ADV TOP
ADV LEFT

Neurotické problémy po neštovicích a očkování tetanu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Evula » sobota 13. duben 2013, 14:57
Dobrý den

podobný problém jsem nenašla tak s prominutím zakládám, kdyžtak potom klidně smažte

Syn 6 let a 2 měsíce měl být mezi 5-6 rokem přeočkovaný na tetan, černý a dávivý kašel. Do vánoc jsme to nějak nestihly a o vánocích dostal neštovice. Průběh neštovic nebyl obvyklý naopak měl horší s neurotickými stavy. od 3. dne neštovic celou noc noční děsy, záškuby, křeče, do hodiny po usnutí se vždy probudil s ukrutným pláčem, nevěděl o sobě, nevěděl že na něj mluvíme, první noc zůstal i v křeči, volali jsme o půlnoci rychlou. Další dny až do odeznění neštovic se situace v noci opakovala, jen to nebylo tak intenzivní, a den ze dne to bylo lepší. Přes den byl vždy v pořádku. Po neštovicích první 2 měsíce promarodil, nejdřív laryngitida potom chřipka , viroza, zase laryngitida. U každé nemoci noc před začátkem nemoci a první dny zase prožival noční děsy, záškuby, probouzení se s pláčem, nevnímání okolí. Intenzita projevů se při každé další nemoci snižovala. Poslední laryngitidu zvládl bez těchto projevů.

A teď nevím, měla bych ho jít naočkovat minimálně proti tetanu, poslední očkování má v roce a půl, pořád se hrabe v hlíně na zahradě. S dr se poradit nemůžu, protože doteď kvůli mě nemá 2. dávku MMR a odmítla jsem očkovat právě neštovice, dr. se mnou promluví když už opravdu musí, radu čekat nemohu, když jsem mu popisovala projevy řekl mi že to mám za to, že jsem ho nedala očkovat.

1. Když ho očkovat nechám, můžou se jeho neurotické projevy zase vrátit? Je to riziko? Nejsem zastáncem očkování a očkuji jen co musím. Byla jsem ráda, že to samo nějak přešlo, původně jsem ho chtěla objednat k neurologovi.

2. Je chráněný ještě proti tetanu? Poslední očkování má v roce a půl. Ostatní nemoci mi tolik nevadí , jejich výskyt není tak velký, nebo alespoň doufám (nic o tom nevím, jen si to myslím) A jestli chráněný je jak dlouho ještě bude? Je riziko tetanu větší pokud ho vezmu na dovolenou k moři (turecko) ?

Děkuji za každý názor

Eva
Naposledy upravil Evula dne 14. duben 2013, 06:33, celkově upraveno 1
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Llevelyn » sobota 13. duben 2013, 17:29
No, s takovouto anamnezou bych tedy neočkovala. Pokud chceš, můžeš nechat stanovit hladinu protilátek ( tetanus) jako samoplátce a uvidíš.

Já syna očkovat nenechala ( přeočkování mezi 5-6 rokem) také má poslední tetanus v 18m, žijeme na statku, clostridia jsou tu zcela určitě. Nechám přeočkovat po stanovení protilátek po cca 10 letech od poslední dávky.

Dr, který by mi řekl
když jsem mu popisovala projevy řekl mi že to mám za to, že jsem ho nedala očkovat.
bych okamžitě vyměnila, to je hnus, neetické a neprofesionální.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ratta » sobota 13. duben 2013, 17:36
Evula píše:Je riziko tetanu větší pokud ho vezmu na dovolenou k moři (turecko) ?Eva

Pokud je tam běžnou atrakcí jízda na koni po pláži, tak ano :)

Jako ten doktor - skoro mně od jedu trefilo :-Z
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Evula » sobota 13. duben 2013, 18:01
co já vím co může tetan způsobit, copak se v tom vyznám, klidně budu za blba když mi někdo odpoví a poradí

Ratto na tebe mám dnes ale štěstí jsi všude :palma:

Leylen děkuji , nějak tak jsem to podvědomě cítila, že bych očkování mohla víc pokazit než získat, zajdu s ním na ty protilátky a mohu se úplně přiblble zeptat kde je klukovi vezmou ?

