ADV TOP
ADV LEFT

Jak odolat nátlaku Dr. na očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » pondělí 09. září 2013, 12:26
Oskar1346 píše:

Llev
, příp. kdokoliv jiný,
máte zkušenost s přípravky (Citomix, Guna-Lympho) uvedenými v článku?

Ehm... ta jejich "nanofarmakologie" není nic jiného než "obyčejná" HOMEOPATIE :D

Zkušenost nemám a nevylučuju, že to může mít výsledky, ale je rozhodně spousta mnohem levnějších a přesto účinných prostředků, které podpoří detoxikaci a imunitu úplně stejně...
Jenom ten Citomix stojí v přepočtu kolem 600 Kč,- Předpokládám, že to druhé na tom bude podobně.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Oskar1346 » pondělí 09. září 2013, 12:55
E-liska píše:
Oskar1346 píše:

Llev
, příp. kdokoliv jiný,

Ehm... ta jejich "nanofarmakologie" není nic jiného než "obyčejná" HOMEOPATIE :D

Zkušenost nemám a nevylučuju, že to může mít výsledky, ale je rozhodně spousta mnohem levnějších a přesto účinných prostředků, které podpoří detoxikaci a imunitu úplně stejně...
Jenom ten Citomix stojí v přepočtu kolem 600 Kč,- Předpokládám, že to druhé na tom bude podobně.

Koukala jsem, že to je polykomponentní homeo, ale jsou tam i jiné součástky (interferon, interleukin), které mi nic neříkají...
E-liško, máš něco osvědčeného? Já na dětech zkoušela Imuregen, Echinaceu i Oscillo, ale výsledky mě nenadchly (starší je nemocný co 14 dní a mladší vůbec ;-) ) Teď bych ráda u nejmladšího eliminovala rizika očkování - odklad, rozklad + nějaká podpora nespecifické imunity...
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod E-liska » pondělí 09. září 2013, 13:45
Oskar1346 píše:Koukala jsem, že to je polykomponentní homeo, ale jsou tam i jiné součástky (interferon, interleukin), které mi nic neříkají...
E-liško, máš něco osvědčeného? Já na dětech zkoušela Imuregen, Echinaceu i Oscillo, ale výsledky mě nenadchly (starší je nemocný co 14 dní a mladší vůbec ;-) ) Teď bych ráda u nejmladšího eliminovala rizika očkování - odklad, rozklad + nějaká podpora nespecifické imunity...

Interferony a interleukiny jsou zjednodušeně bílkoviny imunitního systému, kterými odpovídá na přítomnost patogenů. (chceš-li vědět více, google ;-) )

"Teď bych ráda u nejmladšího eliminovala rizika očkování " - na to mám jednu 100% osvědčenou věc, neočkovat :D
Ale jasně odklad, rozklad, podpora dobrý ;-)
Oscillo nedoporučuju. Imuregen je moc dobrý, ale taky ne samospásný.
Nejlíp podle mojí zkušenosti podpořit organismus jako celek - celkovou homeopatickou léčbou.
A v poslední době jsem opravdu nadšená z výsledků TCM (čínská medicína) - taky z osobní zkušenosti.
Obojí teda ale chce navštívit nějakou "študovanou hlavu", protože jde o individuální přístupy.
On každý má jiný metabolismus, každému funguje na imunitu nejlépe trochu jiný "koktejl" - jeden nedá dopustit na laktobacily, jiný na hlívu... a tisíc dalších věcí.
Jsem se rozepsala :D , ale budu muset běžet, večer kdyžtak dopíšu, jak postupuju při očkování já a co tak na imunitu vím, že funguje v největším procentu případů.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Oskar1346 » pondělí 09. září 2013, 19:05
E-liško, díky za rozepsání a ráda si večer dočtu zbytek (očko a další Tvé zkušenosti).
Mně třeba úžasně zabrala Jonášova detox. medicína pán fušoval i do TCM, u nejstaršího syna toto napsat nemohu. Homeo, vím, hledám poblíž, tuším (do Phy se mi nechce).
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Jankap » pondělí 09. září 2013, 21:18
Oskar1346 píše:
E-liska píše:
Oskar1346 píše:

Llev
, příp. kdokoliv jiný,

Koukala jsem, že to je polykomponentní homeo, ale jsou tam i jiné součástky (interferon, interleukin), které mi nic neříkají...

