ADV TOP
ADV LEFT

Jak odolat nátlaku Dr. na očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » středa 24. duben 2013, 20:24
Ahoj holky.
Dnes jsme byli u doktora a chtěl malému dát 1. dávku Hexy. Naštěstí má malej rýmu a při té příležitosti jsem Dr. oznámila, že bych chtěla začít očkovat až na půl roce. Následovala půlhodinová přednáška a pak že je ochoten počkat do čtvrtého měsíce. Když nebudu souhlasit, pak si nás prý bude zvát každý týden (což by vycházelo zrovna na prázdniny) a zkoušet, jestli jsme se jako nerozhodli jinak a psát do karty rýmy apod. aby byl z obliga. Strašil mě přílivem cizinců z východu, kteří nejsou tak krásně proočkovaní jako náš národ a černej kašel bují nepředstavitelnou rychlostí....
Udělal ze mě blbku, která si někde něco přečetla a teď to chce aplikovat na svým dítěti.
Starší holka měla (a to si myslím, že určitě bylo po Hexe) příšernej exém, kterého jsme se jakž takž zbavili - tedy až několik měsíců po třetí dávce - a nanovo pak vyskočil po 4. dávce v roce a půl....Jenže to pro něj není argument, to prý mohlo způsobit cokoliv....
Proč nemůže respektovat to, co bych si přála? Očkování přeci neodmítám a do horní hranice bychom se nakrásně vešli. Pořád se mi to celý den honí hlavou......Jeho přeci nikdo postihnout nemůže, nebo snad ano? Jak mám ustát ten tlak z jeho strany?Bojím se a stydím zároveň, že podlehnu....

A Dr. změnit nemůžu, v našem městě není ani jediný, který by toto akceptoval.
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Kacous » středa 24. duben 2013, 20:42
Musíš si stát za svým a nediskutovat s ním. Jakmile začneš argumentovat, tak tě samozřejmě přebije. Řekni mu, že prostě od půl roku, ty jsi rodič, zákon neporušuješ, klidně mu to podepiš do karty a hotovo. Na nějaký strašení se vyprdni ;-)
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Janika3 » středa 24. duben 2013, 20:45
Máš naprosto legitimní nárok. Ty sama rozhoduješ. To vše víš. půl roku vážně není moc. Určitě jsi přemýšlela i o schématu pouze 2+1. Za mě: asi bych se mu na to vybodla, každý týden bych rozhodně nechodila. Jen na předepsané intervalové prohlídky nebo jinak odůvodněné, než že "naočkujem, nepozději potřetí matka stejně podlehne" (to asi kvůli vyhrožování sociálkou :oops: ) Tatínek jistý v kramflecích není, že by tam zašel on?

Držim palce. Z nějakých důvodů jsi se rozhodla ses, tak to tak udělej ;-)
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Dančab » středa 24. duben 2013, 21:21
Ahoj Janinko, tak moc tě chápu. Před pár týdny jsem tu zakládala diskusi "Zastrašování pediatra", kdyžtak koukni. Já se nakonec nedala. Malému bude půl roku za 14 dní a ještě hexu nemá. Ale také budu měnit pediatra a dojíždět do vedlejšího města. K naší stávající dr. prostě už nemám důvěru. Držím ti palce, ať to ustojíš a je to tak, jak si přeješ ty, vím, jak se pediatři umí chovat nefér, jak umí zastrašovat a jak dokáží člověka znejistět. Achjo, kdy už pro ně budeme partnery..?
Dančab
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. leden 2010
Příspěvekod Gehenna » středa 24. duben 2013, 21:29
šak ať zve, ne?
Počet preventivek je daný vyhláškou (je to na ferovanemocnice.cz, někde), stejně tak v očkovací vyhlášce jsou termíny, které když dodržíš, tak ti nikdo nic nemůže, žádná vyšší instance, protože jsi pořád v normě.