Eva
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Evula » sobota 13. duben 2013, 18:05
Jo a doktor ?!?!?!!!! Bohužel ..... to ani komentovat nebudu, u nás na městě se všichni dětští dr. znají a podporují, takže pokud půjdu k jinému, bude první otázka proč vlastně od xy chceme odejít a že oni přeběhlíky neberou ..... už jsem to kdysi zkusila ... :-Z

Eva
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Llevelyn » sobota 13. duben 2013, 18:10
Krev ti naberou v laboratoři, nevím odkud jsi tak tě nenasměruju.

Tetanu se nebojím. Clostridia žijou v půdě ( jako spory) která byla kontaminovaná trusem savců, ideálně koní, ovcí, krav.. takže třeba pole, záhon, statek ( písčitá pláž u moře spíš ne, ale klostridia žijí i ve střevech lidí), z půdy se musí dostat to rány a být bez přítomnosti kyslíku, takže hlubší poranění ( příklad - vidle v zadku) , kyslík je ničí ( ne vzdušný kylík). Každou ránu desinfikujeme kysličníkem, je li hlubší, takl tlakem ( nedávno syn šlápl na hřebík, projel holinou až do masa).

K protilátkám http://www.litnem.cz/oddeleni-infekcni- ... ti-tetanu/
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Evula » sobota 13. duben 2013, 18:22
děkuji :erik:
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Janika3 » sobota 13. duben 2013, 21:53
Llevelyn, prosím, pro natvrdlejší (nechci a vzhledem k anamnéza zatím ani nesmím dítě očkovat), jediný, s čím si zatím dělám trošku starost je ten tetanus. Takže lejt kysličník na mělké, jak je myšlen ten TLAK na hlubší rány?
nejde o kyslík vzdušný-chápu, že na vzduchu přežije v té půdě-takže v volněj vázaný v tekutině?

díky +se omlouvám za plevel, ale jdete mi přímo do rány :roll:
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Evula » neděle 14. duben 2013, 06:30
Janinko jen se ptej, mě to také zajímá , uvítám zkušenosti ostatních, já už se ani nechtěla na nic moc ptát, abych nevyvolala zase nějaký problém (ratta).

Nad tím tlakem jsem hodně přemýšlela a ...... nic nevymyslela tak se také ráda dozvím.

Nevím Leyl jakou laboratoř jsi přeně myslela. Jsme od Prostějova, máme tady krevní laboratoř , tak se zeptám u nich.

Eva
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Ratta » neděle 14. duben 2013, 10:56
Evula píše:Janinko jen se ptej, mě to také zajímá , uvítám zkušenosti ostatních, já už se ani nechtěla na nic moc ptát, abych nevyvolala zase nějaký problém (ratta).
Eva

Evi, on někdo na BC někomu nadával za to, že se na něco ptal? Ale máš recht, pokud se někdo takový najde, kdo by ti tady za otázky nadával, tak mu to nedaruju :D
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Janika3 » neděle 14. duben 2013, 11:39
:D Zastávám se Ratty, její příspěvek byl humorný, absolutně! nic proti nikomu krom těch doktorů...
opravdu mě zajímá praxe , jak je myšlen ten tlak... prosím? (ano. počkam i po víkendu, nechci Llev honit)
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Chiara » neděle 14. duben 2013, 13:00
Nejsem sice Llev, ale predpokladam, ze tim tlakem se mysli snazit se ranu vycistit tak, aby z ni tekla krev (tlacit tak, aby ran(k)a krvacela), pripadne tlakem vyndat cizi teleso. Pak kyslicnik.

Ch.
Chiara
Pískle

45 příspěvků
03. červenec 2010
Příspěvekod Evula » neděle 14. duben 2013, 15:51
Nic proti Ratte tady je příspěvek ok

S rattou jsem se setkala ten den ještě v jiné diskuzi tam to bylo drsné, něco o kyneziologii Ratta si určitě vzpomene, musela se vymazat půlka diskuze ..... :-Z :-Z

Tak proto
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Llevelyn » neděle 14. duben 2013, 16:10
Co jste si to jsme si, neplevel tím tady :D

Tlakem znamená, že do rány vstříknu kysličník pod tlakem aby se dostal hlouběji než obyč políváním.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Janika3 » neděle 14. duben 2013, 16:55
A prakticky, prosím? jak tlakuješ? Jinak kysličník dost pálí, ne? co jiné desinfekce? na povrchový může i betadine např? Potřebuju zdravotní osvětu :palma: rozbitý kolínka nás teprv čekají
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010