ADV TOP
ADV LEFT

Jak odolat nátlaku Dr. na očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 25. duben 2013, 06:22
Maarky píše:Ahoj, přidávám se k tématu. Již rok odkládám druhou dávku Priorixu, malýmu je 3 a čtvrt roku a máme další pozvánku na očkování, kdy jsem v jeho 2,5 letech kývla doktorce, že mu to dám na tříletý prohlídce, na kterou jde teprve teď (tenkrát jsem ten půlrok považovala za úspěch).

Ale vůbec se mi to do něj nechce dávat, když byl zdravý, krom toho začíná být načatý, takže bych ho v tomto stavu ani nenechala naočkovat. Jde o to, že když odložíme, že je načatý, tak třeba o 14 dní až o měsíc, ale já chci o déle. Jak argumentovat, vím, že není vrchní hranice určena zákonem, že nejdu proti zákonu. Ale Mudra je silně očkovací, ale jinak fajn v ostatních věcech mimo očkování, takže měnit ji nechci. Tak nevím, jak jí to vysvětlit teď už minule to nechtěla chápat, ale souhlasila pak s tím termínem na tříletý.

Razítko na přihlášku do školky, že je očkovaný nám v pohodě dala, s tím problém nebude.

marky, sepiš to, napiš, že vyhláška xy neudává horní hranici pro očkování takže chceš očkování odložit . Tečka, nepiš kam, stačí totiž naočkovat v pubertě, jedna dávka je pro imunizaci dostačující ( krom černého akšle, ale tam nemusí fungovat ani dvě)

Normálně to napiš jako revers, dítě ti nikdo proti tvé vůli naočkovat nesmí a nemůže. Našemu bude 6 a nemá toto očkování vůbec, takže to lze..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Okaa » čtvrtek 25. duben 2013, 07:09
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:57, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 25. duben 2013, 09:09
Janinko, nejdřív si ujasni, co ti asi tak hrozí, osahej si to "nebezpečí", budeš pak jistější v kramflecích, on se člověk víc bojí toho neurčitého.

Hrozí ti třeba slovní nátlak ze strany lékaře - když to zjednodušíš, slovy anglického klasika - kecy, kecy, kecy. Pokud máš jasno v tom, co chceš a jsi si jistá, že je tvoje rozhodnutí správné (a toto je taky důležité, pokud nemáš jisotu, jestli odkládáním očkování neohrožuješ svoje dítě, tak to by měla být asi první věc k řešení, jinak tě lehce "zlomí" a zybtečně sis vysloužila cejch potížistky), tak s tím můžeš udělat to, co se s otravnými řečmi dělá - jedným uchem dovnitř, druhým ven. Pokud k tomu přidáš chápavý úsměv a rymické kývání klavou svislým (důležité, neplést s vodorovným!) směrem a občas to proložíš souhlasným zahmkáním nebo dokonce slovem "chápu", tak to bude i bez konfliktu a lékař si bude v duchu říkat "taková slušná a rozumná paní a jak ji ty internety popletly!". A tobě se bude chtít zvracet míň. Jak bylo už řečeno, do debat se raději nepouštěj, jen stále zachovávej ten chápavý úsměv, klidně i přiblblý - stěžuješ si, že z tebe doktor udělal blbku, možná bude pro tebe míň ponižující, když se pro tu roli sama rozhodneš, a tedy budeš dokola opakovat to samé, co jejjednodušší (aby se doktor neměl čeho v argumentaci chytit), a to, že chceš odložit očkování. Jako správná blbka bys měla říkat, že tomu nerozumíš a že proto se toho bojíš. Tečka. Pak podepsat revers a je to. Mám 10-měsíční dítě a revers podepsaný.

Další, co hrozí, je možná nátlak ze strany hygieny a sociálky. Podle všeho tam platí to, co výš, tím jsem neprošla.

Nejsem si jistá, jestli ti nehrozí případná stprávní pokuta za přestupek. Ať někdo upřesní, kdo ví a chce. A kolik by sis měla na to případně odložit peněz.

Doufám, že doby, kdy se odebíraly děti kvůli neočkování, už minuly :palma:

Takže v podstatě ti nehrozí nic moc, co by mohlo bolet, když pominu peníze - mně by ale ta suma třeba nebolela, když vím, že je to v zájmu dítěte, stejně vyhazujeme peníze za kraviny, které děcko vlastně nepotřebuje.