Pokud chce krýt sám sebe, nabídla bych mu například svolení hygienické stanice, to získat můžeš (ideálně ke schématu 2+1, 3. dávka je po půl roce celkem zbytečná, ale to je fuk), aby viděl, že to děláš kvůli své rodině a ne proti němu.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Blanci » středa 24. duben 2013, 21:34
Xxxjaninkaxxx,

je obdivuhodné, jak jsi vycítila, že Tvé druhé dítě je v ohrožení očkováním. Věř si i nadále a bojuj!
Z vlastní zkušenosti doporučuji nediskutovat v ordinaci ani se sestrou ani s lékařem - jsou na svém území, jsou školeni, jak takové hnusné informované nespolupracující matky citově odrovnat (zrovna ty řeči o smrtpřinášejících přistěhovalcích). Sama vidíš, že Ti chce Tvé rozhodnutí znepříjemnit stůj co stůj vyhrožováním týdenních kontrol - není to směšné? Klidně tam každý týden (v době, kdy tam již nejsou iánfekční děti) zajdi a mlč. Jako provokace ;-)

Máme svů vlastní příběh, kdy byl synovi černý kašel naočkován společně s pneumokokovým zánětem plic v inkubační době neštovic v době dlouhodobého neprospívání (TBC a Hexa s Prevenarem13) /a syn málem zemřel/

Držím pěsti a dej vědět!
Blanka
Naposledy upravil Blanci dne 24. duben 2013, 21:37, celkově upraveno 1
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » středa 24. duben 2013, 21:35
Holky, děkuju moc za podporu. Schéma 2+1 jsem radši ani nenadnesla, to si nechám na příště. Je to pro mě těžké si stát za svým, když nejsem svým způsobem na koni, ale prostě tu Hexu nechci dávat dřív. Ustála jsem i odmítnutí těhu cukrovky, tak musím i toto. Prý i když mu podepíšu čtyři papíry, pořád je to on, kdo za to neočkování ponese odpovědnost, ale to přece není pravda. Odpovědnost ponesu já jako rodič, ne?
Dančo, já bych ho i změnila, kdyby to nakonec neakceptoval, ale jezdit pak vlakem s nemocnými dětmi do jiného města...nevím, jestli je to reálné.
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Llevelyn » středa 24. duben 2013, 21:35
vyhotovial bych svůj očkovací plán s věkem a očkovací látkou, kdy co.. vyhotovila ve 4 exemplářích a jedno mu dala, druhý odnesla na sociálku a jedno odeslala na hygienu, nebo všem odeslala s doručenkou a průvodním dopisem , že po zvážení všech dostupných informací jsem se rozhodla očkovat své dítě to a to tak a atk, podel přiloženého očkovacího plánu a dole napsala kam jdou kopie ( tento doc je vyhotoven ve xy stejnopisech a po jednom dostnou tyto úřady jméno úředníka , organizace, adresa)

a nazdar hodiny. Očkování upravuje vyhláška, nikoluv zákon a NENÍ pro tebe závazná ale stát tě může podle dalších vyhlášek prudit. Toť vsjo
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Elata » středa 24. duben 2013, 21:41
Jednoduše oznam, že jste se s otcem dítěte dohodli, že očkování zahájíte v půl roce dítěte, VY jste rodiče, VY máte zodpovědnost, do hranice pro očkování se vejdete, schéma 2+1 je lepší a šetrnější (ideálně ne infanrixem, zkus počíst o pediacelu) a pokud bude mít nějaké námitky, není problém mu předložit i zákony, vyhlášky atd.. já teda naočkovala 1+2 hexu a dala bych si za to přes hubu. Pozdě jsem zjišťovala co a jak ohledně očkování a chudák malý. Několik dní po každé dávce vřískal, jak mu z toho bylo zle,vyskočil ekzém.. po prvním očkování zvrat v osobnosti.. ach jo. Mudře jsem oznámila, že MY RODIČE jsme se rozhodli po dlouhých úvahách a dlouhých týdnech zjišťování informací, že už nechceme žádná další očkování. Podepsala jsem jí revers a hotovo. Jako ptala se mě, já jsem jí podrobně odpovídala, ale spíš proto, aby viděla, že jsem skutečně informavaná a neřídím se jednou zprávou v televizi.
Samuel 15.08.2012
39+0tt 51cm a 3400g

Sophia 02.03.2007
42+3tt 51cm a 3650g

Již vím, kdo jsem a kam mám jít, jak otevřít brány a nezbloudit...
Elata
Diskutérka
Diskutérka

2732 příspěvků
17. květen 2008
Krnov
Příspěvekod Littlemouse » středa 24. duben 2013, 21:42
Vtírnu se s dotazem:

Odklad se mi povedl, ale ráda bych schéma 2+1. Minule jsem to naťukla a dr. na mě koukal jak z jara, v životě o tom neslyšel a moc mi nevěřil, že by to u nás bylo možné. Bohužel nemohu se spoléhat, že si to dohledá sám, tak bych mu ráda přinesla nějaký oficiální medicínský zdroj, kde o tom píší. Máte někdo nějaký dobrý odkaz?

Díky.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 24. duben 2013, 21:44
Naposledy upravil Llevelyn dne 24. duben 2013, 21:48, celkově upraveno 1
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » středa 24. duben 2013, 21:46
Elato, jojo, Pediacel jsem zmínila, načež mi řekl, kdy bych jako chtěla nechat naočkovat tu žloutenku...bez té mi nedá potvrzení pro přijetí do školky. Ach jo, školku řešit ve dvou měsících věku.
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Maarky » středa 24. duben 2013, 21:49
Ahoj, přidávám se k tématu. Již rok odkládám druhou dávku Priorixu, malýmu je 3 a čtvrt roku a máme další pozvánku na očkování, kdy jsem v jeho 2,5 letech kývla doktorce, že mu to dám na tříletý prohlídce, na kterou jde teprve teď (tenkrát jsem ten půlrok považovala za úspěch).

Ale vůbec se mi to do něj nechce dávat, když byl zdravý, krom toho začíná být načatý, takže bych ho v tomto stavu ani nenechala naočkovat. Jde o to, že když odložíme, že je načatý, tak třeba o 14 dní až o měsíc, ale já chci o déle. Jak argumentovat, vím, že není vrchní hranice určena zákonem, že nejdu proti zákonu. Ale Mudra je silně očkovací, ale jinak fajn v ostatních věcech mimo očkování, takže měnit ji nechci. Tak nevím, jak jí to vysvětlit teď už minule to nechtěla chápat, ale souhlasila pak s tím termínem na tříletý.

Razítko na přihlášku do školky, že je očkovaný nám v pohodě dala, s tím problém nebude.
Maarky
Diskutérka
Diskutérka

2666 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Littlemouse » středa 24. duben 2013, 23:04
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petraska » čtvrtek 25. duben 2013, 02:30
Janinko zakladatelko, taky te chci podporit, at ze sveho rozhodnuti neustoupis. Samozrejme, ze zodpovednost nesete vy, rodice. Kdyby to na tebe zkousel, tak mu klidne rekni, ze se s tou zodpovednosti myli. At ti to kdyztak ukaze v prislusnem zakone/vyhlasce, ze ma vubec nejakou zodpovednost za vase dite. Se mi to keca, tady od pocitace, ale v ordinaci jsem taky spis utapnuta. Zijeme ale v cizine a ockovani tu neni povinne, tak ten natlak neni az tak veliky. Takze souhlasim s holkama, ze je asi nejlepsi zadne velke diskutovani a pisemne prohlaseni o svem rozhodnuti.

Ja bych i zvazovala zmenu pediatra, neboj se, ze neni po ruce. Zastavam nazor, ze pediatra ku prospivani svych deti nepotrebujeme, alespon ne hned za rohem. Kdyz jsou deti bezne nemocne, tak lezi doma, doktora k tomu nepotrebujeme. Kdyz uz se nam zda, ze to sami nezvladneme, tak bud muzeme jit na pohotovost nebo cestujeme hodinu vlakem (s prestupem) k "dobremu doktorovi" (a to se nam zatim stalo jednou s nejstarsi, ktere je ted 6). K pediatrovi si chodime na preventivky a pro ruzna potvrzeni kvuli skole a skolce. A to neni zas tak casto, aby mi vyhovujici pediatr nestal za delsi cestu.

V kazdem pripade drzim palce, at se nenechate zviklat. A v tom, jak jednat s pediatry a ostatnimi zainteresovanymi institucemi ohledne ockovani by ti mohli poradit i lidi z rozalia, obcanskeho sdruzeni za informovanost v ockovani (www.rozalio.cz).
Petraska
Krafařka
Krafařka

650 příspěvků
26. prosinec 2011