 a 3/4 roku, Synflorix, Hexa, Priorix 1x, po reakci další dávka odmítnuta. Do 2 let stále rýma, kašel, angína, 1x oboustranný zánět stř. ucha, neštovice společně s dcerou, ale velmi rozsáhlé a horečnaté. Od 2 let ve školce, 1x angína, laryngitis 2x, stomatitis. Bez alergie.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Sally » pátek 22. březen 2013, 15:47
Ratto,
podle mě tam souvislost není. Moje děti jsou očkované a zdravé (za školní rok mají obvykle tak dva tři zameškané dny - vyjímkou byla loni Lisa, která měla zánět močáku).

Trošku bych viděla souvislost s tím, kde kdo žije. My žijeme v Kalifornii, polopoušť, nízká vlhkost vzduchu (v které se podle mě nedaří různým virům), hodně sluníčka, směr větru hlavně od Pacifiku (tisíce kilometrů oceánu, v kterém nejsou žádné továrny - zatímco Česko to schytává převážně z Porúří). Celkově mi tu přijdou děti "zdravější", ve smyslu, kolik je jich kdy ve škole. Jo, u syna před dvěma lety řádila ve třídě angína, dostali to "všichni" včetně učitelky - ale jinak fakt dobrý.
Co se alergií týče, tak škola má 600 žáků, 16 jich má epipen (tj. alergie velmi silné a prudké, takže potřebují na místě injekci), jedna holčička má cukrovku a jeden chlapeček má nevysvětlitelné záchvaty (je epileptik, ale má ještě takové záchvaty typu že "kouká do blba" - těch má i třeba deset do hodiny) (chodím do školy na dozory a zrovna včera jsme to probírali se sestrou - co máme dělat, kdo je ta diabetická holčička, na kterou musíme dávat pozor, aby někde neležela, nespala atd.). Máme ve škole autistickou třídu, v ní je cca deset dětí s poruchami komunikace - ale to je sesypaný z celého distriktu (ze šesti škol).

Nevím kolik těch dětí je očkovaných a jak, při nástupu do školy chtějí potvrzení, nicméně je také možno podepsat papír, že dítě očkované není z důvodů osobního přesvědčení. Nemám představu, kolik lidí očkuje a neočkuje.
Sally
Howgh
Howgh

7996 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Meluz » pátek 22. březen 2013, 16:02
Starší,6 r.,všetky povinné očkovania,do 4 rokov zdravý jak ryba,s pár virózkami do roka-ľahký priebeh,trochu teplota(zrážala som :-Z ),vždy doma vyliečené a za pár dní preč.Dr nás poznal len z preventívnych prehliadok.Po nástupe do kolektívu(a po zaočkovaní všetkým možným):Chronicky zadná rýma,zápaly str.ucha,ak to nezaženiem doma prírodne tak ide na ATB -1-2X do roka,v podstate neni nikdy ani mesiac celý v školke,na ORL sme varení pečení.Teplotu už od tej doby nemal.Viem,sú aj chorejší,ale pre mňa čo som mala 4 roky zdravé dieťa,je ten rozdiel badatelný.
Mladšieho ,4 mes.,do prieskumu ešte nepočítam, zatiaľ nenaočkovaný,až na banality chorý ešte nebol.
Očkovanie u staršieho vnímam ako možný spolufaktor+školka+zrážanie teploty
Meluz
Pískle

13 příspěvků
03. březen 2013
Valašské Království
Příspěvekod Klaris » pátek 22. březen 2013, 16:31
já ti nějak nevím jak odpovědět..no odpovím, něco si z toho vyber..

jasná souvislot je u nás očkování a následný rozvoj atopu, u každého dítětě vždy horší průběh (předává jim moje čím dál oslabenější tělo nějaké blbější informace? ;) ) a po každém očkování zhoršení přetrvávající několik měsců

ale: první dítě, očkováno ještě těmi klas. vakcínami a obrnou na lžičku, MMR teda odložené "až" na 20měsíc. Do dvou, tří let měla asi 4x rýmu, vždy po pobytu v penzionu v mnohočetném dět. kolektivu.Jednou měla 6tou nemoc.
Kolotoč nemocí začal po nástupu do školky ve 3,5letech.