Jj, Guna přípravky jsou směsky. Tedy více léků ve velmi nízkých potencích, stejně jako boironský Homeovox a podobně. Ale zatímco Boiron je relativně levný, Guna přípravky jsou mnohem dražší. U MUDrů jsou nicméně oblíbené. Můj názor je, že jsou to vyhozené peníze. Boiron i Guna.

(EDIT: Ještě dočtěte upřesnění v dalším komentáři.)
Nejlepší podporou nespecifické imunity je podle mého celková homeo léčba. Mám zkušenost se dvěma miminky, obě se léčila už před očkováním, první dávku očkování se podařilo absolvovat se zhoršením trvajícím v jednom případě pár dní, v druhém případě 14 dní, pak se stav samovolně zlepšil na úroveň před očkováním. Problém byla druhá dávka, u obou dětí bylo nutné znovu zasáhnout homeo lékem, až pak se stav začal znovu lepšit. Obě maminky si prosadily schéma 2+1, takže lék teď bude moci pracovat, než bude nutné dát poslední dávku. Sama jsem zvědavá, jak velké zhoršení bude po té poslední dávce (ve srovnání s první).
Myslím si, že celkový lék na míru prostě ochrání dítě nejlépe.
Naposledy upravil Jankap dne 09. září 2013, 23:15, celkově upraveno 1
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Blanci » pondělí 09. září 2013, 22:42
Oskar1346 píše:Teď bych ráda u nejmladšího eliminovala rizika očkování - odklad, rozklad + nějaká podpora nespecifické imunity...

Nejúčinnější eliminace rizik očkování je - jak píše i E-liška - neočkování.

Vůbec nechápu, jak může někdo mít jakous-takous povědomost o možných nežádoucích účincích očkování, zároveň povědomost a zkušenost s homeopatii a přitom své dítě tomuto riziku vystavit :-Z
Jakože homeo vše zachrání??? :palma: Jakože podám homeo "před", naočkuji jedama, podám homeo "po" a vše bude v cajku?
Nevěř tomu, děvče! Mého syna velmi úspěšně detoxikovala a vyléčila dr. Eleková a sama přiznává, že tak rychlé a výrazné zlepšení ještě dosud neviděla - prostě náhoda jak prase. A to si mám teď říct, že ho nechám zase něčím očkovat, že ho Eleková uzdraví, když to na něj tak dobře funguje? :? Uvažujte logicky, prosím - nežádoucí účinky očkování jsou mnohem zákeřnější než všechny ty očkované nemoci chytlé najednou! Ani homeo není samospásné ... no, jsem se vypsala a jdu raději spát :palma:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Jankap » pondělí 09. září 2013, 23:10
Blanci píše:
Oskar1346 píše:Teď bych ráda u nejmladšího eliminovala rizika očkování - odklad, rozklad + nějaká podpora nespecifické imunity...

Nejúčinnější eliminace rizik očkování je - jak píše i E-liška - neočkování.

Vůbec nechápu, jak může někdo mít jakous-takous povědomost o možných nežádoucích účincích očkování, zároveň povědomost a zkušenost s homeopatii a přitom své dítě tomuto riziku vystavit :-Z
Jakože homeo vše zachrání??? :palma: Jakože podám homeo "před", naočkuji jedama, podám homeo "po" a vše bude v cajku?
Nevěř tomu, děvče! Mého syna velmi úspěšně detoxikovala a vyléčila dr. Eleková a sama přiznává, že tak rychlé a výrazné zlepšení ještě dosud neviděla - prostě náhoda jak prase. A to si mám teď říct, že ho nechám zase něčím očkovat, že ho Eleková uzdraví, když to na něj tak dobře funguje? :? Uvažujte logicky, prosím - nežádoucí účinky očkování jsou mnohem zákeřnější než všechny ty očkované nemoci chytlé najednou! Ani homeo není samospásné ... no, jsem se vypsala a jdu raději spát :palma:

Blanci, ano, opravím své nepřesné vyjádření, protože evidentně vyznělo jinak, než jsem chtěla.

