ADV TOP
ADV LEFT

Očkování a nemocnost

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Očkování a nemocnost u nás:

Anketa končí za 21. duben 2013, 13:16

Očkovali jsme, děti jsou zdravé
18
44%
Očkovali jsme, děti jsou často nemocné
6
15%
Neočkovali jsme, děti jsou zdravé
5
12%
Neočkovali jsme, děti jsou často nemocné
0
Žádná hlasování
Očkované děti jsou zdravé, neočkované jsou často nemocné
0
Žádná hlasování
Očkované děti jsou často nemocné, neočkované jsou zdravé
2
5%
Všechno dohromady, nelze pozorovat žádnou souvislost
10
24%

Celkem hlasů : 41

Příspěvekod Marbulinek » pátek 22. březen 2013, 19:58
U nás vždy měl vliv na zdraví nástup do školky. Očkování u obou dětí proběhlo podle běžného očko kalendáře, vliv na nemocnost jsem neregistrovala. Nástupem do školky se to vždy zhoršilo, první roky u obou peklo, pak už jen zlepšování ;-)
Marbulinek
Klevetnice
Klevetnice

3066 příspěvků
29. srpen 2008
Praha
Příspěvekod Neffy » pátek 22. březen 2013, 19:59
4 roky, očko hexa. Zdravý. Za celou tu dobu šestá nemoc a cca 1x ročně jednodenní viroza.
Ovšem po první hexe ve 4. měsících přestal přes den spát. Souvislost těžko prokázat, ale je to zvláštní. V noci byl budivé mimino od narození, ale přes den spal. Od toho očkování už nikoliv, spal 2xdenně 20min.
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2268 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Jankap » pátek 22. březen 2013, 21:15
Ratta píše:Ještě prosím, pomozte mi pro anketu charakterizovat "zdravé dítě" a "často nemocné dítě", páč já mám dítě jen jedno, malinké a zdravé, tak to nemohu posoudit. Bych na základě vašich návrhů ráda ujednotila tento termín, který by platil v této anketě. Třeba že "zdravé dítě" bychom charakterizovali jako:
- 2x běžné virové respirační onemocnění
- 1x běžná dětská infekční nemoc
v průměru ročně? Takto jsem bývala nemocná jako dítě já a většina dětí u nás ve třídě (HUsákovy děti ;-)). Alegie asi do toho počítat nebudeme, teď je alergický snad každý. Možná, že těžké alergie, které výrazně ovlivňují kvalitu života, by u "zdravého dítěte" být neměly.

Co vy na to?

Z mého hlediska je důležitá teplota a frekvence nemocí. Je potřeba zohlednit, když se jedná o prvorozeného, co ještě nechodí do školky.

Zdravé dítě = akutní nemoc 1-2x do roka, s vysokou teplotou, nemoc trvá krátce (průběh prudký, ale nezávažný)

Méně zdravé dítě = nemocné každý měsíc, teplota většinou ano, ale ne vysoká, průběh může být závažnější

Dítě se špatnou imunitou = neonemocní ani při chřipkové epidemii (zato má třeba chronickou rýmu), teplotu nikdy nemá, pokud onemocní, je nemoc závažná
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Kavi » pátek 22. březen 2013, 21:25
Očkování běžný-Hexa....

Nemocnej nebyl v podstatě nikdy.
Antibiotika jednou při infekci v AE-9 měsíců.

Jinak nesnášenlivost lepku+alergie na vejce.

Když má horečku-39, tak trvá den a je po všem a to se děje 1x ročně.
Rýma+kašel-1x ročně.

Takže v podstatě neobvykle zdravé dítě, jenom ty alergie+astma.
Je mu 7 let.
Kavi
Howgh
Howgh

7957 příspěvků
22. září 2006
Brno
Příspěvekod Suri » pátek 22. březen 2013, 23:43
Ťuk, ťuk, ťuk a na dřevo. Nerada bych to zakřikla. Myslím si, že očkování má vliv na celkový zdravotní stav člověka, ale je to jen jeden díleček. Nicméně ho vnímám jako díleček, který můžu do jisté míry ovlivnit. Do jaké míry má podíl na zdravotním stavu našich dětí nevím, a to ani zpětně, natož do budoucna. Nicméně zatím nebývají nemocné takřka vůbec, starší měla jednou ATB na impetigo, jinak si nepamatuju, že bychom jim dávali nějaké léky (7 a 4 roky). Ono o nějakou rýmu nejde, hlavně bych jim přála, aby je netrápily v budoucnu nějaké civilizační choroby a problémy, ale chce to prostě dávku štěstí a mít ve vínku zdravý kořínek.
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006