druhá: chytla rýmu už v prvním týdnu života (a to jsem ji v porodnici nenechala očkovat TBC) , pak oškování Inf Hib, žloutenka zvláš´t, obrna zvlášť, MMR opět na 21měs. Po nástupu starší do školky - kolotoč nemocí, první ATB měla ve 2letech (ta starší ve stejné době, to jí byly necelé 4). Po druhé dávce MMR půl roku nemocí (a to bylo léto - byla nemocná 3x za prázdniny, podzim)

třetě (momentálně 2,5r) : TBC pasé, zrušili ho, pak zase Inf Hib,po druhé dávce se rozjel atop a celou zimu, jaro respirační potíže vyvrcholené ATB v 9měsících. Na hromadě je v podstatě pořád přespodzim, zimu - pořád má rýmu a pokašlává. ATB od těch 9měs asi ještě 2x. Na podzim jsem ho očkovala obrnou - opět výsev atopu. Žádné další očko nemá a není zatím v plánu

Mám pocit, že jako doma nemocní jsme furtum furt - když zkontroluju dceřinu žákovskou, tak kromě října chyběla každý měsíc. Ale zároveň - dr. nás viděla naposled v listopadu, kdy měla prostřední spálu a na ni ATB, protože naše nemoci jsou většinou z kategorie "vyléčím doma sama", kdr. v podstatě chodím až poslechnout hnusný kašel, co už nereaguje na sirupy. Takže dle dr. jsme vlastně zdraví, ona v záznamech nic nemá, ale že jsme od toho listopadu doma už počtvrté.. Rýmečka, kašílek, táhnoucí se i 14dní, loni jsem školačku měla doma skoro tři týdny.

Takže za mě - u nás se nemocnost zvedla s nástupem do kolektivu, a s počtem dětí u nás doma. Prostě každé další naše dítě je náchylnější k tomu něco chytnout, pak si to tady vesele předávají a je to lehce na budku.
Jo a žijem na vesnici, ale s čistotou vzduchu to tu není žádná sláva, chudý kraj = topí se kdejakým sajrajtem, občas se nedá přes kouřovou clonu mnoha komínu ani vylézt ven.
nevím zda by děti třeba byly zdravější, kdybychom žili jinde
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8455 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Ratta » pátek 22. březen 2013, 16:39
Klaris píše: Takže za mě - u nás se nemocnost zvedla s nástupem do kolektivu, a s počtem dětí u nás doma. Prostě každé další naše dítě je náchylnější k tomu něco chytnout, pak si to tady vesele předávají a je to lehce na budku.

Bohužel, právě proto se objektivních informací asi težko dobereme.

K tomu ekzému - můj syn ho měl, čekala jsem to, páč jsem těžký atopik. Ale zbavil se toho díky hypoalergenní dietě, věřím tomu, že kdybych ho očkovala, tak to tak jednoduché nebude. V očkovacím centru mi souvislost nepřímo potvrdili. Mně dieta nezabírá, mmch.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Peggy » pátek 22. březen 2013, 17:37
Ratta píše:
Klaris píše: Takže za mě - u nás se nemocnost zvedla s nástupem do kolektivu, a s počtem dětí u nás doma. Prostě každé další naše dítě je náchylnější k tomu něco chytnout, pak si to tady vesele předávají a je to lehce na budku.

Bohužel, právě proto se objektivních informací asi težko dobereme.

K tomu ekzému - můj syn ho měl, čekala jsem to, páč jsem těžký atopik. Ale zbavil se toho díky hypoalergenní dietě, věřím tomu, že kdybych ho očkovala, tak to tak jednoduché nebude. V očkovacím centru mi souvislost nepřímo potvrdili. Mně dieta nezabírá, mmch.

No já jsem u Ely hodně přemýšlela nad tím, jestli se jí ten atop nerozjel po Hexe, no pravdy se nedoberu, ale MMR jsem odkládala, kam až to šlo. Naštěstí to celkem vymizelo, teď má sem tam flíček třeba po jahodách nebo něčem agresivnějším. Ela je totiž jak Pepek námořník o špenátu by mohla bejt živa, takže jí musím hodně korigovat množství, to samý u rajský.
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod Elee » pátek 22. březen 2013, 17:46
Tak mé dítě - 3r 4m - očkování povinné + pneumokok (nevím který, doklady má u sebe muž)
do nástupu do školky 1x laryngitida s velmi lehkým průběhem, sem tam rýma. Od nástupu do školky 1x zánět nosohltanu, teď pneumokokový zánět plic se slabou celkovou bakteriální sepsí a hospitalizací s nitrožilním podáním ATB.
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012