Já jsem svůj příběh už tady někdo popisovala, kvůli (mému) ekzému měl být malý očkovaný v očkovacím centru (mysím, že by vás tam taky vzali), kde jsem se jen telefonicky domluvila, že přijdu, kdy chci, tam problém s odkladem v zákonné lhůtě neměli (začátek očkování do 10 m). Naše doktorka byla spokojená, že se tím nemusí zabývat. Takže takto bys získala čas ještě 8 měsíců, aby sis ujasnila, co chceš a hlavně se hodila do klidu, přece jen máš krátce po porodu a malé miminko, teď máš jiné starosti, než řešit očkování.

A jinak naše doktorka nás i v případě schématu 2+1 či Pediacelu odkázala na očkovací centrum, že ona to tak nedělá. Fakt si myslím, že ať se rozhodneš jakkoliv, pokud nechceš měnit pediatra, tak to rovnou hoď na očkovací centrum. Alibisticky stačí po telefonu, jen je potřeba se dovolat na správné číslo, k doktorce, sestřičky slouží jako arogantní a fanatický filtr.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 25. duben 2013, 09:26
Ale doktorky jsou fajn, aspoň já jsem měla ten dojem, a docela dost lidí si je chválilo. To víš, sestřičky jsou všude víc, než doktoří :roll:. Nechápu ty nesmyslné mindráky malého českého človka z toho, ž enemají VŠ diplom, tím spíš, že vím, jak je "těžké" u nás získat jakýkoliv titul.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 25. duben 2013, 09:42
Mně docela slušně (ale tady to myslím doslovně, byla fakt slušná) odpálkovala sestřička, ale napodruhé doktorka byla v pohodě, čuměla jsem. Stačilo, abych řekla, že JÁ mám ekzém, mladý zatím nic. Řekla mi, že v jakém schématu by ho očkovali, já na to, že bych ale chtěla posečkat, ona, že mám na to právo, že až si to tedy rozmyslím, ať přijdu. Ještě jsem s ní debatovala o tom, že bych některé vakcíny nedávala vůbec, ona mi myslím navrhla, jaké kombinace jdou, ale že to by těch vpichů bylo víc a že kvůli tomu přídavnému bordelu by to nedoporučovala. Jako fakt rozumně (jsem se divila, že někdo vůbec přiznával, že přídavné látky můžou škodit). A slušně a s respektem. Dodnes jsem se nevzpamatovala z toho šoku.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 25. duben 2013, 10:10
Ohledně plevelení - myslím, že je to k věci, že každá zkušenost se zakladatelce hodí. Pokud jsem domýšlivá, ať mně klidně usměrní :)

Mám tu zkušenost s doktorkou podobnou - sice jsme absolvovaly dost tvrdé vyjednávání - ne ve formě, ta, jak jsem popisovala, byla dobrá, kdyby nás slyšel někdo, kdo nerozumí česky, myslel by si, že se bavíme o něčem příjemném a že máme hodně dobrý vztah :). Tvrdé bylo samotné vyjednávání - na jedné straně strašení, že mi dítě zemře a že ať si najdeme někoho jiného, že ona na žádný kompromis nepřistoupí, a na obou stranách úplná ignorace toho, co řekl ten druhý :). Bylo to věcné, stručné, hodně hutné, žádná hloupá omáčka, kromě řečí typu "já jsem naočkovala své děti i vnoučata, nikdo z mých pacientů neměl žádné negativní reakce, černý kašel řádí" - to jich asi učili na těch jejich jehovistických Glaxo-Smith-Kline bohoslužbách ve vířivce.

A víš co? Od té doby mám fakt pocit, že se mnou jednají s podstatně větší úctou (i když na tu jsem se u naší doktorky nikdy nemohla stěžovat, ona je jinak zlatá). Myslím, že je to tím, že člověk, který si dokáže stát za svým a vést konflikt kultivovaně, vzbuzuje větší úctu, než ten, kdo všechno ochotně odkývá bez toho, aby použil vlastní rozum.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 25. duben 2013, 10:42
Ani ne, jsem zvyklá, x let jsem dělala ve stavebnictví, tam se vkuse hádáš o prachy a o tom, kdo je na vině, nutíš řemeslníky, co neumí česky, dělat podle projektů a samozřejmě děláš fackovacího panáka pro všechny, normálka. A jakožto OSVČ, tak skoro zadarmo. Dobrá příprava pro porod a mateřství v ČR. Sorry za OT.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Knofletka » čtvrtek 25. duben 2013, 11:03
Ahoj. Můžu se přidat s dotazem? Za pár měsíců mě tohle taky čeká. První dvě děti mám očkované normálně ale teď to chci jináč. Ne odmítnout ale odložit. Zajímá mě ale jak je to s nemocema které by na miminko mohli přenést starší holky ze školy a ze školky. Je tam nějaké větší riziko něčeho? Já na tyhle věci nemám hlavu, pročetla jsem spoustu článků a diskuzí ale udělat z toho nějaký rozumný celek kterým budu argumentovat u doktorky se mi zatím nepovedlo :palma: "Revoluci" nejspíš začneme teď když nás čeká přeočkování v 5 letech. Chtěla bych Boostrix. V jakých měsících je to ale nejlepší? Jaro, léto, podzim nebo zima?
Dítě 3kusy
Muž 1kus
Kočka 1kus
Potkan 3kusy
Knofletka
Krafařka
Krafařka