I já jsem toho názoru, že nejlepší eliminací rizik je neočkování. Velmi dobře vím, že očkování může napáchat tak vážné škody, že ani sebelepší homeopat dítě nedá do pořádku. Zvláště první očkování je taková ruská ruleta.
Ale rodičům svých pacientů můžu říct maximálně svůj názor. Nemůžu je k ničemu nutit. Zatím všichni očkovali. Odvahu k neočkování má málokdo, většina jen odsouvá do vyššího věku.
Kromě toho znám pár rodičovských párů, kde ona očkovat nechce, on je striktně proočkovací. Výsledkem je nutně kompromis.

U Oskara jsem to pochopila tak, že očkovat chce nebo musí a proto se ptá na zkušenosti s uvedenými přípravky. Takže jsem řekla svůj názor a zkušenosti. Že neočko je nejlepší, to už zaznělo.

Ještě je nutné říct jednu věc: Pokud nebudu očkovat, tak musím počítat třeba s tím, že dítě chytne spalničky nebo příušnice mnohem snáze než neočkované. Já to pokládám za dobré, klasické dětské nemoci se mají prodělat a potrénovat imunitu a vytvořit dlouletou imunitu. Ale někdo si třeba myslí, že zdravou stravou docílí, že jeho dítě to nechytne.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Blanci » pondělí 09. září 2013, 23:25
jistěže - spát nemůžu, jak jsem se rozhořčila :)

... jejda, Jankap, to vůbec nebylo proti Tobě - jestli to tak vyznělo, tak se moc omlouvám - myslela jsem to tak, že jedinec ví, že dělá špatně a tak preventivně hledá cestu k nápravě - tomu vůbec nerozumím. Přitom nejlogičtější je - když zjistím, že je to špatně, tak to prostě nedělám.

Přirovnám to třeba k popíjení fridexu: ... představme si, že dnes všichni věří, že když dáme občas kojenci napít fridexu, tak bude doživotně zdravý jako buk. A já řeknu: nedávej tomu děcku ten fridex, je jedovatý. A dostanu odpověď: no a co, teď dostával týden xxhomeo a od zítra mu budu dávat yycosi a bude OK. :-Z :palma: :-Z

Ne-po-cho-pííím!
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Jankap » pondělí 09. září 2013, 23:45
Blanci,
to jsem ráda. Ale upřesnění vůbec neškodí.

Oni si právě nejsou jistí, jestli je očkování na 100% špatně. Málokdo má možnost sledovat více dětí před očkováním, po první dávce, po druhé atd. a ZÁROVEŇ objektivně hodnotit jejich zdraví.

Málokdo je také ochoten převzít morální odpovědnost za to, že by jeho dítě některou tu nemoc mohlo chytnout.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod E-liska » úterý 10. září 2013, 08:17
Včera jsem vytuhla a nestihla napsat.
Nebudu to tady plevelit moc OT, takže napíšu jen, jaký postup jsem zvolila já (ale samozřejmě to neplatí jako obecný návod, každý si musí najít tu svou cestu)
Postupně jsem si ujasnila, co očkovat chci - celkem jednoduchou "matematikou": které nemoci považuji za natolik nebezpečné, že jsem ochotna riskovat očkování (v poměru riziko očkování:riziko chycené nemoci), respektive které nemoci bych si opravdu vyčítala, kdyby dítě chytlo. A bohužel jsem tedy musela přihlédnout i k tomu, jaké vakcíny jsou v ČR momentálně dostupné.
Po podání vakcíny jsem podávala tkáňové soli Kalium muriaticum (celkově detoxikační účinek, "čištění krve" a podpora základní imunity sliznic) a přihodila jsem i Natrium Sulphuricum (detoxikace jater).
Popkud nastanou potíže, pak je dobré nasadit homeopatika "PC vaccination" (obecně detoxikace po očkování, měsíční kůra) a k tomu bych doporučila TCM - ideálně na míru, případně obecnou směs na vyloučení horkého toxinu z těla. To ale pouze v případě přetrvávající mírnější reakce typu podrážděné dítě, kožní potíže typu vyrážky/fleky (ale už ne ekzém).
U závažnějších, hlubších problémů určitě individuální homeopatická léčba a k tomu i individuální TCM byliny.
Reace jako horečka (max pár dní) a lokální zduření+zarudnutí (max cca týden) nepovažuji za problém (naopak) a neřeším.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Oskar1346 » úterý 10. září 2013, 12:06
Blanci, u starších se komplikace nevyskytly, ale jsem si vědoma rizik a vím, že to jde i šetrněji než je očko kalendář. Můj je silně proočkovací, takže jsem ráda, když se domluvíme na době očkování (a ten první půlrok teda úplně klidná nejsem) a proti kterým nemocem (mladší nemá nic nepovinného, MMR a žloutenku B, teď to vidím podobně)
Jankap, díky, já doufám, že i tentokrát to bude bez komplikací, ale pro sichr je tu celkové homeo ;-)
E-liško, i Tobě patří dík, žes objasnila. Je to pojato komplexně, má to hlavu a patu. Nemoci jsem si už zvolila, i dobu a štve mě, že tu neseženu monovakcíny (spalničky). Tkáňové soli teď testuju na sobě a manželovi, to je dobrý tip! A termín PC vaccination jsem nedohledala (má angličtina taky není nejlepší :grr: ).

Taky tu přihodím mně milý výcuc Jabomy (z Dob jedových), co je vhodné provést před očkováním ke snížení autoimunitních a excitotoxických reakcí.

- veledůležitý dostatečný přísun vit. D: pobyt na slunci + D3 (je ve vejcích, tresčím oleji, vnitřnostech, rybách a je stejný jako ten, co se tvoří v naší kůži. D2 je rostlinného původu, biologicky je míň aktivní a v potravinových doplňcích bývá synteticky vyrobý, ve větších dávkách je toxický). Vit. D má klíčovou roli při aktivaci přirozené imunity.

- týden před a po očkování nasadit vit. C jako prevenci proti záškodničení hliníku v organismu. C přírodní, bez chemie, konzervantů, umělých sladidel atd. (např. šípek, rakytník, acerola).

- zobat preparáty s esenciálními mastnými omega- 3 kyselinami: tlumí zánět, který očkování vyvolává v mozku.
Céčko i EMK podávat i kojenci přímo, matky mají těchto látek nedostatek

- vyvarovat se konzumaci fluoridů (dělají velkou paseku v kombinaci s hliníkem z vakcín a kojenec by je do sebe neměl dostat pokud možno vůbec)

- hořčík: zamyká glutamátové receptory v mozku (jejich aktivace a nekontrolovatelný tok glutamátu do nervových buněk jsou hlavním biochemickým mechanismem postvakcinačních reakcí). Pro malého kojence před očkem 30 - 50 mg hořčíku denně, dá se koupit ve voděrozpustných tabletách. Pro větší děti v minerálce.

- kvercetin: silný antioxidant, tlumí záněty a alergické reakce, zahání viry apod. Vysoké koncentrace se nacházejí v běžně přijímaných potravinách jako cibule, jablka, kapusta, červené víno, zelený a černý čaj a také např. v borůvkách a jiných bobulovinách, v třešních, v bylinách (např. kopřiva, libeček, kapary), v brokolici či tykvi. Tepelnou úpravou nebo zmrazením se neničí.
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Jankap » úterý 10. září 2013, 12:26
Oskar1346 píše:Jankap, díky, já doufám, že i tentokrát to bude bez komplikací, ale pro sichr je tu celkové homeo ;-)

Upřímně řečeno, přeju vám lokální reakci, případně horečku bez dalších následků.
Důvod: Do těla jsou vstříknuty jedy. Není normální, aby na to organismus nereagoval. Pokud nereaguje, tak to znamená, že je tak slabý, že reagovat nemá sílu. Lokální reakce (otok místa vpichu, začervenání apod.) je ta nejméně závažná. Horečka je zase nejméně závažnou celkovou reakcí.

"PC vaccination" nebo "PC remedy" jsou léky používané některými homeopaty. Liší se to podle homeopatických směrů, takže Brňáci se je učí, vithoulkasovští homeopati jí neuznávají (já hledám ve většině případů individuální lék ... při epidemii nějaké vykazuje hodně pacientů znaky jednoho léku, což může usnadnit určení léku u dalších pacientů během epidemie ... ale podle mého se u očkování nejedná o epidemii v tomto smyslu). Tady o tom máš něco víc: http://www.moderniastrologie.cz/homeopa ... pc-remedy/ a http://homeopatie.ivories.cz/index.php? ... nek_id=173 , ale pokud bude chtít napsat víc E-liška, bude to fajn.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006