869 příspěvků
20. listopad 2007
Suomi :)
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 25. duben 2013, 12:38
Já jsem dr nabídla, že jí podepíšu papír, aby s tím neměla problém. Taky jsem chtěla posunout hexu do půl roka a vyslechla si, jak je všude kolem plno černého kašle... Nakonec tedy dr napsala papír, že na moji zodpovědnost žádám posunutí očkování, já jí to podepsala a bylo hotovo.
Na MMR ve dvou letech už pak neříkala nic :D
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Janika3 » čtvrtek 25. duben 2013, 13:25
Medvídek píše: Jinak mám muže řemesníka(česky mluví ;-) ,je čech jak poleno) a své "práci"rozumí.Tak,kdybys "někdy náhodou..."stačí se ozvat :oops: :grr: :grr: :grr: 8-) .

:D :D
Dámy, díky za podnětnou diskuzi... já myslela, že se necham zlomit a naočkuju už v roce a půl něco (s tetanem, ten nějak musím pořešit si,jak na něj při bebíčkách), ale chytli jsme pořádnou zdravotní kontraindikaci (ale jen na půl roku prý :-Z ) a už nemám chuť očkovat vůbec.
díky, snažím se nasávat :erik:
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » čtvrtek 25. duben 2013, 13:28
Ratto, vůbec neplevíš, naopak :)
Od včerejška na to pořád myslím a prostě neustoupím i kdyby mě to mělo nakonec stát to dojíždění do jiného města. Blbku s úsměvem jsem předváděla už včera, pokyvování hlavou správným směrem také probíhalo :) Já mu vlastně skoro ničím neargumentovala, protože na každý argument by stejně měl svoji odpověď - pro něj správnou, takže jsem zaujala taktiku mlčícího brouka a vyslechla tu přednášku. Za tři týdny jdeme znova, tak uvidím, jak pochodím. Věřím, že bude rozumnej! :)
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Betula » čtvrtek 25. duben 2013, 14:02

Littlemouse
píše se o tom i v příbalovémletáku hexy (o tom 2+1).
Betula
Kecka
Kecka

1588 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Lindusa » pátek 26. duben 2013, 23:18
Urcite velmi uzitecny clanek do budoucna a myslim, ze ony vyjimky musi respektovat i lekar.
http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-po ... -3059.html
Lindusa
Howgh
Howgh

9673 příspěvků
22. září 2006
USA, VA
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » úterý 11. červen 2013, 21:24
Podávám hlášení z další kontroly u doktora...

Tvářil se daleko smířlivěji než při předchozí návštěvě - to jsem ho totiž asi překvapila (nemile) a tak se taky nemile tvářil a přednášel. Sice chtěl malého zase naočkovat, ale už to tolik nehrotil. Oháněl se "zákonem pro doktory o povinnosti očkovat" a tudíž se musí v jeho kartě krýt tím, proč ho naočkovat nemohl....Tak tam asi zase napsal rýmu a měli jsme jít na další "prohlídku" teď ve středu. Ale nejstarší dostala neštovice :hura: , tak mám další dobrý důvod neočkovat :) Pak ještě budu čekat, jestli se nevysype prostřední, tak mám nejmíň měsíc k dobru. Doufám, že to do toho půl roka zvládneme bez velkých řečí.
A to ještě neví, že chci odložit MMR :roll:

Děkuju holky za podporu!
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Oskar1346 » pondělí 09. září 2013, 12:15

Llev
, příp. kdokoliv jiný,
máte zkušenost s přípravky (Citomix, Guna-Lympho) uvedenými v článku?
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové